Jump to content

sodekcz

Uživatel
 • Content Count

  368
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  10

sodekcz last won the day on April 14

sodekcz had the most liked content!

About sodekcz

 • Rank
  Člen

Služby UPC

 • Místo odběru služeb UPC
  Brno
 • UPC Internet
  Internet 150
 • UPC televize
  TV Start
 • UPC Telefon
  -
 • Zařízení od UPC
  TC7200 (bridge)

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ahoj, narazil jsem na drobnější technický problém. Byla založena nová doména třetího řádu. Máme aplikaci, která na tuto doménu má pravidelně ukládat nějaká jednoduchá data a klienti, kteří data potřebují, si tato data stahují. Původní úložiště, fungující řádově deset let bylo providerem zrušeno, museli jsme zvolit nové, byť u stejného providera. Jde mi o to, že "ukládající" počítač má na síti nastaveno hledat DNS na svém routeru (ADSL modem v bridgi + Mikrotik) a nedokázal novou doménu po založení několik hodin najít. Takže nedokázal data uložit. Trvalo to řádově několik hodin (méně než 24), než dokázal nové místo obsluhovat (nefungoval ping, FTP klient se nedokázal přes router na nové místo připojit). Dočasně jsem tedy na ukládajícím počítači nastavil DNS ručně klasicky na google a ukládání se rozjelo. Dnes jsem vrátil DNS zpět na lokální router a všechno funguje. Zřejmě tedy nějakou dobu trvalo, než se proreplikovaly záznamy DNS o nové doméně až na Mikrotik. Teď mi jde o to, jak v principu v budoucnosti na menší lokální síti nastavit vnitřní router a kde mají počítače hledat DNS. Zda nechat lokální počítače hledat DNS na Mikrotiku (nejblžším routeru), nebo zda na Mikrotiku nastavit, aby poskytoval DNS od providera. Nebo zda je v tomto smyslu nastavení DNS pro lokální síť jendo. Na google to všechno směřovat nechci. Díky za názory
 2. UPC je šumák tvoje rychlost pro download 10 nebo 50. To je prakticky stejná kategorie. Takže ti mírně zvedli download, aby to vypadalo dobře a o něco mohli zvednout cenu. Upload se zřejmě nezvýšil a pokud ano, tak ve tvém tarifu ne o moc. Tak to dělají/dělali i u jiných tarifů. Pravděpodobně ani moc nepoznáš rozdíl při běžném provozu. Leda, že bys z těch tvých 10 skočil někam daleko výš, do jiného tarifu, kde by ti narostly rychlosti oběma směry a dokázals to využít.
 3. Marek - na TC nedám dopustit. Spíš jsem to myslel tak, že nový klient si víceméně nemá možnost vybrat a hned dostane Compal. Na druhé straně velká skupina lidí jeho nectnosti nepozná. Ta třetí poznámka - chápu tě ale jsem z toho rozladěný. Kabelový internet má nějaké parametry. Pochybuji, že UPC by u nás stavělo natolik nekompatibilní síť, že by MUSELO trvat jen na vlastních modemech. Když to jde v Německu. Nebo mají natolik odlišnou celou síť? V tom jsem laik, ale pořád se mi nechce věřit.
 4. Kdyby byla nějaká jiná aktuální varianta slušného HW (pro ty, co je Compal nějak limituje), tak by to člověk překousl. Jsem zvědavý, kdy tyhle střepy dojdou. Jakkoliv je pro mě momentálně UPC nejrozumnější partner na internetové připojení, tak nejsem přítelem politiky "postavili jsme vám silnici ale budete jezdit jen v u nás koupených/pronajatých autech".
 5. Ten čas upgrade mě moc nepřekvapuje. Pamauju, že TC to tak kdysi udělal taky.
 6. To bude těžko radit. Ten modem už může mít svoje mouchy. Modem nemám, ale jestli chceš půjčit nějaký jiný router na odzkoušení, napiš mi SZ. Možná bych něco vyhrabal.
 7. Díky, máš pravdu : Tip: Máte-li jiný modem UPC (jiný než Cisco 3925, TC7200, Compal), není nutná výměna zařízení, abyste se mohli sami připojit k síti UPC Wi-Free mimo Váš domov. Důležité je mít službu Wi-Free aktivní (zaregistrovanou), pro kontrolu Vašeho nastavení se přihlaste do samoobsluhy Moje UPC.
 8. A není to tak, že kdo nevysílá, nemůže jinde tuhle službu používat?
 9. Jirka007 - tady se člověk nesmí zeptat, když něčemu nerozumí?
 10. Existuje nějaká statistika, nakolik je Wi-Free využíváno? Myšlenka je to hezká, na druhou stranu nějak nechápu, proč tolik zařízení možná zbytečně smaží do vzduchu ....
 11. Tos možná měl udělat hned na začátku....
 12. U bridge by na Compalu mělo být jedno, do jakého portu připojíš LAN kabel, vedoucí do tvého routeru.
 13. Petrmatula: UPC má jen DVB-T a DVB-C. Oba systémy lze naladit v TV Start. Liší se drobně mezi sebou v seznamu naladěných stanic. (K DVB-T2 se zatím nevyjádřili).
×
×
 • Create New...