Přejít na obsah

nadlabak

Uživatel
 • Počet příspěvků

  7
 • Registrace

 • Poslední návštěva

O uživateli nadlabak

 • Hodnost
  Nováček
 1. nadlabak

  Torrent No connect

  Díky za info. Tohle jen potvrzuje, že se p2p paketům od UPC dostává zvláštního zacházení (Sonderbehandlung ) a že je UPC na onom seznamu omezovačů oprávněně.
 2. nadlabak

  Torrent No connect

  Ještě k tomu seznamu poskytovatelů internetu, kteří omezují provoz p2p (http://www.azureuswiki.com/index.php/Bad_ISPs#Czech_Republic). Pokud někoho zajímá, na základě jakých dat je tento seznam založen, podívejte se sem: http://www.azureuswiki.com/index.php/ISP_Network_Monitor
 3. nadlabak

  Torrent No connect

  Prosím, rozepiš se, jsem lačný po vědění a nemám problém s tím, když mne poučí někdo, kdo o věci něco ví.
 4. nadlabak

  Torrent No connect

  Hodně divnej "výpadek". Mimochodem, doporučuji se podívat na seznam ISP, kteří omezují provoz p2p sítí: http://www.azureuswiki.com/index.php/Bad_ISPs#Czech_Republic
 5. nadlabak

  Torrent No connect

  Nechápu, kde bereš informace o tom, co UPC může a nemůže blokovat. Jak jsem psal, šlo o blokování spojení mezi torrent klientem a různými trackery běžícími na různých portech. Kromě spousty jiných portů (2710, 3401-3416, 3535, 3389, 6800, 6969, 6997,8000, 60500 a další a další) se nedalo připojit ani na trackery běžící na portu 80. Přitom se normálně daly otevírat stránky přes http. Určitě tedy nešlo o blokování konkrétních portů, ale o blokování na základě analýzy obsahu paketů. Řekl bych, že UPC zkouší nové metody shapování trafficu pro omezování p2p provozu a trošku jim to ulítlo. (Pro hnidopichy: toto je spekulace.) Dobrá zpráva je, že připojení k trackerům začalo včera večer opět fungovat (alespoň u nás). Ještě k tomu, odkud pochází moje informace: z pozorování a měření. Odkud ty tvoje?
 6. nadlabak

  Torrent No connect

  Napsal jsem dotaz na UPC, budu informovat o tom, co odpoví.
 7. nadlabak

  Torrent No connect

  Asi stejný problém jako má Inz3nyr: ze dne na den, od včerejška, se u nás Torrent klient nemůže připojit k žádnému z minimálně osmi zcela různých trackerů (běžících na různých portech) - všechny torrenty jsou červené. DHT a peer exchange funguje, u torrentů kde je DHT povolené download i upload celkem normálně probíhá - přenosy dat mezi peery navzájem tedy fungují. Vypadá to na cílené blokování komunikace mezi klientem a trackery ze strany UPC. Vyzkoušeno na různých počítačích, všude stejné. Http i ftp funguje normálně. Dost by mne zajímalo, co to má sakra znamenat. Poloha: Praha Karlín.
×