Přejít na obsah

Karel K.

Uživatel
 • Počet příspěvků

  18
 • Registrace

 • Poslední návštěva

O uživateli Karel K.

 • Hodnost
  Nováček
 1. Tak jsme si nakonec na našem problémovém připojení vydupali návštěvu technika. Měli jsme jak výpadky modemu v řádu několika minut několikrát denně, tak i rychlost stahování z Torrentů max. 20 kBps. UPC tvrdilo, že proměřili linku a nic nezjistili, vše je podle norem. Vztekle jsme jim poslali log z modemu plný chyb, tak konečně poslali technika. Ten vyměnil zásuvku, vyřadil nějaký "splitter" a říkal, že to většinou bylo tím a že po navýšení rychlosti první dny běhal po bytech, jako divý a dělal právě tohle. Tak jsem hned, jak vypadl, zkusil pustit torrent a hle! Najednou to jede mezi 370 a 450 kBps. Na DSL.cz jsem si v pohodě naměřil rychlost, jak má být: 14 MBps.
 2. Pokusil jsem se na toto téma sepsat článek UPC: Čím dál horší Internet pro svůj blog, který dále propaguji. Kupodivu reakce většiny čtenářů jsou zatím veskrze pozitivní - tj. UPC jim prý nedělá problémy. Pokud máte čas, zapojte se do diskutze pod článkem. Až bude k dispozici více názorů, zkusil bych s tím kontaktovat přímo pana tiskového mluvčího.
 3. Pokusil jsem se na toto téma sepsat článek UPC: Čím dál horší Internet pro svůj blog, který dále propaguji. Kupodivu reakce většiny čtenářů jsou zatím veskrze pozitivní - tj. UPC jim prý nedělá problémy. Pokud máte čas, zapojte se do diskutze pod článkem. Až bude k dispozici více názorů, zkusil bych s tím kontaktovat přímo pana tiskového mluvčího.
 4. Ostrava 89.102.x.x hlásím maximální rychlost na 476 kBps, tedy něco kolem 4 Mbit, jak má být. Tak uvidíme....
 5. Pozor, Lupa zareagovala (asi nejen) na můj podnět. Viz článek UPC: za sníženou rychlost a výpadky může modernizace
 6. Tím myslel, jestli nějak Malina odůvodní to, co se teď děje. A ptal se ho někdo?
 7. Co bychom se měli dozvědět od Maliny 1.11.? Něco se chystá?
 8. Zajímavé je, že většina stěžovatelů má IP 89.102.x.x (i můj případ). Otázkou je, zda je to kompletní rozsah IP UPC (což si nemyslím - to by nestačilo, protože 255x255=65 tisíc IP adres). Pokud by se ukázalo, že problém mají JEN 89.102.x.x, pak by se možná dalo věřit tomu, že je to nějaký problémový síťový prvek na cestě... Kdyžtak, když budete psát, že vám to nejde, hoďte sem i první dvě čísla z IP i když nejste anonymní. Můj případ je právě 89.102.x.x
 9. Eh, tak o 300 se mi může jen zdát. Asi minutu jsem jel 250 kBps. Okamžitě to ale sletělo dolů a dlouhodobě se pohybuji na 66 kBps.... Červené to sice nemám, ale proti předchozímu stavu, kdy torrent chodil sám od sebe, jsem musel otevřít port na routeru....
 10. Hlásím dosažení max. rychlosti na torrentu: 164 kBps v součtu, což je ale stejně maximálně 1,3 Mbps. Běhávalo to mnohem, mnohem rychleji!!
 11. Ale HTTP Ti pojede od ledna minimálně 10 Mbps. Radši garantované 3 M než 10 M s takovým to omezováním. Zlatej Karneval. Jojo, přesně moje slova. Raději stabilní 4 Mbps bez omezení, než nějakých 10 nebo kolik s omezením!
 12. Zkouším to, uvidíme. Ale bylo by to divné. Torrent není o stránkách, torrenty se stahují vzájemně od jednotlivých stahovačů. Lze zablkovat port, ale ne konkrétní torrenty.... Tak, edit: běží to stejně špatně/pomalu, jako ostatní torrenty. Takže něco s porty (omezení?) Kdyby alespoň idioti z UPC oficiálně řekli: "zpomalujeme od do"... DALŠÍ edit: Tak OPRAVDU Torrent Ubuntu 8.10 x86 mi jede 170 kbps. Cokoli jiného max. 10 kbps Jsem sice správce sítě, ale pro tohle nemám vysvětlení.
 13. To je divné.... Kdyby blokovali porty, nešel by Ti ani ten torent Linuxu....
×
×
 • Vytvořit...