Jump to content

sodekcz

User
 • Content Count

  647
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  19

sodekcz last won the day on December 28 2020

sodekcz had the most liked content!

Community Reputation

58 Vynikající

About sodekcz

 • Rank
  Člen

Vodafone services

 • Vodafone fixed internet
  Internet 300
 • Vodafone mobile internet
  -
 • Vodafone television
  TV Start
 • Vodafone devices
  TC7200 (bridge)
 • Place of subscription of Vodafone services
  Brno

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Odebrali ti z účtu zařízení, o jehož zrušení jsi nežádal. Stáří snad nehraje roli. Trvej na vrácení a zprovoznění. Jestli je to hotové, jak píše Evzen, však není jisté.
 2. To bych zcela sobecky skoro neradil a dal to na manuál. Pokud je ten kanál u tebe vyhovující, je pro tebe výhodnější to tam nastavit ručně a nechat sousedy, kteří budou mít pravděpodobně automatiku, aby jejich WiFi někam s jejich kanálem "uhnula".
 3. Jen se krátce vrátím k rozdílnému pojmenování sítí v pásmech. Přijde mi, že novější zařízení se umí docela dobře vyrovnat s přepínáním mezi 2,4 a 5 GHz pásmem. Nějakou dobu jsem provozoval jak oddělené názvy, tak sjednocené. Momentálně doma fungujeme na sjednoceném názvu. Všechno v pohodě. A to by mě pacholci hnali, kdyby měli pocit, že jim něco nefunguje, nebo funguje pomaleji, než se očekává. Navíc míváme doma občas docela experimentální prostředí (proměnlivé), včetně více AP a občas i včetně kombinace různých výrobců HW. Nikomu sjednocené názvy nenutím. Jen je dobré si uvědomit, že router
 4. Neboj se toho, nejhorší je měsíc spekulovat a nic nevyzkoušet... Hlavně si zabezpeč WiFinu nějakým heslem a vstup do administrace routeru taky nějakým heslem.
 5. Takhle by to v tvém případě mělo vypadat i fungovat. Nějakou základní konfiguraci routeru asi budeš muset projít. Minimálně mu řekneš, že se má chovat jakou router, jak se má jmenovat tvoje WiFi a jaké si chceš nastavit heslo k WiFi. Pokud se v některém kroku bude ptát, jak získat adresu od providera, nastavíš automaticky/dynamicky. To, že netušíš co se děje s tvými zařízeními za Technicolorem v případě bridge je trošku problém. Ale v podstatě v tomto okamžiku stačí vědět, že když dáš Technicolor do bridge, měl bys za něj co nejdřív připojit svůj nový router a všechna další zařízení
 6. V některých firmách si moc vyskakovat nemůžeš a v jiných je to jednoduché až moc. U nás dostaneš příspěvek na telefon, koupíš si nějaký z daného výběru od operátora a musíš na tři roky garantovat, že se ti na tvé číslo lidi dovolají. Pokud chceš přístup z telefonu do firemního mailu, tak jedině s nějakou formou zabezpečení, kdy prakticky dáváš adminům právo na dálku telefon ovládat, v nejhorším případě včetně mazání údajů. Což je věc, která se mi nelíbí a dokud to nebude nezbytně nutné, tak služební poštu na telefonu nemám. Pravda, do pošty se dokážu dostat vždy relativně rychle jiným způ
 7. @cajky - před přepnutím do bridge modu můžeš WiFi vypnout ručně. Pro jistotu. Pak teprve přepnout do bridge. Přepnutím do bridge Technicolor ztratí adresu 192.168.0.1 (ale to už jsi zjistil). Ber na vědomí, že v bridge modu nezapojíš za Technicolor více zařízení (max .třeba 1/2/3, dle typu linky) a nemáš za ním vytvořenou vnitřní síť. Máš veřejnou IP přímo na koncovém zařízení, což je pro běžného uživatele nepříliš bezpečné.
 8. Pořád platí, že by měli mít ve firmě člověka, který jedná s operátorem. Jiná cesta bohužel není.
 9. @cajky Ubiquiti bych taky doporučil, ale jak píše nade mnou AS - páteř kabelem. Druhá věc je, že tě to přijde na víc peněz. Další varianta, pokud skutečně nechceš tahat kabely, je pořídit Deco, opatrně vyzkoušet a přinejhorším, buď začít tahat kabely, nebo do 14 dnů vrátit. Asi nic jiného nevymyslíš.
 10. Technicolor do určité míry hraje roli - nemělo by být routování na Technicoloru a k tomu na TP-Linku. Došlo by k dvojitému NATu a pokud by měl nějaké zařízení na kabelu rovnou za Technicolorem, třeba síťovou tiskárnu (televizi), pak by na něj neviděla zařízení za TP-Linkem.
 11. Deco ( v jiné verzi) jsem viděl u známých. Je to systém, který funguje, včetně roamingu. Přesto musím napsat - ideální stav je, když se podaří WiFi satelity propojit LAN kabelem. V případě co jsem viděl, routování bylo ponecháno v Compalu a Deco dělalo jen WiFi pokrytí. Co se týká Technicoloru, do bridge přepnout jde. To už ale je otázka co, by ti na místě vyhovovalo víc. Určitě by se dalo začít tím, že necháš Technicolor v režimu router, vypneš na něm WiFi a Deco použiješ jen jako WiFi access pointy. Pokud nebudeš chtít nějaké další funkce Deca, je to varianta, kterou bych doporuči
 12. Kemo, klid, hlavně zachovat klid, nebo ti praskne cévka:) Kdyby s náma necvičili, neměli bychom o čem diskutovat. Internet by šlapal a byla by děsná nuda. Pořád věřím, že na mé přípojce k takové lapálii nedojde, i když se VF jistí, jak může.
 13. Reset mi vždycky zní tak nějak méně přátelsky. I když tam chybí "Factory". 😉 Jinak u nás Upload zatím drží na "bonusové" hodnotě.
 14. Toho bych se držel. Myslím (nebo aspoň doufám), že tady řešíme kraviny. Nějaká technologie je nastavená, nějaké výkony poskytuje a i přes různé kličky docela pochybuju, že by VF chtěl vědomě klesnout až tak hluboko a vracet parametry o řadu let dozadu.
 15. Chlapci ve VF si ukousli příliš velký krajíc.
×
×
 • Create New...