Jump to content

drew

User
 • Content Count

  31
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutrální

About drew

 • Rank
  Nováček

Vodafone services

 • Vodafone fixed internet
  Internet 150
 • Vodafone mobile internet
  4 GB
 • Vodafone television
  -
 • Vodafone devices
  Ubee EVM 3230
 • Place of subscription of Vodafone services
  Praha 8

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. @meklicz Asi tak týden. Je to odpověď na podání, co jsem na ČTÚ napsal, protože mi přijde, že chování Vodafonu je protizákonné a zatím se zdá, že mi ČTÚ dává za pravdu. (tvrdím, že buď musí dovolovat provoz různých modemů anebo musí být modem součástí jejich sítě a pak za něj nemůžou účtovat separátně).
 2. Tak koncový bod je zásuvka, nikoliv modem a ČTÚ s Vodafonem zahájil správní řízení:
 3. No, to prostě nedpovídá mé zkušenosti s Unhfree.net.
 4. Vy asi nebudete z vesnice, co? Tady opravdu nikdo kabely komerčně do rodinných domků tahat nebude a díky spolku jsme tu měli kvalitní internet už asi od roku 2004. Spolek taky mimochodem ukazuje, jak nekomerční způsoby bytí ve výsledku někdey přinášejí mnohem kvalitnější výsledky než firmy. Ad zkušenosti s Airwaynetem, to potvrzuju. Ale dost se od té doby zprofesionalizovaly a teď už jim to po bouřce nepadá. Jinak já bydlím v domě, kde je jen UPC a ADSL, tak to už i to UPC je lepší. UNHFree je dům mé matky a byt, kde je Airway net pronajímám po tom, co jsem tam sám bydlel. Jak nám tu
 5. Unhfree.net (tam UPC ani není, ale za 250 na vesnici úplně luxusní spojení, rychlost tuším 50/50 mbit, ale nevím zda to není starým domácím routerem, přes kabel jsem to nezkoušel, velmi stabilní). Airwaynet (Praha 4) - 100/100 za 350, po občasných výpadcích na začátku posledních cca pět let velmi stabilní a parádní rychlost za tu cenu. Tam UPC je.
 6. Ad to, že jiní poskytovatelé nejsou lepší: Na dvou místech, co spravuju, mám jiné poskytovatele, a jsou levnější a kvalitnější než UPC. A hlavně mají ten upload. Což třeba já ke své práci využiju, nahrávám často velká videa na cloud. 500 mbps dolu je mi k ničemu, potřeboval bych 100/100. A největší problém s tím, že michtějí zakázat používat Ubee vidím v tom, že se mi najednou cena za internet zvedne o 70 korun, což je asi 28 procent
 7. No mě vadí, že mi nějakou službu teď dodávají, a nejdnou jí chtějí o 25 % zdražit, i když já jsem spokojený tak, jak to mám teď. Plus mi to zvýší účet za elektřinu a zhorší latenci, jak se píáše výše. Takže budu mít horší a dražší službu. Naštěstí snad brzo budu mít doma konkurenci,tak k ní pak přejdu. Jinak by šlo argumentovat, že poskytování internetu není jen tak nějaká služba (není tam moc konkurence, je to podle mě na úrovni elektřiny, je to dnes už docela nezbytné k životu), takže důvod k regulaci je. Nebavíme se tu o tom, jaký je stav (to je jasné už teď), ale jaký stav by měl být.
 8. Tak se teda zdá, že modem je rozhraní: https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2000-426 říká: https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2005-127#cast1-hlava3-dil6 říká: Vlastně je to podobný spor, zda mohou dodavatelé například laptopů ty laptopy prodávat jenom s Windows, i když daný uživatel třeba Windows vůbec nepoužívá. Přijde mi že zákon výslovně neříká, že ten pronájem můžou požadovat ani to nezakazuje.
 9. Hele, a jak to celé vyhovuje našemu telekomunikačnímu zákonu, konkrétně § 73: ( https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2005-127#p73 ) ? Nečetl jsem ten zákon celý, ale tak nějak bych řekl že internet je veřejná komunikařní síť a tudíž oni mě nemůžou nutit používat přístroje jen od nich, ne?
 10. Spor není o to, zda to povolí (to evidentně ne), ale o to, zda k tomu mají nějaký technický důvod mimo to, že prostě pečou na ty, co si to od nich nechtějí pronajímat. Jinak když by ten firmware někde vyvěsili, tak já bych si ho klidně přehrál sám.
 11. No ale to je čistě monopolistické rozhodnutí Vodafonu, to prostě není technicky ospravedlnitelné. Nic jim nebrání mi dovolit tam ty udaje pridat nebo si je jednoduse do databaze muzou pridat sami, kdyby chteli. Me nikdy nenapadlo, ze si o UPC (kdyz jeste bylo UPC) zacnu myslet, ze to vlastne hráli celé docela fér.
 12. Jo, já jim tam ten jejich firmware klidně nahraju/nechám nahrát - stejně to mám v režimu bridge a mám vlastní router.
 13. No já bych z technického důvodu pochopil, kdyby vyžadovali nějaké konkrétní zařízení. Ale jestli to chápu správně, to v Německu je ten samý model, co oni nasazují tady. Jak by pak mohlo být problematické z technického hlediska ho používat? Nebo se to teda liší? Pro mě je tohle každopádně asi poslední kapkou a nemůžu se dočkat, až nám do domu natáhnout konkurenci a budu mít ze zásuvky normální RJ-45 port a normální upload a ne tu směšnost, co nabízí UPC :-/. S těma 70 korunama navíc už to od nich ani nebudu mít atk výhodné (teď platím 250 korun).
 14. A má to nějakej technickej důvod nebo je to prostě jen zneužívání silnější postavení korporace?
 15. Ahoj, pokud UPC skutečně splní svou hrozbu a jediný modem, co bude připojovat, bude Compal, fungoval by mi modem se stejným označením z Německa? V ČR se po něm v bazarech evidentně slehla zem, v Německu je koukám docela často k prodeji. pod označením "unity medai connect box": https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-ch7465lg/k0
×
×
 • Create New...