Jump to content

xsc

Uživatel
 • Content Count

  14
 • Joined

 • Last visited

About xsc

 • Rank
  Nováček

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ne, to si opravdu nerozumíme. Mluvím o tom, že po zařazení ČT24HD a ČTD HD se snížil tok i u ČT1HD a ČT2HD vysílanách v DVB-T UPC (protože se nekóduje zvlášť pro C a pro T). A že je nyní u těchto programů ještě nižší, než byl v prosinci, kdy k této změně došlo.
 2. Pokud pasivní rozbočení nestačí, tak je nejjednodušší použít aktivní rozbočovač, ale jen pro signál pro TV. Nechá se ten první rozbočovač pro modem, modem se připojí přímo. Musí zůstat i filtr zpětného kanálu a jeho výstup se pustí do pasivního rozbočovače. Pak je možné to rozbočit x-krát nebo vést mnohametrovým kabelem.
 3. Jasně píšu HD, tak není důvod mluvit o SD mpeg2. Tok se po zařazení ČT24 a ČTD snížil, předtím i v DVB-T bylo použito CBR s datovým tokem asi 7,5Mb/s pro ČT2 a 9Mb/s pro ČT1. Pak bylo přímo v tomto tématu řečeno, že nyní to přichází do UPC jako VBR všech programů ČT. Ale poslední nahrávky vypadají ještě komprimovanější než ty z předchozího měsíce, ačkoliv k zařazení ničeho dalšího již nedošlo. Nepotřebuji sledovat rychlé změny v čase. Jestliže měla dřív nahrávka 4GB a dneska má 2,5GB, tak je něco jinak. Já zas předpokládám, že UPC si sice sestavuje jednotlivé muxy, ale k žádnému rekódování nyní nedochází. Jinými slovy vezme celý stream daného programu a použije ho, takže do kterého muxu to strčí, na věci nic nemění.
 4. Mám na mysli HD stanice v DVB-T. Ano, není to jeden mux, ale předpokládám, že stream se bere z toho samého zdroje jako pro DVB-C. Neboť po zařazení ČT24 a ČTD v HD se jejich datový tok snížil.
 5. Neděje se něco s tím muxem od ČT? Nyní nahrávka z UPC DVB-T, ČT1 i ČT2 datový tok asi 4,5Mb/s. To už je jak od Pařízka, ne z kabelovky. Bylo řečeno, že celkový tok je +- konstatní, tak které ze zbývajících programů měly tak závratnou potřebu datového toku? ČT24HD určitě ne.
 6. To není tak jednoznačné, jakou cestou jí byly dodány. Chyby v UPC EPG byly dost často totožné s těmi, co jsou na tvprogram.cz.
 7. Nepřipadá mi to normální. Zvukový popis je schválně oddělen zvlášť, není to jako jiná zvuková stopa. Při jeho zapnutí by se měl komentář z AD stopy míchat k běžné zvukové stopě, takže by normální zvuk rozhodně neměl zmizet.
 8. Píše to, že CA PIN je nedostupný. Když si na Samsungu dám vylistovat vlastnosti CA modulu, tak jednou z položek je zadat CA PIN. Normálně je prázdný, nenastavil ho kdysi někdo?
 9. A jak to běželo doteď, když byl datový tok vyšší? UPC si to kódovala sama? Pokud ano, proč v tom nepokračovat? 38Mb/s není žádný zázrak a občas je to znát.
 10. Objem dat samozřejmě dělá problém starším TV, ale horší je samotné zpracování dat pro EPG. Pokud platí, že ČT posílá UPC xml pro EPG, tak proč se liší údaje v EPG DVB-T Muxu1 (sestavuje ČT) a UPC. To samé platí i pro další TV. Spíš to vypadá, že ta data někdo "předžvejká". Obvykle se stejné chyby jako v UPC objevovaly i na tvprogram.cz a neměly svůj původ u našich TV. Například si nedovedu představit, že by naše TV vyráběly slovenskou verzi EPG, přitom se slovenský popis několikrát objevil.
 11. EPG v DVB-T muxech sestavuje vlastník muxu (ČT, ČRa, Pařízek), nikoliv jednotlivé stanice. Jinak to ani nejde, mux má jeden EPG stream. Stanice do něj dodávají svá data. V pozemáku to funguje, u UPC to samé nějak vázne... Načtení celého EPG je pro mě výhoda, kterou často využívám - sleduji jeden program, podívám se do EPG a třeba nastavím přepnutí na další program. Procházet kvůli tomu 20 muxů by byl porod.
 12. Jenže tomu se právě UPC jako provider brání, vždyť zrovna EPG od ČT sami odstraňují. Ono to samozřejmě má svůj důvod, protože pokud chci, aby se EPG načetlo na jakémkoliv muxu pro všechny další a ne jako v DVB-T jen pro daný mux, musím ho upravovat. O to víc u muxů, kde je každá stanice od někoho jiného. Bohužel současná podoba UPC EPG je horší než třeba před 5 lety a neobsahuje ani všechny informace. Zato komentář je často zbytečně dlouhý, což dělá problémy u starších TV.Právě teď v Praze - v EPG "Týden v regionech - Nejdůležitější události týdne v Moravskoslezském kraji". Skutečný program - "Z metropole" Aspoň, že ten vysílaný program je správně, ale regionalizace má zjevně stále své mouchy
 13. Jenže tímto zasahováním jste schopni nabourat konfiguraci, viz například nepřítomnost TTX na ČT2HD v počátku. To, že ČT EPG nahrazujete tím mizerným, které pak reaguje na změny vysílání se zpožděním a neobsahuje některé informace (třeba o tom, zda je pořad v HD), taky nepotěší, i když to vzhledem k info o ostatních muxech chápu.
 14. Nějak se to stále nepovedlo pořádně. EPG jde v tomto muxu o hodinu pozdě. Na ČT2HD není teletext, ačkoliv na ostatních programech je. 5HD programů v jednom muxu pouze s 64QAM mi přijde trochu moc, to zas byla kvalita nahrazena kvantitou.
×
×
 • Create New...