Jump to content

vpa

Uživatel
 • Content Count

  422
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  7

vpa last won the day on October 21

vpa had the most liked content!

About vpa

 • Rank
  Člen
 • Birthday 02/17/1970

Služby UPC

 • UPC internet
  Internet 300
 • UPC telefon
  -
 • UPC televize
  TV Komplet
 • UPC datový limit na mobilu
  -
 • UPC volné minuty na mobilu
  -
 • UPC volné SMS na mobilu
  -
 • Zařízení od UPC
  TechnicolorTC7200,HDMediabox,3xCAmodul
 • Místo odběru služeb UPC
  Hradec Králové

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. To se ale bavíme o nějakém DVB-I a to je sotva v návrhu a diskuzi. Jak to bude nasazené v koaxiálním kabelu, to ví křišťálová koule mnohem přesněji než kdokoliv jiný. Snad jen pohled z okna. A tématu sekání obrazu to má smysl jen okrajový.
 2. To není tak moc. 6kWh za 6 dní je 1KWh za den, tj. 42 Wh. Tak jestli modemy mají 20W a pohotovostní stav 2W, tak to sedí, ne?
 3. Mě když se tohle stává, tak je to typicky na všech kanálech stejného typu (obvykle HD). Stačí přepnout na SD kanál a zpět na HD kanál a je po problému. Skoro nikdy se mi to nestává, pokud nezapínám kanály skupiny Nova. Podle mne je to vada televizního přijímače. Na jiných TV či STB se to ve stejnou chvíli neděje. Převážně se to děje na jedné TV Samsung.
 4. Víte ono nelineární vysílání je skvělé pro lidi, co ho umějí ovládat. Ale je problém a týká se to i nich a shodou okolností se s tímto problémem setkávám u rostoucího počtu lidí v mém okolí. Bohužel totiž přijde určitý věk a je pro každého jiný, kdy věc, kterou uměl ještě před dvěmi lety, najednou umět přestává a cokoliv jiného než jednoduché lineární vysílání s jednoduchou obsluhou je prostě neovladatelné. Něco jako STB je funkční až do prvního problému a nastavení AV vstupů na tv, pochopení, že tenhle program 1 je něco jiného než tenhle program 1, je zcela nevysvětlitelné. Dokonce i automatické přelaďování DVB-T2 je problém, co včera byla 1, a ten člověk je na to zvyklý, je najednou 135 a prostě starší člověk to najednou není schopen ovládat. Výše @Michal Pelikán zmiňovaný AndroidTv před rokem zfleku a najednou ani ťuk. Jen klasika 1,2,3,...135 nebo program nahoru dolů, nějaké pohybování v seznamech programů už jsou naprosto mimo. Takže ano, nelineární vysílání ano, ale i lineární má svůj nenahraditelný význam.
 5. @quadra2030 Pokud zmiňujete úsporu pásma pro stovky tisíc uživatelů ve vlastní síti, oproti DVB-C/T, tak jistě máte na mysli pouze IPTV a taktéž lineární vysílání a STB. Asi souhlasím a možná to bude pravda i v případě stejné kvality, i když tím si tak jist už nejsem, protože vysílání v kabelovce má dnes stále rozhodně lepší kvalitu a vyšší datové toky, než kterákoliv IPTV platforma a o OTT platformách nemluvě. Jakmile však zmiňujete aplikaci v TV, tak to už jsme u OTT a nikoliv IPTV. Tam už na multicast zapomeňte a pro stovky tisíc uživatelů budete mít docela slušnej problém. A jakmile umožníte i v multicastu funkce jako pauza, tak už jede každý samostatně a nic operátorovi nešetříte. Nebo se pletu a máte nějaký výpočet, kolik potřebujete datový tok pro stovky tisíc uživatelů se započtením velkého procenta multicastu a kdy se to ještě vyplatí s ohledem na zabrané pásmo v DVB-C/T? A kolik je ta hranice mezi multicastem, kolik ještě musí být lineráního vysílání a kolik nelineárního? A pak se třeba zapne automaticky hláška, viz příspěvek @tomus na této stránce nahoře? Článek mne ale navádí k tomu, že ve Vodafone uvažují o něčem jiném a jiné stimulaci zákazníků. Obávám se, že bude s konkurenčními OTT v nějakém časovém horizontu problém a síťová neutralita bude v háji. Proč by vám měl váš operátor platit přenosy, kupte si jeho balíčky. Zaplatíte Netflixu (HBO, O2TV, SledováníTV, LepšíTV,...) a pak ještě operátorovi, že si můžete Netflix (...) pouštět. Nebo si kupte námi vybrané a podporované a plaťte nám za balíček.
 6. No nevím, nějak jsem tam nic nového nenašel, možná v úterním pokračování.
 7. Nikoliv, příjem na běžné TV od Samsungu v DVB-T (nekódované, obvykle SD) a DVB-C (obvykle kódované a je třeba karta).
 8. Vždycky si vzpomenu na rezervy v koaxiální kabelovce každý rok v Bulharsku při nabídce 250 tv stanic v digitálu, 60 v analogu, 100 rádií v digitálu, na tuhle kabelovou síť doma. Holt někdo hledá způsoby a někdo důvody, v Česku skoro vždy to druhé. Mimochodem, v Bulharsku mobilní data skoro v každém horském údolí a tady jsem teď na kopci, viditelnost 30km na Ještěd a s bídou 2 vypadávající čárky na mobilu, modemu i počítači, všichni operátoři. 3G tu není nikde (buď ani nebyla nebo už vypnuta, nevím) jen 2G a 4G. Němci Poláci jsou tady na tom podobně, abych nezmiňoval jen Česko. Není to náhoda, před měsícem v Krušných horách v Německu taky ani ťuk.
 9. Změna loga tohoto fóra bude znamenat i změnu barevného schématu? Budeme vidět rudě. 😄
 10. Jak už jsem psal, Vodafone nekupoval UPC kvůli pár stovkám kabelových zákazníků nebo aby mohl nabídnout nějaké levnější služby svým stávajícím zákazníkům. Kupoval UPC kvůli natahaným páteřním rozvodům, které doposud na rozdíl od zbylých konkurentů neměl, aby to nemusel nakupovat od jiných a mohl nabídnout stejně drahé, či mírně levnější ceny než konkurence, za minimální náklady. Potřeboval ušetřit náklady a zvýšit zisk pro své majitele. Zákazníkům pak hodí navoněné pozlátko.
 11. @Farkpoint moment, podzim 2020 je ale ještě velmi optimistický termín. 😄
 12. Marek-26, Ivo Mašek: Tak vidíte, sami jste potvrdili, že to co píšu, je skutečně tak i v jiných zemích. Nikde nic o rozvoji, udržení stávajícího stavu. Podpora od Liberty Global. Jen a pouze. Jen údržba, žádný vývoj, minimální investice. Nebo tam někde vidíte, že koupí od Liberty Global nové aplikace, nové boxy, novější implementaci protokolu? To by si musel od Liberty Global přikoupit nebo od někoho jiného. A jestli mobilní Horizon Go zaříznou a nabídnou SledovaníTV, to už bude na nich. Ivo Mašek: Kde v mém příspěvku vidíte strach a paniku? V příspěvcích dříve se píše, že Vodafone přinese nové služby pro kabelovku, ale to je liché očekávání. Pro ně je hlavní ta páteřní síť. Ne koupě kabelové klientské sítě. A jestli se jim podaří pár klientů převést do mobilní sítě, je jen bonus té koupě. Nebo tam někde vidíte výpovědi kabelovky? Nic takového tam nepíšu, psal jsem kdybychom všichni odešli a oni vypnuli kabelovku, v tomto pořadí, ne obráceně, to jsem nepsal. Nemyslím, že by v dohledné době byly nějaká vylepšení, super novinky a něco podobného, co mnozí od nového vlastníka očekávají. Proč by to dělal? Stačí údržba. Novinky lze očekávat v business segmentu, ve velkoobchodních nabídkách pro providery atd. Jak jsem psal, klientská kabelovka je jen přítěž.
 13. Já vím, že to zní tvrdě, ale holt realita je taková, že Vodafone koupil české UPC kvůli páteřním optickým rozvodům. To oproti T-mobile a O2 neměl a v tom výrazně ztrácel. A jestli přijde třeba o všechny zákazníky kabelovky, za to nikomu ve Vodafone slza neukápne, možná v českém Vodafone, když je sám zákazníkem UPC. Je nás jen pár set tisíc, to nic není. 5G je trend a 4G současnost, pevná síť klientů jen obtěžuje a investice do ní budou minimální, jen udržovací a na efekt. Rozhodně to nesmí poškodit páteřní sítě. Kdybychom všichni odešli a vypla se kabelovka, Vodafone to jen uvítá, uvolní se jim páteř pro jejich hlavní byznys, ten jim nese peníze, my ne.
 14. Někde jsem nedávno letos, viděl diskuzi (tuším EU parlament), že sledování nahrávek zhotovených pro osobní potřebu mimo povolené prostředky majitelem práv, bude trestné. Tedy nikoliv někom to umístit, ale i se dívat, třeba ze svého disku, z volného internetu. Pokud poskytovatel bude nabízet shlédnutí zpětně, tak to bude povolené, ale jen z jeho umístění, prostředků a podmínek. Kopírování pro vlastní potřebu bylo vyjmenováno, jako zakázané. Byly zmiňovány knihy, hudba, videa i filmy. Nevím přesně, s jakým zákonem to bylo svázané, zda-li to prošlo, nebo zda-li to byla jen diskuze. Ani nevím, jak to dohledat.
 15. A on má Vodafone nějaký důvod, aby si zhoršoval svoji pozici a zlevňoval? Pro Vodafone jde hlavně o nákup sítě pro své zákazníky, aby si nemusel pronajímat přes Cetin. Pro zákazníky VF + UPC o zlepšení minimálně v blízké době nepůjde. To naše roční zaostávání se ještě minimálně o rok prodlouží.
×
×
 • Create New...