Přejít na obsah

sodekcz

Uživatel
 • Počet příspěvků

  500
 • Registrace

 • Poslední návštěva

 • Vítězné dny

  15

sodekcz naposledy vyhrál 5. března

sodekcz má nejvíce líbivý obsah

O uživateli sodekcz

 • Hodnost
  Člen

Služby UPC

 • UPC internet
  Internet 300
 • UPC telefon
  -
 • UPC televize
  TV Start
 • UPC datový limit na mobilu
  -
 • UPC rychlostní limit na mobilu
  -
 • UPC zařízení
  TC7200 (bridge)
 • Místo odběru služeb UPC
  Brno

Návštěvy profilu

Návštěvy profilu jsou zakázány a nejsou zobrazeny ostatním uživatelům.

 1. @Evzen - ano tak to u mě bylo, Cca 500 disk v externím boxu, zápis na jeho téměř maximální kapacitu. Postupně klesající rychlost. (Ale jak jsem psal, já si nestěžuju, tak nějak podvědomě beru, že to tak může být....) V NASu mám WDčka určená doNASu, v externím boxu HGST notebookový disk vykuchaný někdy před dvěma lety z nového stolního mini PC. @quadra2030 to bude muset napsat původní tazatel, který zatím takticky vyčkává, jakou verzi Barracudy má na mysli.
 2. @Evzen - ano, klasický rotačák v krabičce s USB 3 něco. Chápu, že se třeba disk zahřál, unavil, došlo k zaplnění téměř jeho maximální kapacity, zpomalil zápis z nějakých dalších důvodů, kterým my laikové až tak nerozumíme. Jen jsem ukázal, jak se to v nějakém konkrétním případě chová u mě. (Co je to kopírování do NUL?) A nejsem ten, kdo by byl se svým Synology nespokojený. Zaplaťpánbu za něj. @quadra2030jasně, chápu, že mezi verzemi Synology jsou podstatné HW rozdíly. Taky proto jsem tak nějak podvědomě nepořídil "J", abych měl šanci, že u toho nebudu brblat, že mi to nějak vázne.
 3. Možná jsem to s těmi 100 MB přehnal. Ke konci (přes 400GB dat) to kleslo. Tady jsem to na chvilku pustil v opačném směru.
 4. Farkpoint - buď máš něco špatně nastavené, nebo je to skutečně technickými možnostmi tvého modelu. Nedokážu na dálku víc poradit ale pro srovnání : DS218, TC7200 v Bridge modu, za ním Mikrotik 4011. V DS218 nasdílený adresář, dělám nějaký pořádek v datech a přes Windows průzkumníka mi kopírování dlouhodobě chodí kolem 100MB/s. Určitě mi to nechodí přes nějaký cloud, ale jen přes vnitřní síť. Zajímavé je se na rychlost kopírování podívat očima DS218 toto je čtení ze Synology a zápis přes PC na externí disk tady je vidět, jak po cca 40 minutách rychlost pomalu klesá
 5. Osobně myslím, že tam lidi jezdit neměli. Na druhé straně pochybuju, že bychom se epidemii/pandemii jako takové vyhnuli. Tak teď mudruj. Spíš je to o nějakých hypotetických průbězích, jak by to vypadalo kdyby..., kdy je jaká kulminace, jak rychle se to šíří, v jaké síle atd... A to jsou věci, které laik těžko zhodnotí. Možná by nedošlo k relativně rychlé reakci u nás v ČR a byli bychom tam, kde je dnes Itálie, možná tam budeme stejně. Zkrátka kdo ví.... Hodnotit se dá až ex post. Byla doba, řádově v letech, kdy byť mám bývalé centrum Telecomu cca 850 m od domu, tak kromě padajícího ADSL, které nešlo technicky vylepšit a ani nebylo v plánu naši oblast posílit, bych nějakého lokálního WiFi poskytovatele, potažmo UPC obrazně řečeno platil ve zlatě. Ale bylo to u nás neprůstřelné. V tomto směru "zaplaťpánbu" za současné připojení. Občas se nějaká moucha najde ale pamatuju jen jeden větší výpadek, kdy v Brně překopli nějakou páteř.
 6. Člověče, já mám rád tvoje názory, protože se vždycky o něčem poučím. Ta první část mě zase pobavila. Nevidím na WiFi nic zvráceného. S tou druhou částí se dá souhlasit, musíš mít kvalitní zařízení. Ne každý investuje třeba do Unifi. Nakonec i tam se občas stane, že po upgrade FW musíš zjišťovat, proč se ti do několik let spolehlivé sítě přestalo připojovat nějaké dříve bezproblémové zařízení.
 7. @namecVF vypustil zařízení, lidi trčí doma, nudí se, tak ho chtějí. Možná, že objednat si něco přes zásilkovku je menší riziko, než odjet do Itošky na lyže. Ale jinak souhlas, není to nic, co by nemohlo počkat.
 8. adolf/Kialandi - oba píšete nesmysly. A chytáte nás za slovíčka a nějaké technické parametry ve prospěch providera. Když se vám nelíbí TV tuner, dosaďte si cokoliv jiného. Už jsem to kdesi psal, co třeba kdybyste nemohli jezdit po silnici autem od jiného prodejce, než přímo od majitele silnice. Pohled z druhé strany je takový, že UPC si nechalo u výrobce XY vyrobit auto, sebere mu zadní sedadla, cosi odmaže z řídící jednotky, ví že výfuk rezne dřív než by měl a nedá ti volbu koupit si nějakou alterativu, často s lepšími parametry. Takže to tvoje auto, které by sis koupil sám a splňovalo by požadavky majitele silnice by mohlo jezdit za míň, nadělalo by míň hluku, bylo by bezpečnější atd... Je to jen o dohodě, nadhledu a troše dobré vůle vyjít zákazníkovi vstříc.
 9. Já si zase pod pojmem prémiový modem představuji něco jiného, než Compal:) Určitě bych se s ním srovnal, ale v principu by mě štvalo, že dostávám něco s nedobrým chipsetem.
 10. @Adolf.Shitler - to je všechno při pragmatickém přístupu z obou stran řešitelné. Na jedné straně tuner do TV taky nevyrábí jen jeden výrobce, jen prostě splňuje nějakou aktuální normu, na druhé všichni máme vyzkoušeno, že jednou za čas se musíme smířit s novou TV (settopboxem, nebo nějakým dalším zařízením).
 11. sodekcz

  Modem Compal CH7465LG

  @Adolf.Shitlerprovozovat nějaký systém znamená mít s tím nějaké provozní náklady. Možná odtud vane vítr. I když je to vybudované, zkrátka se jim to nehodí do krámu.
 12. A to je ten průšvih - kašlou na stabilního, loajálního zákazníka.
 13. Jo, tohle můžu částečně podepsat. Optika chutná myším víc, než metalika. 😎 @Adolf.Shitler"Takže se uvidí, nakolik do toho velcí hráči skutečně půjdou nebo to skončí jenom na primárních trasách a na posledních mílích zůstane co je." Tohle je to, co mě v reálu zajímá. A u těch kabelů, myslel jsem spíš vyšší kategorie, kde rychlost prokazatelně klesá třeba už na nějakých 40m. Což v domě vícebytového typu překročíš raz dva. Nekamenuj mě tím 1Gb, třeba přijde doba, kdy bude 1Gb málo.
 14. Opět tak úplně nesouhlasím - stačí se podívat, jak na UTP s rostoucí metráží klesá přenosová rychlost (nediskutuji o 1Gbps, spíš o principu). Otázka zdrojů a odejití "něčeho uvnitř" je irelevantní ve vztahu optika/metalika. Např. máš doma třeba nějaký ten Mikrotik, který se dá považovat za uživatelsky rozumný, tak proč jeho SFP nevyužít. A ještě co se týká těch převodníků, pokud mám být konkrétní, za patnáct let nám ve firmě ze sedmi kusů klekl jen jeden. Spíš jsme měli maléry s běžnými switchi. Těch jsme řešili víc, než převodníků (což ale nic nesvědčí o všeobecné statistice). Nejsem odborník na tuhle tematiku, spíš mě to tak nějak v principu skutečně zajímá. Těm technickým detailům, co tady mezi sebou s quadrou a slambem píšete, zas až tak moc nerozumím, berte mě s rezervou 😉
×
×
 • Vytvořit...