Přejít na obsah

upcklient

Uživatel
 • Počet příspěvků

  31
 • Registrace

 • Poslední návštěva

 • Days Won

  1

upcklient last won the day on 3. ledna

upcklient had the most liked content!

O uživateli upcklient

 • Hodnost
  Nováček

Služby UPC

 • Místo odběru služeb UPC
  Praha
 • UPC Internet
  Internet 100
 • UPC televize
  TV Klasik
 • UPC Telefon
  Starší služba
 • Zařízení od UPC
  Modem Technicolor, HD Mediabox

Návštěvy profilu

Návštěvy profilu jsou zakázány a nejsou zobrazeny ostatním uživatelům.

 1. upcklient

  Koupě modemu a dotaz ohledně služeb

  Díky za odpověď. Ano, je to opravdu telefon, úplně odlišná položka, je televize, internet a úplně poslední telefon 30 min a uvedeno číslo telefonu. Celkem 24 Kč měsíčně, sice pár korun, ale proč využívat, když nepoužívám, jen nevím, zda ot zrušit půjde, zavolám nebo napíšu a uvidí se.
 2. Zdravím, měl bych dotaz. Za pronájem modemu od UPC platím cca 70 Kč měsíčně, aktuálně mám model https://www.upc.cz/internet/doplnky/zarizeni/premiovy-wifi-modem/ . Máte někdo zkušenosti s tím, že by se dalo modem odkoupit a tím pdáem by padl poplatek za pronájem? Možná jsem nehledal moc dobře, ale nikde se mi nepodařilo najít, jaká by byla případná cena a zda se to vůbec vyplatí, takhle je to ročně za poplatek pronájmu nějakých 840 Kč pokud správně počítám, tak zda by se to případně vyplatilo. A ještě jeden menší dotaz, zda to někdo neřešil. Ve vyúčtování mám účtován také telefon 30 min zdarma, který ale vůbec nepoužívám, nějakých 25 Kč a sleva 1 Kč a u toho balíčková sleva I150+ s TEL. Jde to případně zrušit? Jestli to není přidáváno standardně, protože co koukám, tak ve smlouvě jsem nenalezl, že by tam tato položka měla být, ale to už bude asi dotaz spíše přímo na UPC podporu či zavolání, jen náhodou, kdyby to někdo řešil se ptám i zde, abych věděl. Díky. Tak už se mi podařilo v ceníku dopátrat cenu, 2 020 Kč.
 3. upcklient

  Pomalá WIFI v telefonech

  EDIT3: Tak to opravdu pomohlo, nyní se změna kompletně projevila a na všech zařízeních vše funguje jako dříve. 100% zlepšení, třeba někdo bude mít stejný problém, tak zde nalezne řešení. Člověk provede všemožné změny, ale že by to mohla mít na svědomí povolená IPV6, tak to nenapadne 🙂 Každopádně děkuji všem, co se zapojili a snažili se pomoci.
 4. upcklient

  Pomalá WIFI v telefonech

  Díky, pokusím se nějaký router zajistit a zkusím. Přes kabel se zdá vše v pořádku, internet sám o sobě je rychlý, plná rychlost, stahování, videa atd., ale to načítání. U zařízení s 5 GHZ je to podstatně lepší, ale ne tak jako u jiných sítí, kde jsem rychlost testoval. U zařízení s 2,4 GHZ, obvykle telefony je ale problém načíst gmail, nebo i obyčejný email, to může zabrat třeba i 5 minut. Dnes jsem zkoušel znovu restart modemu, vše nastavil znovu, zvolil kanál i pásma, která nejsou v okolí, ale moc tomu nepomohlo. Ale je zvláštní, že vždy jsem měl tento problém až když UPC udělalo nějakou změnu. Poprvé hned po zřízení služby někdy v lednu a myslím, že během března už bylo vše v pořádku. Do doby, než došlo k navýšení rychlosti začátkem září, poté se hned problém projevil. Nemůže to být třeba něco v DNS? Nevím ale, zda toto s tím nějak souvisí. EDIT: Ještě jsem psal přímo na podporu a uvedl problém. Technikem mi bylo sděleno, že podle popisu by problém mohl způsobit IPV6 protokol, který je u modemu nastavený. Provedl změnu na IPV4 a uvidíme, zda to problém vyřeší. EDIT2: Nepodařilo se mi upravit předchozí příspěvek, tak píši nový. Po tom, co provedl technik po chatu změnu, kterou jsem uvedl je v zařízeních rychlost načítání tam o 70 % lepší. Než se změna projeví, tak to může ještě chvíli trvat, ale vypadá to, že problém byl opravdu způsoben IPV6 protokolem, který měl modem u nich nastavený. Počkám ještě do zítřka, jak to bude fungovat a dám vědět. Ale s největší pravděpodobností byl problém zde, technik hned věděl o co se pravděpodobně jedná.
 5. upcklient

  Pomalá WIFI v telefonech

  Ano. Uz dvakrát jsem dělal řešen modemu a poté vše znovu nastavoval.
 6. upcklient

  Pomalá WIFI v telefonech

  Prosím nějaké nápady? Nemůže byt problem u upc? Toto mam od doby kdy navýšili rychlost na 150 mb. Na jiné Wi-Fi v telefonech funguji bez problému. Testoval jsem a u 2,4 ghz katastrofa, google nebo mail se načíta treba i 5 minut. U 5 ghz zařízení je to podstatně lepší. Ale i tak není načítání tak rychle jako u jiných Wi-Fi síti. Stahování, hraní on-line her atd. je úplně v pořádku. Problem je jak jen s 1 připojeným zařízením k Wi-Fi tak i kdyz je více.
 7. upcklient

  Pomalá WIFI v telefonech

  V okolí mi analyzer ukazuje cca 15-20 wifi síti. Zkoušel jsem i nastavovat kanály, které nikdo nepužívá, šířku kanálu mám defaultně na 20 MHz , ale ještě si s tím zkusím znovu nějak pohrát.
 8. upcklient

  Pomalá WIFI v telefonech

  Tak bohužel problém přetrvává a už nevím, co dělat. Zkoušel jsem vše možné nastavovat, ale nic. Vypadá to, že na všech starších zařízeních je tento problém, ale třeba na iPhone 7 pluis problém není, tam je vše podstatně rychlejší. I s internetem o2, kde jsem měl tuším rychlost tu nejnižší jen 20 mb, tak vše fungovalo, teď mám 150 a načítání hrůza. Jako by rychlost zařízení nestíhaly, nevím. Ale asi mi dáte za pravdu, že čekat třeba 4 minuty, než se vám načte email nebo nějaký článek není úplně normální. Problémy nastaly až poté, co upc "navýšilo" rychlost ze 100 mb na 150. Rester routeru jsem také zkoušel a taky nic.
 9. upcklient

  Pomalá WIFI v telefonech

  Děkuji. Aktuálně mám modem CBN CH7465LG viz https://www.upc.cz/internet/doplnky/zarizeni/premiovy-wifi-modem/ Tento mdoel jsem dostal hned při založení služeb UPC začátkem roku (při zakládání profilu zde tento nešel zvolit, proto je uveden jiný). Právě v nastavení routeru je jak u 2,4 a 5 GHZ napsáno povoleno (je možné jednu z nich deaktivovat). Aktuálně nemám zařízení k dispozici, nejsem doma, ale ano, myslím, že jedno ze starších zařízení má právě 54Mbps, teď jen nevím, jestli je to Huawei P8 lite nebo druhý android, na tom ale asi nesejde. Předpokládám, že nastavení na "n only" se provádí přímo v konfiguraci modemu na webu u damé sítě, kde se mění pásma atd. Pokud si dobře vzpomínám, tak na starším telefonu, právě Huawei P8 lite se například ani videa nenačítají úplně správně, ne tak rychle, jak by měly, a třeba když jsem zkoušel Instagram, tak to bylo ještě horší, čekání třeba 2 minuty, než se přehraje třeba video, které má 10 vteřin. Dříve jsem měl internet od 02, kde jsem měl sice starší modem, uže asi 5 let, ale takový problém nebyl nikde a zařízení jsou stejná. Tento stejný problém jsem řešil již v minulosti, myslím, že někdy v březnu. Od ledna vše bylo v pořádku, tedy od zapojení, v březnu jsem měl totožný problém jako nyní, zkoušel jsem vše možné nastavovat, stejně jako nyní a pak se to uvedlo po nějakém čase do normálu. Te mám problém znovu, řekl bych od doby, co probíhala změna slžueb, začátkem měsíce se navyšovala rychlost ze 100 na 150 mb.
 10. upcklient

  Zrušení balíčku

  Děkuji moc.
 11. upcklient

  Pomalá WIFI v telefonech

  Děkuji. Na WiFree připojen nejsem. Na telefonu IOS používám 5 GHz, na starších 2,4, stejně tak jako na notebooku, s výjímkou jednoho, kde je také 5 ghz. Ale ten problém co sleduji je právě jen v těch telefonech. Na všech telefonech používám nejnovější dostuoný OS a také prohlížeč, testoval jsem to ale ve více. Když procházím nastavení sítě, tak vidím, že v nastavení je povolena jak 2,4 GHZ tak i 5, tak zda se to mezi sebou nějak nemůže rušit, netuším. Test rychlosti na telefonu je obvykle kolem 30 MB/S.
 12. Zdravím, mám takový problém/dotaz. UPC mám zhruba 7 měsíců, ale většinou to zaznamená v době, kdy něco změnili třeba navýšili rychlost nebo měnili nějaké služby, možná to s tím nesouvisí, nevím. Mám internet 150 MB. Když si dám LAN, tak mám v PC klasicky rychlost cca 140 MB, přes wifi na telefonu či ntb když měřím, tak zhruba do 50 MB, což je jasné, že wifi nebude tak silná. Ale co mi poslední dobou vadí je to, že je rychlost wifi, především v telefonech hrozná. Na ntb to ještě jde, ale v telefonech, zkoušeno několik. Například na IOS se to vcelku dá, ale když přepnu na jinou wifi jinde, tak je rychlost znát, že doma mám vše podstatně pomalejší, nemyslí stahování, ale načítání stránek, jakékoliv. Na telefonech s android to je ještě větší bída, jak na nových, tak i starých. To čekáte, než se vám načte např. mail třeba i 3 minuty a pak se začne něco dít. Nevím, kde může být problém, zkoušel jsem i kompletní reset modemu a nic. Možná něco musím někde donastavit, možná je zahlcená frekvence? Zkoušel jsem ale různé frekvence měnit a nastavení a změny jsem nezaznamenal. Neřešil někdo něco takového? Co jsem nalezl, mohlo by to způsobovat zapnuté wi free, což jak jsem si ověřoval na podpoře by mělo být u mě vypnuté.
 13. Zdravím, mám od UPC HBO balíček, kdy měsíčně platím 199 Kč. Již jej nevyužiji a rád bych jej zrušil. Nemáte někdo zkušenosti? Stačí jen napsat, nebo je třeba nějaká výpověď? Díky.
 14. upcklient

  Nefunguje zpětné zhlédnutí

  Děkuji za zprávu. Pokusím se, nicméně se mi zdá, že pokaždé pomůže něco jiného. Někdy, když je hláška Informace nejsou k dispozici, tak postačí vytáhnout kabel z modemu a setoboxu a poté se programy načtou. Jindy nepomůže ani toto a pak už jen restartování routeru. Jindy zase pomůže projíždění programů, kde nejsou informace a kliknutím ovladačem na I - informace se postupně načtou. Ale pokud si vzpomínám, tak vždy s tím něco musím provést, jinak to samo nenaběhne nikdy.
 15. upcklient

  Nefunguje zpětné zhlédnutí

  Zdravím. Mám problém jen já, nebo pokaždé, když si chcete něco zpětně přehrát, tak bojujete s tím, aby se vám nabídka vůbec načetla? Vždy mám informace nejsou k dispozici a po restartování, vyndání a zandání kabelů se to konečně zázrakem načte, díky.
×