Jump to content

vpa

Uživatel
 • Content Count

  430
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  9

vpa last won the day on January 22

vpa had the most liked content!

About vpa

 • Rank
  Člen
 • Birthday 02/17/1970

Služby UPC

 • UPC internet
  Internet 300
 • UPC telefon
  -
 • UPC televize
  TV Komplet
 • UPC datový limit na mobilu
  -
 • UPC rychlostní limit na mobilu
  -
 • Zařízení od UPC
  TechnicolorTC7200,HDMediabox,3xCAmodul
 • Místo odběru služeb UPC
  Hradec Králové

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Obávám se, že nejhorší na tom je, že nejde o chybu, ale naopak o správné nastavení vzhledem k majitelům autorských práv. A různé platformy se s tím musejí vypořádat. Blbý a bude hůř. Zatím by mohlo pomoci najít, kde se mění výchozí chování prohlížeče. Ale třeba to vůbec nezareaguje, jak bývá podle mých zkušeností obvyklé. A zřejmě je to řešení jen na nějakou dobu, opět se obvykle taková možnost za pár verzí zruší a přejde to na výchozí nastavení.
 2. Z mého pohledu je to katastrofa u všech výrobců. Podle mne by nejlepší byl obyčejný hloupý zobrazovač BEZ systému. K němu chytrá krabička se stejným ovladačem přes HDMI-CEC a po 1-2 roce vyměnit krabičku. Chytrá televize bez funkční podpory je ta nejhloupější a nefunkční věc.
 3. Já bych zase chtěl bulharské programy. Ale co bych čekal, platím si balíček přes z Bulharska a sleduju programy přes internet s STB (tuším, že ho mám i v TV, ale to je Samsung a ta se běžně se všemi doplňky či HbbTV seká a nebaví mne to furt ovládat vytahováním kabelu ze zásuvky). Chcete italský, kupte si balíček z Itálie. Vše co funguje u nich v domácí zemi přes internet, funguje v celé EU.
 4. No @David - UPC nevím, jestli nám to řekne. Poslední odpověď zde na fóru byla 22.11.2019 - UPC Zone pojede i nadále a počítá se s ním i do boudcna.
 5. Muzika Pervogo jsem občas sledoval a je mi to líto. Je to evidentně vodafonština, poznávám ji důvěrně, dýchá na mne velmi přesvědčivě. Je třeba hledat jiného dodavatele, tímhle to neskončí a je jisté, že to bude pokračovat. Asi to na žalobu je, ale do toho nikdo nepůjde. Komplet a Supreme prostě jednoznačně něco označují, ale Vodafone nemluvi céski. Nerosumi.
 6. O změně značky UPC žádná zmínka. A kam půjde oficiální upczone.cz, o tom je snad jasno, ne? Každej máme toho dvě půlky.
 7. Pokud se nepletu, tak ten router to vyjednává podle standardu se serverem (asi Microsoft Radius), takže UPC s tím nic nenadělá. Pokud byl problém na nějakém zařízení, byl to specificky problém toho zařízení, nikdy nebyl problém v čisté verzi systému, ale v ovladačích či úpravách systému toho kterého výrobce. Stěžuj si u Sony.
 8. To se ale bavíme o nějakém DVB-I a to je sotva v návrhu a diskuzi. Jak to bude nasazené v koaxiálním kabelu, to ví křišťálová koule mnohem přesněji než kdokoliv jiný. Snad jen pohled z okna. A tématu sekání obrazu to má smysl jen okrajový.
 9. To není tak moc. 6kWh za 6 dní je 1KWh za den, tj. 42 Wh. Tak jestli modemy mají 20W a pohotovostní stav 2W, tak to sedí, ne?
 10. Mě když se tohle stává, tak je to typicky na všech kanálech stejného typu (obvykle HD). Stačí přepnout na SD kanál a zpět na HD kanál a je po problému. Skoro nikdy se mi to nestává, pokud nezapínám kanály skupiny Nova. Podle mne je to vada televizního přijímače. Na jiných TV či STB se to ve stejnou chvíli neděje. Převážně se to děje na jedné TV Samsung.
 11. Víte ono nelineární vysílání je skvělé pro lidi, co ho umějí ovládat. Ale je problém a týká se to i nich a shodou okolností se s tímto problémem setkávám u rostoucího počtu lidí v mém okolí. Bohužel totiž přijde určitý věk a je pro každého jiný, kdy věc, kterou uměl ještě před dvěmi lety, najednou umět přestává a cokoliv jiného než jednoduché lineární vysílání s jednoduchou obsluhou je prostě neovladatelné. Něco jako STB je funkční až do prvního problému a nastavení AV vstupů na tv, pochopení, že tenhle program 1 je něco jiného než tenhle program 1, je zcela nevysvětlitelné. Dokonce i automatické přelaďování DVB-T2 je problém, co včera byla 1, a ten člověk je na to zvyklý, je najednou 135 a prostě starší člověk to najednou není schopen ovládat. Výše @Michal Pelikán zmiňovaný AndroidTv před rokem zfleku a najednou ani ťuk. Jen klasika 1,2,3,...135 nebo program nahoru dolů, nějaké pohybování v seznamech programů už jsou naprosto mimo. Takže ano, nelineární vysílání ano, ale i lineární má svůj nenahraditelný význam.
 12. @quadra2030 Pokud zmiňujete úsporu pásma pro stovky tisíc uživatelů ve vlastní síti, oproti DVB-C/T, tak jistě máte na mysli pouze IPTV a taktéž lineární vysílání a STB. Asi souhlasím a možná to bude pravda i v případě stejné kvality, i když tím si tak jist už nejsem, protože vysílání v kabelovce má dnes stále rozhodně lepší kvalitu a vyšší datové toky, než kterákoliv IPTV platforma a o OTT platformách nemluvě. Jakmile však zmiňujete aplikaci v TV, tak to už jsme u OTT a nikoliv IPTV. Tam už na multicast zapomeňte a pro stovky tisíc uživatelů budete mít docela slušnej problém. A jakmile umožníte i v multicastu funkce jako pauza, tak už jede každý samostatně a nic operátorovi nešetříte. Nebo se pletu a máte nějaký výpočet, kolik potřebujete datový tok pro stovky tisíc uživatelů se započtením velkého procenta multicastu a kdy se to ještě vyplatí s ohledem na zabrané pásmo v DVB-C/T? A kolik je ta hranice mezi multicastem, kolik ještě musí být lineráního vysílání a kolik nelineárního? A pak se třeba zapne automaticky hláška, viz příspěvek @tomus na této stránce nahoře? Článek mne ale navádí k tomu, že ve Vodafone uvažují o něčem jiném a jiné stimulaci zákazníků. Obávám se, že bude s konkurenčními OTT v nějakém časovém horizontu problém a síťová neutralita bude v háji. Proč by vám měl váš operátor platit přenosy, kupte si jeho balíčky. Zaplatíte Netflixu (HBO, O2TV, SledováníTV, LepšíTV,...) a pak ještě operátorovi, že si můžete Netflix (...) pouštět. Nebo si kupte námi vybrané a podporované a plaťte nám za balíček.
 13. No nevím, nějak jsem tam nic nového nenašel, možná v úterním pokračování.
 14. Nikoliv, příjem na běžné TV od Samsungu v DVB-T (nekódované, obvykle SD) a DVB-C (obvykle kódované a je třeba karta).
×
×
 • Create New...