Jump to content

sodekcz

Uživatel
 • Content Count

  420
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  10

sodekcz last won the day on April 14

sodekcz had the most liked content!

About sodekcz

 • Rank
  Člen

Služby UPC

 • UPC internet
  Internet 300
 • UPC telefon
  -
 • UPC televize
  TV Start
 • UPC datový limit na mobilu
  -
 • UPC volné minuty na mobilu
  -
 • UPC volné SMS na mobilu
  -
 • Zařízení od UPC
  TC7200 (bridge)
 • Místo odběru služeb UPC
  Brno

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Zkoušels dotaz na technické podpoře? (Mně trvale svítí.)
 2. Co je na modemu napsáno? Compal, Technicolor...? (EDxy je přenosová norma)
 3. Jsou ty rozvody přístupné, nebo nejsou?
 4. Spíš by se měl člověk zamyslet nad bezpečností. Zda vůbec nějaké "free wifi sítě" v principu používat/nepoužívat a přes jaká zařízení vlastně ten svůj telefon/tablet atd... připojuje a k čemu ho v tom a v následujícím okamžiku používá.
 5. Evžene - většina marketingových keců ohledně spojení firem je stylu "za účelem poskytování lepších služeb a výhodnějších cen":)
 6. quadra - máš nějaký link k těm obrázkům? Díky všem. Pomohli jste mi vstřebat spoustu užitečných informací a rozšířit si obzory.
 7. Dobře, tomu rozumím (i s tím Ciscem jsem pochopil, cos tím myslel). Takže pro Mikrotik platí obrázek vlevo?
 8. Modelový příklad je jen jeden AP, vysílající v jednom bytě nebo malé kanceláři na dvou pásmech, aby pokud možno nebylo nutné ručně přepínat na notebooku nebo telefonu mezi 2,4 a 5 GHz sítí, když jdu z místnosti do místnosti. Předpokládám správně , že tady roaming nebude (takže roamingové standardy nejsou potřeba)? Taky předpokládám, že v tomto případě nelze na telefonu (android) nastavit preferované pásmo mezi 2,4 a 5 GHz, pokud bude jméno a heslo zadáno v telefonu pro obě sítě (pokud budou dvě SSID) nebo pro jednu síť pokud bude SSID společné pro obě pásma?
 9. Nevím, jak to myslíš s tím Ciscem. Můj dotaz směřuje hlavně k nastavení a používání MIKROTIK RBD52G-5HacD2HnD-TC.
 10. Marek: takže v případě dvou (byť obou dostupných) SSID to znamená, aspoň trošku se vyznat v problematice, případně poučit uživatele jak se na kterou WiFi dostat. Zmapovat, kde se člověk se zařízením pohybuje a dle dostupnosti signálu mu třeba nastavit jen jednu frekvenci? Pokud budu mít na telefonu nastavené připojení (jména a hesla) na obě frekvence, tak lze nějak označit tu preferovanou, v případě, že jsou obě frekvence k dispozici? Vím, že jsem s tím někde bojoval a v okamžiku mezního příjmu signálu se NTB nechtěl přeladit na silnější signál. Držel se toho původního ale data už nechtěl přenášet. Myslím, že v tomhle případě byla stejná SSID na obou frekvencích. Cíl samozřejmě je, aby s tím měl uživatel co nejméně problémů...
 11. Ahoj, nějak jsem zabředl do standardů domácí WiFi a uniká mi jedna věc : pokud budu mít WiFi router nebo AP, který vysílá na obou frekvencích 2,4 a 5 GHz a umí standard 802.11b/g/n/a/ac, pak mám nastavit na 2,4 i 5 GHz stejné SSID? Např. telefon by si pak měl při komunikaci s WiFi routerem sám přepínat mezi 2,4 a 5 GHz podle toho, který signál pro něj bude kvalitnější? Děkuji
 12. Po téhle odpovědi teprve má smysl spekulovat - ta zásuvka vlevo s LAN kabelem by mohla být internetového providera áněco a zásuvka vpravo by mohla být od UPC. Šance tady je. Fyzicky to ale skutečně zjistí technik ...
 13. Může - technik na místě:) podle toho, zda jejich kabely vedou nebo nevedou do bytu.
 14. Protože prakticky NEMAJÍ jinou volbu. Dokud nesleze jeden operátor, nepovolí ani další. Zahraniční tarify nám moc nepomůžou. Jen máme, což je dobře, srovnání, kolik by to mohlo stát, kdyby nás nedojili. Jako soukromá osoba jim na takové ceny kašlu a žádný takový drahý tarif nepoužívám. Hledám nejlevnější a nejvhodnější variantu toho, co chci nebo potřebuji. Když se mi to nelíbí, prachy ze mě nedostanou. Nedovedu si ale představit, že by zatlačila nějaká větší skupina uživatel a dokázala dát výpověď, nebo nějakým jiným způsobem podstatně zatlačit na razantní snížení cen. Ne že bych neuměl rozhazovat, ale dokážu si užít své peníze za jiné věci, než je volání a internet v mobilu.
×
×
 • Create New...