Jump to content

Medvěd

Uživatel
 • Content Count

  60
 • Joined

 • Last visited

About Medvěd

 • Rank
  Nováček

Vodafone services

 • Vodafone fixed internet
  Internet 300
 • Vodafone mobile internet
  -
 • Vodafone television
  TV Komfort
 • Vodafone devices
  Kaon, modem takovej bílej, nastojato
 • Place of subscription of Vodafone services
  Praha Žižkov

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jsou věci, které považuji za samozřejmost. Ty máš také někde ošetřeno, že smíš dýchat vzduch? Tebe bych si tipnul na střední management :-) Něco jako ten vedoucí v Pipi v Comebacku :-)
 2. No, páky mám jako kterýkoli jiný zákazník se smlouvou, kterou podepsaly obě strany. Pokud něco nefunguje jak podle smlouvy má, tak oslovím toho, kdo řeší reklamace a svých práv se prostě domáhám. Slušně, ale rezolutně. Už jsem to tak řešil s UPC několikrát a ve finále jsem si svého vždy domohl. Několikrát byl problém promptně odstraněn, jednu věc vyřešili dobrou (pro mě) kompenzací. Na jednání UPC si tedy nestěžuji, naplnily zatím vždy ve slušnosti své povinnosti ze smlouvy. Já je plním také a protože mezi námi není sporu, jsem stále ten kdo jim platí. Ještě to zjednoduším - pro UPC, VF, ale i Škoda Auto, PRE, banku, leteckou společnost, cestovku atd, atd, jsem zákazník. A tak jsem si s nimi vždy nastavil svůj vztah, jsem zákazníkem toho, kdo se ke mně jako k zákazníkovi chová. Chce to trochu slušnosti, sebejistoty a hrdosti, nebýt líný v případě opruzu změnit lokál - a potom to jde.
 3. 2 Evzen: Celý tvůj příspěvek musí být rajská hudba pro korporátní uši. Já ale nejsem ovce ale zákazník, který platí. I jejich zaměstnance, tak ať je to za naše peníze korporát naučí sám. Třeba na teambuildingu. A to je celý.
 4. Jednak jsem obohacen výrazem "korporátizmus" a druhak by si v tom korporátizmu měli odstranit bordel. (Já to dělat nebudu - to jen kdyby nějakého chytráka napadlo mě tam posílat pracovat).
 5. Airwaynet jsem měl před UPC. Nebylo to zlé, snažili se aby to technicky fungovalo, Vždy a rychle brali telefon na podpoře a byli ve vztahu ke konkrétnímu zákazníkovi velice korektní a problémy řešili rychle 7/24. To bylo na palec nahoru. Palec dolu bych dal za občasné výpadky po bouřce a prudkém dešti, namontovali na střechu našeho domu zařízení aniž by to někomu řekli a brali to jako samozřejmost - přece zavádíme internet, ne? :-) A nejlepší bylo, že zařízení na střeše bylo napájeno po síťovém kabelu od jednoho z uživatelů v domě. Takže když teta odjela na dovolenou, tak "vypla ten internet aby nevyhořela". A vypla nás všechny :-) Nakonec jsem to napájení dostal já a tudíž jsem vládl internetu u nás v domě přísně, ale spravedlivě :-) Když jsem smlouvu s nimi zrušil (zase naprosto korektně a bez pruzení), tak i když jsem se jim snažil zdroj vrátit, tak jim to bylo jedno a mám to tady ještě teď. Na druhou stranu, tipnul bych si na zařízení v ceně tak 50Kč, takže to asi nestálo ani za cestu :-) Ale nevzpomínám na ty časy ani na Airwaynet ve zlém, to rozhodně ne. V té době tu nic lepšího nebylo.
 6. Medvěd

  4K UHD

  Tady souhlasím (už poněkolikáté a to mě mate😊) s Adolfem.S Řekl bych, že hlad po "síťovém" využívání "éteru" bude sílit a bude to na úkor klasických TV frekvencí, bez ohledu jaké číslo bude za T. Pokud síť přinese kvalitní stream ve správném rozlišení, tak jsem pro. Zatím to co běží jako IPTV mě rozhodně nepřesvedčuje, ale co není může být. A že by terestrické vysílání bylo nejjednodušší a nejlevnější... hmm, to si také nemyslím. Další důvod pro přechod na síť (A ještě jedna poznámka: podílím se na výrobě pořadu, který se vysílá v různých částech světa a tudíž v různých technických podobách. Znám kvalitu v jaké natáčíme, znám kvalitu ve které stříháme, znám kvalitu, ve které pořad předáváme (podle norem vysilatele). Paradoxně v Čechách je (resp. kvůli čínskému viru byl, letos jsme v pytli) vysílán jednou televizí, která tou dobou byla v nabídce UPC a jela v SD. To potom člověk je ještě vděčný za 720p na YT).
 7. Medvěd

  4K UHD

  Nevím, jak to kdo má nastavené, ale v UHD si pustím jen to, na co koukám v televizi i normálně. Nejsem UHD onanista, abych se ukájel úžasným obrazem na nesmyslném obsahu.
 8. 2 thaischumi: dík za info, podívám se co je yadif a mcdeint a zkusím si něco načíst - pro zajímavost.
 9. 2 Retiree: kdepak, digitalizace výroby postupovala postupně, něco se dělalo na digibetu, něco ještě na SP a digitalizovalo se. Stejná komedie byla s přechodem formátu 4:3 na 16:19. To se také nějakou dobu jen ořezávalo do formátu. Ona tahle technika, zvláště v řetězci od kamery přes přenosáky, střihové pracoviště atd, atd je zatraceně drahá. A vezmi si, kolik zásadních změn přišlo v relativně krátké době po sobě... 2 Adolf.S: no právě, to klíčové slovo jsou "miliardy". Teda, já bych byl poslední, kdo by se UHD bránil (teda, pokud by nebyl primárně v 30Mb/sec jako z mého mobilu a v 5Mb/sec ve streamu...), tak jsem zvědavý. No a na to kouzlo, jak se z 50 půlsnímků udělá 50 plných, to by mě teda zajímalo, jak to vzniká.
 10. To nebyla žádná ironie. Výrobu a technické parametry znám moc dobře, ještě před nedávnem jsem tam 3 -4 týdně nosil nahrané XDCAMové placky nebo karty a moc dobře si pamatuju, jak mi technici kameru nastavovali aby výsledek odpovídal technickým předpisům společnosti. Moc toho nevím o dalším překódování, proto jsem se ptal. Takže výsledek v DVBT2 je 1080p/25, tedy z lichého a sudého půlsnímků se poskládá 1 plný, takže z 50i je 25p.. To se musím někde podívat jak vypadají zpomalovačky a rychlé horizontální švenky. 2 Adolf.S: Copak o to, mně by se to líbilo, ale zajímalo by mě, jaký má ta změna k UHD stanovený horizont. V dnešní době spíše omezování výdajů do veřejnoprávní televize nevím...
 11. Ne, 720p skutečně není HD. 720p občas bývá označováno (hlavně na zobrazovačích a fakt nevím proč) jako HD Ready. A fakt třeba ČT vysílá 1080p? Není to spíš 1080i? Zkuste tam přinést něco v 50p :-)
 12. Někdy je zajímavé si zkusit klasický speedtest google. Zatímco na "poslední míli" teče většinou těch 299Mb, tady je to ale úplně jinak :-)
 13. To je sranda! Jako tomu zdůvodnění (technicky) rozumím a protože je mi Polar (a popravdě i spousta dalších nesmyslů , které mám v komfortu) ukradená, tak je mi to asi jedno. Ale přijde mně to jako bych si koupil auto ve vyšší výbavě, třeba s lepší klimoškou, s vyhřívanejma židlema, ale zmizel by volant, protože ten je jenom v základu. Zvědavec se má pořád co učit 😊 Nicméně zákazník by mohl být upozorněn, že po "povýšení" služby za víc peněz něco zmizí a takovéhle dotazy by mohly nebýt. Pokud to tak teda neni.
 14. Máš recht, už budu hodnej.
 15. ...a on je to Lewis Carroll.., resp. jeden z českých překladů Žvahlava. Tenhle mám nejradši. Vogoni - a také jsou snad ti nejošklivější, ne? :-) 2 Shitler: hele, koukni na film Moloch, teda jestli to už neznáš. https://www.csfd.cz/film/36247-moloch/prehled/ To je teprve nátěr! :-)
×
×
 • Create New...