Jump to content

Adolf.Shitler

User
 • Posts

  1,313
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  15

Adolf.Shitler last won the day on January 28

Adolf.Shitler had the most liked content!

Vodafone services

 • Vodafone fixed internet
  -
 • Vodafone mobile internet
  -
 • Vodafone television
  -
 • Vodafone devices
  -
 • Place of subscription of Vodafone services
  -

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Adolf.Shitler's Achievements

Mentor

Mentor (12/14)

 • Very Popular Rare
 • First Post
 • Collaborator
 • Posting Machine Rare
 • Conversation Starter

Recent Badges

104

Reputation

 1. Jo, ale vzhledem k tomu, že VF přizná barvu, až už je úplně nejhůř, tak jsem to přestal řešit, škoda času i na telefonování. Přehodím na T-Mobile 20/20 a jedu dál. Už tady byl Netbox s požadavkem na souhlas s umístěním sítě elektronických komunikací, pár set metrů odtud již kope, tak snad brzy dorazí i na Starák a bude záložní konektivita (byť je akorát otázkou, který ISP zůstane nakonec hlavní, a který ten záložní...).
 2. U mě zase půlka neděle, v modemu hodnota na uploadu 16qam místo 64qam a už bylo jasné, že je konektivita v háji. Asi se člověk zrovna trefil do těch negarantovaných cca 5% nebo kolik to je.
 3. DNS od Google ideální je, protože kromě VF s tím žádný ISP problém nemá (max. ještě ten, který od VF nakupuje velkoobchodně konektivitu). Tady je zjevně chyba někde jinde, než u Google...
 4. To by ovšem platilo jenom v případě, kdy někdo používá stejné údaje zde i na jiných webech...
 5. QAM netřeba ručně volit, protože u DVB-C se použije automaticky. Tam se ani jiná modulace nepoužívá.
 6. Budiž útěchou, že třeba u Skylink Live to není o nic lepší, taková Hvězdná brána nejde každou chvíli a akorát zaseknutý obraz. Vlastní nahrávky jsou prostě o level výš, než spoléhat na servery poskytovatele TV...
 7. Veřejnoprávním stanicím se za umístění v sítích elektronických komunikací neplatí, takže po této stránce může být VF v klidu a RTVS 3 v pohodě zařadit :)
 8. Ten zesilovač byl naprostý atyp, který obsahoval datové odbočky a minimální zesílení pro TV. Přímá náhrada podle mě sehnat nepůjde. Pokud tam dojede technik od VF, tak samozřejmě koncovou zásuvku bude mít k dispozici a není problém ji tam dát. Vycházelo se ovšem z toho, že si uživatel bude dělat vše svépomocí s tím, co má nebo co lze běžně koupit v maloobchodě.
 9. Bylo by to nejlepší řešení, akorát ten zesilovač se už asi nevyrábí a ani není k sehnání...
 10. @ namec RTVS 3 nezruší, protože na její provoz těch peněz zase tolik potřeba není, navíc retro stanice jsou teď v kurzu :) U sportů je situace samozřejmě úplně jiná, tam jde o peníze především.
 11. To zvládneš i sám, opto-převodníky z RJ45 na SC/APC (nebo co tam je) se běžně prodávají :D
 12. S RTVS 3 je to neskutečná trapárna, notabene už proto, že jde o volně dostupnou veřejnoprávní stanici a v jazyce srozumitelném českým divákům :-(
 13. Průběžnou zásuvku nahradíš F spojkou a tuto zásuvku použiješ u stropu. Už proto, že koncovou zásuvku pro kabelovku seženeš stěží (ale pokud ano, pak není co řešit). Pokud jde o to, jak z průběžné zásuvky udělat koncovou, pak se na výstup zásuvky připojí zakončovací odpor 75 Ohm (např. přes kousek kabelu s F konektorem a právě tím zakončovacím odporem). Na oddělení DATA a TV je zásuvka nejvhodnější, byť samozřejmě existují splittery, které tu zásuvku nahradí. Ale pořád to jsou běžně nesehnatelné věci, protože v maloobchodních sítích se nikdo komponenty pro kabelovky nezabývá.
 14. Aktuálně se z té účastnické zásuvky využívá akorát konektor DATA, který obsáhne celé pásmo jak pro data (modem), tak pro TV (průchozí útlum přes samotnou zásuvku bude cca 2 dB). Odbočení na data (modem) a TV je pak až v tom zesilovači, který v podstatě datový signál vůbec nezesiluje (v parametrech je uvedeno zesílení 0 dB) a u TV je zisk od 4,5 do 7 dB dle konkrétního výstupu. Ať už to bude nově se zesilovačem či nikoliv, tak v první řadě je potřeba oddělit data (modem) od TV a případně zesilovat jenom tu TV.
 15. Zásuvku bych přesunul do stropu (místo ní dal F spojku na koax. kabely) a začal tu zásuvku používat jak se má viz výše. Doteď ten signál pro TV a DATA odděloval zesilovač, ale takové atypické řešení se dnes už nepoužívá, tím nemá smysl se zabývat.
×
×
 • Create New...