Přejít na obsah

Mikos

Uživatel
 • Počet příspěvků

  4
 • Registrace

 • Poslední návštěva

O uživateli Mikos

 • Hodnost
  Nováček
 1. Standa: Jestli je to jen karta nebo celý CAM modul je pro mě jakožto zákazníka celkem irelevantní, to je jen slovíčkaření (vím, je mezi tím hodně velký rozdíl, ale ve výsledku o to nejde). Jde prostě jen o to, abych jako zákazník dostal "nějakou kartu/modul", kterou můžu strčit do CI slotu libovolného DVB-C tuneru a kódované programy mi budou fungovat. Nicméně ten poslední článek na Digizone mě velmi potěšil, podle něj to vypadá, že UPC tento volný modu opravdu chce poskytovat, jen čeká na dodavatele. Což jestli je ona firma LICA, tak by to mělo být na přelomu února a března (tedy podle toho jejich článku), což už je brzy. Ale je otázka, jestli to nebudou schválně protahovat, aby si co nejdéle udrželi svou pozici výhradního dodavatele set-top-boxů pro UPC (otevření volného trhu s DVB-C set-top-boxy by jejich zisky IMHO mohlo dost omezit, což není v jejich zájmu... ale to jsou už jen spekulace).
 2. Tak jsem si přečetl ten článek Co nás čeká v procesu digitalizace v roce 2008? od firmy LICA a musím říct, že to je jen ubohá snůška výmluv, kterými se chabě snaží tuto politiku obhájit. Zkrátka nechtějí přijít o své prachy jakožto výhradní dodavatelé STB, konkurence jiných STB na volném trhu by je mohla ohrozit a toho se oni bojí. Zákazník má dle zákona právo si pořady nahrávat, nikdo mu v tom nemůže bránit. Obrana proti pirátství je velmi chabá výmluva, tady nejde o pirátství, ale o uplatnění zákonných práv. Kabelovým operátorům (včele s UPC) jde v prvé řadě jen a pouze o peníze, které totální kontrolou nad STB, jejich pronájmem a smlouvami s dodavatelskými firmami mohou velmi lehce ze zákazníků vyždímat. Tohle je zkrátka narušení konkurenčního tržního prostředí. Tímto jsem již na 100% přesvědčen, že je třeba podat podnět k prošetření Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Úřad se takovým podnětem ze zákona musí zabývat. Alespoň to třeba popostrčí UPC, aby začalo poskytovat onen samostatný nespárovaný Conax CAM modul, o kterém firma LICA píše (že by se měl začít testovat na přelomu února a března). Máte tady někdo zkušenosti s podáváním takového podnětu k prošetření na ÚOHS?
 3. Jinak tenhle příspěvek jsem napsal i na fórum na TV Freak, já jen aby se někdo nedivil Čím víc nás bude, tím lépe.
 4. Chtěl jsem si postavit vlastní media centrum (HTPC), ale se zděšením jsem zjistil, že UPC v jejich digitálním kabelovém DVB-C vysílání používá dekódovací karty Conax CAS-7 spárované s jejich vlastními set-top-boxy. Což v praxi znamená, že s žádným jiným DVB-C set-top-boxem, televizí s vestavěným DVB-C tunerem nebo s DVB-C kartou do PC se na kódované kanály na UPC nemůžete koukat. Doufal jsem, že UPC poskytne nespárovanou Conax CAS-7 dekódovací kartu, kterou by si člověk mohl umístit do vlastních DVB-C zařízení (ať už je to jiný set-top-box, televize s DVB-C tunerem či karta do PC), ale nic takového se nestalo a bojím se, že ani nestane. Celá situace se mi jeví jako nehorázné zneužití dominantního postavení na trhu. UPC znemožňuje používat jiné set-top-boxy než ty dodávané přímo jimi, je tak narušeno konkurenční prostředí na trhu. Nutí své zákazníky platit pronájem za jejich set-top-boxy, místo aby mohli používat jakýkoliv jiný. Je to podle mě nejen zneužití dominantního postavení na trhu, ale i nehorázné omezování práv spotřebitele. Můj pohár trpělivosti už přetekl, s touto nepříznivou situací se něco konečně musí udělat! Myslíte si, že by mohla uspět stížnost na Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS)? Máte někdo s takovýmito stížnostmi zkušenosti? Nebo v nejlepším případě máte někdo věrohodné informace o tom, že by UPC tento svůj postoj přehodnotilo a začalo zákazníkům dodávat nespárované Conax moduly? Ale nestojím o žádné informace typu "jedna paní povídala", ty jsou bezcenné.
×