Jump to content

sodekcz

User
 • Content Count

  699
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  20

sodekcz last won the day on February 15

sodekcz had the most liked content!

Community Reputation

60 Vynikající

About sodekcz

 • Rank
  Člen

Vodafone services

 • Vodafone fixed internet
  Internet 300
 • Vodafone mobile internet
  -
 • Vodafone television
  TV Start
 • Vodafone devices
  TC7200 (bridge)
 • Place of subscription of Vodafone services
  Brno

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ještě se dá volat z registrovaného čísla. Není to všeřešící, je to další krok k potvrzení totožnosti.
 2. Tohle mi nefunguje, i po regulérním restartu Mikrotiku mám stejnou IP. Mění se mi skutečně jen na základě změny MAC. Jak už tady bylo psáno jinde - nějakou adresu mám pokud je modem v režimu router, jinou mám když ho dám do bridge a je veřejná na mém routeru. Můžu to přehazovat tam a zpět, vždy dostanu tu, která byla na té které MAC adrese. Jen vyjímečně se mi změní veřejná, aniž by došlo ke změně MAC.
 3. Pamatuju, že Technicolor si tahal FW vždycky minimálně takových dobrých 15 minut. @KejPi zkus na zařízení tovární nastavení. Tím v této situaci nic nepokazíš.
 4. Není to žádná "naše" strana. Tady je fórum uživatel, nikoli fórum s přímou návazností řešení na VF, i když někteří odpovídají vidí ledacos pod pokličkou.. Jak psal Marek, IP adresa je přidělena na základě MAC adresy zařízení . Odpojit zařízení na noc a ráno to stejné zapojit - je velmi pravděpodobné, že dostaneš adresu stejnou.
 5. Zkus 192.168.100.1, případně reboot, případně factory reset (po rebootu a resetu zkus 192.168.0.1) Jakou máš vnitřní adresu na zařízení, ze kterého se pokušíš ndostat do modemu?
 6. Asi je značná roztříštěnost v postupech jak na zákaznické lince, tak i na prodejnách. Na zákaznické lince jsme nic nevyřešili, na prodejně mi řekli, že nejprve musí migrovat moji smlouvu pod VF a že se mi ozvou telefonicky... Pak nemá být ve službách takový maglajs. Ještě uvažuji, že svůj odkoupený modem TC po migraci na vyšší rychlost bych chtěl přepustit tchánům. Jen mám obavu, že nebude ochota nebo technická možnost to udělat. Ale pořád visím na prvním kroku u své přípojky.
 7. @m.man nevím jestli ti to projde (na lince). Navýšená cena se bude odvíjet od těch tvých 459,- za internet. Mimochodem mám stejnou cenu bez modemu ale za svůj rychlejší tarif, zkoušel jsem teď navýšit na 500 za rozumnou cenu a neuspěl jsem (giga nechci kvůli bridgi, kdoví kdy to uvolní). To znamená, že bys musel mít nový internet (bez modemu) s nějakým navýšením. No a když mají giga za 450,- (bez modemu), kde máš to navýšení? Nejspíš se budou snažit ti k tomu nabídnout nějakou další službu. Zbytečně nasírají stávající klienty, které je potřeba ze zásady dojit, dojit, dojit. Místo toho, ab
 8. @Pagan děláš všechno jen na internetu, do těch 100Mb? Přece potřebuješ i kvalitní domácí síť, bez ohledu na rychlost připojení dovnitř a ven. Tady zatím drát vede. Určitě se WiFi kvalitně posunuje, ale já bych bez drátu zatím některé věci nechtěl dělat. Ani s nižší rychlostí. Různé technické věci řeším raději přes drát. Další věc je ta "neprolomitelná" bezpečnost WiFi šifrování:)
 9. Je poněkud směšné, že mám v moje upc "skvělou nabídku" na Internet 500+ za 929,- měsíčně. Asi neodolám👎
 10. Myslíš s TC? To jsem se ptal v jiném vlákně - TC7200 údajně něco málo přes 400Mbit/s.
 11. @cajky takhle to mám. TC7200 v bridgi, 300Mbit/s bez problému.
 12. Jakou rychlost v bridgi zvládá Technicolor?
 13. @tomus nedá se to zjistit i tak, že za modem v bridgi připojíš 4 různá zařízení (síťové karty) a podíváš se, kolik z nich po restartu modemu dostalo veřejnou IP?
 14. Pánové díky za postřehy. Já bych také raději natáhl LAN kabel. Kolega se tomu brání, budiž.
 15. Lehce oživím téma - viděl jsem u někoho Powerline, klasika od tp-linku. Rychlost mezi jednotkami až 600Mb/s. LAN port na jednotce 100Mb/s. Přípojka na net 100/100. Reálná rychlost za routerem na kabelu tak kolem 90/90 Mb/s Down/UP. Po slinkování dvou jednotek ukazuje jejich aplikace rychlost linku 200Mb/s. Přes kabel za jednotkou powerline ten stejný počítač ukazuje cca 35Mb/s Down a 55Mb/s Up. Ne že by dotyčný nebyl spokojen, vyhnul se tahání kabelu, ale to ten úbytek na rychlosti bere nějaká režije, šifrování mezi jednotkami, nebo jak tomu rozumět?
×
×
 • Create New...