Jump to content

Adolf.Shitler

Uživatel
 • Content Count

  27
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Adolf.Shitler last won the day on June 13

Adolf.Shitler had the most liked content!

About Adolf.Shitler

 • Rank
  Nováček

Služby UPC

 • Místo odběru služeb UPC
  Brno
 • UPC Internet
  Internet 300
 • UPC televize
  TV Komfort
 • UPC Telefon
  Telefon 100 minut
 • Zařízení od UPC
  Ubee

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Pokud se někdo přihlásí k něčí WiFi, tak je to problém toho, kdo tu WiFi má buď mizerně zabezpečenou, anebo dal vědomě přístupové údaje další osobě a následky si musí nést sám. A nějaký spam je asi to nejmenší, co se může stát. Mnohem horší by bylo, kdyby se někdo takto dopouštěl třeba trestný činnosti.
 2. Pokud mě paměť neklame, tak v dobách, kdy byla nutnost odesílat emaily přes smtp.dkm.cz a smtp.chello.cz, tak to šlo bez přihlášení. A v podstatě to přihlášení není ani potřeba, protože UPC si může provést identifikaci dle IP adresy. Což stejně tak platí dneska u Wi-Free, kde je IP adresa jiná, než má dotyčný zákazník, na jehož router se návštěvník s Wi-Free připojuje.
 3. UPC Telefon. Ale je to k ničemu, protože se ti nepovede registrace u UPC, takže aplikace nebude nikdy funkční.
 4. petrmet@ Nutnost používat SMTP od UPC pro odchozí poštu už neplatí spoustu let, to bývávalo kdysi. Dneska zadáš SMTP svého poskytovatele pošty, přihlašovací údaje obvykle totožné s POP3 pro příchozí poštu.
 5. Žádný zákon nedává právo na pořízení kopie (rozmnoženiny). Zákon pouze hovoří o tom, že "Do práva autorského tak nezasahuje ten, kdo pro svou osobní potřebu zhotoví záznam, rozmnoženinu nebo napodobeninu díla." Což je dost podstatný rozdíl.
 6. Klobouk dolů těm, kteří musejí diskutovat s takovým pakinem z OV. Ten kraj je opravdu rázovitý 🙂
 7. Všechny kombo modemo-routery (a je jedno, jestli pro kabelovku nebo ADSL) jsou primárně určené pro BFU a je samozřejmě záměr operátora, aby tam šlo měnit co nejméně a Franta se v tom nemohl vrtat a pak brečet, že mu to nefachá. Takže jak bylo napsáno nahoře, pro znalé - modem do bridge a router svůj.
 8. Kvalita obrazu bude zcela jistě nižší, než když to člověk pustí na lince bez limitu rychlosti. Navíc je potřeba vzít v potaz, že ta rychlost 5 Mbps bude pro celý mobil/tablet, takže se o ni bude HBO Go nebo Horizon Go dělil s dalšími aplikacemi, které data používají. To je úplně o ničem a pro tyto účely si raději zaplatit u VF Video Pass za 2 stovky měsíčně.
 9. Nabídka Vodafone je tradičně o ničem, stejně jako tento celý "férový operátor", jak sám sebe takto kdysi nazýval. Nedávno u volání přechod z tarifikace 1+1 na 60+60 (asi už u VF zapomněli na svoje reklamy a slova: "Víme, že na každé vteřině záleží. Proto vám s férovými tarify jako jediní účtujeme všechny hovory po vteřinách.") a teď zase jakýsi paskvil za bezmála 3 tisíce. Tragédie ten Vodafone...
 10. Zaměstnanec TM opravdu nejsem :D A stačí se podívat na kmitočtové příděly, které lze v ČR používat a je celkem jasné, že sítě nejsou stavěné na neomezená data. U který by byl ještě ten problém, že spousta lidí by se tím - a zbytečně - snažila nahrazovat fixní kabelové připojení a docházelo by k dalšímu vytěžování. Ale pochopitelně ani nemám radost z nějakých FUP v řádu stovek mega nebo max. pár giga. To opravdu ne. Ten limit by se měl nastavit tak, aby to běžným userům stačilo a naopak notorickým stahovačům s trafficem v řádu tera to FUP zreguloval. Takže v podstatě máš pravdu, že na běžný provoz mobilních telefonů by nebyl problém ani s takto "neomezeným" internetem.
 11. Honza333@ To je taky V Zemi, kde zítra znamená již včera :-)
 12. Neomezený mobilní internet je nereálný už proto, že nikdy nelze postavit sítě tak, aby to unesly. To není kabel, kterému je to do jistý míry fuk, o optice nemluvě. Rádia mají svoje limity v pásmech a pochopitelně i v ceně vybudování a udržení pokrytí. Tzv. neomezený internet lze sehnat i dnes, např. ERI ho má delší dobu a dokonce i T-Mobile ho nabízí (za 99,-Kč na den), ale rychlost je pochopitelně vždy nějak regulována.
 13. Excel umí běžně vyexportovat soubor jako PDF, takže v čem je problém...
 14. V hotelích apod. se běžně používá technologie UBNT Unifi, která je asi nejrozšířenějším systémem vůbec, pokud jde o nasazení pro výše uvedené účely.
 15. Přechod na DVB-T2 má význam u pozemního vysílání, kde dojde k ořezání stávajícího televizního pásma a současné programy se musí nacpat do menšího prostoru. Proto se tedy použije efektivnější T2 oproti dřívějšímu T. Kabelovka UPC toto řešit nemusí, pásmo může využívat stále stejně. Navíc to bude marketingově využité, protože se dá snadno argumentovat, že kdo se připojí ke kabelové televizi, ten nemusí přechod na DVB-T2 řešit.
×
×
 • Create New...