Jump to content

sodekcz

User
 • Content Count

  707
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  20

Everything posted by sodekcz

 1. Málo. Navíc jim to často radí, případně z neznámého důvodu konfigurují nějací "autističtí ajťáci".😁 Možná je to v rámci té statistické chyby. Ještě k celému systému. Ono uživatelé a operátoři by si vcelku mezi sebou ten systém dokázali odladit. Jenže to by museli manažeři operátorů naslouchat a lépe analyzovat tyhle vzájemné šarvátky. A pokud k tomu mají podobný přístup "po americku", jak píše Evžen, tak to vede, kam to vede. Je paradoxní, že tahle metoda po americku nás zatahuje do systému indiského heldesku. Kdo zažil, ví, že Ind moc nevyřeší, když se dostane mimo tabulkový proce
 2. Evžene - dnešní kikina možná neví co je Bridge over Troubled Water, natož aby věděla, co je Bridge over Public IP/Internet connection, nebo jak by se to dalo napsat:) Zdraví Šodek
 3. Ahoj Marku,

  tuším, že minimálně nějakým způsobem vidíš pod pokličku záležitostí ohledně UPC/Vodafone. Prosímtě dá se nějak zodpovědně zjistit, kolik veřejných IP adres můžu současně používat u domácího tarifu 500 Mb/s?

  Můžu třeba, když mám Compal v bridgi za něj současně zapojit dva Mikrotiky a každý mi pojede s jinou veřejnou IP?

  Díky

  Radek

 4. Tak tohle je hodně subjektivní. Taky jsem se někdy před časem ptal, k čemu je někomu 300 a víc. Že máš počítač a mobil a jsi v pohodě ještě nic neznamená. Možná bys mohl přestat posuzovat ostatní jen podle svých potřeb. Neber to zle, ale možná bys mohl nakouknout za práh vlastní domácnosti. Další věc je, žes tady na fóru moc nepochytil - některým lidem jde primárně o upload, což ti možná uniklo. Ten dostanou pouze s vyšším tarifem, přičemž nějaké giga down je jim vcelku u zadele (tady s tebou plně souhlasím, určitě spousta lidí nepotřebuje stahovat gigem, protože nejsou chroničtí stahovač
 5. Všechny důležité funkce dělá primární zařízení (Compal). Starý router neroutuje, jen poskytuje WiFi. Bylo by vhodné mu nastavit nějakou pevnou IP adresu, aby odpovídala adresování Compalu a byla mimo rozsah DHCP. Jinak by to mělo vše fungovat.
 6. Zapojen nový Compal VF, vypnuta WiFi, překlopení do bridge. Reboot, veřejná IP 4, rychlost momentálně 498/30.
 7. Jen můžu potvrdit - technik mi přivezl Compal, zřejmě přeregistroval, protože mi do hodiny a půl padl net na Technicoloru. Tudy cesta nevede.
 8. @Evzen není to průchozí. Zkoušel jsem to s odkoupeným Technicolorem a s přechodem jen na 500Mb (věděl jsem, že TC na 500 nemá koule a pojede pomaleji). Ani tak jsme se nedomluvili, nejel přes to vlak. Buď 500 Mb a nový modem do pronájmu. Nebo TC a žádná úprava tarifu. Je to něco za něco. Spekulace : hypoteticky - domluvíte se na Gb. Pošlou ti nový modem. Necháš si zapojený starý Compal (pokud ho máš odkoupený, jinak ho musíš vrátit při výměně modemu). Systém čeká na přepojení nového modemu. Do Compalu ti nepustí vyšší tarif, resp. Compal si nenahraje nový tarif ani po restartu. Net
 9. Nabízí se spekulativní otázka, proč to VF vlastně dělá? Že by byl předupečený odkup VF ČEZem, VF teď povinně nahání klienty a za pár měsíců kdoví, co bude?
 10. Ještě se dá volat z registrovaného čísla. Není to všeřešící, je to další krok k potvrzení totožnosti.
 11. Tohle mi nefunguje, i po regulérním restartu Mikrotiku mám stejnou IP. Mění se mi skutečně jen na základě změny MAC. Jak už tady bylo psáno jinde - nějakou adresu mám pokud je modem v režimu router, jinou mám když ho dám do bridge a je veřejná na mém routeru. Můžu to přehazovat tam a zpět, vždy dostanu tu, která byla na té které MAC adrese. Jen vyjímečně se mi změní veřejná, aniž by došlo ke změně MAC.
 12. Pamatuju, že Technicolor si tahal FW vždycky minimálně takových dobrých 15 minut. @KejPi zkus na zařízení tovární nastavení. Tím v této situaci nic nepokazíš.
 13. Není to žádná "naše" strana. Tady je fórum uživatel, nikoli fórum s přímou návazností řešení na VF, i když někteří odpovídají vidí ledacos pod pokličkou.. Jak psal Marek, IP adresa je přidělena na základě MAC adresy zařízení . Odpojit zařízení na noc a ráno to stejné zapojit - je velmi pravděpodobné, že dostaneš adresu stejnou.
 14. Zkus 192.168.100.1, případně reboot, případně factory reset (po rebootu a resetu zkus 192.168.0.1) Jakou máš vnitřní adresu na zařízení, ze kterého se pokušíš ndostat do modemu?
 15. Asi je značná roztříštěnost v postupech jak na zákaznické lince, tak i na prodejnách. Na zákaznické lince jsme nic nevyřešili, na prodejně mi řekli, že nejprve musí migrovat moji smlouvu pod VF a že se mi ozvou telefonicky... Pak nemá být ve službách takový maglajs. Ještě uvažuji, že svůj odkoupený modem TC po migraci na vyšší rychlost bych chtěl přepustit tchánům. Jen mám obavu, že nebude ochota nebo technická možnost to udělat. Ale pořád visím na prvním kroku u své přípojky.
 16. @m.man nevím jestli ti to projde (na lince). Navýšená cena se bude odvíjet od těch tvých 459,- za internet. Mimochodem mám stejnou cenu bez modemu ale za svůj rychlejší tarif, zkoušel jsem teď navýšit na 500 za rozumnou cenu a neuspěl jsem (giga nechci kvůli bridgi, kdoví kdy to uvolní). To znamená, že bys musel mít nový internet (bez modemu) s nějakým navýšením. No a když mají giga za 450,- (bez modemu), kde máš to navýšení? Nejspíš se budou snažit ti k tomu nabídnout nějakou další službu. Zbytečně nasírají stávající klienty, které je potřeba ze zásady dojit, dojit, dojit. Místo toho, ab
 17. @Pagan děláš všechno jen na internetu, do těch 100Mb? Přece potřebuješ i kvalitní domácí síť, bez ohledu na rychlost připojení dovnitř a ven. Tady zatím drát vede. Určitě se WiFi kvalitně posunuje, ale já bych bez drátu zatím některé věci nechtěl dělat. Ani s nižší rychlostí. Různé technické věci řeším raději přes drát. Další věc je ta "neprolomitelná" bezpečnost WiFi šifrování:)
 18. Je poněkud směšné, že mám v moje upc "skvělou nabídku" na Internet 500+ za 929,- měsíčně. Asi neodolám👎
 19. Myslíš s TC? To jsem se ptal v jiném vlákně - TC7200 údajně něco málo přes 400Mbit/s.
 20. @cajky takhle to mám. TC7200 v bridgi, 300Mbit/s bez problému.
 21. Jakou rychlost v bridgi zvládá Technicolor?
 22. @tomus nedá se to zjistit i tak, že za modem v bridgi připojíš 4 různá zařízení (síťové karty) a podíváš se, kolik z nich po restartu modemu dostalo veřejnou IP?
 23. Pánové díky za postřehy. Já bych také raději natáhl LAN kabel. Kolega se tomu brání, budiž.
 24. Lehce oživím téma - viděl jsem u někoho Powerline, klasika od tp-linku. Rychlost mezi jednotkami až 600Mb/s. LAN port na jednotce 100Mb/s. Přípojka na net 100/100. Reálná rychlost za routerem na kabelu tak kolem 90/90 Mb/s Down/UP. Po slinkování dvou jednotek ukazuje jejich aplikace rychlost linku 200Mb/s. Přes kabel za jednotkou powerline ten stejný počítač ukazuje cca 35Mb/s Down a 55Mb/s Up. Ne že by dotyčný nebyl spokojen, vyhnul se tahání kabelu, ale to ten úbytek na rychlosti bere nějaká režije, šifrování mezi jednotkami, nebo jak tomu rozumět?
 25. @Budulman Obdivuji tvoji výdrž tak dlouho se crcat s WiFi na draka. Za tu dobu bych měl vyzkoušené jiné spolehlivé zařízení.
×
×
 • Create New...