Přejít na obsah

sodekcz

Uživatel
 • Počet příspěvků

  296
 • Registrace

 • Poslední návštěva

 • Days Won

  9

sodekcz last won the day on 12. prosince

sodekcz had the most liked content!

O uživateli sodekcz

Služby UPC

 • Místo odběru služeb UPC
  Brno
 • UPC Internet
  Internet 100
 • UPC televize
  TV Start
 • UPC Telefon
  -
 • Zařízení od UPC
  TC7200

Návštěvy profilu

Návštěvy profilu jsou zakázány a nejsou zobrazeny ostatním uživatelům.

 1. sodekcz

  Ztrátovost paketů večer v Litoměřicích

  Málo z vás si stěžovalo. Evidentně.
 2. sodekcz

  VODAFONE group kupuje UPC

  Chlapci, ty balíčky, ať už se jedná o jakéhokoliv našeho operátora a jakkoliv převratné technologie, se ZPRAVIDLA chovají trošku jinak, než v zahraničí. To znamená je u nás enormní tlak na co nejvíce našponované ceny (pokud pomineme různé cenové nabídky pro korporáty atd...). Netřeba poukazovat na situace jednotlivců, kteří si ceny nějakým způsobem uhádali individuálně a jsou spokojení.
 3. sodekcz

  Připojení služeb UPC

  Objednej si montáž a dohodni se na místě s technikem.
 4. sodekcz

  Modernizace sítě /nový router/

  Stejný pincip tady byl popisován v jiných vláknech. Neporadím ti konkrétní model, ale mnohé routery dnes umí i AP. Osobně jsem to takhle kdysi řešil minimálně na značkách TP-Link a D-link. Když vybereš nějaký vhodný model, dá se nastavit do stejné vnitřní sítě jakou poskytuje Compal, z Compalu to do toho druhého zařízení nedáš do WAN ale do LAN portu. Tak ti zůstanou na Compalu volné LAN porty a na routeru (v režimu AP s vypnutým routováním) další volné LAN porty, přičemž všechny budou na stejné síti. WiFi zkus nastavit na obou zařízení stejně (SSID/heslo), zvol jiné kanály a třeba ti to takhle pojede. Jen podotýkám, takhle jsem to řešil na vnitřní síti s IPV4. Nejsem síťař a netuším, jestli stejné řešení platí pro IPV6.
 5. V pořádku - popravdě si nepamatuji, jakou formou to proběhlo u mě. Řekl bych, že jsem dostal mail. Ale víš jak, už je to za mnou, tak to neřeším.
 6. sodekcz

  IP adresa

  zkus: whatismyip.com
 7. sodekcz

  Zmena IP adresy

  Podělíš se o řešení?
 8. sodekcz

  HD Mediabox má jen dva programy

  Chlapi mají pochopení. Před ženou jsi to doufám zamluvil 🚶‍♂️
 9. sodekcz

  Zmena IP adresy

  Když vrátíš modem zpět do režimu router, vrátí se ti zpět ta původní veřejná IP adresa. Dá se říct, že veřejná IP adresa se ti změní i v okamžiku, kdy přepneš modem z režimu router do režimu bridge. Protože jedna veřejná IP je přidělena na základě MAC adresy modemu (když je v režimu router) a druhá/jiná veřejná IP adresa je přidělena přímo počítači na základě MAC adresy počítače (když bude modem v bridgi).
 10. sodekcz

  Zmena IP adresy

  Co tím sleduješ? Tím prakticky nic nezískáš. To můžeš rovnou změnit MAC adresu PC a nemusíš přepínat Compal. Pokud nemáš možnost změny režimu v Compalu, pak máš IP V6. Musel bys požádat UPC, aby ti vrátili IP V4.
 11. sodekcz

  Komplexná domáca sieť v byte

  Modem z ponuky ti dají jen jeden. Tam si nevybereš. Jestli za něj dávat vlastní router a překlápět do bridge je otázka. Do racku by sis mohl pořídit acar.
 12. sodekcz

  Pevna IP adresa

  Je to pro tebe zásadní otázka, mít pevnou IP? Co potřebuješ řešit? Buď musíš najít nějakou obezličku pro svoje potřeby, nebo požádat o přechod na firemní linku.
 13. sodekcz

  Problém s online hraním

  Jestli máš LAN i WiFi na stejné lince, pak se dá pochopit, že to odpojí současně. Nebo se jedná o dvě rozdílná připojení?
 14. sodekcz

  Zmena IP adresy

  Tak to nefunguje.
×