Přejít na obsah

drew

Uživatel
 • Počet příspěvků

  11
 • Registrace

 • Poslední návštěva

 1. drew

  Wi-fi síť UPC Wi-Free

  Jak funguje limit pěti zařízení? Je to současně pět zařízení, nebo si zaregistruju pět zařízení, za tři roky už všechny mobily a notebooky budou vyměněné a nové už nebudou fungovat?
 2. drew

  Výměna routeru za PC

  Tak ano, prostě jen byl potřeba dlouhý restart modemu, nechápu tedy, proč prostě nestačí ho vypnout azapnout ,ale budu si to už pamatovat. Naměřil jsem cca 95/10, takže rychlost je v pořádku a budu muste koupit novýá wifi router.
 3. drew

  Výměna routeru za PC

  Nene, nastavil jsem si dhcp klienta na notebooku. Ale pravda, ze jsem ten router restartoval jenom tlacitkem, co na nem je, a ne vytazenim ze zasuvky.
 4. drew

  Výměna routeru za PC

  Jojo, vrátil jsem ho, prorestartoval a začalo to fungovat s routerem. Co mi ale přišlo nejdivnější že na mém počítači to nejdřív chvilku fungovalo a pak to přestalo, a po restartu to samé.
 5. drew

  Výměna routeru za PC

  No to jsem udělal, dvakrát, a nezdálo se, že by to pomohlo. Vždycky to po dvaceti vteřinách zamrzlo (internet - prostě jsem se nikam nedostal).
 6. Ahoj, mám nově UPC 100/10 a při testu rychlosti jsem dosáhl jenom něčeho kolem 20/10. Pojal jsem podezření, že za to asi může starý wi-fi router, který mám do modemu připojený, a tak jsem se pokusil připojit si notebook přímo kabelem na modem, abych to změřil. Přes DHCP jsem dostal adresu, asi tak 20 vteřin mi fungoval internet a pak nic, ani jsem si nikam nepingnul. Všechno jsem zkusil prorestartovat, ale to nepomohlo. Je to očekávané chování, to si ten modem pamatuje mac adresu zařízení na druhé straně a s jiným nefunguje, nebo se dělo něco úplně jiného? Mám modem Ubee 3230.
 7. drew

  Vlastní modem a router v jednom s openwrt

  Díky za vysvětlení. Prostě to zapojím do bridge (viz post níže) a smířím se s tím.
 8. drew

  Vlastní modem a router v jednom s openwrt

  Jo, je pravda, že absence konkurence v tom bytě mě dost vadí, UPC je vrcholně nesympatická firma, ale ne natolik, abych se tam nenastěhoval. Mám zkušenost s bezdrátovou sítí a se sítí, kde mám v bytě vyvedenou ethernetovou zásuvku, a tam tohle nebylo nutné. Je mi jasné, že za případné potíže bych si mohl sám a musel si to sám opravit (přinejhorším nasazením zařízení od UPC), ale pořád mi není jasné, proč to není možné aspoň technologicky.
 9. drew

  Vlastní modem a router v jednom s openwrt

  Jo, pravda, to jsem se trochu přepočítal. Taky to zbytečně zabírá zásuvku. No, smysl by to mělo třeba pro ukojení mojí zvědavosti, třeba mi někdo jiný odpoví.
 10. drew

  Vlastní modem a router v jednom s openwrt

  No já nevím, mě to při spotřebě nějakých 5W vychází asi na 50 korun měsíčně, to mi nepřijde jako úplně zanedbatelné. Jediné dvě další věci, co jedou 24/365 jsou lednička a rekuperační jednotka (televizu atp. nemám). Neekologické je mít dvě krabičky namísto jedné - více věcí. Ale to sem asi tahat nemusíme. Proč to nejde? Představuji si to tak, že to přece musí být nějaká standartizovaná technologie, co na přívod signálu používají, ne?
 11. Zdravím, stěhuju se do bytu, kde je internet od UPC. Nikdy jsem od nich internet pořádně neměl, tak vůbec nevím, jak to chodí. Pokud vím, sami dávají router s modemem. Jenže já bych chtěl vlastní router, na kterém bych si chtěl provozovat nějaký alternativní firmware (openwrt). Je mi jasné, žeho můžu připojit za router od UPC, ale přijde mi zbytečné (a neekonomické a neekologické) mít zapojené dvě krabičky. Dá se koupit zařízení, které by fungovalo jako modem ke kabelu a zároveň fungovalo jako router?
×