Jump to content

Krakoš

Uživatel
 • Content Count

  14
 • Joined

 • Last visited

 1. V Praze už notnou chvíli (tak 14 dní) nejde BBC World. Jsem v tom jediný nebo nás je víc? btw- koukal jsem na stránkách Karnevalu po seznamu nabízených programů s určením na jakém jsou kanálu a nějak jsem to nenašel. Trochu jsem doufal, že to třebas jen přeladili a zapoměli říct kam.... ale nic
 2. Večerní (neplánovaný??) výpadek v Praze, začátek v cca. 18:30, konec určitě po půlnoci. Modem měl downstream, ale upstream ne a stále se ho pokoušel navazovat (bezúspěšně).
 3. Divný, vážně divný. Když to vypadlo, šel jsem kouknout na modem, ale ten hlásil vše v pořádku. Tak jsem myslel že mi odešel router (mám ho kvůli domácí síti), ale ten taky hlásil vše OK. Takže jsem píchnul noťase rovnou do vývodu z modemu (tudíž ne přes router) a nic. Prostě to bylo kleklý. Z toho usuzuju, že router byl v pořádku (a je v pořádku - projel jsem logy, nic). Poněvadž se modem hlásil v pohodě, mám za to že chyba ani nebyla na straně Karnevalu, ale někde dál. Ovšem tvůj post mi hatí veškeré mé pracně vykonstruované blbiny. No, Úprdly pochopitelně neexistují, je to slovní přes
 4. Ve čt 18.1. jsem zaznamenal docela dlouhý výpadek sítě (nejmíň půl hodiny, pak už jsem to nezkoušel) v Praze, přibližně tak okolo deváté desáté večer. Zajímavé ale bylo, že modem hlásil vše v pořádku: Receive, Send, Online - vše OK. Že by tím větrem a následnou energetickou "krizovou situací"? Ví někdo víc? Zaznamenal to i někdo jiný?
 5. Worm má recht. Naše (karnevalácká) proxyna neni nic moc, sice rychlá ale prd vydrží (co se bezpečnosti týče). Proto na normální (znamená "nic nezákoného") browsení je to skoro putna, spíš možná je lepší ji mít vypnutou. Pokud se ale pokoušíš někam dostat a nebo chodíš lovit děvčata na placené stránky, tak si sežeň nějakou jinou proxynu (pochopitelně dostatečně rychlou a anonymní). V tom případě je to pak tvoje první obrana.
 6. Mám BR-6104K a chrochtám si. Výborná věcička. Jen mě mrzí, že nemám tu novější verzi (tuším že BR-6104S), která má ještě o fous rozšířený síťový služby. Ale Edimax doporučuju.
 7. Určitě, já to testnu. Díky za echo. BTW - ono i to DCčko je volaké lenivé...ehhh....čo to trepem....nějaký pomalý.
 8. Krakoš

  FTP

  Sem slyšel, že když se dva uživatele v ramci Karnevalu spoji navzajem FTPkem (jako že jeden bude server, druhej klient - nemam na mysli něco přes ftp.karneval.cz, to fakt ne ), tak se přenesena dat nepočítají do objemu - tak bylo by to logické, ty data nelezou z I-netu, ale logiku bych v tomdle statě už delší dobu nehledal. Má s tím někdo nějaké (dobré!! ) zkušenosti?
 9. Tak todle bylo těžký zkalmání - udělá si to vlastní virtuální síťovku, takže jste-li hrdě hloupými majiteli W2K (jako já ), bez hodinové dřiny to normálním userům nenasdílíte (možná je někdo frajer a zvládne to i rychjec - třeba za 53 minut...), navíc to má dost omezené možnosti a musí to mít oba dva soudruzi, kteří se chětjí družit - chytnout se na výrobcův server, tam se najít a začít NĚCO provozovat. To něco je navíc samotným programem dost omezeno - můžete tam tak leda klepat pismenka, mě všechny snahy o audio-vizuální přenos selhaly. Ale v nouzi to může bejt docela fajn řešení.
 10. Noo, sice to musím čist pomalu a nadvakrát, ale chytám se. Jen mi teď jde o jedno - sosám data co to dá, neřikám že nic novýho (spíš dost starýho - Gothic II) a je to lenivé jak slimák na kryplkáře: když se dostanu na 20kb/s, tak to je sláva, to otvírám Gambáče, ročník 1976.(to byl dobrej ročník....). Poměr PEER (ne leech) : SEED mám 20:5.... takže hádám, že to asi bude tim, co?
 11. Jo díky borci, já se v tom pohrabu - docela mě to mrzí, třeba posledně sem sosal datadisk k jendé nejmenované hře, 711MB a táhlo se to skoro dva dny, já z toho byl na prášky. Jinak to je ale v poho.
 12. To je jako míněno, že mám blbý klienta? Hele, to beru osobně, to jako bys řekl, že mám v kalhotech okurku. Žertuji, pochopitelně - co mi tedy radíš? Když to pomalu sosá, je to klientem? To se mi moc nezdá, cucá to sotva 10-15kb/s, to nemůže bejt JEN klientem. Ale za každou radu budu vděčnej.
 13. Ono to tu už asi bylo, ale ne o yABC, tak mě dyšták nemějte za vola. Muj yABC je v tomdle směru děsně línej - sosal sem něco snad třikrát, čtyrykrát a pokaždý to byla bída. I přes fakt, že sem měl minimálně 4 seedy a tak 15 a víc peerů, sosalo to i 3kb/s, což bylo na odstřel. Mám neveřejnou 1M/200k. Kdo ví čim to je? Na torrentovejch forech žvanili cosi o tom, že někteří ISP limitují porty, na kterých nejčastěji sosáme, ovšem to sem změnil a prd. Možná ale Karneval limituje některé porty - ví o tom někdo něco? Ď.
 14. Shooodooou okolností znám odpověď, stalo se mi to taky. Mám Edimax, bůhvíjakejmodel typu K a když sem se v tom takhle šťoural, tak bác a ono to nešlo - nejdřív sem myslel, že se mi něco tluče s Woknama (mám 2K), ale po 4 hodinách kopání do compu, 7 Gambáčích a 2 tequilách sem nějak omylem ve vzteku vypnul svýho antivira a ejhle...lup ho poznání. Pic kozu do vazu - fungovalo to. Takže já radim - zakaž všem antivirům cokoliv, mě se takhle chovaly dva: Norton AV 2004 a ten druhej, muj (toho neprozradim ).
×
×
 • Create New...