Přejít na obsah

Milan L.

Uživatel
 • Počet příspěvků

  8
 • Registrace

 • Poslední návštěva

O uživateli Milan L.

 • Hodnost
  Nováček
 1. Dobrý den. Byla mi nabídnuta aktualizace firmwaru na DVR. (23.7.2009, verzi neznám.) Potřeboval bych vědět, zda v nové verzi je v "Uživatelských nastaveních > Televizní výstup > RGB nebo CVBS" stále k dispozici volba výstupu CVBS. Nutně jej potřebuji k záznamu na DVD rekordéru. Z RGB je záznam doslova stínový. V prvních verzích firmwaru tato volba nebyla vůbec a hovořilo se o tom že bude opět zrušena. Proto nechci aktualizovat dokud se nedozvím něco bližšího - jenže není kde. Nevím aspoň o ničem podobném jako "Readme" k firmwarům na Handany. Jestli má někdo alespoň k tomu výstupu nějakou informaci, předem děkuji.
 2. Tak jen ještě dodatek: nemilým překvapením pro mne bylo zjištění že u výstupu RGB dojde k prudkému (a nezregulovatelnému) poklesu jasu, kontrastu a ostrosti nejen při nahrávání z HDD STB, ale všeobecně při sledování kteréhokoliv kanálu jakmile se zapne DVD rekordér a vstup se nastaví z STB. Přitom jak DVD rekordér, tak VCR používají výstup RGB - video má sdružený DVD přehrávač. Přitom v manuálu k DVD rekordéru je výslovně uvedena podpora STB. Nepomůže ani změna kontrastu na maximum v uživatelském nastavení STB. Záznam na DVD i při nahrávce přímo z programu je stále stejný a nejlépe se dá označit jako "černobarevný". Skutečně jedinou možností je přepnout na CVBS, ale jak potom zní pasáž v návodu k rekordéru, kde se píše "o záznamu v digitální kvalitě"? Přinejmenším trochu legračně.
 3. V zásadě jde o to, že mám za STB zapojen DVD rekordér + VCR průběžně a nahrávám na všechno i z HDD STB. Ale právě při záznamu z disku setopu buď přímo na DVD nebo na harddisk DVD rekordéru dojde s nastavením výstupu na RGB k poklesu jasu a ostrosti obrazu. Při nastavení výstupu na CVBS je záznam velmi dobrý. U obyčejného videa na pásku je záznam dobrý (normální) i když nechám RGB. Proto jsem se ptal, jaký je rozdíl mezi RGB a CVBS. Díky za odpověď Milan L.
 4. Dobrý den. Upozorňuji že jsem nováček v této branži. Pokouším se nahrávat z STB /HDD Handan 6000 na HDD i DVD rekordéru volně promítané filmy z TV, seriály pak na VHS rekordér, který mám také zapojený. Propojení jde od STB přes DVD Rec a VHS do Scartu TV a vše funguje. Problém je v tom, že když např seríál "Řím II" nahraji z HDD Handanu na VHS, s kvalitou ani zvukem nejsou problémy. Ovšem při záznamu na HDD nebo DVD rekordéru je i nechráněný film velmi tmavý a poněkud rozmazaný - to vše v režimu RGB. Můj Handan 6000 ale proti návodu má ještě volitelný TV výstup CVBS a s tím se vše dramaticky zlepší., přitom pokud vím se právě CVBS pokládá za horší variantu. U mne má obraz lepší a funguje u něj v TV i rozšířené stereo a prostorový AC3 zvuk - ovšem pokud mám výstup z STB zapojen pouze přes Scart pro VCR. Při použití Scartu pro výstup na TV a zapojení podle návodu nejde nikdy žádný zvuk, ani analogový ani digitální přes externí zesilovač a nerozchodil to ani technik z UPC. Při tomto (CVBS) výstupu (ale ostatně i u RGB) se nesetkávám se žádnými problémy zakódování .hav souborů na disku STB. Vše jede i když v RGB v případě nahrávky na DVD s menším jasem a ostrostí. V návodu "TV výstup" který jsem obdržel k STB ještě žádná volba výstupů není, ale přístroj ji již má, patrně má vyšší verzi firmwaru. Chtěl bych se tedy dozvědět zda je takový rozdíl mezi RGB a CVBS a jak to, že mi ho přenáší Scarty, když je to údajně jen kompozitní video a mělo by být propojeno spíše jacky. Ty ale nefungují. Jinak obraz s CVBS je velmi ostrý, jasný a barevný a není zašuměný. Takže zatím nemusím nic zpracovávat v PC, ani ho kabelem USB propojovat. Stahování čehokoliv do STB je pro mne samozřejmě nezajímavé. Promiňte mi mou zvědavost a děkuji. Milan
 5. Milan L.

  Současné nahrávání více pořadů?

  No, je to složitější. Na TV, videorekordéru i DVD-rekordéru mám po 2 Scartech. Myslel jsem, jestli by to nešlo průběžně - z STB VCR Scartu do vstupu videa, z výstupu videa do vstupu DVD a z výstupu DVD do TV.(Nebo změnit pořadí DVD-VCR, samozřejmě) Kabel RF by byl připojen stejným způsobem, aby každé zařízení ještě mohlo jet z analogu. Scart výstup pro TV z STB nepoužívám, obraz sice jde v RGB ale v TV nejde zvuk a po půlhodině práce ho nerozchodil ani technik. Vycházím z toho, že video i DVD mají anténní i scart zásuvky průchozí i když jsou zařízení vypnutá. Jinak vím, že ke každéTV musí být samostatný STB, právě proto se ptám - nevím jestli pro STB nebude další průchozí DVD rekordér brán jako další TV. Jinak je to zvláštní, ale když se pokusím naprogramovat kterékoliv dva pořady na současné nahrávání ve stejnou dobu (libovolné stanice) zobrazí se informace o chybě s hlášením "Překrytí časovače". Jiné chyby (kromě obvyklého občasného kostičkování a výpadku barev) se neobjevují. Na VHS pásce samozřejmě současné nahrávání dvou nahrávek ve stejnou dobu není možné, ale domníval jsem se že na zařízení s HDD toto lze. Anebo někde dělám chybu v nastavení timeru, ale zaboha nemohu přijít na to jakou. Jinak samozřejmě moc děkuju za pomoc.
 6. Dobrý den. Jsem úplný nováček v digitální TV. Měl bych na zkušenější dvě otázky: 1.)Nevím jestli jsem to dobře pochopil, ale v návodu k DVR je, že lze současně nahrávat několik programů. Patrně špatně chápu že ve stejný čas - to mohu asi jen na počítači , při pokusu nastavit nahrávku se mi zobrazí upozornění "Překrytí časovače". Jdou tedy nahrávat pouze pořady které se časově nepřekrývají? 2.) Mám k tomuto STB připojeno video jako průběžné a teprve za ním TV. Teď jsem ovšem dostal jako překvapivý dar DVD-HDD rekordér, ale protože mám přes 1500 VHS nahrávek, nechci VHS video vyřadit. Mohu darovaný DVD-HDD vřadit do zapojení např. průběžným připojením za video? Vím že kvalita nahrávek nebude vysoká, ale to není ani teď - mohu TV s videem připojit pouze přes Scart pro VCR, i když vyřadím video a připojím přímo TV na Scart pro TV, jde sice RGB výstup ale bez zvuku, takže Scart výstup TV na STB vůbec nepoužívám. Hlavně nechci urážet odmítnutím daru od blízké osoby (a kdyby zůstal v krabici, neuniklo by to pozornosti).
 7. Milan L.

  Jak funkčně připojit k STB i běžný VCR?

  Dobře, tohle jsem nepochopil. Ale nechápu toho víc. Když mi tento přístroj technik připojoval, nakonec utekl s tím že si to musím dodělat sám, při připojení podle schematu mu totiž nikde nešel zvuk. Po delší době jsem zjistil že když zapojím Scart z výstupu STB pro TV do Scartu/ext videa, druhý scart kabel ze zásuvky vstup/výstup rovněž na VCR do Scartu AV-2 TV,kabelový přívod přes STB+ video do TV, tak na kanálu AV-2 začne TV chodit a ovladač STB funguje. Jenže když zapnu video, přepne si obraz na sebe a má stále naladěny analogové kanály, pro TV je prostě průchozí jakmile se vypne. Pokus nahrávat přes program v TV přímo na video nejde, mechaniky se zastaví. Technik z UPC mi velmi váhavě poradil, abych TV přepnul do kanálu AV-1 kde není žádná činnost, zapnul video a STB a pokusil se o naladění ze strany videa, jak tuner v TV tak i tuner ve VCR jsou analogové, výstup z STB by měl být (asi) v RGB a i video by si s tím mělo poradit. Ale už tomu nevěřím a nechci riskovat rozházení toho co už mám. Na druhou stranu video má pro mne mnohem větší důležitost než co jiného (památné záběry). Jinak jsem tu někde četl, že se někomu povedl záznam dokonce z HDD Handanu na video. Jak se to proboha dá dostat na video???! dík!
 8. Dobrý den. Asi před dvěma týdny jsem dostal zdarma kvůli přechodu na digit. vysílání od UPC STB Handan 5000. Protože mne s ním žádným způsobem nespolupracoval můj VCR/DVD přehrávač a nechtěl jsem přijít o nahrané kazety dětí atd. (při špatném propojení s STB nebo televizí se mechaniky VHS kazety i DVD přehrávače prostě zastaví - bezpečnostní prvek proti poškození media) rozhodl jsem se pro pronájem tohoto DVR, nikoliv kvůli jeho HDD, byl jsem upozorněn že pracuje v jakémsi exotickém formátu a např. kromě záznamu zpráv je prakticky nepoužitelný. Mne na něm zaujaly dva tunery, takže jsem se domníval že zvládne televizi i video samostatně. Buď jsem se mýlil, nebo něco dělám špatně. Oproti typu 5000 sice nyní při zapnutí VCR si televizi přepojí na sebe a přehrává i když TV běží pod STB, po vypnutí videa se TV pod STB v pořádku vrátí. Jenže nemohu za žádnou cenu najít způsob, jakým by STB naladil video stejně jako TV, a měl by to přece se svými dvěma tunery dokázat. Je to kombinace 18 měsíců stará (Toshiba SD-36 VESE, tedy ne zas až taková šunka.) Kdyby jste dokázali poradit, byl bych nesmírně vděčný. Já to mám zapojené takto: z STB scartu pro VCR jeden kabel do zásuvky Scartu Ext. (modrý) u videa, z druhého Scartu VCR (kombinovaný vstup/výstup) druhý kabel do Scartu AV-2 TV. Ze Scartu TV u STB vede třetí kabel do druhého Scartu TV (AV-1) Televize jede na STB naplno pouze tehdy, je-li přepnutá na AV-2. Na AV-1 se zobrazí že jede na RGB, ale bez zvuku. když jakýmkoliv způsobem Scarty popřehazuji, nejde zvuk nikde a obraz u AV-2S, AV-3, AV-3S jen černobíle. Video na STB nereaguje nijak v žádném zapojení. Kabelovou anténu mám zapnutou přes video (je průchozí) do TV. Když ji z videa odpojím, přestane i přehrávat. No, je to veselé. Jestli máte nějakou radu, proboha sem s ní. Nechci vyhodit 700 kazet rodinných videí a filmů. Moc děkuji a přeji hoodně trpělivosti při čtení této rešerše. A samozřejmě plně přiznávám že ač si stavím počítače, jsem v DVB-C totální neadertálec považující ještě minulou neděli za digitál jen můj foťák. Příjemný den!
×