Jump to content

Medvěd

Uživatel
 • Content Count

  60
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Medvěd

 1. Jsou věci, které považuji za samozřejmost. Ty máš také někde ošetřeno, že smíš dýchat vzduch? Tebe bych si tipnul na střední management :-) Něco jako ten vedoucí v Pipi v Comebacku :-)
 2. No, páky mám jako kterýkoli jiný zákazník se smlouvou, kterou podepsaly obě strany. Pokud něco nefunguje jak podle smlouvy má, tak oslovím toho, kdo řeší reklamace a svých práv se prostě domáhám. Slušně, ale rezolutně. Už jsem to tak řešil s UPC několikrát a ve finále jsem si svého vždy domohl. Několikrát byl problém promptně odstraněn, jednu věc vyřešili dobrou (pro mě) kompenzací. Na jednání UPC si tedy nestěžuji, naplnily zatím vždy ve slušnosti své povinnosti ze smlouvy. Já je plním také a protože mezi námi není sporu, jsem stále ten kdo jim platí. Ještě to zjednoduším - pro UPC, VF, al
 3. 2 Evzen: Celý tvůj příspěvek musí být rajská hudba pro korporátní uši. Já ale nejsem ovce ale zákazník, který platí. I jejich zaměstnance, tak ať je to za naše peníze korporát naučí sám. Třeba na teambuildingu. A to je celý.
 4. Jednak jsem obohacen výrazem "korporátizmus" a druhak by si v tom korporátizmu měli odstranit bordel. (Já to dělat nebudu - to jen kdyby nějakého chytráka napadlo mě tam posílat pracovat).
 5. Airwaynet jsem měl před UPC. Nebylo to zlé, snažili se aby to technicky fungovalo, Vždy a rychle brali telefon na podpoře a byli ve vztahu ke konkrétnímu zákazníkovi velice korektní a problémy řešili rychle 7/24. To bylo na palec nahoru. Palec dolu bych dal za občasné výpadky po bouřce a prudkém dešti, namontovali na střechu našeho domu zařízení aniž by to někomu řekli a brali to jako samozřejmost - přece zavádíme internet, ne? :-) A nejlepší bylo, že zařízení na střeše bylo napájeno po síťovém kabelu od jednoho z uživatelů v domě. Takže když teta odjela na dovolenou, tak "vypla ten internet a
 6. Tady souhlasím (už poněkolikáté a to mě mate😊) s Adolfem.S Řekl bych, že hlad po "síťovém" využívání "éteru" bude sílit a bude to na úkor klasických TV frekvencí, bez ohledu jaké číslo bude za T. Pokud síť přinese kvalitní stream ve správném rozlišení, tak jsem pro. Zatím to co běží jako IPTV mě rozhodně nepřesvedčuje, ale co není může být. A že by terestrické vysílání bylo nejjednodušší a nejlevnější... hmm, to si také nemyslím. Další důvod pro přechod na síť (A ještě jedna poznámka: podílím se na výrobě pořadu, který se vysílá v různých částech světa a tudíž v různých technických podobách
 7. Nevím, jak to kdo má nastavené, ale v UHD si pustím jen to, na co koukám v televizi i normálně. Nejsem UHD onanista, abych se ukájel úžasným obrazem na nesmyslném obsahu.
 8. 2 thaischumi: dík za info, podívám se co je yadif a mcdeint a zkusím si něco načíst - pro zajímavost.
 9. 2 Retiree: kdepak, digitalizace výroby postupovala postupně, něco se dělalo na digibetu, něco ještě na SP a digitalizovalo se. Stejná komedie byla s přechodem formátu 4:3 na 16:19. To se také nějakou dobu jen ořezávalo do formátu. Ona tahle technika, zvláště v řetězci od kamery přes přenosáky, střihové pracoviště atd, atd je zatraceně drahá. A vezmi si, kolik zásadních změn přišlo v relativně krátké době po sobě... 2 Adolf.S: no právě, to klíčové slovo jsou "miliardy". Teda, já bych byl poslední, kdo by se UHD bránil (teda, pokud by nebyl primárně v 30Mb/sec jako z mého mobilu a v 5Mb/sec
 10. To nebyla žádná ironie. Výrobu a technické parametry znám moc dobře, ještě před nedávnem jsem tam 3 -4 týdně nosil nahrané XDCAMové placky nebo karty a moc dobře si pamatuju, jak mi technici kameru nastavovali aby výsledek odpovídal technickým předpisům společnosti. Moc toho nevím o dalším překódování, proto jsem se ptal. Takže výsledek v DVBT2 je 1080p/25, tedy z lichého a sudého půlsnímků se poskládá 1 plný, takže z 50i je 25p.. To se musím někde podívat jak vypadají zpomalovačky a rychlé horizontální švenky. 2 Adolf.S: Copak o to, mně by se to líbilo, ale zajímalo by mě, jaký má ta změna
 11. Ne, 720p skutečně není HD. 720p občas bývá označováno (hlavně na zobrazovačích a fakt nevím proč) jako HD Ready. A fakt třeba ČT vysílá 1080p? Není to spíš 1080i? Zkuste tam přinést něco v 50p :-)
 12. Někdy je zajímavé si zkusit klasický speedtest google. Zatímco na "poslední míli" teče většinou těch 299Mb, tady je to ale úplně jinak :-)
 13. To je sranda! Jako tomu zdůvodnění (technicky) rozumím a protože je mi Polar (a popravdě i spousta dalších nesmyslů , které mám v komfortu) ukradená, tak je mi to asi jedno. Ale přijde mně to jako bych si koupil auto ve vyšší výbavě, třeba s lepší klimoškou, s vyhřívanejma židlema, ale zmizel by volant, protože ten je jenom v základu. Zvědavec se má pořád co učit 😊 Nicméně zákazník by mohl být upozorněn, že po "povýšení" služby za víc peněz něco zmizí a takovéhle dotazy by mohly nebýt. Pokud to tak teda neni.
 14. ...a on je to Lewis Carroll.., resp. jeden z českých překladů Žvahlava. Tenhle mám nejradši. Vogoni - a také jsou snad ti nejošklivější, ne? :-) 2 Shitler: hele, koukni na film Moloch, teda jestli to už neznáš. https://www.csfd.cz/film/36247-moloch/prehled/ To je teprve nátěr! :-)
 15. Žvahlav Bylo smažno, lepě svihlí tlové se batoumali v dálnici, chrudošní byli borolové, na mamné krsy žárnící. „Ó synu, střez se Žvahlava, má zuby, drápy přeostré; střez se i Ptáka Neklava, zuřmící Bodostre!“ :-)
 16. 2Jirásek: Nejspíš jsi jenom nevyčistil editor, ale tak nějak mně to připomnělo, že už jsem dlouho nečetl nic od Aloise :-) Btw: přijde mi, že nějaká řešení se tu objevila, viz pan Shitler výše.
 17. 2 Jirásek: nevím, jestli je ti má zkušenost něco platná, ale v době než jsem si obstaral nové MM k televizi, tak jsem 15m HDMI kabelem táhl signál z počítače do televize a fungovalo to. Nicméně ten kabel byl sakra drahý. A tlustý a neohebný. Ale fotbálek je fotbálek, hokej je hokej...😊 Nicméně je to nouzovka a nikdo ti asi dopředu nezaručí, že zrovna ten který kabel s tou kterou televizí na tuhle vzdálenost bude bezproblémově fungovat.
 18. 2 slamb: no, zakazují. Jasně, dá se to obejít. Chápu to ovšem od tvůrců/majitelů webů jako určitou připomínku, že nic není zadarmo, takže zrovna když třeba ty zmíněné titulky.com využívám, tak alespoň "konzumací" reklamy rád zaplatím. A pravda je, že mám i možnost si udělat ne nějak zásadně drahý "prémiový účet", kde za peníz reklamy odstřelím. Obě možnosti mně připadají důstojné a spravedlivé, to konečné rohodnutí jak to vyřeší (nic/reklamy/platba) je na každém z návštěvníků. Jo a díky za tip! 2 Marek-26: jo, tak to máme stejné, viz výše. 2 Shitler: ty to ani nečti, nepochopíš.
 19. 2 tomus: právě to mě také překvapilo 2 slamb: ok, ovšem jsou weby, které tě na svůj obsah nepustí s adb*okem. A nemusí jít jen o "pochybné" stránky, např takové titulky.com to vyžadují také a takových je víc. Nakonec reklama je dnes běžným "barterem" za obsah. Otázka je, co je to za reklamu a kdo za její zařazení do "balíku" zobrazovaných reklam odpovídá a zda-li je možné, aby takto a z těchto (solidních, ehm, ehm) webů legálně zobrazovaná reklama mohla být pro někoho nebezpečná. 2 Shitler: tvá škoda, že buď nerozumíš psanému textu, nebo to celé nečteš či co a přesto máš nutkavou pot
 20. 2 Marek-26: díky 2 Shitler: nezklamals 2 bepee: shitlerovatíš, nezevšeobecňuj. Proč by kdo chodil na pochybné stránky, když máme péčko na UPC, někde okolo 190 výš, ne? :-) S prvním PC jsem pracoval v 1988 a dodnes mi jich prošlo pod rukama spousta, všechny jsem si stavěl sám. Jistě, jsem lama a nemám u PC co dělat.
 21. Pls, je tady někdo znalý problematiky aby mně dokázal vysvětlit mechanismus tohoto popsaného problému? Protože mě to potkalo také, jen a pouze na stránkách idnes při použití chromu. Když tam vlezu s Operou s adbl*kem, tak se to nestane. PC je standard, AVG, placená verze + Super Antu Spyware. Stávalo se mi prakticky totéž na stránkách s fotogaleriemi JAlbum, pokud jsem je tvořil s free verzí programu. Zakoupení placené verze (něco okolo litru) problém odstranilo (tam nešlo jen a pouze o fejkový stránky UPC, točilo se tam toho svinstva víc). Tak mně vrtají hlavou tyhle otázky: Potkává tato "UPC
 22. 2 athlon 1096: undergrund žije! -) (btw: tak, tak, máme i vesmírné síly, vím. Ale ta teta si jednoduše (a roztomile) spletla význam pozemní a pozemská (vulkánská, andoriánská, klingonská)... Qapla')
 23. Hele, athlone (19.3.2020, 0:27, text bold), fakt v podzemním digitálním? :-) To je dobrý, připomněl jsi mi jednu nejmenovanou moderátorku nejmenované tv, ta zase informovala o tom, že se Izrael chystá napadnout Palestince pozemskou válkou :-)
 24. ...pokud zmenší dekódovací kartu a pokud nějaký vůbec bude.
×
×
 • Create New...