Jump to content

Medvěd

Uživatel
 • Content Count

  27
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Medvěd

 1. Zdar, to by mě zajímalo, o jaké radary v tomto konkrétním případě jde. Že bych jako docela rád některé rušil :-)
 2. 2 tomus: zase si to udělal! Jasně, všem ZZ funguje jenom RichardoviHorcicovi ne. Takže chyba bude v jeho kabelech nebo v jeho počítadle. Jsi za tyhle příspěvky placenej?
 3. Já jsem zvídavý člověk a tak si přečtu občas i vlákna, která momentálně nemusí zajímat, ale, tomusi, ty už jsi mě po několikáté totálně odvařil. Co nám chceš oznámit informací: "Chybu 2005 už jsem na mobilu také párkrát viděl, takže asi to nebude nic zvláštního"..? Ten tazatel se zajímal o ID chyb a ty mu napíšeš tohle, fakt dobrý!
 4. Teď jsem dokoukal ten Top Gear. Úplně v pohodě. Tak hlavně aby nám vydrželo!
 5. Hmm, chtěl jsem si před chvíli pustit zpětně dnešní Top Gear na Coolu. Zase velký p*d. To si pište, že už už letím zase vyplňovat nějaký přitroublý formulář, na to už jsem se před nějakou dobu nechal nachytat a stejně to je k ničemu. No, kdyby to někoho zajímalo, tak se to kousalo a kousalo a kousalo v kvalitě asi tak 240 řádků. Tak jsem to vypnul, abych si ještě vztekem nerozmlátil plasmu, která na rozdíl od UPC funguje a nemůže za to. Fakt dík. Čím dál tím víc jsem přesvědčený o tom, že jsem při volbě kabelovky akorát blbě naletěl lživému marketingu. Ten agent co tu polepil barák mně zdůrazňoval mimo jiné úžasnou možnost dívat se na pořady až sedm dní zpět...
 6. 2 satanik: To jsi zmínil další věc, která se asi stane "vlastností" a možná by kvůli tomu mohl vzniknout nějaký formulář na hlášení chyb. Ano, obraz tv se při sledování periodicky zmenšuje a zvětšuje. Nechápu.
 7. 2 tomus: no, jsem nováček a ne pokročilý, pravda. Ale to neznamená, že jsem idiot. Ostatně, proč to děláte?
 8. 2 tomus: Formulář na nahlášení problému vyplnit můžeš, ale to je asi tak všechno... Zatím efekt stejný jako brečet tady nebo na infolince, takže další velké nic. Teď se pokouším živě koukat na hokej a každou chvíli místo hokeje vidím rotující kolečko. Víte co si myslím? Buď to opravit nechtěj, nebo to prostě neuměj.A neuměj to chlapsky přiznat.
 9. Mrkni do vlákna "Formulář pro hlášení chyb zpětného zhlédnutí"
 10. Jenom obecný poznatek, možná k něčemu bude: spolehlivě mně zpětné přehrání "rozbije" pokus o rychlý posun s náhledem. Pokud se použijí kurzorové šipky, čas na ose se mění a obraz se objeví až při puštění kurzorové šipky, zdá se, že zařízení je "odolnější". Tohle ovšem platí v situacích, kdy se zpětné přehrání alespoň rozjede a funguje. Často začne kolabovat bez příčiny... Celé to dělá laický dojem, jakoby se člověk pokoušel sledovat video na pomalém připojení: zhorší se kvalita, sekne se, dotáhne se a rozjede, sekne se, atd., atd.
 11. Dobře, budu tedy vypisovat dotazníky. Prosím o zpětnou vazbu, jak vás dotazníky konkrétně posunuly při řešení problému který evidentně máte. Děkuji.
 12. 2 David - UPC: Ten krám už zase nefunguje. Při ZZ se to neustále přepíná do módu horšího než SD vysílání, a po několika zastavení to skončí hláškou "Spojení ztraceno" nebo "Chyba repo043". Udělejte s tím už něco! Výše píšete, že zde žádáte o pomoc - dobrá, jak vám mohu pomoci?
 13. 2 David - UPC: Dobrá, oceňuji, že "zkousnete" i informace podané nestandardně! Tak to palec nahoru! Ovšem: Problém je jenom někde (silná aglomerace) a někdy (v době silného provozu). Takže?
 14. "- jaká vaše činnost mohla vést k zaseknutí nebo poruše," Seděl jsem v křesle v obýváku a chtěl se dívat na televizi. Netuším, jak jsem tím mohl způsobit že ten krám přestal fungovat. Bylo to v pondělí večer a chtěli jsme doma asi s desetiminutovým opožděním sledovat Rapla na ČT1. Krabičku mám takovou tu malou a jestli v té chvíli fungovalo HorizonGo nevím, protože jsem manželce vysvětloval, že když budeme trpěliví, tak to možná dokoukáme. Obraz se zasekl, potom to kousek přeskočilo dopředu, chvíli běželo v kvalitě asi jako VHS, potom se to zase kouslo a tak furt dokola. Potom ta zatracená věc přestala reagovat na dálkový ovladač úplně a nezbývalo než vyškubnout konektor napájení. Místo Rapla jsme pak sledovali restart zařízení a poučili jsme se, jak se leccos řekne třeba rumunsky. Potom ta věc konečně nastartovala a celá situace se opakovala. Tak jsme se na to vyprdli. Třeba to dokoukáme dneska... Konec srandy: Internetové připojení funguje skvěle. Televize online funguje, to jo. Zpětné přehrání je nevypočitatelné. Výše popsané se děje imrvére, bez ohledu na kanál či čas dne. K tomu občas některé kanály, které mají mít zpětné přehrání "ztratí" ikonu této funkce. Naprosto humorné je používat HDD k záznamu: že to chce po prvním připojení formátovat disk chápu. Nahraju pořad a potom po novém zapnutí krabky a při pokusu o přehrání to chce formátovat znovu. Stačí jeden dva restarty a už to funguje i bez formátování, disk je OK a pořady na něm nahrané. Lokalita pražský Žižkov. Nejsem si jist přínosem formuláře k vyřešení problémů, tyhle věci se tu opakují. Lepší by to bylo opravit.
 15. Nemyslím, že by můj život byl zase tak "neběžný" a přesto jsem zdolal v tomto případě i vyšší levely. I Písmo praví: Tlučte a bude vám otevřeno (Mt7, 7-8). Bušil jsem o bylo mi otevřeno. Za to díky :-) A ovšem potom jsou zde diskuzní fóra jako třeba tohle. Proto jsem měl potřebu mimo poděkování i svým laickým způsobem informaci o problému předat zde, třeba to někomu pomůže. Každý něčemu rozumíme (teda alespoň doufám) a pokud je to i naším zájmem, tak tímto způsobem můžeme někde poradit. A to je fajn.
 16. Problém s Horizon Go - vyřešeno. Pro všechny, kteří sledovali můj problém - Ve čtvrtek jsem "Davidovi - UPC" poslal číslo smlouvy. Hned odpoledne mě kontaktoval člověk z technické podpory a začali jsme problém řešit. Včera mi technik zavolal a oznámil mi, že je problém vyřešen, ať si s to vyzkouším a že se mi ještě dnes ozve na potvrzení. Protože vše funguje jak má, tak jsme se v dobrém rozloučili :-) Problém byl v přidělování adres (IPv4/IPv6), změnit to šlo pouze ze strany poskytovatele. Chtěl bych poděkovat všem, kteří se mnou nad problémem tady hloubali, v nouzi byla každá rada a zájem drahý. A jak jsme z principu (a leckdy ze zkušeností :-)) zvyklí nadávat na všelijaké podpory apod., tak tady právě naopak: Zaměstnancům technické podpory velice děkuji za vstřícnost, ochotu a schopnost problém vyřešit. Medvěd
 17. Nový rok jsme trávili v zastrčeném penzionu na Šumavě, kde wifina byla tak slabá, že občas vypadla úplně, rychlost připojení 2Mbs, nicméně HorizonGo fungoval. Sice s sebou video občas drklo, ale fungovalo to. Vrátil jsem se domů ke svému úžasnému internetu a nic. Takže zbývá jít cestou různých infolinek a technické pomoci. Tedy něco, před čím lidé tady varují. Ale co můžu dělat, když stále na mobilu nebo tabletu čtu něco o pomalém a nestabilním připojení, díky(!) kterému to nejde a nejde... Nějak situace, kdy se mi na jeden z mnoha pokusů podaří dostat jedině na Nova2 (nechápu, proč zrovna tohle a nic jiného) a to funguje pouze do okamžiku pokusu o full screen, tak to mně nevyhovuje.
 18. 2 tomus: Modem jsem resetoval v průběhu závady už několikrát - nic Porty - nevím, moc tomu nerozumím a ani nechápu (a raději ani snad nechci vědět), jak by UPC objevilo u mě nějaký vir. Každopádně AVG o ničem neví. Pokud to ovšem odborníci tady čtou a zablokovaný port by byl ten zakopaný pes (jimi zakopaný pes, přesněji), předpokládám, že by to nějak řešili. IPv6 mám proto, že to tak router nastavil při instalaci Jediný problém který existuje je s HorizonGo, s ničím jiným. Na telefonu ukazuje test download 65 Mb/sec. Nevím jestli je to v pořádku, nicméně řekl bych, že je to nad datovým tokem standardního HD streamu. A protože telefon na jiné wifi funguje, chyba, pokud zrovna v tomto nějaká je, by zase byla v zařízení UPC. Každopádně velice děkuji za váš zájem a ochotu. Vím, že nejde o život, jenom mě to se...štve.
 19. No nic, odborník na síť se ze mne přes Vánoce nestal, ale dnes v rámci rodinné návštěvy jsem se mobilem připojil na wifinu od O2 a Horizon Go mi normálně fungoval. Přijdu domů, zkusím - a prd. Takže ve spojení připojení O2, router dodaný s instalací připojení (takže zase od O2) mně služba od UPC funguje, zatímco na wifině, připojení a routeru od UPC ne. Vše zase končí debilní hláškou ať si zkontroluji rychlost připojení, že není stabilní. Kdyby alespoň ta hláška byla správně česky! Jak je to s touhle diskuzí? Je to pouze prostor na vyplakání uživatelů a čekání na radu od nějakého vstřícného kolegy, nebo je to oficiální fórum kde to čte někdo z UPC a poradí? Sakra, co teda mám dělat?
 20. 2 Evzen: Děkuji za zájem i za radu, ale tohle se už bohužel dostává za hranici mých znalostí. Zkusím si k tomu něco nastudovat, i když, popravdě řečeno, umím svůj čas trávit lépe než zkoumáním proč něco nefunguje. Ale zajímá mě to. Takže tcping na port 80/443 přes wifi. Notebook nemám, takže musím hledat řešení přes foun nebo tablet...
 21. 2 tomus: Restartem routeru už jsem si prošel a kde nic tu nic... Jinak vše ostatní funguje, mail používám na vlastní doméně bez problému, přes internet platím, nakupuji, vzdělávám se :-) Vše funguje až na Horizon Go.
 22. 2 Evzen: Velká pravda! Je to z počítače připojeného kabelem k routeru. Ovšem na PC Horizon Go nefunguje také, jak jsem právě zjistil. 2 potox: DNS jsem změnil a po té, co nenastala žádná změna zase vrátil... Jestli to k něčemu je, tak takhle vypadá traceroute spuštěný z mého routeru na horizon.tv traceroute to 2001:730:3400:8000::a (2001:730:3400:8000::a) from 2a02:8302:0:7:f8dc:89fe:9574:5077, 30 hops max, 16 byte packets 1 * * * 2 2a02:8300::1 20.000 ms 20.000 ms 20.000 ms 3 2001:730:3100::5474:800c 40.000 ms 50.000 ms 50.000 ms 4 2001:730:3100::5474:800d 40.000 ms 50.000 ms 50.000 ms 5 2001:730:2800::5474:80d1 70.000 ms 60.000 ms 40.000 ms 6 2001:730:2200::5474:802c 50.000 ms 40.000 ms 50.000 ms 7 2001:b88::1 40.000 ms 40.000 ms 40.000 ms 8 2001:730:2200::5474:f65f 50.000 ms 40.000 ms 50.000 ms 9 2001:730:2200::5474:f65e 40.000 ms 50.000 ms 40.000 ms 10 2001:730:3400:8000::a 50.000 ms 40.000 ms 50.000 ms [trace_route finish !] Každopádně všem dík za zájem a pomoc, záhady nemám rád a věci mají fungovat.
 23. 2 Marek-26: No, to jsem nezkoušel, nemám jak. Ano, mohu obejít nějaké známe, vyloudit heslo na jejich wifinu, připojit se a vyzkoušet. Ovšem mohu použít telefon jako hotspot a vyzkoušet Horizon Go na tabletu. Chvíle napětí... a funguje! Tak se vrátíme na mojí wifinu z Compalu... a nic. Napadá někoho něco?
 24. 2 tomus: COMPAL řady CH7465LG 2 Marek-26: Je to tohle?
×
×
 • Create New...