Přejít na obsah

sodekcz

Uživatel
 • Počet příspěvků

  553
 • Registrace

 • Poslední návštěva

 • Vítězné dny

  17

sodekcz naposledy vyhrál 21. června

sodekcz má nejvíce líbivý obsah

O uživateli sodekcz

 • Hodnost
  Člen

Služby Vodafone

 • Vodafone pevný internet
  Internet 300
 • Vodafone mobilní internet
  -
 • Vodafone televize
  TV Start
 • Vodafone zařízení
  TC7200 (bridge)
 • Místo odběru služeb Vodafone
  Brno

Návštěvy profilu

Návštěvy profilu jsou zakázány a nejsou zobrazeny ostatním uživatelům.

 1. sodekcz

  EPG

  EPG z říše snů. Momentálně na ČT běží Cestománie. Ve vzduchuz je popis pořadu (správný) Itálie - vůně Toskánska, rok 2002. VF uvádí v EPG Cesta pyrenejským podhůřím, rok 2003. A to se vyplatí.
 2. sodekcz

  Typ modemu

  @badware144zatím zůstaň u toho, že první zásuvku v pořadí na připojení modemu by ti měl nachystat VF. Další počítačové rozvody (ethernet) ti půjdou až z modemu a pokud se v tom nevyznáš, bude ti Compal nejspíš vyhovovat.
 3. @marek-81děkuji, příjemný letní den jsem si užil a bylo jich víc, proto píšu až teď (i bez intenretu se dá vydržet). Jednak bych chtěl upozornit, že na pivu jsme spolu nebyli a druhak ses ty osobně, kromě pana Nováka, pozastavoval nad zrušením možnosti platit výhodně přes Sazku a jaké ti to nyní přináší komplikace. Načež několik přispěvatelů na fóru se ti snažilo naznačit, že netřeba zrušení platby na terminálu litovat a pokusilo se tě nasměrovat na několik jiných způsobů platby, v rámci toho, co v současné době akceptuje operátor. Chápu, že ti terminál vyhovoval. Chápu, že každý může mít jiné požadavky. Jen je nutné se sejít s poskytovatelem služby, příjemcem platby. Mně způsob tvých plateb nestresuje, je to skutečně tvoje věc. Tvůj čas, tvé peníze a dalších zdroje. Možná by se ještě slušelo k původnímu dotazu pana Nováka "proč to teď tak narychlo rušíte?" odpovědět, že zrušení platby přes terminál musí brát jako fakt a tento konkrétní dotaz by měl směrovat přímo k operátorovi, nikoliv na toto fórum. Zda je v tom skutečně nějaká bankovní lobby nedokážu posoudit.
 4. @marek-81 panu Novákovi píšeš blbiny. Místo konstruktivní rady (když to nejde Sazkou), jak jednoduše zaplatit s možností rychlého převodu peněz tam, kam je potřeba, brečíš nad nějakým zbytečným vypisováním údajů. Což není nezbytně nutná podmínka pro to, aby šel internet zaplatit jednoduše a okamžitě s respektem toho, jaké platby povoluje provider.
 5. sodekcz

  Internet T-Mobile

  Tipuji na nějakou předkonfiguraci od prodejce zařízení? Fibocom vyrábí např. interní 4G modemy pro Lenovo.
 6. sodekcz

  Výpadky

  Včera večer Nova Cinema, občasné výpadky zvuku. TV Start. Jinak všeobecně ČT většinou v pohodě, jen bych řekl, že jsou krátkodobé výpadky při přelaďování např. z lokálních podvečerních zpráv pro Brno cca 18:25 zpět na hlavní kanál v rámci ČT. Tady pravidelně vynechává zvuk a možná i kostičkuje obraz. Nova v podstatě taky v pohodě (sledujeme málo), o fous hůř možná kanály Primy a nejhůř na tom bývá Barrandov (který ale nesledujeme). A ty další programy nedokážu komentovat, ty taky nesledujeme. EPG je propadák, ale to se řeší jinde. Myslím, že technik se to kdysi snažil nějak vysvětlit, že je rozdíl mezi vzdušným vysíláním a kabelem, kde u vdušného se vysílá EPG v rámci multiplexů a kabel to musí poslat najednou jako větší balík informací (nevím, jestli jsem to pochopil správně). V každém případě u EPG patřím k těm dlouhodobě nespokojeným. Na anténě mám EPG v pohodě, na TV Start je to bída (porovnávám na stejné televizi).
 7. @marek-81 pořád máš možnost použít bezpoplatkový účet s okamžitou platbou zdarma. Nechápu co pořád řešíš jak na kolovrátku. Bezpoplatkový účet, okamžitá platba = peníze má protistrana během pár vteřin. Když se ti nebude líbit, že je to zdarma, jedna z bank to ma za korunu, nikoliv za patnáct jako v Sazce. Navíc při běžné platbě mají banky převody D+1 (max.). Když zaplatíš "dopoledne", je to klidně i D+0. Nevím, proč bys měl čekat dva až tři dny. Kde žiješ? Chápu, že jsi fixovaný na nějakou metodu platby, u piva bych ti to vysvětlil jinak. Hledáš problém tam, kde není, resp. kde se nabízí efektivní řešení. A pokud necháváš platbu internetu skutečně na poslední chvíli, tak zrovna ten QR kód ti operaci urychlí na pár vteřin bez nutnosti něco přepisovat. Rozumné řešení ti tady nabídli vícekrát i ti, kteří mívají řekněme jindy mírně nekonformní názory. Přestaň spamovat, nebo si najdi vhodnějšího providera. Vypadá to, že Sazku pro platby VF nezprovozní.
 8. Už jsi jim vyhlásil válku? 😉
 9. Jsou jen dvě možnosti - buď se člověk smíří s nějakou částkou za pronájem a přestane to řešit, nebo to prostě riskne, chce ušetřit a modem odkoupí. Jestli jsem pochopil správně , pak je odkup u nás stejně pozastaven, nebo zrušen.... takže tady diskutujeme o nějakých chimérách. Nezbývá, než vycházet z aktuální situace. Na spekulaci není moc prostoru. V každém případě chápu, že jednou za čas kvůli zásadním změnám na technologii může vzniknout požadavek na kompletní obměnu modemového parku. Na druhou stranu na výměnu modemu budu čekat až do té doby, dokud mi bude operátor tolerovat ten odkoupený, když už ho mám.
 10. @Slambposlední plošná nabídka vyšší rychlosti vedla jen k navýšení downloadu, upload zůstal stejný. To není pro mnohé uživatele žádná výhoda, prakticky to přineslo jen zvýšení ceny. Kdybych neměl doma dva odrostlíky, kterým držím tarif kvůli uploadu, tak bych se svým provozem dokázal sejít na nižší tarif naprosto v pohodě. Navíc mně nějak prudí neprůhlednost webu VF, kde u nabízených tarifů pro domácnosti skrývají ceny (možná jen špatně hledám). Dočteš se, že první půlrok je u všech tarifů 399,- ale o kolik tě potom osolí tam nemají.... jak píšu, nedkožážu to najít. Až tak úzkostlivě mlžit a tajit ceny mi nepřijde v dnešní době přijatelné. Co se týká odkupu modemu, např. cena TC a Compalu byla něco málo přes dva tisíce, tak se dostáváme spíš ke třem letům návratnosti (nevím, kolik stávalo Ubee a Cisco).
 11. sodekcz

  EPG

  Takže bude kratší, zato s horšími informacemi (než člověk vidí na vzdušném příjmu). A to se vypaltí.🎖️
 12. sodekcz

  Jak naladit ČT3

  Možná vidí, ale rozhodně nebá!
 13. Jenom poznámka pro tazatelku - abychom to tady nějak nezamotali, WiFi v televizi neslouží primárně pro příjem TV signálu.
 14. Ethernetovými kabely prakticky rozvedete internet (pak by mohl modem/router zůstat někde u vstupu do bytu). Tedy za předpokladu, že se v nějakém místě potká přívod od Vodafone s vašimi ethernetovými rozvody máte internet vyřešen. Zda by pro rozvod TV šly použít stávající rozvody od předchozího majitele nelze na fóru určit, to jedině na místě.
×
×
 • Vytvořit...