Přejít na obsah

marian.lozi

Uživatel
 • Počet příspěvků

  14
 • Registrace

 • Poslední návštěva

 • Vítězné dny

  1

marian.lozi naposledy vyhrál 13. prosince 2017

marian.lozi má nejvíce líbivý obsah

O uživateli marian.lozi

 • Hodnost
  Nováček

Služby Vodafone

 • Vodafone internet
  Internet 300
 • Vodafone telefon
  Telefon 30 minut
 • Vodafone televize
  TV Klasik
 • Vodafone datový limit na mobilu
  -
 • Vodafone rychlostní limit na mobilu
  -
 • Vodafone zařízení
  ubee EVM3236, CA modul(y)
 • Místo odběru služeb Vodafone
  Praha

Návštěvy profilu

Návštěvy profilu jsou zakázány a nejsou zobrazeny ostatním uživatelům.

 1. Já proti přechodu na nové technologie nic nemám, nakonec jsem to postupně u "kabelovky" již vícekrát zažil a pokaždé to bylo kvůli navyšování rychlosti. Někteří tady jistě pamatují s čím jsme tu začínali a jaká to proti vytáčenému připojení byla tehdy pecka! Ale při stávající a zůstávající rychlosti 300/20 není k nátlaku na výměnu žádný důvod - aktuální modem ji zvládá s přehledem. Samozřejmě, jestli mi můj tarif chtějí nahradit např. 500/50 a nejlépe za stejnou cenu, tak uznám že výměna modemu je vhodná a budu ji zcela akceptovat. Pak ještě info pro ty co zcela nepobrali - nejedná se o výměnu vašich starých odkoupených modemů za nové v režii VF, ty si můžete nechat na památku a ty nové si musíte pronajmout.
 2. Po několika minutách družného hovoru s Vodafonem hlásím obvolávání klientů provozujících vlastní odkoupené staršími modemy (výše uvedené EuroDOCSIS 3.0 s 8/4 kanály) s nutností výměny za nový. Zatím šlo odmítnout, ale v řádu několik měsíců nebude úniku, přijde to písemně. Jako bonus sdělení že nelze nový modem odkoupit, pouze pronajmout. 🙂
 3. Jednalo se o nejnižší tarif pro který byl i modem Cisco bohatě dostatečný. Abych debatující usměrnil, řeším že UPC neumožní použít zákazníkův vlastní dostatečný modem a nutí jej do pronájmu postaršího typu modemu, který mu postkytne stejné služby. Jestli UPC na svém webu k tarifům 50 a 150 nabízí standardní wifi modem, má zákazníkovi umožnit takový stejný vlastní odkoupený použít.
 4. Jestli staré modemy nebudou časem fungovat, proč u zákazníka takový stejný ale pronajatý připojí? To bude spíš výjezd technika s výměnou, než vlastní modem o který se stará zákazník.
 5. Teď jsem byl přímým účastníkem nového připojování u zcela nového zákazníka v paneláku v Praze - technik linku otestoval modemem Cisco 3208 a pro zákazníka pak připojil nový pronajímaný Technicolor 7200. Takže je to celé nějaké divné.
 6. Odpověď získaná přes FB: Starší modemy (= s EuroDOCSIS 3.0 s 8/4 kanály - Cisco, Ubee, Technicolor,...) vám už opravdu ke stávajícímu internetu aktivovat nemůžeme. Důvodem je příprava na nové systémy a technologie v souvislosti se spojením s Vodafonem. Pokud byste si vlastní cestou pořídil aktuálně nabízený modem Compal, tak ten bychom vám ke stávající službě mohli přiřadit. Veronika".
 7. Jestli chcete přijímat DVB-C vysílání v TV, potřebujete ještě CA modul. https://www.upc.cz/pece-o-zakazniky/sluzby/poruchy-rady-a-tipy/televize/CA-Modul/
 8. Hledej koaxiální kabel s kvalitním stíněním, jako je např. Belden H125 Cu - https://www.heureka.cz/?h[fraze]=Belden+125-Cu, já jej kupoval např. v Omko.cz, ale záleží kam to máš blíž a někde zase prodávají jen celé balení (100 nebo 305m) - nejlépe ověřit předem telefonem. K tomu dva šroubovací F-konektory vhodného průměru - nasazení zvládne dle mého i dítě, jenom se to našroubuje přes obnažené stínění - google ukáže.
 9. Zrejme má TV okrem HDMI aj analógový video vstup, keďže so starým STB bola pripojená cez "scart adapter", ktorý bol predpoklajme iba redukcia na cinche (nič viac o tom nepíše).
 10. To by ten nový STB musel digitalizovat SCART do HDMI, což nedělá. Propojeni STB - TV přes HDMI je ok, DVD připoj do TV tím SCART adaptérem stejně jak byl připojen starý STB.
 11. Veřejných IP dostaneš tolik, na kolik jich máš dle tarifu nárok - když jen jednu, tak ji dostane jen jeden pc a ostatní zařízení za modemem ostrouhají.
 12. Používám Belden H125 CU, v nouzi nebo na krátké vzálenosti H121 CU, k tomu příslušné F konektory.
 13. Taky mám ubee modem, s routrem s Tomato funguje vše jak má, o půlnoci se nezměnilo nic.
 14. Tak tak, přátelé. Rádio z kabelovky příjmají všichni mí známí, kteří připojení od UPC mají a jejich rádio má vstup na anténu. Teď už tedy ne, pojedou na kus drátu nebo komu jak se povede. Uznávám, že digitálně přes DVB-C může být nabídka širší a zvuk kvalitnější, ale nemožnost použít běžně dostupný příjmač odsuzuje tento způsob k zániku. A o DAB prý v UPC neuvažují. Dovolil jsem si to pranýřovat na FB na UPC stránkách, a byl jsem odstřižen a zabanován.
×
×
 • Vytvořit...