Jump to content

KarelBrno

Uživatel
 • Content Count

  22
 • Joined

 • Last visited

 1. Marek-26: tak to je extra pech, překopnout zároveň páteřní přípojku i její zálohu allien: opravdu na Veveří? Na FB UPC někdo psal i posílal foto, že je to na Erbenově a pobíhají tam lidi z UPC. Vůbec bych se nedivil, rok jsem okolo té bandy kopáčů chodil, když kopali hned ve vedlejší ulici a byli to opravdoví umělci, těm bych nedal do ruky ani dětskou lopatku.
 2. Jsem si naivně myslel, že pro tak velké město jako Brno budou mít i nějakou záložní trasu a ne že bude celé viset na jediném kabelu...
 3. Pokud vidí "svou" Wi-free síť, tak problém s kanálem nebude - Wi-free totiž vždy vysílá na stejném kanále, jako soukromá síť (modem není duální, na víc jak jednom kanále vysílat nedokáže). Problém bude jinde.
 4. Potvrzuju, že do administrace se dá dostat, já to mám taky v bridge a jede to (jen teda na jiné adrese. jak píše zby) Problém je spíše v tom, že každé zařízení připojené k tomu modemu (kabelem i wifi) dostane veřejnou IP aresu - no a UPC určitě nebude rozdávat veřejné adresy jen tak neomezeně. Takže se dost možná stane, že nějaké zařízení prostě adresu už nedostane a internet na něm nebude fungovat. Pro různé p2p sítě apod. se přece dá nastavit přesměrování portů - na tom Technicoloru to není těžké nastavit.
 5. Taky to vidím na problém ne modemu, ale toho telefonu, co je k němu připojený. S tou pidianténou co mají a většinou i podporou jen 150N to na žádné rekordy nebude. Další zpomalení můžou způsobovat i šetřící funkce telefonu. Co si pamatuju, tak na klasickém PC mi to přes wifi na tomhle modemu dávalo na 2.4G i 5G přes 120Mb/s a to ještě přes jednu zeď - takže ve wifi v modemu problém nebude, ten zvládá daleko víc. Můžu se zeptat, na co máš ten modem v bridge módu? Pokud za ním nemáš vlastní router a připojuješ se přímo k modemu z několika zařízení najednou, tak si podle mě zaděláváš na problémy.
 6. Pokud máš klasický PC, tak je blbost kupovat USB síťovku...kup klidně obyčejnou gigabitovou do PCIe, stojí cca 250,-
 7. computerboy: u elektřiny tě ale taky nikdo nenutí, abys ji měl do bytu připojenou, natož abys jí musel odebírat nějaké množství. Stejně tak s internetem - když tam bude UPC, která nabízí i stovky MBit, tak je to ok. Že ty si z nějakého důvodu pořídíš jen 10Mbit (nebo vůbec nic), tak to už je tvoje věc. Ono stejně pokud by taková krávovina prošla, tak akorát pár operátorů shrábne mastné dotace, prakticky se nic nezmění a pojede se dál
 8. computerboy: To mi zní jako moc velká volovina i na poměry soudruhů z EU A i kdyby - píšeš, že musí být "možnost"...no a tu budou lidé mít i s 10Mbit připojením. Když si připlatí, tak mají možnost mít i rychlejší internet.
 9. Tarif 10Mbit je i v ceníku (narozdíl od např. 40/4, který zmizel)...asi ho nenabízejí úplně veřejně a člověk si o něj musí říct.
 10. V mé lokalitě jde objednat, dokonce jsem měl před nedávnem ve schránce leták se zvýhodněnýma nabídkama od UPC a měli ho tam (stejně jako na dostupnyinternet.cz). Ale mít 10x pomalejší internet za to, že ušetřím 20% ceny (ani ne 3 piva), to by asi byla blbost
 11. Tak u mě proběhlo vše hladce, od 1.2. převeden tarif z 40/4 na 100/10, po návratu včera z práce to už samo jelo vyšší rychlostí. Zdražení mělo být o 51, nakonec je to "jen" o 50,- Hlavně mám pořád jakousi pseudocenu, protože nově budu platit 379,- měsíčně vč. pronájmu modemu (a TV mini). Přemýšlel jsem o přechodu na nižší 10Mbit tarif, protože 100Mbit prostě nevyužiju...jenže mít 10x pomalejší net jen o 80kč levněji, to se moc nevyplatí.
 12. Lokinator: a není to nějaká poměrná část? Nezměnili ti třeba zúčtovací období? Nebo neudělali ten přechod uprostřed zúčtovacího období a ta částka je jen za jeho jednu část?
 13. Pobavilo mě vyjádření tlučhuby z UPC: Přiznejte se, je zde opravdu někdo, komu to zlevnili? Nebo si ten jejich mluvka provokativně říká o defenestraci nebo ukamenování nasr*** zákazníky?
 14. V bridge se tam dá dostat přes IP 192.168.100.1 (teda pokud stejnou IP nemá i router připojený za ním, ale to defaultně nemívá). Jinak jestli na něm zakážou bridge, tak to bude další pěkná prasárna od UPC. Protože ten Technicolor je jako router hodně mizerný a třeba při hraní GTA V online přes něj mi neustále padalo spojení (s vlastním routerem + TC jako bridge jede vše krásně).
×
×
 • Create New...