Jump to content

rolf

Uživatel
 • Content Count

  6
 • Joined

 • Last visited

About rolf

 • Rank
  Nováček

Služby UPC

 • Místo odběru služeb UPC
  Olomouc
 • UPC Internet
  Internet 100
 • UPC televize
  TV Start
 • UPC Telefon
  -
 • Zařízení od UPC
  Modem Compal
 1. Díky všem za reakce :-) Testoval jsem pak tedy i na telefonu, kde jsem se dostal k 60% na stejném místě, jako s notebookem.
 2. Prostě jako laik sem si řekl, že když mám teď internet 5x rychlejší, že by na tom rychlost wifi sítě mohla být lépe, než jen dvojnásobek ( a toho vesměs ani nedosáhnu, reálně tak kolem 37Mbit.). Věděl jsem, že hodnoty nebudou jako po kabelu, ale pak mne právě zajímalo, proč předchozí wifi běhala tak, jak bylo požadováno :-) Teď už se do obrazu trochu dostávám, díky Vám.... Do toho nastavení schválně mrknu. Ještě se tedy zeptám, jakou rychlost jsem schopen dosáhnout na mobilním telefonu?
 3. xtonda: Tak to jsem i předpokládal, že si modemem u UPC trochu přilepším :-) A proto jsem vlastně i položil dotaz. Evzen: To je zákon schválnosti, že jsem tohle nezmínil hned při položení dotazu :-))) Ale krom toho se vlastně dozvídám, co jsem potřeboval. Základ dotazu byl správný :-)
 4. Ano, tak pravda, notebook je již staršího data. Zda to tedy dobře chápu, jde tedy o to, že předchozí rychlost od poskytovatele jsem měl 20Mbit. Což mé zařízení tedy dokázalo využít plně bez problémů. A nyní u 100Mbit. si zařízení stejně neporadí s vyšší rychlostí, než je těch cca 40Mbit. Notebook samozřejmě ani nepodporuje 5GHz pásmo. Mob. telefon ano, ale nejsem si jist, zda tím docílím na telefonu naměření vyšších hodnot, než na PC:-) Co jsem zkoušel, vykazuje v tuto chvíli hodnoty podobné.
 5. Evzen: TP link je už v šuplíku, wifi pouze z Compalu. Zkusím se na to tedy doma schválně mrknout :-) No a schválně bych možná zkusil i TP link napojit do Compalu, na zkoušku, což mě tedy nenapadlo :-)
 6. Ahoj všem, předem bych chtěl upozornit, že nejsem moc znalý v tomto oboru, tak bude můj dotaz třeba vypadat hloupě:-) Nicméně, mám čerstvě internet 100+ od UPC. Dřívější připojení byl bezdrát od jiného poskytovatele. Rychlost, kterou jsem na své domácí wifi síti naměřil (router TP link), odpovídala tomu, co jsem měl u poskytovatele sjednáno. U UPC rychlost naměřená po kabelu sice celkem odpovídá, přes wifi jsem ale stand. někde na 40%. Rád bych tedy poprosil zkušené, aby mi situaci trošku objasnili :-) Protože pak je těžké porovnání s konkurencí, když je stav u uživatele takový, jako u mne:-) Díky!
×
×
 • Create New...