Jump to content

Dragokazov

Uživatel
 • Content Count

  360
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Dragokazov last won the day on May 24

Dragokazov had the most liked content!

About Dragokazov

 • Rank
  Člen

Služby UPC

 • Místo odběru služeb UPC
  Ostrava
 • UPC Internet
  Fiber Business 240
 • UPC televize
  Business Premium
 • UPC Telefon
  Business EU
 • Zařízení od UPC
  Modem Cisco, HD PVR, Horizon, CA modul

Recent Profile Visitors

660 profile views
 1. Zase zbytečná kravina, jak bylo napsáno výš..Kdo se v tom vyzná, tak používá Unifi a kdo se v tom nevyzná, tak tohle nepotřebuje a ani nezaplatí. Už vidím, jak někdo nasazuje na profi využítí zařízení zajisté upravené od UPC. Cokoli do čeho se kdy UPC po sw stránce vrtalo NIKDY nefungovalo správně.
 2. Protože to optické připojení prostě není. To by podle stejné logiky mohlo O2 říkat, že ADSL je optika, když vede optika do DSLAMu a dalších 200m vede telefoní kabel.. To čím je vedena ta tzv. poslední míle má obvykle ten nejzásadnější vliv na kvalitu služeb. Je to krásně vidět na možnostech uploadu, které jsou naprosto směšné oproti stahování a samozřejmě se to projevuje i na pingu a řadě problémů a omezení, které se skutečné optiky netýkají. A s tím rozšířením optiky bych to tak špatně neviděl. Poslední roky vidím všude okolo tahat optiku zejména GPON přímo až do bytů všude naokolo.
 3. Možná to bude tím, že UPC obecně o parametrech služeb vědomně a účelově lže.. Ohledně modemu si jsem naprosto jistý, že běžný zákazník nejenom netuší jak optické vlákno vypadá, ale ani čím by mělo být zakončeno..
 4. Podobný Mikrotik RB2011UiAS-RM mám zatím otestovaný na 400 Mbit
 5. Není problém 🙂 Skutečná optika (nikoli UPC fake optika koaxem) se na jaře začne kopat. Když vše dobře půjde, tak v létě skončí nadobro veškeré smlouvy u UPC Neměl, o přístupu B2B jsem tu měl dokonce téma s popisem jak to dopadlo, když jsem o nich uvažovat. Takový amatérizmus a neschopnost jsem do té doby nezažil. A když se podívám jak SoHo pomalu v každé specifikací cíleně lže, tak nemám důvod se domnívat, že jiné oddělení na tom bude jinak. Reklamní "článek" to ukazuje mimochodem dostatečně
 6. Až na to, že je článek opět postavený na dezinfomacích a upravených faktech, jako bohužel téměř vše na co UPC zkouší nějak lákat.. A není to článek, ale placená reklama. Víte co je vtipné, že bezdrát mnohých WiFi poskytovatelů má řádově lepší parametry než UPCčko. Osobně jsem tolik podvodů na zákazníky a porušování vlastních smluv jako u UPC nezažil nikde.
 7. Ano, tarif, kde se o SLA lže, technická podpora reálně nefunguje a při pokusu o využití některých portů chodí výhružné emaily, že budete odpojen, pokud je nepřestanete využívat.. Tleskám, naštěstí už kope reálnou optiku konkurence 🙂
 8. Když padla řeč o boosteru, je nějaká možnost i pro business tarify?
 9. Obecně vzato samozřejmě ano, nicméně tady bych na slušnost nehrál, protože si UPC může vzít pokutu v desetinásobku ceny té karty a žádné slušnosti jsem se za víc než 10 let ze strany UPC nedočkal ani jednou (každé jednání bylo přimejmenším zavádějící). Řeším to z praktického hlediska, kdy půjde modul okamžitě na jinou smlouvu a řešení s vracením a vystavováním mi příjde dost nešťastné a podle některých zkušeností i rizikové. Zkusím se poptat na to přehlášení na jinou smlouvu.
 10. Ahoj, proběhlo ukončení jedné smlouvy u které jsme měli ještě z doby Karnevalu odkoupen CA modul, který obsahuje také kartu. Vím, že karta by se měla vrátit, ale docela přemýšlím, zda to má význam. Co jsem pochopil, tak teoretická pokuta (pokud by vůbec byla účtována) je 200 Kč, ale za vystavení a doručení nové karty bych platil zřejmě více (bude se hned vázat na jinou smlouvu). Navíc jsem se i dočetl poměrně negativní reakce s problémy ohledně vystavení a spárování nové karty. Má tedy vůbec nějaký význam samotnou kartu vracet?
 11. Na nás zase zkoušeli, abychom v hovoru odvolali výpověď smlouvy a snažili se velmi zavádějícím způsobem přesvědčit, že pak bude lepší nabídka (další výpověť by se již poslat nestihla). Takže záměrnému klamání bych se vůbec po nedávné zkušenosti nedivil.
 12. Zrovna adaptéru bych se nebál, to je otázka 150 Kč v případě, že odejde. Navíc z mé zkušenosti jsou tyto modemy spolehlivé a nejméně negativně ovlivňují traffic. Ale je to věc každého, co bude preferovat. Omezení rychlosti samozřejmě je a nejrychlejší tarif na něj už asi nepřipojí.
 13. Pokud se jedná o smlouvu v ČR, tak můžete odkoupit na internetu od někoho použitý modem. Cisca začínají kolem 350 Kč (musí být v minulosti od UPC odkoupen, nesmí jít o nevrácené zařízení). Pak za modem nic platit nebudete a budete hradit jen internet.
 14. V jednom bytě Vám dva internety nezřídí, nebo to dříve aspoň nešlo. Má to nějaký konkrítní důvod? Nebude lepší si prostě natáhnout kabel, nebo se připojit po WiFi?
 15. Ale oni lidi vědí jak UPC funguje. UPC nemá tolik zákazníků proto, že by bylo dobré, ani výhodné, ale proto, že ve spoustě lokalit prostě lepší volba momentálně není..
×
×
 • Create New...