Přejít na obsah

Richard

Uživatel
 • Počet příspěvků

  3
 • Registrace

 • Poslední návštěva

O uživateli Richard

 • Hodnost
  Nováček
 1. Richard

  Regionální zpravodajství ČT v digitálu

  Regionální vysílání je základem všech veřejnoprávních televizí v Evropě. Jestliže jsem dostal licenci na šíření veřejnoprávního vysílání, což zahrnuje i regionální, pak jsem povinen ho v digitálu šířit. Skrčka typu "máš to v analogu tak drž hubu a plať" je nefér jednání. Navíc v době digitální technologie mi nepřipadá argumentace "technickými problémy" relevantní. Že o tom nikde nemluvili při podpisu smlouvy!
 2. Po přechodu z analogu na digitál jsem zjistil, že místo místního zpravodajství (Jižní Morava) v rámci večerních Událostí na ČT1 vysílají nějakou celoplošnou verzi. Napsal jsem dotaz a toto je odpověď z UPC: "Zdrojové služby digitální kabelové televize pochází z hlavní stanice umístěné v Praze. V celé ČR je proto u služby DVB-C stejný signál (s českým zpravodajstvím). Zákonnou povinnost šířit místně příslušné regionální zpravodajství dodržujeme v podobě analogového signálu (který má každý klient jako součást služby DVB-C)." Z toho tedy vyplývá, že pro opravdu kompletní nabídku UPC je třeba používat i tu "zastaralou a končící" technologii. Litera zákona je ovšem splněna! Co dodat, to je prostě na po...ní
 3. Nevíte někdo, proč STB při nastaveném časovém nahrávaní pustí i televizi (Thomson) při zapnutí ze stand-by modu? Nebo se STB po nastavení nemá vypínat? Se starým videem to nebyl problém, po nastavení nahrávaní se vypnulo do stand-by modu a až přišel správný čas tak se pustilo aniž by zapnulo televizi a po nahrání se vypnulo.
×