Jump to content

Retiree

Uživatel
 • Content Count

  2,368
 • Joined

 • Days Won

  19

Reputation Activity

 1. Agree
  Retiree got a reaction from ost-plus@seznam.cz in Pomoc se zapojením   
  Opravte mě někdo, jestli kecám....
  Ve zdířce TV je horní(?) propusť, která zadrží nejnižší kmitočty zpětného datového kanálu (možné rušení tv), naopak ve zdířce DATA je úplný signál.  Tedy, pokud je k dispozici jen jeden kabel, připojit ho do DATA a teprve před modemem jej rozbočit a jednu větev připojit přímo do modemu. Do druhé větve pro televizor  ještě vložit horní(?) propusť. Tuším, že takové zapojení se nyní běžně používá a ta propusť má tvar válečku s F-konektory... neviděl jsem to naživo, nechce se mi hledat.
 2. Thanks
  Retiree reacted to Marek-26 in Modem si vysílá wifi nehledě na nastavení   
  @RetireeNeumí nový konfigurační soubor dostat na statisíce modemů najednou. Navíc se modem po načtení nového konfiguráku restartuje, takže se to nejspíše dělá jen v nějaké servisním okénku někdy v noci, aby to neobtěžovalo zákazníky.
 3. Agree
  Retiree reacted to petrmet in Ukončení doplňkových služeb   
  Ptal ses " Proč proboha...", odpověděl jsem ti citací z příručky "musí být vždy nastaven...". Ne každý má chuť experimentovat, jestli budou emaily fungovat s jiným SMTP serverem.
 4. Agree
  Retiree got a reaction from Tube in Frekvenční spektrum   
  Nemyslím si, že pdf je vhodný formát pro zobrazování tabulek, přesahujících výšku displeje ...
 5. Thanks
  Retiree reacted to quadra2030 in Modem si vysílá wifi nehledě na nastavení   
  Maximalny pocet pripojeni je pocet zariadeni, ktore povoli CMTS modemu/routeru (t.j. prideli IP adresu), vacsinou je CPE hodnota 2 (jedno je koncove zariadenie a druhe eMTA - t.j. telefonny adapter v modeme/routeri), ale moze byt aj viac..
  CPE - Customer Premise Equipment
 6. Agree
  Retiree got a reaction from ost-plus@seznam.cz in Modem si vysílá wifi nehledě na nastavení   
  Nepotřebuju si nějak pomáhat, nicméně v reálu se stane to, že např. místo 30 (třiceti)  přístupových bodů v okolí svého bytu, ke kterým se nemohu připojit uvidím pouze 15 (patnáct) přístupových bodů, ke kterým se nemohu připojit  🙂 
  Raději objasni, jak souvisel Maximální počet připojení s UPC Wi-free a co si pod tím představit
 7. Agree
  Retiree reacted to bumper in Ukončení doplňkových služeb   
  Email od UPC už mi dnes nefunguje, nelze se připojit a stáhnout, ani odesílat poštu. Takže je to tak, jak se psalo. Konec 31.8.2020. 
 8. Agree
  Retiree reacted to tomus in Modem Compal CH7465LG   
  Hele nech ten modem normálně v režimu router a až časem narazíš na nějaký problém, nebo funkci která ti tam bude chybět, tak začni uvažovat o režimu bridge (modem) a vlastním routeru, do té doby ho nebudeš určitě potřebovat.
 9. Haha
  Retiree got a reaction from kebulek in Kouzlo nechtěného   
  Kouzlo nechtěného, aneb Robot je vůl !
  (Princ egyptský__Nova Cinema HD_ne_202008-16-11-50-03.ts)
   


 10. Haha
  Retiree got a reaction from randomofamber in Kouzlo nechtěného   
  Kouzlo nechtěného, aneb Robot je vůl !
  (Princ egyptský__Nova Cinema HD_ne_202008-16-11-50-03.ts)
   


 11. Thanks
  Retiree reacted to Slamb in Používám nefunkční e-maily   
  @Retiree
  1) login na forum neměl, nemá a mít nebude s loginem do vodafonu vůbec nic společnýho
  2) email sis na fóru neměnil, jinak by se ti neobjevil požadavek na změnu
  3) rychlost doručení zprávy závisí i na tom, kam se doručuje, ve schránce od seznamu se zpráva z fóra objeví cca po minutě
  4) avízo máš na screenshotu ve svym prvním příspěvku
 12. Agree
  Retiree reacted to marek-81 in Zrušení platby přes terminál Sazky   
  Naše společnost si musí uvědomit, že svět není černý a bílý, ale také zelený, žlutý, červený... Ne každý má kartu a ne každý z ní chce platit. To, že to dělá většina nebo nadpoloviční většina neznamená, že to tak dělají všichni. 
  Televize je také běžná věc, ale ne každý ji má. Auto je také běžná věc, ale ne každý ho má. Je to o svědomí a přesvědčení každého jednotlivce. Každý nemá chuť podporovat bankovní lobby. Někdo má raději peníze v ruce než v bance. Můj 70 letý otec má doma trezor a v něm stovky tisíc. Prostě to tak chce. 
  Někdo má raději živý sex než porno. Někdo raději knedlík a někdo rýži... zkuste respektovat každého jednotlivce a nebrat vše jen podle sebe. 
 13. Like it
  Retiree reacted to Oval in EPG   
  Nejen ČT, ale i např. stanice Retro music pořad RENTGEN v 17:00 již druhý měsíc uvádí stále stejného interpreta Eric Clapton (pokud si správně pamatuji).
  http://retromusic.cz/program/
  Popisy u seriálů jsou v naprosté většině naprosto žalostné, dokonce i neaktualní i několik řad kdy hlavní postava již odešla, ale v epg ji stále uvádí.
  O tom, že stanice Novy a Primy hlavně dopoledne a někdy i v noci vysílají programy i o půl hodiny dříve než uvádí i na svých stránkách,  škoda psát, dělají to několikrát do roka již několik let.
  O prasárnách médií by se dalo psát hodně dlouho.
 14. Like it
  Retiree got a reaction from Jack_6428 in Nové stanice   
  Skenování v 11:50, stav nezměněn...
  Z toho soudím, že aktualizace multiplexů probíhá postupně po oblastech a také, že pražská oblast už dávno není stejná, jako oblast severních Čech (bývalá HS Meziboří)
  Stanice typu MTV mně nevadí, přesto mě zajímá, co se děje v EMG spektru, které ke mně domu po drátech přivádí UPC/Vodafone. Stanice s názvem club MTV v muxu 690 MHz existuje. Já se spolehl na přepis Pavla m a hledal jsem MTV Club. Učinil jsem chybný závěr, omlouvám se.
 15. Haha
  Retiree got a reaction from kebulek in EPG   
  Berte to z té lepší stránky, na EPG se zjevně pracuje ! Že se do kódu vloudila chybička ? To se stává, podívejte se třeba na dotazovnu Živě, kde se to hemží dotazy typu Kde studovat IT, Jakým programovacím jazykem začít, Kde se naučit programlování atd atd.... Takový programátor pak hrdě ovládá HTML, Javu, různá Céčka (+, -, ++ ,#),,....., ale v žádném případě není ochoten / schopen pochopit filozofii stávajícího programu, to je pod jeho úroveň...
 16. Agree
  Retiree reacted to Tube in Vysoký ping, pomalý internet (Ostrava Zábřeh)   
  Chtelo by si to jen ujednoti spravnost psani jednotek MB a Mb. Kazdopadne M je vzdy velke a to co udava privider a meri se je bit s malym b. mB ve me evokuje mili Bajt tedy desetinu Bajtu. 
  Vzhledem k namerene rychlosti tipuji ze je vse mereno na WiFi (54 Mb/s odpovida starsim standardum na 2,4 GHz WiFi, konktetne 802.11 g. 
 17. Thanks
  Retiree reacted to Marek-26 in T-Mobile výpadek   
  @RetireeJo takhle, nepřečetl jsem si řádně dotaz. Výpadek byl v pátek večer.
 18. Thanks
  Retiree reacted to Adolf.Shitler in T-Mobile výpadek   
  T-Mobile má od včerejška výpadek celého webového rozhraní, takže teď se žádná odpověď konat nebude. Snad to už během dneška dají do pořádku.
 19. Confused
  Retiree reacted to Adolf.Shitler in Kostičkování obrazu   
  A stejně tak všichni víme, že i silný signál může mít výpadek. Moje narážka byla na jednoho zdejšího diskutéra, co si hraje se slovíčky, takže proto jsem zmínil, že ono "kostičkování" je nesmysl a skutečně nevím, proč má X dalších lidí potřebu to nějak komentovat, když se jich to vůbec netýká...
 20. Agree
  Retiree got a reaction from Libor in Kostičkování obrazu   
  Znáš to o té chlupaté dece?
  Ještě si fóru neposkytl informaci, zda onen diskutovaný a již měněný televizor hraje na jiné z tvých tří účastnických zásuvek v domě bez problému (též viz Marek-26). 
  Edit: Jakým přístrojem jsi tu úroveň signálu zjišťoval? Pokud to byl set-top box, pak tím samým set-top-boxem porovnej úroveň signálu na všech zásuvkách. Údaj o úrovni signálu v procentech na různých přístrojích je na dvě věci...
   
 21. Agree
  Retiree reacted to Marek-26 in Kostičkování obrazu   
  A ta bude patrně koncová. Zkusit zapojit do první v sérii, z ostatních vše odpojit. Jinak to, že jsou vybudovány již od začátku neznamená, že bude dostatečný signál pro 3 zařízení.
 22. Thanks
  Retiree reacted to thaischumi in 1 Gb/s na podzim 2020   
  https://www.lupa.cz/clanky/milan-zika-vodafone-na-podzim-nabidneme-v-siti-exupc-rychlosti-nad-1-gb-s/
  A něco tam shorelo prej 🔥
   
 23. Agree
  Retiree got a reaction from Marek-26 in 6in4 tunely, Compal a rychlost IPv6 max. 20 Mbps   
  Viz např. i tady nebo dokonce tu na fóru ...
 24. Agree
  Retiree reacted to tomus in Zlepšení dosahu dálkového ovladače   
  Typická česká vlastnost, na místo toho aby někteří zdejší uživatele zapojili mozek a vymysleli nějaké řešení problému, tak zde  raději budou dva dny nadávat na technickou podporu.
  Myslím že někteří už zapomněli k čemu tohle diskuzní fórum vlastně slouží.
  @homberg nabídku zaměstnání ve Vodafonu najdeš zde:
  https://www.vodafone.cz/kariera/#
 25. Disagree
  Retiree reacted to Hory in Nefunkční Hbbtv u kanálu Nova a Prima   
  Já myslím, že TV je asi irelevantní, nějaký čas zpátky to fungovalo a teď ne. Jak píšu ČT i  STV a různé další kanály HbbTV funguje a Prima, NOVA ne. Nevím jestli za to může VF nebo přímo TV stanice, ale nefunguje. Takže nějaká změna nastala. TV dodatečně napsat můžu až budu doma. Ale bude to argument ve smyslu "No jo starý nepodporovanáý model apod." :-(
×
×
 • Create New...