Jump to content

Adolf.Shitler

User
 • Posts

  1,313
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  15

Everything posted by Adolf.Shitler

 1. Jo, ale vzhledem k tomu, že VF přizná barvu, až už je úplně nejhůř, tak jsem to přestal řešit, škoda času i na telefonování. Přehodím na T-Mobile 20/20 a jedu dál. Už tady byl Netbox s požadavkem na souhlas s umístěním sítě elektronických komunikací, pár set metrů odtud již kope, tak snad brzy dorazí i na Starák a bude záložní konektivita (byť je akorát otázkou, který ISP zůstane nakonec hlavní, a který ten záložní...).
 2. U mě zase půlka neděle, v modemu hodnota na uploadu 16qam místo 64qam a už bylo jasné, že je konektivita v háji. Asi se člověk zrovna trefil do těch negarantovaných cca 5% nebo kolik to je.
 3. DNS od Google ideální je, protože kromě VF s tím žádný ISP problém nemá (max. ještě ten, který od VF nakupuje velkoobchodně konektivitu). Tady je zjevně chyba někde jinde, než u Google...
 4. To by ovšem platilo jenom v případě, kdy někdo používá stejné údaje zde i na jiných webech...
 5. QAM netřeba ručně volit, protože u DVB-C se použije automaticky. Tam se ani jiná modulace nepoužívá.
 6. Budiž útěchou, že třeba u Skylink Live to není o nic lepší, taková Hvězdná brána nejde každou chvíli a akorát zaseknutý obraz. Vlastní nahrávky jsou prostě o level výš, než spoléhat na servery poskytovatele TV...
 7. Veřejnoprávním stanicím se za umístění v sítích elektronických komunikací neplatí, takže po této stránce může být VF v klidu a RTVS 3 v pohodě zařadit :)
 8. Ten zesilovač byl naprostý atyp, který obsahoval datové odbočky a minimální zesílení pro TV. Přímá náhrada podle mě sehnat nepůjde. Pokud tam dojede technik od VF, tak samozřejmě koncovou zásuvku bude mít k dispozici a není problém ji tam dát. Vycházelo se ovšem z toho, že si uživatel bude dělat vše svépomocí s tím, co má nebo co lze běžně koupit v maloobchodě.
 9. Bylo by to nejlepší řešení, akorát ten zesilovač se už asi nevyrábí a ani není k sehnání...
 10. @ namec RTVS 3 nezruší, protože na její provoz těch peněz zase tolik potřeba není, navíc retro stanice jsou teď v kurzu :) U sportů je situace samozřejmě úplně jiná, tam jde o peníze především.
 11. To zvládneš i sám, opto-převodníky z RJ45 na SC/APC (nebo co tam je) se běžně prodávají :D
 12. S RTVS 3 je to neskutečná trapárna, notabene už proto, že jde o volně dostupnou veřejnoprávní stanici a v jazyce srozumitelném českým divákům :-(
 13. Průběžnou zásuvku nahradíš F spojkou a tuto zásuvku použiješ u stropu. Už proto, že koncovou zásuvku pro kabelovku seženeš stěží (ale pokud ano, pak není co řešit). Pokud jde o to, jak z průběžné zásuvky udělat koncovou, pak se na výstup zásuvky připojí zakončovací odpor 75 Ohm (např. přes kousek kabelu s F konektorem a právě tím zakončovacím odporem). Na oddělení DATA a TV je zásuvka nejvhodnější, byť samozřejmě existují splittery, které tu zásuvku nahradí. Ale pořád to jsou běžně nesehnatelné věci, protože v maloobchodních sítích se nikdo komponenty pro kabelovky nezabývá.
 14. Aktuálně se z té účastnické zásuvky využívá akorát konektor DATA, který obsáhne celé pásmo jak pro data (modem), tak pro TV (průchozí útlum přes samotnou zásuvku bude cca 2 dB). Odbočení na data (modem) a TV je pak až v tom zesilovači, který v podstatě datový signál vůbec nezesiluje (v parametrech je uvedeno zesílení 0 dB) a u TV je zisk od 4,5 do 7 dB dle konkrétního výstupu. Ať už to bude nově se zesilovačem či nikoliv, tak v první řadě je potřeba oddělit data (modem) od TV a případně zesilovat jenom tu TV.
 15. Zásuvku bych přesunul do stropu (místo ní dal F spojku na koax. kabely) a začal tu zásuvku používat jak se má viz výše. Doteď ten signál pro TV a DATA odděloval zesilovač, ale takové atypické řešení se dnes už nepoužívá, tím nemá smysl se zabývat.
 16. Nezáleží jenom kam dosáhne AP, ale jestli také připojená zařízení dosáhnou na ten AP. Pokud ne, tak samotný AP může mít klidně výkon svářečky a ničemu to nepomůže. A pokud jde o 802.11b, tak to je IT pravěk z roku 99 a některé AP už to logicky ani nepodporují. Ale třeba TP-Link Archer C6 nebo C7 kupodivu ještě ano, lze navolit i režim b/g/n
 17. U mě dobrý na stránce https://myexupc.vodafone.cz/ Přihlašovací údaje fungují stejně jako na dřívějším webu https://my.upc.cz/cz/StartPage.aspx
 18. Účastnická zásuvka by měla fungovat jako TV / R / DATA. Jestli nefunguje a je to kdovíco zač, pak nechat vyměnit. DATA propojit s modemem. Na TV výstup dát rozbočovač dle počtu televizorů (pokud by byl signál slabý, pak zesílit - ale jenom ten TV výstup, nikoliv DATA). Jinak výměna zásuvky je žádoucí už proto, že VF bude používat jiné rozložení frekvenčního spektra, než tomu bylo za doby UPC (zpětný kanál se posune na 85 nebo dokonce až k 204 MHz a konec pásma bude na 1200 MHz místo dosavadních 1000 MHz).
 19. Bez znalosti úrovní signálů jsou nákupy nějakých zesilovačů vždy jenom sázka do loterie. Udělal bych to jak píše Marek v první odpovědi (filtr zpětného směru třeba zde: https://www.tvsatshop.cz/p/483/lem-elektronica-hpf85a-filtr-zpetneho-kanalu) a až v případě, že bude signál pro TV nedostatečný, tak bych řešil jeho zesílení.
 20. IPv6 nejde přes NAT, takže ani není co forwardovat. Nanejvýš povolit firewall.
 21. Mnou výše uvedené tel. číslo jsem obdržel přes SMS přímo od VF, kam jsem volal na bezplatnou linku 800 (na ní prý mohu řešit pouze svoje tel. čísla, co u VF mám a nikoliv kabelovku).
 22. Kabelový STB by měl umět akorát DVB-C a IPTV, všechno ostatní je zbytečnost. Otázkou je snad jenom podpora kodeku H265, ale pokud ho operátor nepoužívá, pak ani k němu není důvod.
 23. Nevím, jestli to tady už někdo zmínil, ale telefon na zákaznickou linku pro business není 241 00 51 00, ale je 241 00 52 00. To jenom pro info.
 24. Jak psal tomus výše - propojit ethernetovým kabelem. Na nějaké WiFi apod. šílenosti se ve vztahu k PC vybodnout.
 25. @ janmichaelvincent Asi by bylo dobré zůstat v ČR a neřešit nějakou agenturu z USA, která se zabývá průzkumem na zakázku (a dělá jak sledovanost TV, tak klimatické změny, marihuanu apod., to vše s výsledkem na přání zadavatele). A již jsem dvakrát psal, že u streamovacích služeb rozhoduje počet abonentů, takže pokud má Netflix max. 300t. abonentů, zatímco lineární TV sleduje nějakých 7 miliónů lidí, tak prostě není co řešit a je potřeba se smířit s faktem, o co má divák zájem a co naopak zůstane čistě jako okrajovka.
×
×
 • Create New...