Přejít na obsah

MrMarkus

Uživatel
 • Počet příspěvků

  31
 • Registrace

 • Poslední návštěva

O uživateli MrMarkus

 • Hodnost
  Nováček
 1. Poklona Vám i supportu pánové! Také mě blokli, také jsem si divil, hledal a našel tuhle diskuzi. Proskenoval dvě PC (nic) a zavolal na UPC. Víkend, navíc svátky, ale během 5 minut jsem mluvil s technikem, který mi předal hlášku z logu firewallu a zbytek jsem si už dozjistil sám. No divil jsem se, ale je to tak. Důvod se u mě jmenoval xcodeghost a jablíčkáři peklo zmrzlo - malware nakažená aplikace na iOS na iPadu (samozřejmě nejnovější verze iOS a tenhle problém tam mají už půl roku). Aplikace co jsem měl byla na seznamu ... Takže už i v případě iOS doporučuji prolustrovat co tam máte. No ale jo, spokojenost a zase jsem o něco chytřejší (a s rozbitou hubou)
 2. Pardon, je to tak jak píše Slamb.
 3. Modem byl v pořádku. Oprava v rozvodní skříni. Modem už se úspěšně přihlásí, 8 downstream a 4 upstream kanály, poměr signálu k šumu pro downstream i upstream kolem 44dB. Dle speedtestu příjem 65Mbit a odesílání 7Mbit.
 4. Bohužel mám jinou informaci, tyto nové modemy jsou citlivější a tam kde Motorola spokojeně fungovala nový modem fungovat nemusí. Právě to řeším ...
 5. Registrace modemu na centrále byla v pořádku. Modem je na 99% také v pořádku. Problém je v rozvodní skříni dole v baráku.
 6. Neměl bych mu tedy na stránce Channels Selection nastavit Upstream Channel Setting na kanál 1 na místo současné dvojky? V DS i US mám po jednom kanále. Kanál dva zatím nemám, tak nevím, co to udělá.
 7. Díky moc, budu tedy čekat a občas KC proprudím
 8. Modem zkouší stále dokola scanning. Na UPC jsem volal včera a dnes jim poslal i tyto informace přes kontaktní formulář. Šlo mi primárně o to, zda bych měl vidět více DS (předpokládám 8 ) a US (2) kanálů bez ohledu na registraci MAC adresy v centru nebo je nalezení těchto kanálů vázáno až na tu registraci.
 9. Na modemu Cisco EPC3208 vidím ve statusu jen prvni kanaly. DS Channel 1 (10.4dBmV,43.7dB) a US Channel 1 (36.8 dBmV), u ostatních kanálů jsou nuly. V channel selection není vyplněn Upstream channel ID a jako startovni je tam 2 (ktery dle stavu nevidi). Je to nový modem, instalovali ho včera. Může tohle souviset s pomalejším zadáním MAC adresy nového modemu do systému UPC nebo je to něco jiného?
 10. Loewe budiž důkazem že horní cena čehokoliv je prakticky neomezená Ceny 32" LCD od od 40 do 160 tisíc Kč a třeba 46" 190 tisíc Kč. DVB-C včetně MPEG4 opravdu umí. Ale už to není co bývalo, ve společnosti má už 29% podíl Sharp a původní vlastníci mají jen 15%.
 11. Od SONY je to chytrý přístup, snaží se získávat zákazníky kteří pak mají (někdy opravněně a někdy ne) pocit že mají něco lepšího než ostatní. TV s DVB-C ani MPEG4 dnes nepatří do funkcí co vyžaduje mainstreamu, jsou to novinky navíc a také za jejich exkluzivitu dobře platíme. Běžně se snažím využít výhodného poměru cena/výkon v mainstreamu, ale tady jsem i já udělal výjimku ... při výběru jsem měl požadavek na DVB-C (díky chlapci z LICA že jste dokázali nabídnout párovací karty) a MPEG4 (HD kanálů je sice malinko, naštěstí ty co jsou na UPC jsou pro mě zajímavé).
 12. Už je to dořešeno, už je to hotovo. Po reklamaci první kombinace CA modul/smartkarta už jsem spokojeným zákazníkem, druhá kombinace funguje parádně. Mimochodem, fungovala okamžitě po zapnutí TV s modulem, žádné čekání ani volání na UPC aby mi poslali obnovovací signál se nekonalo. Musím říci že ovládání DVB-C se stovkou kanálů stejně jako programový průvodce v Bravii je zcela na jiné a lepší úrovni než handan .. Je vidět že Sony má schopné designéry uživatelského prostředí.
 13. Před měsícem jsem vybíral a nakonec koupili Bravii 32V4500. Ta umí MPEG4 což je nutnost pro sledování HD kanálů pokud chceš použít vestavěný DVB-C tuner. V4500 mi přišla rozlišením dostatečná, 1280x720 mi přijde pro tuto uhlopříčku dostatečné. Zkoušel jsem přepínat mezi 720 a 1080 na 40W4000 a ani na těch 40" jsem ze vzdálenosti větší než metr neviděl rozdíl při sledování 1080 videa. Subjektivně mi přišel obraz na 32V4500 lepší než na 32W4000.
 14. Kdo chce kam ... Já jsem lidem ve svém okolí vysvětlil jak se věci mají, polovina z nich našla rozumné argumenty proč si digitální kabelovku stejně pořídit a druhá polovina přišla na to že vzduchem se vlastně šíří dostatek zajímavého obsahu a není nutné už platit UPC za kabel. Co mě drtí je fungování procesů v UPC ... takové ty akce že technik přinese jeden den Thomsona, "překvapivě" modem blbne a druhý den tam jde jiný s Motorolou. Nechápu že tohle přetrvává už mnoho let, je to zbytečné pro obě strany, dvojí výjezd stojí prachy a UPC si zbytečně kazí jméno.
×
×
 • Vytvořit...