Jump to content

sodekcz

Uživatel
 • Content Count

  478
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  14

sodekcz last won the day on November 27 2019

sodekcz had the most liked content!

About sodekcz

 • Rank
  Člen

Služby UPC

 • UPC internet
  Internet 300
 • UPC telefon
  -
 • UPC televize
  TV Start
 • UPC datový limit na mobilu
  -
 • UPC rychlostní limit na mobilu
  -
 • Zařízení od UPC
  TC7200 (bridge)
 • Místo odběru služeb UPC
  Brno

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. slamb : právě, že o těch 40,- Kč jde. Podívej se na to z druhé strany, vynásob počtem zákazníků a je to doma 🤕
 2. Ten dovětek není moc povzbudivý. Ale řekl bych, že je zbytečné se plašit ... Spíš čekám, že by mohly vyplavat nějaké administrativní zmatky, které si časem sednou. Určitě to přežijeme.
 3. SIPO nikomu neberu. Ani markovi -81. Komu to vyhovuje, ať to používá do té doby, dokud to bude přinášet požadovaný efekt. Jen je potřeba počítat s tím, že to některé subjekty můžou přestat podporovat (je to jako se vším). Co se týká koncesionářských poplatků, tady SIPO není potřeba. Tam funguje už dlouho běžný převod na účet, nastavení trvalé platby atd...
 4. Já nevím. Prostě se ptám. TV Start je prakticky neplacená služba, byť na faktuře začala po nějaké době malá částka vyskakovat. Dostali jsme ji tenkrát k netu, aniž bychom ji chtěli nebo objednávali. Pak se někde objevila informace, že UPC má povinnost tento základní TV balík šířit. Tak mě napadlo, zda nový vlastník bude mít stejnou povinnost, nebo možnost to zaříznout.
 5. Má Vodafone povinnost zachovat TV Start, nebo to může zrušit?
 6. Na to máš plné právo. To ti tady nikdo neodepírá. Ber to jen jako naznačení dalších možností. Není nad osobní zkušenost s podobnými akcemi. 🏅 (Mohl bych ti napsat, jak neustále dokola hledám pro mě přijatelnou kreditku s vyšším limitem. Nebo operátora na nejnižší ceny volání, kdy je měsíční provoz jednak nízký, druhak pro uživatele cenově přijatelný (oni nepotřebují ty supervýhodné neomezené tarify) a pro lidi, kteří toto volání používají po technické stránce zvládnutelný. Nebo přijatelnou banku s bankovnictvím, ve kterém se vyznají i naši staříci..... Nebo tisíc dalších věcí. Vždycky najdu něco, co mi a mému okolí jakž takž vyhovuje a protistrana to za nějakou dobu zařízne, většinou v rámci "vylepšení" podmínek pro zákazníky.)
 7. marek-81 : já bych hledal operátora služeb vždycky podle toho, jakou službu a v jaké kvalitě mi poskytuje. Způsob platby za tuto službu je v mém žebříčku až někde na nepodstatném místě (dokážu to zaplatit tak, aby mi to vyhovovalo). SIPO jsem zrušil minimálně před dvaceti lety, možná i dřív. Právě kvůli detailní možnosti kontroly a rozhodnutí, co jsem ochoten zaplatit/nezaplatit. Zkrátka mi to tak vyhovuje. Navíc kromě systémů SIPO a nkasa, pokud chceš mít náklady pod měsíční optickou kontrolou, můžeš si nechat mailem posílat měsíční faktury od jednotlivých poskytovatelů služeb. Většina faktur má dnes možnost platby přes QR kód. Zkontroluješ fakturu, nascanuješ QR kód, posuneš datum splatnosti kam potřebuješ, vymalováno. Další věc je, že většina bank dnes podporuje okamžité platby, takže proč bych chodil poslední den v měsíci někam na poštu? Případně rychlost běžných převodů je max. D+1. Skutečně to musíš nechávat až na poslední chvíli a pak chodit někam pěšky? Možností je spousta a hlavně bez toho chození na poštu.
 8. V nekódovaném DVB-C je k dispozici téměř vše (nebo aspoň nedávno bylo), co v DVB-T TV Start. Hlavní rozdíl je, že DVB-C ti naladí úplně všechny kanály (včetně těch kódovaných, ale zobrazí jen nekódované), takže si to potom musíš nějak rozumně seřadit, abys měl na začátku seznamu ty volně přístupné. Jinými slovy, pro uživatele "základního balíčku televize k internetu", pokud by UPC/Vodafone zařízlo DVB-T, pak je šance na starší TV zkusit naladit DVB-C a nemusíš kupovat settopbox.
 9. Musíš mít po cestě rozbočovače a kabely, které to zvládnou. Do zásuvky od UPC nezasahovat. Všechno řešit až za ní.
 10. Přesně tohle by bylo fajn, kdyby zrušili ty pitomé tanečky kolem na tomto fóru tolik diskutovaných "věrnostních" slev. Nějaký průhlednější a uživatelsky příznivější systém by to chtělo.
 11. Než se tady budeme mrskat nějakými zákoníky a hledat to nesjprávnější řešení, je nutné si uvědomit, že souhlasem s "Všeobecnými podmínkami a dalšími Smlouvami ....." s UPC se zavazujeme platit ke dni splatnosti. Netřeba hledat nějaké další kličky a všeobecné poučky. Z tohoto pohledu platí, čím později dostaneš fakturu ode dne jejího vystavení, tím dříve bys ji měl zaplatit. Pak mohou dle stejných podmínek nastat upomínky, omezení služeb atd... Ano, můžeš argumentovat pozdějším doručením, pokud by došlo na lámání chleba, ale netřeba to dále rozpitvávat.
 12. Možná mají nešikovné programátory, kteří neumí, nebo z nějakého důvodu nemohou, ve faktuře zapsat skutečné datum vystavení (a odeslání) ... V každém případě ode dne vystavení faktury začíná automaticky běžet její splatnost. Pokud se oddaluje odeslání/doručení, pak je zákazník bit na zkrácené splatnosti. V každém případě tak nějak počítám s tím, že prostě jednou za měsíc "ty internety" musím zacálovat 😉 Ještě ke konkrétním údajům - poslední faktura mi přišla mailem 21.1.2020, datum vystavení 15.1.2020, což je zde diskutovaný šlendrián. Pro Marka - datum vystavení nemusí v žádném případě odpovídat zúčtovacímu období. A Adolf samozřejmě nemá pravdu, není to o tom jak sám sebe šidí poskytovatel pozdním odesláním. Nemůže dostat pozdě zaplaceno, pokud je datum splatnosti dané na dokladu, zákazník ho musí dodržet. Šidí se jen v případě, že právě zpracovává doklady později (pak si odsouvá dobu splatnosti).
 13. cibtom: u UPC se MAC adresa počítače nepřeregistrovává. Jestli tam (v novém bytě) je aktivní modem, stačí do něj připojit počítač a jedeš...
 14. Přesně takhle to mají tcháni. Dva USB, ale jen jeden je určen pro nahrávání. A nebere Flashdisky, musí se připojit klasický HDD.
×
×
 • Create New...