Jump to content

drew

Uživatel
 • Content Count

  14
 • Joined

 • Last visited

About drew

 • Rank
  Nováček

Služby UPC

 • UPC internet
  Internet 150
 • UPC telefon
  -
 • UPC televize
  -
 • Zařízení od UPC
  Ubee EVM 3230
 • Místo odběru služeb UPC
  Praha 8

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. UPc mi včera poslalo dva maily, že za týden budou provádět údržbu sítě a že mám mezi půlnocí a šestou ráno očekávat výpadky. Odpoledne mi začal vypadávat internet, laborováním jsem zjistil, že po dlouhém restartu (minutu vytáhnout ze zásuvky) se připojení obnoví a na svém počítači (připojil jsem ho do modemu napřímo přes kabel, abych vyloučil problem s routerem) dostanu veřejnou IP adresu a když spustím test rychlosti, nejdřív mi to měří nominální hodnoty mého připojení (150/10), ale v průběhu testu to buď při stahování nebo nahrávání klesne na nulu a internet pak přestane fungovat úplně (modem mi pak dokonce začne přidělovat privátní IP adresy z rozsahu 10.0.0.0/8 nebo dokonce 192.168.100.0/24). Obrátil jsem se na UPC a ti mi napsali, že prý je na modemu hodně výpadků a že je potřeba výměna. Modem mám starý v osobním vlastnictví UBEE EVM 3230. Přijde mi to trochu podezřelá shoda náhod, i když na druhou stranu nevím, proč by mi UPC záměrně dělalo potíže, až do včerejška vše ale fungovalo výborně. Máte někdo nějaké podobné zkušenosti?
 2. Jak funguje limit pěti zařízení? Je to současně pět zařízení, nebo si zaregistruju pět zařízení, za tři roky už všechny mobily a notebooky budou vyměněné a nové už nebudou fungovat?
 3. Tak ano, prostě jen byl potřeba dlouhý restart modemu, nechápu tedy, proč prostě nestačí ho vypnout azapnout ,ale budu si to už pamatovat. Naměřil jsem cca 95/10, takže rychlost je v pořádku a budu muste koupit novýá wifi router.
 4. Nene, nastavil jsem si dhcp klienta na notebooku. Ale pravda, ze jsem ten router restartoval jenom tlacitkem, co na nem je, a ne vytazenim ze zasuvky.
 5. Jojo, vrátil jsem ho, prorestartoval a začalo to fungovat s routerem. Co mi ale přišlo nejdivnější že na mém počítači to nejdřív chvilku fungovalo a pak to přestalo, a po restartu to samé.
 6. No to jsem udělal, dvakrát, a nezdálo se, že by to pomohlo. Vždycky to po dvaceti vteřinách zamrzlo (internet - prostě jsem se nikam nedostal).
 7. Ahoj, mám nově UPC 100/10 a při testu rychlosti jsem dosáhl jenom něčeho kolem 20/10. Pojal jsem podezření, že za to asi může starý wi-fi router, který mám do modemu připojený, a tak jsem se pokusil připojit si notebook přímo kabelem na modem, abych to změřil. Přes DHCP jsem dostal adresu, asi tak 20 vteřin mi fungoval internet a pak nic, ani jsem si nikam nepingnul. Všechno jsem zkusil prorestartovat, ale to nepomohlo. Je to očekávané chování, to si ten modem pamatuje mac adresu zařízení na druhé straně a s jiným nefunguje, nebo se dělo něco úplně jiného? Mám modem Ubee 3230.
 8. Díky za vysvětlení. Prostě to zapojím do bridge (viz post níže) a smířím se s tím.
 9. Jo, je pravda, že absence konkurence v tom bytě mě dost vadí, UPC je vrcholně nesympatická firma, ale ne natolik, abych se tam nenastěhoval. Mám zkušenost s bezdrátovou sítí a se sítí, kde mám v bytě vyvedenou ethernetovou zásuvku, a tam tohle nebylo nutné. Je mi jasné, že za případné potíže bych si mohl sám a musel si to sám opravit (přinejhorším nasazením zařízení od UPC), ale pořád mi není jasné, proč to není možné aspoň technologicky.
 10. Jo, pravda, to jsem se trochu přepočítal. Taky to zbytečně zabírá zásuvku. No, smysl by to mělo třeba pro ukojení mojí zvědavosti, třeba mi někdo jiný odpoví.
 11. No já nevím, mě to při spotřebě nějakých 5W vychází asi na 50 korun měsíčně, to mi nepřijde jako úplně zanedbatelné. Jediné dvě další věci, co jedou 24/365 jsou lednička a rekuperační jednotka (televizu atp. nemám). Neekologické je mít dvě krabičky namísto jedné - více věcí. Ale to sem asi tahat nemusíme. Proč to nejde? Představuji si to tak, že to přece musí být nějaká standartizovaná technologie, co na přívod signálu používají, ne?
 12. Zdravím, stěhuju se do bytu, kde je internet od UPC. Nikdy jsem od nich internet pořádně neměl, tak vůbec nevím, jak to chodí. Pokud vím, sami dávají router s modemem. Jenže já bych chtěl vlastní router, na kterém bych si chtěl provozovat nějaký alternativní firmware (openwrt). Je mi jasné, žeho můžu připojit za router od UPC, ale přijde mi zbytečné (a neekonomické a neekologické) mít zapojené dvě krabičky. Dá se koupit zařízení, které by fungovalo jako modem ke kabelu a zároveň fungovalo jako router?
×
×
 • Create New...