Jump to content

Firestone

Uživatel
 • Content Count

  40
 • Joined

 • Last visited

 1. Zdravím, jak se nejlépe k retenčnímu oddělení dostat? Má cenu někam zkoušet volat a nechat se přepojovat, anebo spíš zavolat, že chci odstoupit od smlouvy a pak se sami ozvou?
 2. Taky s touto službou bojuji. Přijde mně jako hodně nedotažená Nebývají ty výpadky nějak často? Co jsem to párkrát zkoušel, tak stabilita nic moc. A mým ISP to nebylo.
 3. Zdravím, nemá tu někdo zkušenost s alternativním adaptérem pro model EPC3208? Dodávaný stabilizovaný zdroj napětí 15V/1A. Našel jsem např. u GM tuto kombinaci (https://www.gme.cz/napajeci-adapter-sit ... -5-5-2-1mm + https://www.gme.cz/redukce-dc-5-5-2-1-4-8-1-7), ale trochu se bojím, aby to bylo OK a např. seděl ve zdířce napájecí kolík. Díky za případnou radu.
 4. Díky za předání zkušenosti. Také mě napadalo, aby se s UPC sepsala nějaká rozumná dohoda a odpovědnosti. Např. když se stane. nějaká pohroma a zničí se UPC zařízení, anebo naopak od jejich zařízení se nám poškodí něco. Ale to už může být, možná dle mého soudu, v smlouvě o oné služebnosti (dříve věčné břemeno)?
 5. No tak nabízí se takhle přemýšlet, když si člověk uvědomí, že si UPC dělá díky vám business ze kterého profituje. Je to o přístupu
 6. Spíše jsme předpokládali, že by si mohl každý potenciální nájemce zřídit službu přímo na sebe, abychom v tom nefigurovali, nenesli případnou odpovědnost, neřešit s nájemcem nějaké extra vyúčtování, protože by to UPC účtovalo nám a my bychom museli nájemci vystavovat např. faktury k proplacení za tuto službu atp. Ale primárně nám šlo o nějakou výhodnější nabídku jejich služeb pro nás, jakožto majitele objektu. Každopádně díky za názor.
 7. Zdravím, neměl by tu někdo zkušenost, jestli je nějaká šance se s UPC domluvit, když vám chtějí zadarmo osadit účastnické zásuvky do komerčního objektu, který částečně pronajímáte, anebo v bytovém domě, na nějaké formě pronájmu? Anebo ve formě nějakého zvýhodnění na služby, když u vás chtějí ve větším (cca potenciálních 25 účastnických zásuvek) provozovat svůj business? Díky za případné info. Sent from my S3 using Tapatalk
 8. Zdravíčko, kvalita přes webový prohlížeč asi nastavovat nejde? Případně (ne)potlačení spořiče obrazovky je taky celkem opruz Předpokládám, že se sledovat jinak na PC, než přes web to nepůjde (že by měli nějaký third-party soft např.)? Jinak bezva služba, jsem za ni rád
 9. Zdravím, celkem mě u známého zaujalo, že mají ve větším paneláku od UPC roztaháno do byt. jednotek strukturku a ne koax, jak je možná zvykem. Tj. koncový uživatel nemá UPC modem, ale může jet rovnou na routeru. Teď mně říkal, že to u nich chtějí předělávat na koax a obesílají účastníky, že to bude probíhat. Nevíte co za tím je? V čem ta strukturka nevyhovuje? Ohánějí se tím, že jim na stávajícím řešení nepoběží vyšší rychlosti. Díky za případné zkušenosti kdo by věděl o co jde.
 10. Přesně tak to vypadá. Už včera jsem pokusně nastavil napevno MAC a i DNS co má UPC (MAC, kterou má ZyXel v defaultu, ale nastavil ji ručně), ještě můžu zkusit nějakou vygenerovanou tam nacpat pro jistotu. Ale moc se mně to celé nelíbí. Linka je v pořádku a na UPC mně tvrdili, co se dívali, že modem samotný výpadky neměl od zapojení.
 11. No je to divné, že to v jeden den večer jede, následný den ráno taky, ale pak se k tomu vrátím zase večer a už to nesíťuje mimo LAN. Přitom router hlásí, že IP od modemu má, GW, DNS, jakoby se nechumelilo. Provedl jsem pak např. otočení firewallu na routeru, router si lízl zcela jinou IP, WAN naskočil a mohlo se síťovat ven v pořádku. Nechápu... Jakoby nějaká kolize IP třeba? Ale to ten router taky umí, když je kolize, tak nahodí jinou IP.
 12. No ten jsem vypnutý měl, při výpadku jsem ho akorát nahodil zpět a WAN se na routeru zase rozjel. Tím to není.
 13. Ano, to se děje, když dám např. za modem jiný router, tak dostanu do venku jinou IP. Ale že vše jede a po delší době se to odpojí (např. i po 24 hod) a je třeba např. jen zapnout a vypnout firewall na routeru a zase to běží a dostanu do venku zase jinou IP -- to je mně teda s podivem.
 14. Zdravím, mám obdobný problém se stejným routerem. Vypadává WAN, resp. router hlásí, že IP od modemu dostal, koncový klient IP v LANu dostal, ale nedostanu se ven na externí obsah. Všiml jsem si, že je to spojeno se změnou IP, resp. když se mně to dvakrát stalo po cca týdnu používání UPC, tak jsem zjistil, že se změnila IP od UPC. Netušil by někdo co by mohlo být špatně? Případně zdali to spojovat se změnou IP od UPC-modemu?
×
×
 • Create New...