Jump to content

Maxicek

Uživatel
 • Content Count

  20
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by Maxicek


 1. Tak jsem se bez potíží dovolal na zákaznickou linku, slečna u telefonu příjemná, vše vysvětlila. Potvrdila 650 Kč za výměnu modemu i měsíční taxu za pronájmy jednotlivých zařízení (STB, modem). Zároveň poradila, ať počkám do října, kdy UPC začne svá zařízení i prodávat, čímž by se ušetřilo za pronájem. Modul do TV má být přímo od UPC levnější než u fy Lica. Takže měsíc to vydržím a pak přejdu na Kombi Komfort + Kredit 50.


 2. Já jsem na tom v Mostě stejně, nabídka Digi Starter, tedy včetně analogu Mini. Sice tomu nerozumím, ale předpokládám, že kanály 22, 23 a 24, kde jsou další DVB-T muxy, jsou při této nabídce odfiltrovány přímo v rozvodné skříni, protože je využívá už analogová nabídka Komplet. Na plné DVB-T si budeme holt muset počkat, až v Mostě zruší analog Komplet, jako se to děje v jiných městech. Nějak mě to nepálí, když mám DVB-C, ale pro druhou telku by se DVB-T šiklo.


 3. Tak jsem si zavolal na zákaznickou linku UPC, kde mi sdělili, že s VH1 není v Mostě žádný technický problém. Asi za půl hoďky pak zavolali sami, že se mi budou postupně rušit programy z balíčku Music, který jsem dostal kdysi (možná dva roky zpět) zdarma k jinému balíčku. Bude se to asi týkat více lidí, co měli Music zadáčo jako bonus. No, trochu jsem to tušil a brečet kvůli tomu nebudu - už dávno nejsem ve věku, kdy bych nepřežil bez MTV.


 4. Funguje vám kanál VH1? Už několik dní mi hlásí, že je zakódovaný a není přístup, přitom všechny ostatní hudební stanice běží včetně VH1 Classic a MTV (zkoušeno přes STB CINX-5000 i modul Lica). Lokalita Most, nabídka Digi Starter + News + Music. Předem díky za odpověď.


 5. Všem díky za odpovědi. Problém jsem nakonec vyřešil sám. Při nastavení Finsko i Švédsko mi anolog automaticky naladil jen asi 6 programů (mám nabídku Starter). Ale než jsem to znovu změnil, opsal jsem si čísla naladěných analogových kanálů a po celkovém automatickém ladění DVB-C (bez problémů všechny a ještě jsem pro jistotu vypnul a zapnul TV, aby nic nezmizelo, jak jsem četl rady tady na fóru), DVB-T (nic, nemám anténu) a analog (viz. výše) jsem analog projel ještě ručním laděním (dle přesných opsaných kanálů) a dostal jsem se na vše, co mám mít v nabídce. Sice je to pracnější (stejně, jako si složit DVB-C kanály dle svého gusta), ale funguje to. Pomíjím čínské zrní na EPG při nastavení Finsko, což mi ale nevadí. Takže možná je to rada pro jiné kolegy, kteří si chtějí na Panasonic TX-42X10Y a jí podobných TV zachovat plný analog pro případ nouze. P.S. U TV jsem seděl asi tři hodiny.


 6. Díky za odpovědi. Jen se chci ještě zeptat na jednu věc: Na Panasonic TX-42X10Y jsem ještě předtím, než mi přijde modul, nastavil Finsko a zkusil příjem volných DVB-C programů (tuším UPC, Prima Cool, Nova Cinema, Z1) a zadařilo se. Ale narazil jsem na jiný problém - TV mi pak nechtěla naladit všechny programy v analogu. Setkali jste se s tím? Poradíte? Předem díky.


 7. Osobně mám jen Digi Starter, tzn. včetně analogu Mini. Zajímalo by mě, jestli upravená nabídka analogu po zrušení Klasiku, jak se tady o ní píše, přinese více programů i do Mini, respektive bude jen jedna analogová nabídka? A nevíte náhodou někdo, kdy se tato změna chystá v lokalitě Most? (Možná to souvisí se zaváděním internetu Fiber 50 a 100, který v Mostě ještě není dle stránek UPC dostupný.) Předem díky za odpověď.


 8. To namec: Neboj, Digi Starter také využívám, hlavně na slovenské programy a zahraniční zpravodajské (což v DVB-T zadara není). Ale Standard bych nevyužil, protože jako pracující, rodič a aktuálně i student na to prostě nemám čas (tím netvrdím, že mi některé programy nechybí). O DVB-T, resp. DVD-S samozřejmě uvažuji, ale v tuto chvíli to není na pořadu dne. Ostatně mám od UPC všechny služby, takže těch 300 mne nějak neštve. A tomuse jsem se ptal proto, že přesně takhle bych si základní analog představoval - ony totiž v řadě lokalit neběží ještě všechny DVB-T muxy, třeba u nás mám problém chytit Óčko a Z1, jak jsem to onehdy zkoušel s půjčenou anténou. A hlavně nechci furt zapínat STB, protože ten krám taky něco žere, proto jsem třeba s koupí plazmy čekal až na letošek, kdy se objevily úspornější modely.

   

  To tomus: Díky za odpověď. Jen bych se ještě zeptal, proč tu a tam analog tzv. sněží. Koupil jsem před časem i novej, dobře stíněnej koax, celokovové koncovky, bylo to super, ale sněžení se zase začíná objevovat, třeba právě dnes.


 9. Tak přesně takováhle analogová nabídka, jako je teď v Příbrami, by se mi líbila. Kompletní must-carry (i když chybí Óčko) + ARD, ZDF a STV 1. Ať klidně zruší Klasik a frekvence si nechají na vylepšení digitálu, protože u některých programů je datový tok skutečně nic moc. Nejsem televizní maniak, osobně mám jen Digi Starter, ale protože se mi furt nechce zapínat STB, tak využívám hojně právě analog, který je i na 107 cm plazmě ze 3 m v pohodě koukatelný.

   

  Mám tedy dotaz na Tomuse, popř jiného informovaného: Nebude UPC tuto analogovou nabídku srovnávat i v dalších lokalitách? Zajímal by mě hlavně Most?

   

  Předem díky za odpověď.


 10. Díky za odpovědi. Pak ale - podle mého názoru - UPC povinnost must carry neplní, když je příjem volných programů podmiňován nutností pořízení jejich (popř. náhradního) zařízení pro DVB-C. Rozumím, že DVB-T je jiná technologie, ale očekával jsem, že neplacené digi kanály bude možno přijímat i na běžných LCD či PDP.

   

  P.S. Mám digi starter a Handhan 5000, takže vybaven jsem, ale doufal jsem, že když koupím novou bednu, nebudu muset STB furt zapínat.


 11. Možná to tady někde je, ale přesto se zeptám: Jak je to s programy tzv. must carry (povinně šířené, na STB bez dolárku) a LCD nebo plazma TV s DVB-T tunerem. Jde mi o to, zda na tomto zobrazovači naladím volné programy z kabelu UPC digitálně přímo, nebo to jde pouze přes jejich STB. Předem díky za odpověď, pídil se po tom i můj kámoš, kterej si teď pořídil LCD JVC a má UPC.

×
×
 • Create New...