Přejít na obsah

HonzaCZ

Uživatel
 • Počet příspěvků

  7
 • Registrace

 • Poslední návštěva

O uživateli HonzaCZ

 • Hodnost
  Nováček

Služby UPC

 • Místo odběru služeb UPC
  Praha
 • UPC Internet
  Internet 300
 • UPC televize
  TV Start
 • UPC Telefon
  -
 • Zařízení od UPC
  Compal CH7465LG-LC (bridge mode)

Návštěvy profilu

Návštěvy profilu jsou zakázány a nejsou zobrazeny ostatním uživatelům.

 1. To nebyl výkřik do tmy, ale reakce na příspěvek kucerapetr. Já tady nebudu obhajovat nebo vysvětlovat svůj názor, on to každej, kdo chce, pochopí, jak to myslím.
 2. Protože modem má bejt modem a router router. Tyhle mišmaše fakt nechápu. Ale jo, zákazníci to asi chtěj.
 3. Jo, to je normální. Svítí jenom dole bílá, když je v režimu router, nebo zelená, když je v režimu bridge/modem. Ostatní svítí jenom chvíli po restartu zeleně nebo když se něco děje, tak červeně.
 4. Dneska druhé zděšení, kdy si někdo nebo něco řeklo, že v 10 dopoledne je fajn čas pro aktualizaci firmware v modemu. Což jsem samozřejmě zjistil až po 10 minutách, co to všemožně blikalo, nešel net a nedalo se k tomu připojit. Po tom, co mi to skoro 3 roky fungovalo prakticky jen s několika málo výpadky, jsem na tyhle věci citlivý. 😄
 5. Ode dneška mám Compal. Dokonce mi technik zajistil i zachování původní veřejný IPv4. Jenom když jsem to přepnul do bridge mode, tak se to zachovalo tak jako zvláštně ... nejdřív router za ním dostal 192.168.100.31 s lease time 20 sec. A pak dostal původní veřejnou a modem se se mnou přestal bavit na svojí adrese 192.168.0.1. V manuálu nebo někde jsem se dočetl, že v bridge mode se jeho IP mění na 192.168.100.1. Nejdřív mě trochu zmátlo, že neodpovídá na ping, ale web rozhraní tam frčí. Tak uvidím, jak to bude běhat. Zatím to jede tak nějak stejně jako ten starej.
 6. Díky všem za odpovědi. Já na EPC3925 nelpím, ale lpím na něčem, co spolehlivě funguje už několik let.
 7. Zdravím, Dnes mi přišel mail od UPC, že mi nutně potřebují vyměnit modem, abych měl lepší rychlost, lepší wifi, lepší všechno, z čehož ani jedno nepotřebuji. Už jsem tedy odpovídal na mail, ale přecijen tady se mi to zdá trochu technicky pokročilejší, tak se ptám. Mám pronajatý EPC3925 v bridge mode, za ním svůj vlastní router a wifi řešení. V pohodě dosahuji deklarovaných rychlostí tarifu. Nic mě netrápí, nic nepadá, vše stabilní. Nutně potřebuji mít veřejnou IPv4, ideálně přímo na ifacu mého routeru. Má výměna nějaký konkrétní důvod? Je to kvůli IPv6 a DS-lite? Ideální modem pro mě by byl opravdu pouze modem, bez čehokoliv, co by kecalo do L3... :-)
×
×
 • Vytvořit...