Jump to content

marian.lozi

Uživatel
 • Content Count

  22
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

marian.lozi last won the day on December 13 2017

marian.lozi had the most liked content!

About marian.lozi

 • Rank
  Nováček

Vodafone services

 • Vodafone fixed internet
  Internet 300
 • Vodafone mobile internet
  -
 • Vodafone television
  TV Klasik
 • Vodafone devices
  ubee EVM3236, CA modul(y)
 • Place of subscription of Vodafone services
  Praha

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ta cola stejně časem dokončí své dílo.
 2. Tady je návod na nastavení https://www.o2.cz/osobni/techzona-doplnkove-sluzby-adsl-vdsl-internet/113322-popis_serveru.html
 3. Ne, musel by se "vypreparovat ven" ten zesilovač, nebo nějak přemostit. U těchto "antén" bývá ale mizerná ta skutečná anténní část, ze které je signál přiveden na vstup zesilovače.
 4. Z textu plyne, že by tam neměla být ta aktivní anténa, takže asi nahradit normální. Pro začátek. Bez měření signálu a zhodnocení stavu někým "znalým" na místě žádná jistá rada není.
 5. Koukám že Praha 14 - v Praze, kde je vysílačů jak nas..no, by se aktivní anténa neměla používat nikdy.
 6. Kabely vizuálně stačí, hlavně ty F-konektory dotahnout - je to na závit. Napájecí zdroj jen jestli máte modem odkoupený od UPC, jinak správně je objednat servis.
 7. Zkonrolovat F-konektory a koaxy v bytě týkající se modemu, zkusit jiný vhodný a ověřený napájecí zdroj k modemu, kontaktovat technickou podporu UPC/Vodafone.
 8. Jestli jsou ty modemy po HW stránce stejné, jakože jsou, přehrání FW je otázka prvního připojení.
 9. Já proti přechodu na nové technologie nic nemám, nakonec jsem to postupně u "kabelovky" již vícekrát zažil a pokaždé to bylo kvůli navyšování rychlosti. Někteří tady jistě pamatují s čím jsme tu začínali a jaká to proti vytáčenému připojení byla tehdy pecka! Ale při stávající a zůstávající rychlosti 300/20 není k nátlaku na výměnu žádný důvod - aktuální modem ji zvládá s přehledem. Samozřejmě, jestli mi můj tarif chtějí nahradit např. 500/50 a nejlépe za stejnou cenu, tak uznám že výměna modemu je vhodná a budu ji zcela akceptovat. Pak ještě info pro ty co zcela nepobrali - nejedná se o vým
 10. Po několika minutách družného hovoru s Vodafonem hlásím obvolávání klientů provozujících vlastní odkoupené staršími modemy (výše uvedené EuroDOCSIS 3.0 s 8/4 kanály) s nutností výměny za nový. Zatím šlo odmítnout, ale v řádu několik měsíců nebude úniku, přijde to písemně. Jako bonus sdělení že nelze nový modem odkoupit, pouze pronajmout. 🙂
 11. Jednalo se o nejnižší tarif pro který byl i modem Cisco bohatě dostatečný. Abych debatující usměrnil, řeším že UPC neumožní použít zákazníkův vlastní dostatečný modem a nutí jej do pronájmu postaršího typu modemu, který mu postkytne stejné služby. Jestli UPC na svém webu k tarifům 50 a 150 nabízí standardní wifi modem, má zákazníkovi umožnit takový stejný vlastní odkoupený použít.
 12. Jestli staré modemy nebudou časem fungovat, proč u zákazníka takový stejný ale pronajatý připojí? To bude spíš výjezd technika s výměnou, než vlastní modem o který se stará zákazník.
 13. Teď jsem byl přímým účastníkem nového připojování u zcela nového zákazníka v paneláku v Praze - technik linku otestoval modemem Cisco 3208 a pro zákazníka pak připojil nový pronajímaný Technicolor 7200. Takže je to celé nějaké divné.
 14. Odpověď získaná přes FB: Starší modemy (= s EuroDOCSIS 3.0 s 8/4 kanály - Cisco, Ubee, Technicolor,...) vám už opravdu ke stávajícímu internetu aktivovat nemůžeme. Důvodem je příprava na nové systémy a technologie v souvislosti se spojením s Vodafonem. Pokud byste si vlastní cestou pořídil aktuálně nabízený modem Compal, tak ten bychom vám ke stávající službě mohli přiřadit. Veronika".
 15. Jestli chcete přijímat DVB-C vysílání v TV, potřebujete ještě CA modul. https://www.upc.cz/pece-o-zakazniky/sluzby/poruchy-rady-a-tipy/televize/CA-Modul/
×
×
 • Create New...