Jump to content

Kema

Uživatel
 • Content Count

  238
 • Joined

 • Last visited

 1. Změna na bridge mi nepomůže protože mám na routru Technicolor všechny RJ-45 obsazeny na domácí síť. Ale vyzkouším to vypnutí přes noc.
 2. Ahoj. S UPC jsem před rokem uzavřel smlouvu na Fiber 40/4. Přes prázdniny mi to zvedli na 120. Teď mám stále 130/8 Asi je to od nich jako dárek za věrnost, ale aby pak nechtěli více peněz.... http://www.speedtest.net/my-result/4677044587 Kluci, jak donutím ten Technicolor aby mi změnil IP adresu ?
 3. Ahoj. Tento modem-router mám už asi 3 měsíce. Mám na něj napojen Dreambox 800 HD, pak své stolní PC a gigovej switch na kterém je druhé PC + další dvě zařízení. Na Technicoloru jsem tedy využil 3 LAN porty. Včera mi se mi během práce najednou odpojil můj PC od sítě. Vše ostatní fungovalo, takže jsem nevěděl co se děje. Myslel jsem že nastal nějaký problém ve Windows, takže jsem si stáhl USB Linux, nastartoval PC z flešky a dostal jsem hlášení že Ethernet 0 se nemůže připojit. Prý by to mohl být vadný UTP kabel, takže jsem připojil nový ale diody na integrovaném síťovém portu (na desce
 4. A jak se to pak vrátí zpět? Já to vyzkoušel a nyní se nedostanu do modemu abych změny vrátil do původní hodnoty. AHA - Resetem vzadu na modemu
 5. Ahoj. Pokud u tohoto modemu zapnu Wi-Fi a zruším zabezpečení - tedy může síť využívat každý kdo se připojí, jak zjistím kdo je momentálně připojen? Je to vidět někde v systému modemu (routeru) ?.
 6. Myslíte že mezi ty "horší" patří i AB CRYPTOBOX 550HDC ? Uvažuji totiž o jeho nákupu.
 7. Jestli to nebude tím, že je zvolen jen analog. Já to taky tak mám. Mohu vybrat automatické hledání jen analog nebo jen digital a nebo oboje.
 8. Já nejsem jen uživatel Dreamboxu. Mám i HD-Box. Pravda je že obrazový výstup u těchto dvou značek je dost rozdílný. Dreambox je na tom o hodně lépe Technisat jsem také vlastnil, ale to byl SD. Důležité u kabelového boxu je hlavně bezchybná spolupráce s CA modulem od UPC a možnost připojení buďto interního HDD nebo externího s vlastním napájením.
 9. Dobrá. Nebo ho můžu vyměnit za nějaký solidní kabelový box. Třeba TechniStar K1
 10. CA modul s kartou mám. Koupil jsem to za pětikilo. Je to CI+ přímo od UPC. Karta je již nanic jelikož smlouva byla ukončena a CA modul je odkoupenej. Ověřil jsem si na callcentru že sériové číslo CA modulu je bez závazků, takže předpokládám že nebude problém mi novou kartu s mým vlastním CA modulem spárovat. Ale zatím nenám od UPC placenou TV. O ní uvažuji až na podzim. Ještě bych potřeboval druhý CA modul za lepší cenu a pak uvažuji o pořízení nějakého set-top-boxu s PVR. Mám v plánu zrušit satelit, takže bude na prodej Dreambox 800HD - originálka a dále HD-BOX 9105.
 11. Tak jsem to nakonec našel. V návodu to není, ale zjistil jsem že je při automatickém hledání DVB-C možnost hledat buďto analogové nebo digitální programy. Je to takové skryté menu. Není na očích. Zvolil jsem Digitální a pak je tam volba frekvence, ale jde vybrat jen Plná a tak to hrozně dlouho prohledává (asi komlpetní frekvenční pásmo od nuly). To je tedy lepší cesta toho ručního skenování. Jsem ale rád že to jde.
 12. Automatickou instalaci jsem nedonutil aby na DVB-C naladila jediný program, ale ručně jsem tam dostal všech 130 programů a kupodivu i některé bez karty hrajou - jako Nova HD, ČT HD a pod. Tak díky za radu Hele a nemůže to být nastavenou zemí při automatickém ladění?
×
×
 • Create New...