Jump to content

CZ_Michal

Uživatel
 • Content Count

  4
 • Joined

 • Last visited

About CZ_Michal

 • Rank
  Nováček

Služby UPC

 • Místo odběru služeb UPC
  praha 6
 • UPC Internet
  Internet 150
 • UPC televize
  TV Start
 • UPC Telefon
  Starší služba
 • Zařízení od UPC
  Connectbox
 1. Zdravím, Mnoo tak jsem to zkoušel a nic moc. Abych tomu úplně nekřivdil, tak to funguje, ale film z notebooku každých pár vteřin vypadává (problikne do černa) a z nějakého důvodu mi to nechtělo přehrát zvuk u filmu vůbec. Mám to cca 20m po cat5e, což dle popisu má zvládnout, ale výsledek vypadá takto: Dle komentářů na czc měl jeden předchozí kupující stejný problém, tedy nejspíše vrátím a zvažuji zda nekoupit https://www.czc.cz/premiumcord-hdmi-extender-na-120m-pres-lan-over-ip/176492/produkt a pak ještě nějak přenášet infra pro ovladač (po wifi? pokud znáte nějaký rozumně fungující, doporučte)
 2. Asi už bych to překombinoval 🙂 myslel jsem nějak tlačit infra z receiveru po síti a pak přímo do médiaboxu, což je zbytečné (nevím proč mi to přišlo jako lepší nápad než infra vysílač u médiaboxu, který bude vyzařovat to co mu z receiveru po síti přišlo, což už je součástí balení) .. Nicméně jsem našel a objednal jeden takový převodník https://www.czc.cz/premiumcord-hdmi-extender-na-60m-pres-jeden-kabel-cat5e-cat6/176490/produkt dnes či zítra by měl přijít tak pak poreferuji.
 3. Ahoj, děkuj za odpověď, ok, kouknu jestli nenajdu ještě něco jiného (asi spíš ne) a asi začnu objednávat. Odledně IR přenosu mi jde o ovladač toho HD Mediaboxu, ten je předpokládám infra, tedy abych nechodil na chodbu přepínat programy co běží na TV v obýváku, tak bych chtěl přenášet po UTP i tento signál, v AJ infra červený přijímač infra-red receiver většinou zkracují na IR. Tedy infra přijímač umístit pod televizi, kterým bych chytal ovládání, opět přenášel po síti, zkonvertoval zpět a káblíkem propojit do HD Media boxu, pokud má nějaký takovýto vstup, v ideálním případě bych tedy z gauče přepínal originálním ovládáním kanály na Mediaboxu schovaného za vchodovými dveřmi.
 4. Zdravím všechny, Mám pár let starou LG TV 50" a rád bych na ní zas začal koukat, problém je ten, že jsme koupili byt, trochu ho přeskládali a v místě kde teď mám obývák není žádný koax, ale je tam TPčko Cat5 (tedy koukám jen na youtube a stream z notebooku). Na netu jsem našel vícero udělátek na přenos HDMI po UTP i s IR, např toto https://www.lindy.co.uk/audio-video-c2/extenders-c181/hdmi-ir-over-100base-t-ip-extender-p9078 Můj dotaz je, zda bych mohl vzít od UPC TV Komfort s HD Mediaboxem, ten nechat za dveřmi, "propíchnout" to tím udělátkem výše do TV přes síť. Na Mediaboxu nikde nevidím IR vstup pro "přenesení" funkce ovladače, nevíte někdo zda tam je a hlavně zda by celá tato sranda fungovala? Pro upřesnění, obývák mám nyní na druhé straně bytu od vchodu, tedy lišta a v ní koax nejde, navíc je po cestě mnoho zlomů, vrtat koax zdí nelze, televize je na druhé straně obýváku, na podlaze nové parkety, vedle dveře na balkón, za obývákem jiný byt, takže kabel nikudy neschovám. Máte někdo zkušenosti / názory / návrhy či jiná řešení / vidíte s mým nápadem zásadní technické potíže? Díky všem, Michal Případně levnější srandou https://www.amazon.com/dp/B00G5RBX2Q a pak ještě nějaký IR over ethernet 😉 Oprava - i s IR over ethernet https://www.amazon.com/dp/B01DL959OI?th=1
×
×
 • Create New...