Přejít na obsah

Adolf.Shitler

Uživatel
 • Počet příspěvků

  428
 • Registrace

 • Poslední návštěva

 • Vítězné dny

  8

Adolf.Shitler naposledy vyhrál 3. ledna

Adolf.Shitler má nejvíce líbivý obsah

O uživateli Adolf.Shitler

 • Hodnost
  Člen

Služby UPC

 • UPC internet
  Fiber Business 240
 • UPC telefon
  Volám neomezeně
 • UPC televize
  TV Komfort
 • UPC datový limit na mobilu
  Jiná služba
 • UPC rychlostní limit na mobilu
  Jiná služba
 • UPC zařízení
  Ubee, CAM
 • Místo odběru služeb UPC
  Brno

Návštěvy profilu

Návštěvy profilu jsou zakázány a nejsou zobrazeny ostatním uživatelům.

 1. Adolf.Shitler

  DVB-C tuner

  Tak to je bez debat, že kvalitou má DVB-C jasně navrch oproti IPTV (u které si navíc poskytovatel může - a také to dělá - upravovat datový tok podle toho, jaký traffic má ve své síti). O OTT nemluvě, to je o level níž celkově.
 2. Adolf.Shitler

  DVB-C tuner

  Ono to s tou konkurencí nebude tak žhavé, aby se muselo v kabelovce něco výrazně měnit pokud jde o TV, protože už spousta poskytovatelů IPTV v tichosti přešla na multicast, tj. lineární šíření TV signálů a tudíž oproti kabelovce žádná výhoda a z pohledu diváka je pak úplně jedno, jestli se programy sledují přes C tuner v televizoru nebo nějakou internetovou aplikaci tamtéž.
 3. Ale ano, jako doplněk je to OK, proti tomu žádná. Ale ne z toho dělat modlu a hlavní zdroj signálu, to fakt ne.
 4. OTT je úplně o lejně, protože v případě problémů to poskytovatel OTT hází na poskytovatele internetu a poskytovatel internetu odpálkuje zákazníka s tím, že se má obrátit na poskytovatele TV (v lepším případě mu rovnou nabídne svoji IPTV, pokud ji má). Služby tohoto typu mohou být skutečně pouze jako doplněk někde na cesty, ale ne jako hlavní zdroj signálu doma.
 5. @beepee Aplikace mají buď operátoři typu garážnických zoufalců, co provozují OTT, nemají ani metr vlastní nebo partnerské infrastruktury a snaží se na cizích sítích akorát parazitovat a ulovit nějaké klienty, anebo velcí operátoři typu Skylink, kteří to používají jako doplněk k hlavnímu šíření signálů (SAT). A domlouvat je potřeba se na tom, aby byla jednotná platforma pro sledování TV přes internet, podobně jako je třeba standardizované satelitní, kabelové nebo pozemní vysílání a nikoliv, že si každý poskytovatel sám splácne nějakou "normu", kterou pak strčí svým zákazníkům - což se děje dneska a výsledek je ten, že internetová TV není prakticky součástí žádného televizoru, protože ani výrobci televizorů vlastně neví, co by měli do svých výrobků defaultně implementovat (na rozdíl třeba od DVB-C/S2/T2 tunerů, kde je standard jasný) a vše se odehrává tak max. s nějakou podporou Netflixu a Youtube na Androidu.
 6. Co je divného na tom, že každý dodavatel televizních programů vyžaduje svoje zařízení? Tedy pokud je řeč o tom CA modulu? Mám UPC, mám od něho modul s kartou. Mám Skylink, mám od něho aktivovanou kartu, kterou si spolu s doporučeným modulem sám zakoupím (totéž freesat). Mám Digi, mám od něho modul s kartou. Čekat, že každý poskytovatel TV bude vytvářet nějaké aplikace do TV a já si budu vesele přebíhat mezi operátory, je zcela naivní. Jednak se operátoři nikdy mezi sebou nedohodnou (a bez toho není šance) a za druhé by museli být úplně na hlavu, protože každý operátor má snahu si udržet zákazníka a ne mu umožňovat snadný odchod ke konkurenci... Jenom doplním Evžena, že ta úchvatná IPTV ani neumí HbbTV, takže to si mohou poskytovatelé narvat do špic i se zpětným shlédnutím :P
 7. Řešit se musí spousta věcí, např. kabel od zásuvky k TV, rozbočovač (pokud je víc TV) atd. Ale pokud je to jednorázová záležitost, tak žádný problém, sám jsem vložil CA modul do TV někdy před 8 roky a od té doby o něm nevím.
 8. Adolf.Shitler

  HD Mediabox

  Mediabox zcela jistě nerozlišuje, ke kterému vstupu v TV je připojený, protože z něho buď jde nebo nejde signál a televizor ten signál buď zobrazí nebo ne. Něco rozlišovat může tak akorát přímo televizor, který bude nějaký divný, když na jednom vstupu není problém a na druhém ano (víc vstupů tam není?).
 9. Na dokoupení CA modulu není nic zvláštního, protože ten nenutí uživatele mít nějaké extra krabice u TV a v podstatě o něm uživatel vůbec neví.
 10. S většinou firem nelze komunikovat přes datovou schránku vyjma OVM a má to svoji logiku, protože si lze živě představit, jak nějakému zákazníkovi vypadne např. jeho oblíbený TV program a on v zápalu vášně hned začne psát výpověď a posílat ji přes DS - takhle aspoň vychladne, protože běžet na poštu s dopisem už je opruz a program nakonec stejně naskočí, takže je vše zapomenuto :D
 11. Já ti snad těch 50 Kč na doporučený dopis dám ze svého, tolik humbuku pro 💩 a popsaná celá stránka...
 12. Kvůli doporučenému dopisu netřeba chodit na poštu, vše se dá udělat online přes web a zaslání uhradit PK: https://online.postservis.cz/?akc=dopisonline&sek=krok0
 13. Informace o HbbTV se vysílá přímo ve streamu dané stanice, takže není žádný důvod, aby to IPTV/OTT set-top-box neuměl. Samozřejmě pokud se výrobce set-top-boxu obtěžuje, danou funkci implementuje a dotyčný operátor si pak sestaví streamy, ve kterých je informace HbbTV přítomna.
×
×
 • Vytvořit...