Jump to content

Kodl

User
 • Posts

  499
 • Joined

 • Last visited

Vodafone services

 • Vodafone fixed internet
  Internet 300
 • Vodafone mobile internet
  Jiná služba
 • Vodafone television
  Komplet
 • Vodafone devices
  CA modul
 • Place of subscription of Vodafone services
  Brno

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Kodl's Achievements

Proficient

Proficient (10/14)

 • First Post
 • Collaborator
 • Conversation Starter
 • Week One Done
 • One Month Later

Recent Badges

0

Reputation

 1. Dnes večer kostičkování stanice Nová HD. (Brno)
 2. Také bych se přimlouval, aby u pořadů byly ty údaje "Rok:, Režie:, Hrají:", protože teď jsou tam ty prázdné nadpisy jen k naštvání a navíc jen zbytečně zatěžují datový přenos EPG. Také bych uvítal jednoznačné názvy dílů seriálů. Někdy tam označení řady + dílu je, někdy něco z toho chybí. K těm starším Samsungům - OK, pokud nedokáží pobrat do své malé paměti velké množství dat EPG a to se u nich projeví tím, že chybí data na více než na 3-4 dny dopředu, tak je to věc uživatelů těch starých Samsungů. Proč by kvůli nim měli trpět všichni ostatní? Jinak to řešení s plnými informacemi na nejbližší 2-3 dny a další dny už jen omezené mi přijde jako šikovné kompromisní řešení. Jen mám vždy obavy, když čtu "u vybraných top 30-40 TV programů". To je hodně subjektivní. Každý klient má své "top" programy. Nebylo by možné plné EPG vysílat pro nejbližší dva dny pro všechny TV programy? Díky!
 3. Ach jo, je neděle večer, po dlouhé době chceme využít zpětné zhlédnutí a prd!!! V Horizon Go na mobilu i ve W10 i v prohlížeči ... všude nějaká varianta hlášení: "Na sledování tohoto pořadu musíte mít předplatné". Na stránce Moje UPC je text upozorňující na výpadek služeb týkající se zpětného přehrávání drze přiznávající, že problém trvá minimálně už od 16.11. a dodnes, nejenže není vyřešen, ale není ani znám termín opravy!!! To jsou teda služby!
 4. Nový firmware 2.63.0.9-3560 pro Technicorder ISIO STC z 20.07.2017 Odesláno uživatelem: Dagy2 (na TVFreak.cz): nový FW 3560, úpravy: - Internet - WLAN - Streaming - NAS - Miracast - HD+ - Latedescrambling - SFI - nastavenie letný čas
 5. Zpětné zhlédnutí mi přes Chromecast ještě nedávno fungovalo. Něco se změnilo? MyPrime skutečně nebylo povoleno přehrávat přes Chromecast, což je škoda, ale zas taková ztráta, vzhledem k obsahu, to není.
 6. CA modul slouží jen pro dekryptování živého vysílání (myslím, že je možnost využít CA modul i pro dekryptování HbbTV, ale zatím se to asi nepoužívá). Co se týče archivů: 1) archiv ČT (iVysílání) je dostupný kromě jiného i skrze HbbTV, takže, pokud TV podporuje HbbTV, bude v TV dostupný i archiv ČT (za předpokladu, že TV má připojení na internet) 2) archiv UPC bohužel není dostupný přes HbbTV. Jde o proprietární formu webové služby. Není ale třeba zoufat, archiv UPC (Zpětné zhlédnutí) je dostupný i jinak než přes UPC cihlu. Konkrétně některým z těchto způsobů: a) Aplikace "Horizon Go" pro Android/iOS v kombinaci se zařízením podporujícím Google Cast (např. Chromecast), což je poměrně levná a spolehlivá cesta. Google casting je oficiálně podporovaný tou UPC aplikací. b) Android-box = ne zcela oficiální cesta - probírala se zde. c) Web (http://www.horizon.tv).
 7. 2Ales: Zkusil jsi aktualizovat firmware ? Chová se to stejně ?
 8. Ano, měl jsem správně napsat "jediný podporovaný způsob, jak dostat obraz z Horizon Go na obrazovku TV, je použití Chromecast/Google Cast". U android smart tv boxů je to trochu loterie, jestli na něm bude Horizon Go fungovat v závislosti na verzi Androidu a konfiguraci HW. V případě použití Chromecast/Google Cast tahle loterie odpadá. Také je potřeba rozlišovat "Casting" a "Mirroring". Aplikace Horizon Go provádí "casting", kde stream teče přímo do Chromecastu (nebo jiného zařízení podporujícího "Google Cast"). Obraz je v plné kvalitě, kterou dokáže služba Horizon Go poskytnout, telefon je po úvodním sestavení streamu možné klidně zamknout / vypnout / odnést pryč. V tomto případě žádnou výhodu v zakoupení a používání dalšího android boxu k TV nevidím. Ale také nikomu ten android smart tv box nerozmlouvám. Je to fajn věc. Ale pro obyčejného diváka, který chce pořad z Horizon Go zhlédnout na obrazovce TV je Chromecast přece jen výrazně jednodušší a levnější (Chromecast 2 lze pořídit za cca. 1200 Kč). Navíc podpora "Google Cast" se stává integrovanou součástí některých smart TV, takže není třeba dokupovat Chromecast. Jediná nevýhoda "Castingu" z Horizon Go je, že tato funkce není povolena pro pořady ve videotéce MyPrime. To je ale zřejmě záležitost licenčních práv vyjednaných UPC pro filmy v MyPrime. Pro živé vysílání i zpětné zhlédnutí "Casting" funguje bezvadně. Mimochodem, ty filmy, které jsou ve videotéce MyPrime snadno oželím .
 9. Jedině přes Google Cast / Chromecast.
 10. Souhlas, buďme rádi, že alespoň v EU se to tím nařízením vyřeší. I to je pokrok. Mezi klienty UPC asi nebude mnoho těch, kteří si umí vytvořit vlastní VPN server a navíc takovou konfiguraci klienta, aby spojení VPN bylo použito zároveň jako brána do internetu. Geoblokace obecně je blbost už proto, že kdo ji chce obejít, tak ji obejít dokáže. Geoblokace jen vhání méně znalé uživatele do spárů často dost podezřelých poskytovatelů VPN, kteří po připojení klientovi vnutí vlastní DNS server a člověk pak nemá ani za mák jistoty, jestli skutečně prohlíží (a třeba taky zadává přihlašovací údaje nebo nedejbože platební údaje) ten server, kam mu ukazuje adresa URL v adresním řádku prohlížeče.
 11. Pánové, jakou vlastně máte verzi firmware? Máte nejnovější 2.63.0.8-3415 (z prosince 2016)? Ptám se, protože jednou z uváděných změn této verze je vylepšení "řízení CI+". Já ten nový firmware už mám, psal jsem o tom výše, ale žádnou změnu jsem nepozoroval. Já jsem ale ani žádné problémy, asi díky neplusovým modulům CI, neměl. @pbr: jsem zvědav na výsledky experimentu, který navrhuje Ales. @Ales: výsledky toho experimentu u tebe byly vždy konzistentní? Pokaždé byla vždy druhá nahrávka ze stejného kódovaného programu označená tím podmíněným použitím nahrávky (= omezením)? Škoda, že v tom hrají takovou roli moduly a dokonce i verze firmware těch modulů. Rád bych ten experiment provedl také, ale mám doma jen jeden CI+ modul SMiT a to ještě nějaký starý, kdysi dávno koupený od firmy LICA, se starším firmwarem, který se choval jinak než aktuální firmware modulů SMiT od UPC (například nevypisuje ty otravné úvodní zprávy po zapnutí "authentication successful").
 12. 1. Píšete "naplánoval" - došlo tedy k tomu nahrávání z vypnutého (studeného) stavu nebo se nahrávání spustilo za běhu? 2. Máte v menu TechniSatu nastaven "rychlý start"? ("rychlé uvedené do provozu" nebo tak nějak se to jmenuje) 3. Zkuste prvních pár vteřin nahrávky, která má v sobě atribut "omezení platnosti nahrávky", odstřihnout střihovými funkcemi TechniSatu.
 13. Podobný problém jsem zaznamenal už včera, když jsem se odpoledne chtěl podívat, jak hraje Plíšková. Poprvé se na stránce nezobrazily žádné programy, ale po kliknutí na aktualizaci ve webovém prohlížeči, se skoro všechny ikony TV programů zobrazily - i když některé jen bez obrázku, některé i s obrázkem. Spustit Eurosport1HD pak šlo a stream fungoval, takže zřejmě problém jen těch stránek, ne samotného streamování.
 14. Možná ano, ale ptal se na funkci Google Cast, proto jsem odpovídal na ni.
 15. Opravdu? To je divné. Podle návodu ze stránek Sony by to mělo fungovat stejně, jako s připojeným Chromecast. Zkontroluj: obě zařízení, tj. TV i mobilní telefon, ze kterého chceš "castovat", jsou připojeny ke stejné síti (stejná subsíť) v nastavení TV je povolena funkce Google Cast (tlačítko HOME na ovladači / Nastavení / v kategorii TV zvolit aplikace / zvolit aplikaci Systém / přijímač Google Cast) / zvolit "Povolit" Možná by stálo za to zkusit komunikaci s TV otestovat mobilní aplikací Google Home (původně se jmenovala Google Cast a ještě předtím myslím Google Chromecast). Aplikace slouží k nastavení "Cast" zařízení.
×
×
 • Create New...