Jump to content

vpa

Uživatel
 • Content Count

  443
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  9

vpa last won the day on January 22

vpa had the most liked content!

About vpa

 • Rank
  Člen

Vodafone services

 • Vodafone fixed internet
  250 Mb/s
 • Vodafone mobile internet
  -
 • Vodafone television
  Komplet
 • Vodafone devices
  TechnicolorTC7200,HDMediabox,3xCAmodul
 • Place of subscription of Vodafone services
  Hradec Králové

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Trošku OT, ale na měření doporučuji ve vyhledávání Google zadat speedtest. Je skvělý.
 2. Včera jsem nějak nestíhal, o ničem nevím, ani nevím, jestli toto má nějakou souvislost s uvedeným problémem. ČT1 HD o půl deváté večer fungovala bez problémů. Asi o půl desáté jsem přepnul na ČT2 HD a po nějaké době začal signál blbnout. Kostičkování je slabé slovo. Úplné výpadky. Přepnuli jsme jinam a bez problémů. Netušil jsem, že ČT mívá problémy.
 3. Díky za podnět, vůbec jsem si nevšiml, že se služba Telefon Start ruší, pokud jim nezavoláte do 10.6.2020, že službu chcete využívat i nadále..
 4. Určitě to není nastavené podle odkazu. Např. SMTP běží po portu 25, a POP3 na 110. Tyto nezabezpečené varianty Seznam nepodporuje. POP3 (Post Office Protocol - Version 3) Adresa: pop3.seznam.cz Port: 995 (šifrované spojení SSL) Server pro odchozí poštu SMTP (Simple Mail Transfer Protocol) Adresa: smtp.seznam.cz Port: 465 (šifrované spojení SSL) Dále je u tohoto serveru nutné zapnout funkci "SMTP autentifikace" (ověřování uživatelského jména a hesla na SMTP serveru).
 5. Změna z DVB-T2 či S2 do DVB-T nelze bez změny HEVC na MPEG-4 provést. Kolik je asi televizí, které umí HEVC v DVB-T? HEVC před pár lety neuměly ani televize s DVB-T2. Připadá mi ekvivalent s nynějším vysílám v DAB+, kdy se srovnává kvalita s jinými způsoby a také velmi kritizuje, ale vzhledem k tomu, že principiálně je vysílání v DAB+ jinak, tak pouhá konverze signálu nestačí, ale musí se zpracovávat a dekódovat jinak již na počátku signálu. Když se tedy dekóduje z HEVC do MPEG-4, tak to není stejné, jako když se z původního signálu konvertuje na MPEG-4. Trošku tu teda míchám hrušky s jab
 6. Taky může být nějaká adresa špatně a blokuje to všechno.
 7. Jo, antiviry. Kdysi jsem měl po Třech psech, AVG. Pak jsem přešel na ESET, 700 virů našel a já si spokojeně žil v jistotě. Pak licence vypršela a dal jsem Kaspersky a nalezl přes 4000 virů. Kdoví, jak je to dnes. Microsoft pro domácí použítí je ale rozhodně v té vyšší střední a běžné placené antiviry strká s přehledem do kapsy. S Avastem jsem se také setkával, když mi vždycky někdo přinesl počítač s modrou. 100% byl tam Avast, po odebrání zase funkční počítač.
 8. Některým zařízením vadí novější způsoby spojení Wifi. Nejrůznější pokročilé parametry. Automatické vynucování 5GHz před 2,4Gh sítí, mesh sítě apod. Je vhodné mít pro takováto starší (nikoliv datem nákupu, ale vybavením) zařízení samostatnou pomalou síť nejlépe s nějakým starším Wifi AP bodem, který toho moc neumí. Ale je to spíše pro znalce v IT než pro neznalého uživatele. Jo a bacha na rušení od mikrovlnky, i sousedovic.
 9. Tohle jsou docela.silna slova a vůbec se mi nelíbí, že tady takto někoho urážíte. Moderátoři, vy tu tyhle urážky od Brouka Pytlíka chcete trpět?
 10. Kdysi jsem mluvil se SledovaniTV, zda-li jejich box bude mít HbbTV a potvrdili mi, že ano, že by chtěli. Asi po třičtvrtě roce mi řekli, že tento plán zrušili.
 11. @tomus nedávno byl rozhovor s Glisníkem a ten říkal, že Nova se Skylinkem to řešení už provozuje a byl si poměrně jistý, že do to letos bude dořešeno a spuštěno oficiálně.
 12. Ono taky záleží, na jakou akci dosáhnete. ČEZ mi oznámil změnu ceny elektřiny, kontaktoval jsem innogy přes internet (!), nabídli mi speciální ceny, při porovnání se všemi ostatními jedny z nejnižších, tak jsem to vzal a spustil převod, podepsal a poštou odeslal smlouvy. Kontaktoval mne ČEZ a nabídli mi ceny ještě nižší, takže zůstávám, dokumenty jsem podepsal a poslal emailem. Innogy nižší cenu už nedali a v tu dobu už by nenabídli ani ty původní. Pokud bych komunikoval osobně, tak tento postup by nebyl možný.
 13. Obávám se, že nejhorší na tom je, že nejde o chybu, ale naopak o správné nastavení vzhledem k majitelům autorských práv. A různé platformy se s tím musejí vypořádat. Blbý a bude hůř. Zatím by mohlo pomoci najít, kde se mění výchozí chování prohlížeče. Ale třeba to vůbec nezareaguje, jak bývá podle mých zkušeností obvyklé. A zřejmě je to řešení jen na nějakou dobu, opět se obvykle taková možnost za pár verzí zruší a přejde to na výchozí nastavení.
 14. Z mého pohledu je to katastrofa u všech výrobců. Podle mne by nejlepší byl obyčejný hloupý zobrazovač BEZ systému. K němu chytrá krabička se stejným ovladačem přes HDMI-CEC a po 1-2 roce vyměnit krabičku. Chytrá televize bez funkční podpory je ta nejhloupější a nefunkční věc.
×
×
 • Create New...