Jump to content

Mart-Kos

Uživatel
 • Content Count

  5
 • Joined

 • Last visited

About Mart-Kos

 • Rank
  Nováček

Služby UPC

 • Místo odběru služeb UPC
  Brno
 • UPC Internet
  Internet 150
 • UPC televize
  TV Klasik
 • UPC Telefon
  Telefon 30 minut
 • Zařízení od UPC
  Wi-Fi Mod., HD Mediabox, HD DVR Mediabox
 1. Díky všem za tipy. Nakonec jsem to teda nastavil takto: - ze zdířky ve zdi jde kabel do HD DVR Mediaboxu od UPC, z něj jeden kabel do stolního PC a jeden kabel do vedlejší (středové) místnosti do toho TPLinku do LAN portu (ne WAN) - nastavení HD DVR Mediaboxu jsem ponechal víceméně jak je, pouze jsem zapl UPnP a vypnul úplně Wi-Fi vysílač + nastavil aby přiřazoval adresy od 192.168.1.10 do 192.168.1.250 (samotný box má 192.168.1.1) - v TPLinku jsem nastavil IP adresu na 192.168.1.7 (tedy mimo rozdávané rozmezí), vypnul DHCP (NAT nastavení jsem vůbec nedohledal...), nastavil jsem Wi-Fi včetně hesla, UPnP bylo zapnuté = výsledek - Wi-Fi kde jsem potřeboval je v současnosti výrazně lepší a stabilnější, logicky ubyla síla signálu v místnosti kde je HD DVR Mediabox, ale tam ani není tolik potřeba, takže za mě zatím spokojenost (uvidím co časem) je to za vás takto OK? :) Díky!
 2. Tomus: takže abych si to ujasnil - z HD DVR Boxu povedu z jedné z linek kabel do LAN portu na TPLinku (nikoli do WAN portu), a na tom TPLinku vypnu NAT a DHCP a nastavím jej klasicky pro vysílání Wi-Fi?
 3. Díky všem za příspěvky. Variantu jak navrhoval Tomus jsem právě v minulotist zkoušel, a nebyla úplně spolehlivá (mohlo to ale být nějakým špatným nastavením). Každopádně by se mi více líbila varianta, kdy by ten HD DVR box vůbec wi-fi nevysílal, ale vysílal ji až TP Link. Popravdě ale přesně nevím, jak to takto funkčně nastavit - byl by někdo ochoten poradit? Zejména nevím, kde je v takovém případě třeba nechat zapnuté DHCP apod. Díky moc.
 4. Zdravím všechny, předem se omlouvám, jsem zde nový a nevím, zda příspěvek nedávám do špatné kategorie (případně jej po upozornění dám, kam patří). Sestra má v bytě od UPC zařízení HD DVR Mediabox který využívá pro televizi i internet přes kabel a Wi-Fi. Pokrytí Wi-Fi je nicméně zcela nedostatečné, kdy dosahuje pouze po místnosti, kde je zařízení umístěno a místnosti vedlejší (což je poměrně problém, protože je umístěno v podstatě v jednom z rohů bytu (obývacím pokoji), a je třeba aby dosáhlo do místnosti na druhé straně bytu (sestřin pokoj), kde je využíváno pro mobilní telefon, stolní PC a notebook. Mám doma starý TP-Link WR841N, který jsem umístil cca do středu bytu a propojil s HD DVR Mediaboxem kabelem a následně jsem jej chtěl použít jako jediný router (z dřívějška mám zkušenosti, že je schopen byt pokrýt obstojně celý). Co jsem nicméně dohledal, tak HD DVR Mediabox neumí funkci bridge, takže by se to pravděpodobně spolu mlátilo. Zkoušel jsem jej tedy nastavit tak, aby rozšířil existující Wi-Fi s HD DVR Mediaboxu, což se zdálo, že funguje, nicméně spojení často vypadávalo, místy bylo velmi pomalé apod. V čem spočívá můj dotaz - lze využít ten starý TP-Link nějak smysluplně pro řešení toho problému, nebo bude lepší pořídit jiné zařízení (často se používají extendery, nicméně i ty nejsou prý úplně spolehlivé, apod., tak osobně nevím)? Pokud by šel použít ten TP-Link, mohl by mi někdo poradit s přesným nastavením obou zařízení? Pokud je ten TP-Link nedostatečný (skrze nějaké funkce, módy apod.), co by bylo nejlepší pořídit? Samozřejmě čím levněji tím lépe, sestra nepotřebuje plnou či úplně nějakou vysokou rychlost - nejnáročnější na rychlost jsou pravděpodobně Full HD videa na YouTube. Na druhou stranu jde spíše o tu spolehlivost, která v mnou použitém případě příliš nebyla. Velice děkuji všem za postřehy a rady.
×
×
 • Create New...