Jump to content

gameguru

Uživatel
 • Content Count

  36
 • Joined

 • Last visited

 1. Arris CM450B je jenom modem. UPC u tebe přiděluje jen jednu IP, proto když dáš za modem jen switch funguje pouze první přihlášené zařídení. Z tohoto důvodu se za modem připojuje router. Zařízení v této cenové kategorii jako je ten tvůj Belkin (není to náhodou Belkin F7D1301?) může být plné chyb ve firmware, pohledej u výrobce nebo prodejce aktualizaci.
 2. Aktuálně přes něj jedu 300Mbit http://www.speedtest.net/result/4922978939.png
 3. Včera večer (cca 22h) zkoušeno na UE32H5500 a přihlášení do HBO GO funguje.
 4. Ad Rumler: Jo, potvrzuji, je snad už týden v pr...i!
 5. Včera jsem byl vrátit tento zmetek (KCF-SA700 po upgrade na Horizon) na Kontaktním centru v Praze (U Nákladového nádraží...). Bylo tam zoufalců nespokojených s tímto zmetkem (KCF-SA700 po upgrade na Horizon) jako máku. Trochu mi bylo líto i těch děvčat, krom věčně omílaného "zvykněte si" nebo "připravujeme aktualizaci" nesmí zákazníkům aktivně nic jiného nabízet. Pouze sepíšou reklamaci a další. Přitom po vyřízení jsem s několika mluvil, někteří mají doma nové LCD TV umožňující DVB-C příjem i použití CA modulu, ale jsou to laici z lidu, o takové možnosti nikdy neslyšeli a dost se divili že to vůbec lze!
 6. Když koupíš v podstatě libovolný 5-ti nebo rovnou 8-mi portový gigabit, máš to i s rezervou.
 7. Internet se nepřipojuje nijak, to zařizuje její interní modem, do kterého patří koax od UPC. Jestli máš málo LAN portů, prodávají se switche (přepínače), stačí připojit jedním portem k "cihle".
 8. Jestli je nevidí při ladění, tak to není problém karty ale TV - i bez karty je musí správně naladit a ukázat že jsou zakódované.
 9. To jestli se při objevení signálu na SCARTu nebo HDMI na tento televize přepne se nastavuje v televizi, projdi si manuál.
 10. Hele, to má tvé pc přidělenou stejnou IP s tím novým ZyXELl-em i bez něj? Podle obrázků http://www.imgup.cz/image/cyl a http://www.imgup.cz/image/c4U to tak vypadá. Jestli jo, tak v první řadě resetni ZyXELa do výchozího stavu (při zapnutém napájení drž 10 vteřin RESET/WPS). Až nastartuje, připoj k němu PC a počkej až mu ZyXEL přidělí IP - dle manuálu má ZyXEL "192.168.1.1", takže po "ipconfig" na PC musíš mít IP něco jako "192.168.1.2" nebo vyšší. Přihlaš se v prohlížeči k "http://192.168.1.1", čímž potvrdíš že se ZyXELem komunikace funguje. Pak teprve připoj do WAN portu vypnutý modem, zapni jej a počkej až nastartuje. Na stránce status v ZyXELu uvidíš jak se u WAN vyplní údaje (nebo dej občas refresh/obnovit) a už to frčí. Pak si uprav nastavení routru podle potřeby, zejména wifi SSID a zabezpečení.
 11. Používám ovladač Sony RM VL600T a funguje výtečně. Zatím se naučil vše co jsem k tomu přiložil.
 12. To není problém UPC ale je potřeba komunikovat s prodejcem TV nebo výrobcem. Nebo před koupí TV se podívat zde do fóra s čím jsou nebo nejsou problémy.
 13. Pro kontrolu stavu a bych měření taky doporučoval, ale nemyslím si že výměnou vlastního AP za jiný (za použití stejného kanálu i ostatních parametrů) se o tolik významně změní podmínky v blízkém okolí. TC7200 po úpravě fw pro UPC je krám, ale pro BFU je jako wifi-modem v pořádku a taky jej od kdy je nabízen všem známým doporučuji, pro náročnější uživatele by bylo od UPC hezké vrátit do nabídky samostatný modem.
 14. Bridge už nejsou ani v ceníku, od 1.3.2014 jsou k dispozici pouze ty s wifi za 70Kč/měsíc nebo koupit za 2016Kč. Že jde Technicolor přepnout do bridge je sice hezké, ale proč musím platit víc i za část hw kterou nechci využívat?
×
×
 • Create New...