Přejít na obsah

vpa

Uživatel
 • Počet příspěvků

  399
 • Registrace

 • Poslední návštěva

 • Days Won

  4

Vše od uživatele vpa

 1. Tou nutností mít download kanály za sebou u Cisca, se trošku vysvětluje, proč obvykle je moje maximální rychlost 130-160 Mbit, teď o víkendu mi to jeden test jel na 198 Mbit (UPC test), zatímco před 3 lety jsem měl 230 Mbit. Nechal jsem si navýšit linku na 300 Mbit se zachováním pevné veřejné IP adresy, ale nemám tedy nechat vyměnit i modem?
 2. Samozřejmě není nutné tyto programy sledovat. Včera jsem koukal tuším na Nova Cinema a reklam tam bylo tolik, že jsem vůbec nechápal ten seriál, na který jsem se chtěl dívat. Pořád se mi ten děj míchal s reklamami. Jestli mají být reklamy po 25 minutách, tak tady to bylo tak každých 10-15 minut. Minulou neděli jsme ze srandy koukli na Novu - Voice a to byl jeden hlas na reklamní blok. A Barrandov překvapivě se dal koukat a ty reklamy tam nějak prošly. Už nějakou dobu přemýšlím, že si budu muset změnit pořadí kanálů a ty s takto agresivními reklamami dát někam před konec. Potřebuji vepředu místo na atraktivní kanály a Nova a Prima si to místo do dvoustovky nezaslouží. Kdysi jsem zkoušel se dívat na Primu přes HbbTV a přes prohlížeč. Naposledy jsem si něco chtěl najít v nějakém pořadu a než se mi to podařilo najít, tak jsem shlédl reklamy asi 5x nebo vlastně víckrát, protože jsem to o minutu dal později než začátek a při vrácení to spustilo reklamy znovu. No jak říkám, bylo to naposledy, od té doby jsem to nezkusil a už zkoušet nebudu. Přestal jsme běžně sledovat i ostatní pořady na Primě, protože tohle si líbit nenechám.
 3. Děkuji technikovi za zprovoznění. Už fungujeme.
 4. Ano vše bez problémů. Dnes zkoušen jiný modul a karta a je to funkční, takže to vypadá, že mi nějak na dálku UPC zničili 3 moduly nebo to nedokážou či nechtějí nakonfigurovat. Ten funkční modul, se kterým se to dnes zkoušelo je ale CA+, já mám CA a všechny 3 od nedělního telefonátu nefungují. Zkoušeli to v jednom z těchto původních modulů propsat na kartu (nejprve Klasik a pak Komplet) a tohle prý fungovalo, nicméně nedekóduje.
 5. Úplně nerozumím, signál je v pořádku u každé tv.
 6. Včera technik měřil a právě jsme zeslabovali, protože vyměnili páteřní kabel někde v trase přede mnou a už nemusím doma zesilovat. Signál je bez chybovosti a vypadá v pohodě.
 7. V Zone 5 jsou dva stejné řádky, horní pro únor, spodní pro leden. Technik z podpory říkal, že se to na kartu propsalo. Já nevidím žádnou změnu, oproti stavu, kdy jsem poprvé volal v neděli. Zkoušeli jsme Nova HD i Nova 2 HD, včera večer i PRIMA MAX (na tom se rozběhl box během chvíle).
 8. Co se mi stalo. Minulý a předminulý týden nám UPC dělala v domě nějakou úpravu. Snad se vyměňoval kabel okousaných od myší. Po této úpravě jsem zjistit, že TV box Kaon nechce naběhnout. Stále jen had. Mám pocit, že jsem ho nevypnul a nastala aktualizace, která neproběhla správně. Neřešil jsem to hned protože mám ještě 3 TV s TechniSat CA moduly. No ale teď v neděli jsem zkusil zavolat na podporu a zprovoznit ho. Nic nešlo, tak jsme ho dali do továrního nastavení a stále nic. Objednali jsme technika na dnes večer. Po telefonátu jsem si pustil TV s CA modulem a po chvíli hláška zakódováno. No asi nebylo předplatné, tak jsem přes Moje UPC poslal signál. Nic, čekám, žádná změna. Divné. Zkusil jsem druhou TV, běží, ok, za chvíli opět, zakódovaný signál. Tak znovu volám techniky, ale nic, tak ať zkusím třetí. Co myslíte, jde, za chvíli zakódovaný signál. Už nevěděl co, tak v pondělí zavolá nikdo jiný. V pondělí jsem čekal, nakonec nikdo nevolal, jen já do UPC, ale technik żádný. Dnes už se ozvali, ale nic nepomohlo. Navečer přišel technik, protože po výměně kabelu viz výše došlo k zesílení signálu, tak jsme tu zeslabili a na konec tv box začal fungovat. Ale tři televize s CA moduly mají jen základní nabídku. Rozhodně to není náhoda. Před zásahem funkční, po něm nefunkční.
 9. S tím, jak Český rozhlas zprovozňuje HbbTV na rádiích v DVB-T, jsem náhodou zjistil při přelaďování, že na Radiožurnálu v DVB-C funguje HbbTV také. Ostatní stanice jsem nezkoušel.
 10. Pokud jste doma připojen na váš router, tak to nepůjde, wi-free funguje na všech routerech, kromě vašeho.To jestli Vám funguje internet si raději odzkoušejte zobrazením nějaké funkční webové stránky.
 11. HBO GO v Samsung Tv je víceméně nefunkční, neustále Retry a podobné chyby. Zkusil jsem z telefonu a taky občas potíže, tak jsem to dal přes Chromecast a bez problémů běží.
 12. A které jsou ty bonusové kanály v Horizon GO a nejsou v DVB-C?
 13. Tipuji, že Vodafone by Horizon GO ukončil určitě, Horizon ne. Koupil by SledovaniTV a bylo by. Relativně malé investice a velký přínos.
 14. Zásadní rozdíl Mediaboxů je, že nepoužívají IPTV/OTT, ale DVB-C. Sledovanitv zabírá výrazně více dat a i přesto nabízí výrazně horší kvalitu. Dá se zoptimalizovat, ale byli by hloupí, kdyby to stávající nepoužili, znamenalo by to zbytečné investice. Zapomeňte, že Vodafone by zrušil Mediaboxy. Spíše nebude nabízet nic jiného a v síti zakáže OTT.
 15. To, že by to u nás mohlo ovlivnit trhy mobilních, internetových a televizních služeb je docela reálné. Vodafone by měl možnost nabízet služby, které nikdo jiný nemá a síla takového subjektu by asi byla veliká. Pokud by navíc došlo k investici a/či odkupu SledovaniTV, tak by všichni ostatní začali paběrkovat. Vodafone by ovládl trh optické kabeláže, na které by realizovali IPTV. Lokální poskytovatelé by měli velké problémy, na což by zákazníci reagovali přechodem k Vodafone i na mobilním trhu. Jednoznačně by to byla jednička na trhu a dost možná by to mohlo jít k 50% podílu ve všech částech.
 16. Bohužel rychlost světla není až zas tak moc velká, aby to nebylo poznat a každý to zpracování chvilku trvá.
 17. No v poslední době měli problémy snad úplně všichni. Pokud se nepletu, souviselo to s chybou/úpravou v Cisco routerech, patch byl někdy na jaře a kdo nepatchoval, tak se mu to teď vymstilo.
 18. Je to trošku mimo téma, ale SledováníTV budou mít snad už asi příští týden nový AndroidTV box (je certifikovaný od Google) a podle vyjádření v diskuzi na Lupě by to do vánoc mělo být včetně HBO GO. V 1.čtvrtletí by měla být certifikace Netflix. Viz také neoficiální seznam certifikovaných AndroidTV zařízení https://sites.google.com/view/droid-tv/pay-tv-provider/sledovanitv-android-tv-box?authuser=0 .
 19. Chrome nepodporuje slabé certifikáty. Upozornil na to již dříve, dokonce to aktivoval omylem asi před 2 měsíci, v mobilu se stránka neobjevila a nešlo to obejít a zase to vypnul. Vlastníci webů by si měli pořídit nové certifikáty. Což klienti neovlivní. Ale alespoň ví, že jejich údaje nejsou zabezpečené. Na PC to lze obejít a pokračovat. Zatím.
 20. Zrušení geoblockingu od 1.4.2018 bohužel není tak jednoznačné, jak bychom si my spotřebitelé přáli. Poskytovatel nemusí geoblocking rušit, pokud službu nabízí pouze v jedné zemi, tu povinnost má jen v případě, pokud službu nabízí ve více zemích, pak ji totiž MUSÍ nabízet ve všech zemích EU. Tolik nařízení EU.
 21. UPC zůstává na DVB-T. Přechod na DVB-T2 se týká pouze vysílání pozemní cestou z vysílačů.
 22. Škoda jen, že to je kabelový Ethernet pouze 100Mbit a nikoliv Gigabit.
 23. Asi bude vhodnější, aby se tu nikdo o jeho předešlém obsahu nevyjadřoval, že? A nechal si to každý pro sebe. ;-)
×
×
 • Vytvořit...