Přejít na obsah

sodekcz

Uživatel
 • Počet příspěvků

  524
 • Registrace

 • Poslední návštěva

 • Vítězné dny

  16

sodekcz naposledy vyhrál 15. května

sodekcz má nejvíce líbivý obsah

O uživateli sodekcz

 • Hodnost
  Člen

Služby Vodafone

 • Vodafone internet
  Internet 300
 • Vodafone telefon
  -
 • Vodafone televize
  TV Start
 • Vodafone datový limit na mobilu
  -
 • Vodafone rychlostní limit na mobilu
  -
 • Vodafone zařízení
  TC7200 (bridge)
 • Místo odběru služeb Vodafone
  Brno

Návštěvy profilu

Návštěvy profilu jsou zakázány a nejsou zobrazeny ostatním uživatelům.

 1. sodekcz

  Výpadek signálu

  @Pavel - VodafonePovedzte Kefalín, čo si predstavujete pod takým headend? Je to head nebo end? Podle poruchy tro vypadá spíš na END👎
 2. Vznikají tady zbytečné třenice kvůli něčemu, o čem stejně rozhodne VF😐
 3. sodekcz

  Compal Bridge mode

  @Prexiknepřekročils tím vyměňováním a testováním přidělený počet veřejných IP adres? Pak by se jednoduše mohlo stát, že některá zařízení, připojená za modem v režimu bridge prostě nefungují.
 4. Nejde se nějak bránit útokům ve spolupráci s providerem? Nemá nějaké nástroje?
 5. @quadra2030 Můj první modem bylo pronajaté Cisco. Při předání a zapojení jsem to moc nestudoval, jen vím, že nevypadal úplně nově. Internet fungoval, tak co bych řešil. Pak začal během krátké doby pískat, taky jsem myslím tenkrát někdy zavítal tady na forum a začal chytat první technické informace. Když jsem se na modem trošku zaměřil, našel jsem na kabelu od zdroje úplně steřelou izolaci, dráty z toho lezly viditelně ven. Nechápu, jak mi takový krám mohli dát k užívání. Následoval Technicolor, ten jsem nějakou dobu používal a pak se rozhoupal koupit si vlastní. V té době už začaly Compaly ale na prodej ještě byly i Technicolory a ten jsem dostal. Nějakou dobu už na sebe vydělává k mé spokojenosti. Takže jsem vlastní důvod "proč koupit" našel a vyšlo to. Možná jsem měl štěstí. Jak to budu řešit s případnou obměnou, jestli pronájem nebo další odkup nějak moc neřeším. Uvidíme, co přinese čas.
 6. Ty "ethernal porty" se povedly🎖️
 7. Jednak zapni SMTP autentifikaci a druhá věc, pro jistotu, piš všechno malým písmem. Přesně, jak to mají v nápovědě. Třeba názvy serverů okopíruj rovnou z nápovědy a vlož do klienta.
 8. @laciqpokud je cílem zapojit kvalitnější router, tak jdi cestou Technicolor bridge + ten vlastní router s routovacími službami. (Na vlastním routeru budeš mít k dispozici všechna jeho vnitřní nastavení).
 9. Pro jistotu - TV Start vysílá po VF kabelu v DVB-T2? (nemám to jak zjistit, moje poznámka byla všeobecná k problémům vzdušného vysílání, ve smyslu, že to není úplně v pořádku, byť se vysílací strana dušuje, že je vše v pořádku a neumí s tím nic víc udělat, anténáři taky mají všechno v pořádku, řeší to i různá zastupitelstva a nedokážou občanům pomoct) Jinak k problému - taky sledujeme rozdílnou kvalitu signálu u těchto podružných stanic. Včetně zasekávání, kostičkování atd... Ale ne vždy, kupodivu někdy je to horší, někdy lepší. Ale u nás doma se tyto stanice prakticky nesledují. My jsme převážně na ČT. Vyjímečně Nova nebo MAX (kde je to u nás ale relativně dobré)
 10. Na technické podmínky natažení kabelu až do bytu se musíte ptát přímo technika (proč to nejde až do bytu) nebo u VF. Pokud nedojde k natažení koaxu až do bytu a vstupní router zůstane někde u vstupu domu, co se týká kvality samotného internetu, nemusí dojít k žádné ztrátě ani omezení rychlosti. Jen se musí natáhnout kvalitní kabel z VF routeru do bytu, což si zaplatíte. Stejně tak si zaplatíte (koupíte sami) vlastní router v bytě. Víceméně se v tomto případě doporučuje překlopit VF router do režimu bridge a nechat všechny další funkce na tom vlastním routeru. Nebo je další možnost, nechat routování na zařízení VF a vlastní router použít jen jako switch a WiFi access point. Chce to někoho, kdo se v problematice trošku vyzná, aby pomohl laikovi s nastavením a výběrem. Koupit pokud možno ověřený typ routeru, ne ten nejlevnější strojek.
 11. Tohle není tak úplně pravda. S nástupem klasické DVB-T2 je po republice spousta problémů s nekvalitou přijímaného signálu. Signál je údajně kvalitní, antény taky (obě skupiny dokladují, že mají vše v pořádku) a divák má přesto problémy při sledování.
 12. Děkuji za všechny podnětné postřehy a technická vysvětlení. Zdá se mi, že na jedné straně VF chystá potřebné technické změny, na straně druhé zřejmě ruší důchodcovské typy připojení, přitvrzuje ceny, podmínky .... nic, o co by běžný klient dvakrát stál. Asi je předčasné teď dělat nějaké závěry, jen musí být člověk ve střehu. @Marek-26co se týká povzdechu o cenách a připojeních "pro každého zvlášť", já se moc nedivím, že důchodci řeší zdražení v řádu stokorun, když je tady spousta lidí, kteří řeší i desetikorunové částky. Navíc starší generace je historicky zvyklá na jiné cenové podmínky a stovka je pro ně psychologicky pořád vysoká částka.
 13. Ano, SMTP providera byl/je použitelný právě jen v síti providera. Jak se připojíš přes někoho jiného, mail neodešleš. Proto je někdy lepší použít SMTP od poskytovatele mailové schránky.
 14. @quadra2030 teď pro nás méně bystré - co to momentálně znamená pro obyčejné klienty? Např. místo odkoupeného Technicoloru dostaneme v blízké době Compal, nebo proběhne postupná obměna za nějaké úplně jiné zařízení až v okamžiku, kdy se v jejich lokalitě bude budovat DOCSIS 3.1?
 15. @Marek-26pokud máš vlastního poštovního klienta, jak je to s těmi SMTP servery? Nebylo povinností providera poskytnout vlastní SMTP server? Dříve některé mailové služby vlastní SMTP server neposkytovaly (možná ani dnes, nemám přehled). Např. takový volny/centrum má omezení na použití vlastního SMTP serveru pouze z ČR/SR. Jak jsi jinde v zahraničí, jejich SMTP server tě odmítne. Na druhou stranu hledat nějaký SMTP server někde v hotelu v zahraničí je prakticky nemožné. Takže ti nezbývá nic jiného, než jít přes webové rozhraní. Díky za vysvětlení.
×
×
 • Vytvořit...