Přejít na obsah
 • Sdělení

  • David - UPC

   Vítejte na diskuzním fóru UPC Zone   19.7.2017

   UPC Zone je nezávislé internetové fórum, kde mohou uživatelé mezi sebou diskutovat, sdílet zkušenosti a rady. Kritika zde není cenzurována, avšak chovejte se slušně a dodržujte pravidla fóra.
  • David - UPC

   Výpadek služby zpětného zhlédnutí   26.11.2017

   Vážení zákazníci, aktuálně registrujeme výpadek služby zpětného zhlédnutí na všech platformách. Omlouvám se za nepříjemné komplikace. David - UPC 

Katoda

Uživatel
 • Počet příspěvků

  1 451
 • Registrace

 • Poslední návštěva

 • Days Won

  4

Katoda last won the day on 21. srpna

Katoda had the most liked content!

O uživateli Katoda

 • Hodnost
  Pokročilý

Služby UPC

 • Místo odběru služeb UPC
  Kralupy nad Vltavou
 • UPC Internet
  Internet 300
 • UPC televize
  TV Komplet
 • UPC Telefon
  -
 • Zařízení od UPC
  HD DVR Mediabox, Handan 6000 (PVR)
 1. Nefunguje zpětné zhlédnutí

  Dnešní poslední díl První republiky na ČT 1 bez možnosti zpětného zhlédnutí. Schází ikonka pro zpětné přehrání jak v EPG na STB, tak i v aplikacích. Pořady před i za tímto dílem přitom přehrát jdou.
 2. Horizon Go

  Tahle funkce tam je už delší dobu a funguje jako vzdálené programování nahrávání pro ty, kdo mají cihlu.
 3. STB Horizon HD DVR Mediabox (cihla)

  Bohužel, titulky jsou problém u cihly od počátku. Nějakou dobu se UPC tvářilo, že se na problému pracuje a bude odstraněn v nějaké další aktualizaci, ale posledních pár měsíců už jen dělají mrtvého brouka a mlčí.
 4. EPG

  Ach jo. Chtěl jsem si zítra (7. října) nahrát od 21:45 hod prémiový díl 4. řady seriálu Luther na ČT 2. Všechny programové věstníky a stránky, včetně stránek ČT uvádějí, že vysílán bude. Pouze u UPC ale budou v tu samou dobu podle jejich EPG na tomto programu vysílat nějakou show tlustého rezavého kocoura jménem Garfield.
 5. Výměna zařízení

  Já mám od UPC taky dva nahrávací PVR boxy s diskem, z toho jeden je cihla a jsem rád, že zatím oba fungují. S tím, že zpětné shlédnutí nahrazuje nahrávání bych až tak nesouhlasil. Jednak zpětné shlédnutí nefunguje u všech programů, za druhé je omezeno na sedm dní, což se nemusí podařit vždy stihnout, za třetí výpadky, kdy zpětné shlédnutí nefunguje vůbec nejsou zas až tak výjimečné.
 6. Nové stanice

  Souhlasím s tím, že Československo HD má jinou programovou náplň než CS Film a Kino svět a zařazením tohoto programu do nabídky UPC by toto "časové období" československých filmů a dokumentů vhodně zalepilo. Na druhou stranu není pravda, že filmy, které vysílá Film Festival nejsou, nikde jinde. Už byly, momentálně jsou nebo za nedlouho budou vysílány na program Film Europe. Důvod, proč se programová nabídka mezi CS Filmem a Československo HD liší, kdežto Film Festival se překrývá s Film Europe je nejspíš ten, že CS Film patří Československé filmové společnosti, s.r.o., takže má jiná vysílací práva než FILM EUROPE MEDIA COMPANY, které zase patří Československo HD/Film Festival a Film Europe.
 7. Ceník a Všeobecné obchodní podmínky jsou dvě rozdílné věci.
 8. CA Modul

  No on to David napsal trochu jinak: "Ano, pokud si ho koupíte přes Licu, tak Vám ho samozřejmně uznáme. To samé přes Aukro atd. Proto jsem psal, že nikomu nebráníme ve využívání služeb, jak chce. Strategie UPC jde ale jinou cestou." Je tam to slovíčko "pokud", není tam tvrzení, že vám jej Lica prodá.
 9. Nové stanice

  Možnost volit po jednotlivých kanálech se tu diskutovala už mnohokrát. Není to tak ani o UPC jako spíše o vysílatelích programů, kteří jednak (někteří) prodávají programy v balíčcích a taky si diktují, v kterém balíčku distributora má být jejich program zařazen. Prodávat jejich program jednotlivě nikdo z nich nechce.
 10. Nové stanice

  A opět se celá diskuze zvrhla offtopic, mimo nadepsané téma.
 11. HBO v Eng.

  Pokud jde o ty "chybějící" titulky na HBO 3, tak tu je ještě jedno specifikum cihly (oproti jiiným stb). Pokud pořad nemá český dabing a vy přitom máte zvolenou českou zvukovou stopu, tak zvuk jde v angličtině a titulky se vám nezobrazí, ani když je máte zapnuté. Je třeba přepnout zvuk na originální (anglickou) stopu a pouze u té se zobrazí české titulky. Je to specifický neduh cihly, který tu už byl několikrát probírán. Prý se na tom pracuje a snad v některé z dalších aktualizací dojde k nápravě... Tak je tomu u HBO 2, HBO 3, obou Cinemaxů, což jsou programy sdílené pro více zemí, jak psal výše Jack. Pouze hlavní kanál HBO je určen čiště pro český trh a tam se titulky zobrazily, protože byly přímo vypáleny do obrazu.
 12. HBO v Eng.

  Některé pořady jsou vysílány v premiéře současně s USA nebo jen s malým zpožděním (hodiny, dny). Tyto pořady jsou i na českém HBO vysílány v původním znění a opatřeny českými titulky. Zpravidla tak do jednoho měsíce jsou ale i tyto pořady opatřeny českým dabingem. Tak je tomu například u nyní vysílané nové serie Hry o trůny, která je zatím jen v původním znění s titulky a nadabována do češtiny poběží od září. Jinak je tomu některých dokumentů nebo talk-show (např. John Oliver: Co týden dal a vzal), které se nedabují vůbec a jsou vysílány jen v původním znění.
 13. CA Modul

  Ale ono to není jen o právech zákazníka, ale taky i o právech obchodníka/poskytovatele služeb. Zákazník má právo za své peníze na kvalitní služby. Obchodník má zase právo zvolit si svou obchodní strategii, svůj byznys model a nabídku zboží. UPC CZ/SK se rozhodlo, že bude prodávat/pronajímat jen některé druhy stb, jiné ne, stejně jako se rozhodlo, že nebude prodávat ani pronajímat CA moduly. A zákazník má na výběr, jestli bude toto akceptovat nebo nebude a pak jde buď k jinému poskytovateli nebo si pořídí vlastní přijímací zařízení. Pokud se zákazník rozhodne, že bude mít vlastní zařízení, které UPC nenabízí a tudíž ani nepodporuje, tak mu sice vyjdou vstříc a spárují mu kartu, ale nemohou mu už garantovat kvalitu služeb. Buďto šlape dobře nebo ne, ale to už je právě riziko zákazníka a jeho volba, jestli jej podstoupí. Řada lidí tu používá jiné stb (Technisat, AB Cryptobox...), které UPC nenabízí a nikdy nenabízelo, spousta lidí má CA modul přímo v tv a jsou spokojeni. Jiní ne. Je to jako u mobilních operátorů, kde si taky řada lidí pořídí mobily z šedých dovozů nebo s rootem, ale pokud nastane problém, tak s reklamací samozřejmě neuspějí. Je třeba pochopit, že UPC CZ/SK se prostě rozhodlo, že v současné době CA moduly nabízet nebude a je to jejich právo. Není povinností obchodníka nabízet veškeré produkty, které jsou v daném segmentu jejich podnikání zrovna na trhu. Proto rozumím tomu, co a jak zde David k tomu píše a oceňuji jeho snahu i přesto vyjít vstříc (bez garance), i když je za tuto svou vstřícnost některými napadán.
 14. Testování firmwaru: HD DVR Mediabox

  Ano, je to bohužel tak. Také jsem to UPC několikrát psal, ať už mailem nebo v dotaznících, které posílají testerům, ale zatím žádná odezva. Pomoc při výuce jazyků je jeden z dobrých příkladů, kdy se titulky hodí, ale najde se jich více. Nedávno jsem sledoval na Cinemaxu film Anthropoid, což je britsko-český fim, kdy je např. podstatná část úvodu opatřena anglicky psaným textem vysvětlujícím historické souvislosti a podobně je to taky na závěr filmu. Pro neznalé angličtiny je proto tento úvod a závěr opatřen čekými titulky, které ale nejdou zobrazit při zvolené české zvukové stopě, pouze u stopy originální (v případě tohoto filmu tedy anglické). Film ale jinak při dialozích, českými titulky opatřen není, takže nelze zvolit originální zvukovou stopu a dívat se na film v původním znění s titulky. Naštěstí jsem měl ten film nahrán, takže jsem musel pokaždé, když se objevil anglický text přepnout zvukovou stopu na anglickou a kousek se vrátit, abych si přečetl, o co jde a pak zase vrátit zpět čekou stopu s dabingem a tak dokola. Je to řešení sice hloupé, ale v tomhle případě aspoň trochu pomohlo. Kdybych sledoval film v online vysílání, tak není ani tato možnost. Je to bohužel opět jen specifická vlastnost cihly, u jiných settopboxů (velký Kaon nebo Handan) tento problém není.
 15. Nefunguje prihlaseni na web HBO GO

  Taky nemám s kvalitou obrazu u HBO GO žádný problém a dle mého, subjektivního názoru bych řekl, že je lepší než u Horizon Go.
×