Jump to content

sodekcz

Uživatel
 • Content Count

  443
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  14

sodekcz last won the day on November 27

sodekcz had the most liked content!

About sodekcz

 • Rank
  Člen

Služby UPC

 • UPC internet
  Internet 300
 • UPC telefon
  -
 • UPC televize
  TV Start
 • UPC datový limit na mobilu
  -
 • UPC volné minuty na mobilu
  -
 • UPC volné SMS na mobilu
  -
 • Zařízení od UPC
  TC7200 (bridge)
 • Místo odběru služeb UPC
  Brno

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Drazí internetoví přátelé, jaká je prosím poslední verze FW pro tenhle strojek? Díky.
 2. Hlavně ať zvednou upload:) To je často opomíjená strana mince.
 3. Je to nepříjemné, ale člověk se z toho nesmí hned pos... Není to zas až tak dávno, co nějaký šikula u nás bagříkem hryznul UPC nějaký důležitější kabel a nejelo to snad ke dvou dnům (možná jeden, nevím, ať nekecám).
 4. Jako zbytečný uživatelský opruz vidím, že UPC dělá krky minimálně s připojením modemů, které nám sami prodali. To, že to pokračuje dál skupinou modemů zapůjčených a že nechtějí do sítě pustit další cizí zařízení, bych viděl až jako kroky k další úvaze. Problém s tím nemám, mně stačí modem jeden, ten můj. Jen zkrátka, zrovna potřebuješ něco otestovat, krátkodobě přehodit, někomu pomoct s řešením problému na jeho lince, pak to třeba za půl dne zase vrátit. Z tohoto pohledu mi to přijde minimálně nepružné, zkostnatělé. Chápu, že pohled operátora na věc může být jiný. Jen píšu svůj názor na věc a už nebudu tohle téma tímto směrem zbytečně trápit.
 5. Pánové, chápu vaše poznámky - ale představoval bych si, že by to mělo fungovat, jak píše retron. Prodám modem, dám na vědomí UPC a nevidím ze strany UPC důvod na nějaký dlouhodobý (v řádu dnů) doběh služeb. Cvak, cvak a nový majitel nechť ho do pár minut/hodin užívá dle svých specifikací. Na zkostnatělé převody dnes není prostor. Navíc nechápu, proč UPC prudí s nějakými přeregistracemi jako takovými. Tedy ve smyslu, síť zjistí, že jsem zapojil jiný, legálně odkoupený modem, nechť ho do pár minut akceptuje. A ne nějaké capiny, volání, psaní. Pokud je odkoupený legálně, nechť se s nimi doma ucpu a můžu je prohazovat třeba obden. Je jiná doba a zejména v oblasti IT by to mohlo fungovat pružněji. Beru to z pozice, jak bych to viděl jako běžný zákazník. Chtěli byste třeba několik dnů čekat na změnu DNS záznamů třeba při změně webhostingu?
 6. Možná mi něco uteklo, ale pokud odkoupím modem od UPC a prodám ho za libovolnou dobu dál, proč to UPC nedokáže novému majiteli přeregistrovat rychleji?
 7. Unifi nic nezkazíš ale 5GHz přes zeď ti nikdo nezaručí. Když zapneš 2,4GHz tak ti to taky padne? Máš jiný název sítě pro 2,4 GHz?
 8. Ladiku - já ty mínusy a komentáře snesu. Jen myslím, že tatmten web není, jak to říct diplomaticky, "etalonem pravdy". Navíc jsem potenciálním zájemcům dal návod, jak se na něj dostat. Nechť si každý najde, co hledá.
 9. Možná by ti někdo doporučil přejít s firmou na modernější typ VPN. Bez ohledu na to - ty konkrétně se připojuješ přes wifi, nebo kabelem? Nevím jestli je to tvůj případ, tady někdo píše: Podle toho, jestli se připojujete přes WIFI STB, nebo máte v cestě ještě jeden router je nutno si ještě pohrát s WAN Blockingem a se zapnutím Firewall Protection. Tyto přepínače jsou v menu Advanced - Options, a Advanced-Firewall.
 10. Myslím, že se to tady v souvislosti s radarem už řešilo.
 11. Se změnou veřejné IP musíš počítat. Pokud si neplatíš pevnou veřejnou IP, může se to stát (i když to nebývá často). Ale po takových kejklích to není něco, co by člověka mělo překvapit.
 12. @Adolf.Shitler čistě hypoteticky - kolik tady máme operátorů a kolikrát dokola si myslíš, že je budeš schopen obejít? Až se po několikáté vrátíš do stejné řeky, co ti ten staronový asi tak udělá za pomyšlení? Je to jen taková hra.
 13. Ostris - zkus jiný kabel a zkus jinou stránku na měření rychlosti. Případně jiný port v routeru.
 14. Nějak si nerozumíme. Já jsem se ptal tebe, jak to máš zapojené, že nedostáváš správné adresy. Já mám svá zařízení v pořádku. A vím, jak funguje bridge s navázaným vlastním routerem a s vnitřními adresami. Tedy aspoň ve vztahu veřejná IP(v.4) - vlastní router - za ním oddělená vnitřní síť. Já žádnou "externí" nebo veřejnou IP na svých vnitřních zařízeních nepotřebuji a doufám, že mi tak ještě nějakou dobu vystačí. Stačí mi ta jedna veřejná na vnější straně mého routeru. Nebo jsem možná nějak neporozuměl tvé odpovědi.
×
×
 • Create New...