Jump to content

Adolf.Shitler

User
 • Content Count

  1,058
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  14

Adolf.Shitler last won the day on December 19 2020

Adolf.Shitler had the most liked content!

Community Reputation

99 Vynikající

About Adolf.Shitler

 • Rank
  Pokročilý

Vodafone services

 • Vodafone fixed internet
  -
 • Vodafone mobile internet
  -
 • Vodafone television
  -
 • Vodafone devices
  -
 • Place of subscription of Vodafone services
  -

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Napsat reklamaci nefunkční služby a zaslat doporučeně s dodejkou do VF. Pokud to nepomůže, tak stížnost na ČTÚ.
 2. Manuál ale není pro laika moc šťastné řešení, protože to znamená pravidelně (a často) kontrolovat okolní sítě. Ono je fajn, že člověk najde nějaký relativně volný kanál, ale zítra už může být vše jinak a ten kanál bude naopak nejméně vhodný.
 3. Zákazník, který se té stanice dožaduje, holt musí jít jinam. Ale neviděl bych to jako tragédii, protože pokud se podíváme na sledovanost, tak všechny sportovní kanály jsou někde v kolonce "ostatní", kde je dohromady cca 100 programů různých žánrů a těch 100 programů celkem nedosahuje ani 10%. Vyčnívá z toho akorát ČT 4, když je MS v hokeji nebo Eurosport, když náhodou Kvitová hraje finále Wimbledonu. Pak zase pokles na svoji obvyklou úroveň, viz výše :)
 4. Jenomže T-Mobile a Telly využívají u IPTV na xDSL infrastrukturu O2, takže to tzv. "zůstává doma" a o skutečné konkurenci nemůže být řeč. To v případě kabelovky VF neplatí. A VF na xDSL z toho asi vyčlenit nejde , tj. buď by to VF získal komplet všude nebo nic.
 5. Ubiquiti už má v nabídce UBNT UniFi 6 Lite, kdo tedy potřebuje WiFi ax, řešení je k dispozici. To jenom tak mimochodem :)
 6. A jéje, dodneška 7 stránek, teď přijde router, tak to tipuji na dalších 15 :D
 7. To lze preferovat jako OSVČ, ale v případě zaměstnaneckých poměrů se ta preference nemusí vždy povést :)
 8. Nebyl jenom HDCAM. Třeba DVCPROHD od Panasonic také používal 1440 x 1080, obdobu měly firmy JVC a Canon. A vždy za tím stála úspora kapacity, která byla nutná u mini pásek (plnoformát byl samozřejmě také, ale pouze u kamer na rameno - ručky měly právě mini pásky, na které se vešla max. hodina záznamu v HDV, přičemž u DVCPROHD to byla polovina). Formát 720p se uchytil prakticky akorát u Němců, všichni ostatní používají 1080i. Asi to tedy nebude s tou kvalitou tak pravda, navíc všechny PRO kamery v TV umí přepínat mezi 720p a 1080i, takže přechod by nebyl nijak drastický :)
 9. Zrovna Samsung má mobily dual SIM skoro všechny a velmi často pak i v provedení dual SIM + slot na SD :)
 10. Jenom pro úplnost - telefonní čísla nepatří ani firmě a ani operátorům, ale českému státu. Ve výše uvedeném případě bych se s dotazem obrátil na ČTÚ, jestli je nějaká možnost získat "svoje" číslo zpět. Třeba to půjde, za pokus to nepochybně stojí.
 11. Definice toho, že 1280 x 720 je HD (nebo třeba také 1366 x 768) pramení z dob, kdy v TV vysílání bylo sotva 720 x 576 a všechno s vyšším rozlišením se dalo brát jako HD. Ale s příchodem zobrazovačů 1920 x 1080 (a TV vysílání ve stejném rozlišení) už nebylo HD jako HD. 1440 x 1080 je pak paskvil, který se zavedl do formátu videokamer HDV z důvodu úspory, protože páskový kazetový systém vycházející z původního miniDV by při plném HD 1920 x1080 stačil sotva na pár minut záznamu.
 12. Kdesi nahoře byla debata o tom, že v terestriálním vysílání DVB-T2 je Prima v HD (resp. v 1440x1080), takže jenom upřesnění, že od dnešního dne došo ke změně na 1280x720. Kdyby to náhodou někoho zajímalo :)
 13. Internet potřebuješ na obsah, samotný údaj o přítomnosti HbbTV je v RF signálu. A tady byla řeč o tom, že přes HDMI nelze a pouze přes RF ano, nikoliv o internetu :P
 14. @ cajky Dražší router toho zvládne víc, ale ne u WiFi, kde je pořád nějaký limit co se týká výkonu a taky je potřeba počítat s tím, že nejenom dosah routeru ke koncovým zařízením, ale aby i koncová zařízení dosáhla na ten router (už to tady psal Tomus). O kabelu už bylo také psáno a pokud ho odmítáš, tak jediné jakž-takž schůdné řešení u MESH je, že v centru je router TP-Link (např. Archer C7) a na něho jsou přes WiFi přímo připojená jednotlivá zařízení MESH (nikoliv však z MESH do MESH mezi sebou!). Nějak to chodit bude, čas od času nějaké zařízení MESH nejspíš vytuhne a přestane komunikovat
 15. Ubiquiti UniFi je samozřejmě nejlepší cesta, nicméně i zde platí, že se páteř udělá kabelem, na který se pověsí UniFi - a k těmto UniFi se pak pouze připojují koncová zařízení. Teoreticky sice umí UniFi mezi sebou komunikovat bezdrátově, ale nikdy jsem neviděl žádnou instalaci, kde by to takto někdo zbastlil. A ještě jedna poznámka - MESH od TP-Linku mám a popravdě to není žádná sláva. Připojená zařízení (třeba mobily) soustavně visí na opakovači, a to i když s nimi stojím metr od routeru, ke kterému se připojí, až už má opakovač skutečně nulový dosah. Je to tedy spíš hračkárna pro ty BFU n
×
×
 • Create New...