Jump to content

vpa

Uživatel
 • Content Count

  409
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

vpa last won the day on July 8

vpa had the most liked content!

About vpa

 • Rank
  Člen
 • Birthday 02/17/1970

Služby UPC

 • Místo odběru služeb UPC
  Hradec Králové
 • UPC Internet
  Internet 300
 • UPC televize
  TV Komplet
 • UPC Telefon
  Starší služba
 • Zařízení od UPC
  TechnicolorTC7200,HDMediabox,3xCAmodul

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Někde jsem nedávno letos, viděl diskuzi (tuším EU parlament), že sledování nahrávek zhotovených pro osobní potřebu mimo povolené prostředky majitelem práv, bude trestné. Tedy nikoliv někom to umístit, ale i se dívat, třeba ze svého disku, z volného internetu. Pokud poskytovatel bude nabízet shlédnutí zpětně, tak to bude povolené, ale jen z jeho umístění, prostředků a podmínek. Kopírování pro vlastní potřebu bylo vyjmenováno, jako zakázané. Byly zmiňovány knihy, hudba, videa i filmy. Nevím přesně, s jakým zákonem to bylo svázané, zda-li to prošlo, nebo zda-li to byla jen diskuze. Ani nevím, jak to dohledat.
 2. A on má Vodafone nějaký důvod, aby si zhoršoval svoji pozici a zlevňoval? Pro Vodafone jde hlavně o nákup sítě pro své zákazníky, aby si nemusel pronajímat přes Cetin. Pro zákazníky VF + UPC o zlepšení minimálně v blízké době nepůjde. To naše roční zaostávání se ještě minimálně o rok prodlouží.
 3. Digi TV jede na platformě 4networks.tv, patří mezi ten střed. Jinak to vůbec neporovnávám k pozemní tv DVB-T/T2, kabelovce UPC či DVB-S. Jsme v tématu OTT. Jinak koukám, že jsem nenapsal, díky za odkaz, Skylink určitě zkusím a jak tak koukám, tak možná bude nejlépe hned.
 4. Lepší.TV má sice o něco horší kvalitu a nižší datový tok, což je naopak plus u mobilního připojení, ale při zapnutí vyšší kvality už pomalu kvalitu ostatní dorovnává, takže se už hodí i na pevné připojení. Navíc je za nízkou cenu a umí i nahrávky ze serveru stahovat na počítač, což jsem tedy jinde neviděl. V porovnání s ostatními je asi nejlepší kompromisní varianta. SledovaniTV je asi nejkvalitnější služba, ale člověk si připlatí. Aplikace u obojích jsou poměrně slušné na AndroidTV boxech i Andoid boxech. SledovaniTV má kromě Android boxů také i svůj vlastní AndroidTV box a je to hodně podařená krabička, ovládání zvládá i starší člověk, dokonce umí Bluetooth dálkovým ovladačem ovládat i televizi, takže fakt paráda, žádný míření ovladačem na televizi, nicméně uvidíme v následujících dnech by mohla dostat aktualizaci, kterou by se mohla stát nejlepším AndroidTV boxem (9.0?) (pominu-li Nvidia), zatím je na úrovni ostatních AndroidTV boxů (8.0). Měli ambici udělat na podzim kompatibilitu s Netflixem a pokoušejí se i dodělat HbbTV. Na krabičce funguje bezproblémově i Lepší.TV. Mimochodem Vodafone využívá právě SledovaniTV. HorizonGo může být zadarmo, ale funkčnost je tak trochu sázka do loterie, takže jako samostatná služba určitě ne, v tom je na našem trhu jednoznačně nejhorší. O2 TV je na tom trochu lépe, ale nabídka programů byla v OTT výrazně horší, než jejich IPTV a horší byla i kvalita. Ostatní platformy, co jsem zkoušel byly někde mezi a nepříliš výrazné. Píšu IPTV, ale myslím tím OTT, nikoliv IPTV. Platformu, která není na mobilní přístroje a nelze použít v rámci EU, dnes ani za nabídku TV nepovažuji, to je jen omezená a dočasná náhrada, resp. řešení spíše pro poskytovatele, než pro uživatele, protože IPTV funguje pouze v síti daného poskytovatele a její provoz je pro poskytovatele výrazně levnější, než OTT varianta téhož. IPTV je jako kabelovka, jen trochu jinak, ale uzavřený systém poskytovatele opustit nemůže, OTT běží nezávisle a zatěžuje provoz kdekoliv jste v internetu.
 5. Poté, co jsem přešel z internetu 200 na 300 mi poklesla rychlost. UPC test rychlosti je 316/22, ale na všech ostatních testech (nperf,speedtestnet,...) jsem rád že mám 100 Mbit. S tarifem 200 jsem měl asi pře půl rokem 160, pak to klesalo na 130. Nejsem stále v bridge, ale to evidentně nemá vliv.
 6. HD je ale 720 bodů, 1080 je FullHD.
 7. Mám za Cisco EPC3925 Turrise 1.0. Když se dá Cisco do režimu Bridge, tak je potom asi nefunkční UPC Wi-Free nebo to funguje i pak?
 8. Tou nutností mít download kanály za sebou u Cisca, se trošku vysvětluje, proč obvykle je moje maximální rychlost 130-160 Mbit, teď o víkendu mi to jeden test jel na 198 Mbit (UPC test), zatímco před 3 lety jsem měl 230 Mbit. Nechal jsem si navýšit linku na 300 Mbit se zachováním pevné veřejné IP adresy, ale nemám tedy nechat vyměnit i modem?
 9. Samozřejmě není nutné tyto programy sledovat. Včera jsem koukal tuším na Nova Cinema a reklam tam bylo tolik, že jsem vůbec nechápal ten seriál, na který jsem se chtěl dívat. Pořád se mi ten děj míchal s reklamami. Jestli mají být reklamy po 25 minutách, tak tady to bylo tak každých 10-15 minut. Minulou neděli jsme ze srandy koukli na Novu - Voice a to byl jeden hlas na reklamní blok. A Barrandov překvapivě se dal koukat a ty reklamy tam nějak prošly. Už nějakou dobu přemýšlím, že si budu muset změnit pořadí kanálů a ty s takto agresivními reklamami dát někam před konec. Potřebuji vepředu místo na atraktivní kanály a Nova a Prima si to místo do dvoustovky nezaslouží. Kdysi jsem zkoušel se dívat na Primu přes HbbTV a přes prohlížeč. Naposledy jsem si něco chtěl najít v nějakém pořadu a než se mi to podařilo najít, tak jsem shlédl reklamy asi 5x nebo vlastně víckrát, protože jsem to o minutu dal později než začátek a při vrácení to spustilo reklamy znovu. No jak říkám, bylo to naposledy, od té doby jsem to nezkusil a už zkoušet nebudu. Přestal jsme běžně sledovat i ostatní pořady na Primě, protože tohle si líbit nenechám.
 10. Děkuji technikovi za zprovoznění. Už fungujeme.
 11. Ano vše bez problémů. Dnes zkoušen jiný modul a karta a je to funkční, takže to vypadá, že mi nějak na dálku UPC zničili 3 moduly nebo to nedokážou či nechtějí nakonfigurovat. Ten funkční modul, se kterým se to dnes zkoušelo je ale CA+, já mám CA a všechny 3 od nedělního telefonátu nefungují. Zkoušeli to v jednom z těchto původních modulů propsat na kartu (nejprve Klasik a pak Komplet) a tohle prý fungovalo, nicméně nedekóduje.
 12. Úplně nerozumím, signál je v pořádku u každé tv.
×
×
 • Create New...