Přejít na obsah

Ales1498650428

Uživatel
 • Počet příspěvků

  71
 • Registrace

 • Poslední návštěva

O uživateli Ales1498650428

 • Hodnost
  Nováček
 1. Verzi firmware nevím, musel bych se podívat. Nicméně aktualizaci firmware jsem dělal naposledy někdy na jaře, nebo v nejpozději v červnu. Pak jsem tu 1/4 prakticky nebyl a do teď jsem se k tomu ještě pořádně z časových důvodů nedostal. Nicméně aktualizaci udělám, teď stejně nic nenahrávám. To mi začne až tak v březnu. Ona je popravdě otázka, jestli bych po změně firmware tyhle testy dělal všechny znovu, protože ona to zrovna není práce na 5min. Spíš bych to udělal jedině, kdyby se třeba řeklo - dobře, tak uděláme testy a report dáme Omco nebo přímo Technisat jestli je Technisat schopen něco s tím udělat. Nicméně to by chtělo aby stejný problém mělo více lidí. Výsledky mého experimentu byly vždy konzistentní. Proto jsem konstatoval, že to tak je a že řešením je vkládat tam mezi nahrávky z jiného kódovaného kanálu. Od té doby je od toho pokoj a jediné problémy vznikají, že se někdy nahrávka pokazí při kopírování mimo Technisat (navíc nahrávky byly kopírovány snad 3x - poprvé z Technisat na USB disk a ten nebyl v nejlepší kondici, takže ten může být zdrojem poruch, podruhé pak z tohoto USB disku do notebook nebo jiný USB, a potřetí někdy v listopadu finálně na NAS když jsem si ho kvůli tomu koupil jako centrální uložiště). Nicméně to se mi vždy podařilo vyřešit transformací na wmv formát.
 2. Nahrávání kompletně řiďte časovačem, tj. start i stop. Jak dlouho poběží každé nahrávání je jedno, stejně tak jaká bude přestávka mezi nahráváními. Já to dělal po 5min abych to měl rychleji celé hotové. Nicméně nahrávání a přestávky půjdou v sérii, paralelně se nic dělat nebude. Tj. začne nahrávání, skončí nahrávání, přestávka, začne další nahrávání, skončí nahrávání, opět přestávka, atd. Jestli to poběží přes den nebo v noci je úplně jedno. Jen jde o to, aby právě paralelně s tím neběželo ještě nějaké jiné Vaše standardní nahrávání. To by mohlo narušit smysl experimentu. Já mam oboje karty a moduly stejné. Nicméně můžete to řešit jednu kartu vyndat a nechat druhou, pak je třeba prohodit. Nebo to taky můžete řešit tak, že paralelně ještě zadáte nahrávání z kódovaných kanálů C a D, která budou začínat a končit ve stejných časech jako ta pro kanály A a B. Nebo třeba když budete mít délku každého nahrávání 5min a přestávky mezi nimi taky 5 minut, tak nahrávání pro kanály C a D třeba o minutu vůči nahráváním z kanálů A a B posunout. Já tenkrát zkoušel všechny varianty. Tj. nejprve takto nahrávat jen z kanálů A a B, pak k tomu ještě přidat paralelní nahrávání z kanálů C a D a to jak aby časy začátků a konců přesně seděly s těmi pro kanály A a B, tak i s posunem o 1min. V podstatě mi šlo o to, napodobovat situace co nastávali při různých nahráváních, co jsem dělal a kdy to právě končilo, že některé nahrávky měly info o omezení práv a po nějaké době už nešly přehrávat a ani kopírovat ven z Technisat. Potřeboval jsem v tom najít nějaký systém a vymyslet jak se tomu bránit. Nejprve jsem myslel, jestli to není závislé na přestávce mezi nahráváním ze dvou stejných kódovaných kanálů, ale to tak nebylo. Pak mě právě napadlo zkoušet výše uvedené. Pro mě je tedy řešení, že nikdy nesmí jít nahrávání ze stejného kódovaného kanálu za sebou, musí mezi tím být nahrávání z jiného kódovaného kanálu (dlouhé třeba 5min), které pak smažu. Ruční spuštění a zastavení nahrávání jsem nikdy nepoužil, takže nevím, co by se vše při tom dělo za problémy. Všechno dělám časovačem.
 3. Ještě jsem zapomněl upozornit, aby v té době neběžela žádná jiná nahrávání než výše zmíněná. Udělejte to vždy třeba přes noc.
 4. Udělejte následující pokus, budete potřebovat nějaké 2 kódované kanály A a B: 1. Udělejte nahrávání z kanálu A. To bude nahrávka 1. 2. Udělejte přestávku řekněme 5 min. 3. Udělejte nahrávání z kanálu B. To bude nahrávka 2. 4. Udělejte přestávku dalších 5 min. 5. Znovu udělejte nahrávání z kanálu B. To bude nahrávka 3. 6. Udělejte přestávku dalších 5 min. 7. Znovu udělejte nahrávání z kanálu B. To bude nahrávka 4. 8. Udělejte přestávku dalších 5 min. 9. Udělejte nahrávání z kanálu A. To bude nahrávka 5. 10. Udělejte přestávku dalších 5 min. 11. Udělejte nahrávání z kanálu B. To bude nahrávka 6. 12. Udělejte přestávku dalších 5 min. 13. Udělejte nahrávání z kanálu A. To bude nahrávka 7. 14. Udělejte přestávku dalších 5 min. 15. Udělejte nahrávání z kanálu B. To bude nahrávka 8. Jednotlivá nahrávání stačí dlouhá jen třeba 5 min. Každopádně je ale dělejte časovačem, ne ručně (protože nevím, jestli to třeba nějak nesouvisí). Pak se podívejte, jak jednotlivé nahrávky dopadly, co se týče těch práv k užívání. Vyjma tedy nahrávky 1, tu ignorujte, to je jen takový reset. Celý pokus několikrát zopakujte, jestli bude výsledek vždy stejný. Jestli máte stejný problém jako já, tak by to mělo dopadat následovně: Nahrávka 2: OK bez omezení Nahrávka 3 a 4: Bude mít hlášku o omezeni Nahrávka 5 - 8: OK bez omezení
 5. Omezení platnosti nahrávky - mam pocit jestli to není stejný problém co mam já. Tam ustřižení nepomůže. Taková nahrávka byla definitivně poškozená. Jediné, co mi jako prevence proti opakování u jiného nahrávání pomohlo, je mezi 2 nahrávání ze stejného kódovaného kanálu vložit nahrávání z nějakého jiného Teď jsem nějak neměl čas, abych si dotaz pročetl celý – musím tak teprve udělat. Mě se tohle právě dělo, když jsem nahrával za sebou ze stejného kódovaného kanálu, aniž by mezi tím bylo jiné nahrávání. Přičemž bylo jedno, jestli byl rozestup 1min, 1hod, nebo 1 a více den. Takové nahrávky nešly kopírovat mimo Technisat a zároveň po nějaké době (tuším asi 3 měsíce) už pak nešly přehrávat vůbec. V poznámce se tam vždy někde píše, do kdy to jde přehrávat. Některé nešly přehrávat už i dřív, třeba těsně i těsně po nahrání. Někde výše o svém problému píšu.
 6. Ještě ne. Dostanu se k tomu asi až v průběhu příštího týdne. Tohle musím dělat v době, kdy se nic nenahrává a musím u toho celou dobu být. Teď testuju jen tu mojí metodu řečení problému vložením nahrávání z jiného kanálu, protože to stačí nastavit časovače třeba na dopoledne a nechat to běžet. Zatím to vypadá funkčně.
 7. Takhle přímo ne, ale to je přeci už jedno, jestli 2 moduly zaměstnám jiným nahráváním a provedu 3. nahrávání, nebo jestli jeden vyjmu a jeden zablokuju, ne? Nahrávky, o které mi šlo, byly značené jako zakódované a musel jsem je dekódovat. Stejně tak můžu zablokovat 2 tunery, nebo vůbec vyjmou oba moduly. Ještě to zkusím pro případ, že by to jedno nebylo.
 8. Udělal jsem reset na tovární nastavení a máš pravdu - FW to nepřepsalo. Kdoví jak to s předchozími FW bylo, že se tam u nějakého z června psal datum konec dubna. Nicméně na problém to vliv nemělo, zlobilo to stále. Jinak by mě docela zajímalo, jak bych řešil, kdyby mi to s novým FW nějak blblo a potřeboval jsem tam dát zpět starší verzi, nebo vůbec tu co tam byla od prodeje. Zkoušel jsem i jak by to bylo s opožděným dekódováním. Nakonec jsem to udělal tak, že jsem nastavil 2 paralelní nahrávání z 2 různých kódovaných kanálů (abych zaměstnal dekódovací moduly) a časově uvnitř tohoto nahrávání jsem provedl další 2 nahrávání z dalšího kódovaného kanálu s určitou přestávkou. Po skončení všech nahrávání jsem provedl ručně dodatečné dekódování těch dvou nahrávek, na které už při nahrávání nezbyl volný modul. Chovalo se to úplně stejně, jako kdybych dekódování prováděl rovnou při nahrávání. Zkoušel jsem plno různých variant (paralelní nahrávání ze 2 kódovaných kanálů, atd.) a zatím jediné co se zdá funkční je prokládat 2 nahrávání z jednoho kódovaného kanálu nahráváním z jiného kódovaného kanálu. Ještě to budu dál testovat, jestli to nebyla jen náhoda (dělal jsem jen 2 testy - jeden s určitou časovou mezerou mezi nahrávkami, a jeden kdy nahrávky těsně navazovaly), nicméně to by bylo v celku schůdné řešení. Ještě zkusím udělat stejný test, ale aby se nahrávky dekódovaly opožděně. Zajímalo by mě totiž, jestli to dělají dekódovací moduly, že když dekódují po sobě 2 nahrávky ze stejného kanálu, tak se tam něco podělá, nebo jestli jsou už takto nějak nahrávky blbě uložené. Tj. že to třeba s dekódovacími moduly nesouvisí. Chtělo by to někoho, kdo vidí více na technické pozadí, jak vše přesně funguje a co se zhruba může dít. Pak by třeba stačila drobná úprava FW (to pak jde spíš o to, jak by bylo schůdné si takovou úpravu u Technisat vyžádat).
 9. Opožděné dekódování jsem zkoušel, ale nepomohlo to. Já bych mohl udělat jeden pokus. Nastavit nahrávání z jednoho kódovaného kanálu třeba 3h v kuse a paralelně nahrávat z jiného kódovaného kanálu po 5min úsecích s přestávkou 5min mezi jednotlivými nahráváními. Pak je šance, že oba sloty CA zůstanou pod napětím. Samozřejmě FW může ovládat napájení taky jen jednotlivých slotů. Jestli můžeš tak to s tím CI+ prosím zkus. Vezmi třeba Eurosport 1 HD a udělej nahrávání o délce 5min. Pak 5min přestávka a po ní další 5min trvající nahrávání ze stejného kanálu. Pak zase 5min přestávka, další nahrávání, atd. Takto třeba pořídit 6 záznamů. Nicméně mě to dělalo, i když mezi nahráváními nebyla žádná přestávka. Jedno navazovalo na druhé. A jak už jsem psal, pak by se tato vada projevovala i u první nahrávky a ne jen u 2. a další v intervalu třeba několika hodin. Ještě můžu udělat pokus, co se stane, když do mezer v nahrávání z jednoho kanálu vložím nahrávání z nějakého jiného kanálu. Chtělo by to, kdyby se přihlásil ještě někdo další, kdo má ISIO a provozuje ho v kabelové síti UPC s CI+ kartami.
 10. Rychlý start mam nastavený. Navíc kdyby to bylo tímto, tak by to dělaly všechny nahrávky a ne jen od druhé dál.
 11. Aktualizaci jsem udělal. Akorát jsem neudělal ten reset. To ale můžu ještě udělat a pak třeba znovu vyzkoušet nahrávání. Já jsem od června žádné aktualizace nedělal. Nejdříve jsem byl 3 měsíce pryč a pak jsem se v tom nějak nechtěl vrtat. Na TVfreeks jsem našel toto http://www.tvfreak.cz/forum/showthread. ... eho-obsahu a tam to dělal FW. Pomohlo jen nahrát jiný FW.
 12. TO Kodl: Jsi si jist tím resetem na tovární nastavení po načtení nového FW? Já mam totiž za to, že to přepíše i FW na původní tovární. Nedávno jsem si totiž všiml, že u verze SW mam poznámku že je z konce dubna. Přitom jsem dělal celou řadu načtení nového FW v květnu a červnu tak jak vycházely. Postupně jsem prováděl další testy ohledně omezení práv přehrávat nahrávky. Bohužel jsem zjistil, že to nemá řešení. Posledně jsem zkoušel následující opatření: - Vypnul jsem UPnP. Stejně to u programů dekódovaných CI+ nefunguje a myslel jsem, jestli to celkově nedělá nějaký bordel. Nepomohlo to. - Prohodil jsem pořadí tunerů. Původně jsem měl vstup antény zapojený na vstup vestavěného kabelového 2tuneru, z výstupu tohoto tuneru propojkou připojený na vstup přídavného kabelového 2tuneru, a výstup z tohoto pak pokračuje dál do TV. Chtěl jsem zjistit, jestli to nemá nějaký vliv. Žádný vliv to nemělo. - Nahrál jsem nový FW co vyšel někdy teď v únoru. Taky to nepomohlo. Při testech jsem tedy vypozoroval následující záležitosti. První nahrávka z kódovaného kanálu je bezproblémová. Můžu jí přehrávat, jak chci, stříhat jak chci, kopírovat mimo ISIO jak chci. Žádna hláška o časové limitaci práv k užívání se neobjevuje. Jakmile ale provedu druhou a další nahrávku v kratším časovém odstupu (a je úplně jedno, jestli je odstup jen 5min nebo třeba i několik hodin, jedině to řeší odstup snad skoro 24h a více, nebo mam dojem jestli to nějak neresetuje stažení SFI - to musím ještě vyzkoušet) ze stejného kanálu tak začnou problémy. Nahrávka je jako by složena z 2 - 3 částí. První část (jestli že je) končí 2s. Po ní následuje takové jako by bliknutí (na zlomek sekundy se jakoby objeví černá obrazovka) a tím začne druhá část, která trvá až po 11s záznamu. Když jsem ve střihové obrazovce a dam v této části Pause, tak se objeví v popisu pod oknem hláška „z licenčních důvodů je možné záznam přehrát pouze do 90 minut po vysílání“. U některých nahrávek chybí první 2s část a je hned od začátku je tato s limitací přehrávání na 90min. Po 11s následuje až do konce nahrávky třetí část, která už je opět normální. Chování těchto nahrávek je pak následující: - Po uplynutí 90min od nahrání prostřední část 2s - 11s zmizí (ta s hláškou „z licenčních důvodů je možné záznam přehrát pouze do 90 minut po vysílání“ při Pause). Při přehrávání pak nahrávka začne od začátku, po 2s je bliknutí a pokračuje až 11s. Popř. rovnou začíná 11s. - Jakmile na takovou nahrávku sáhnu střihem (umazání jakékoliv části atd., jedno jestli ze začátku, z konce, nebo z prostředku) tak se u ní objeví hláška "právo užívání vyprší ...." a datum vzdálené zhruba 126dnů od data pořízení nahrávky a čas o hodinu více než je čas konce nahrávání nahrávky. Když nahrávku jakkoliv zkrátím, tak se o tento čas posune i čas vypršení práv k užívání. Po tomto datu nejde s nahrávkami už nic dělat - nejdou přehrávat, neotevře je třeba TSDoctor atd. Tohle podle mého nemá nic společného s nějakými omezeními, co vysílá UPC nebo co dělá CI+. Testování jsem třeba prováděl že jsem jeden pořad z Eurosport 1 HD nahrával po 5min úsecích a mezi jednotlivými úseky 5min přestávka. Tj. kdyby to bylo nějaké plánované omezení, tak to bude hned u první nahrávky a bude to vidět u nahrávek pořád a ne až když na to sáhnu střihem Dle mého je to nějaká chyba FW, která se nejspíše objevuje jen u kabelových CI+ karet UPC. Nebo je špatně něco s konkrétně mým ISIO. Uvažuju obrátit se s tímto problémem na Omko. Jenomže ti bohužel nemají možnost testování v kabelové síti UPC, takže jediné co budou vědět, jestli jim někdo podobný problém taky reportuje. Zajímavé by bylo mít možnost to zkusit s jiným ISIO jestli to bude se stejným FW a stejnými kartami dělat taky, protože kdyby ne tak by se vědělo, že je něco s mým ISIO. Další věc je napsat tohle na TVfreeks, protože tady jak to vypadá, že už nikdo neví co s tím.
 13. Ahoj, díky za test, i když jsem to myslel testovat trochu jinak. Myslel jsem, aby šly nahrávky z jednoho kanálu za sebou. Tj. třeba 14:00 – 14:20 Nova Sport 1 a pak hned 14:20 – 14:30 další taky z Nova Sport 1, a paralelně s tím třeba od 14:10 – 14:30 Sport 1 a pak hned 14:30 – 14:40 taky ze Sport 1. Já jsem zatím taky testoval a moc optimisticky to zatím nevypadá. Chtělo by to, kdybych měl starý CI modul bez "+" jak se to bude chovat, bohužel mam všechny 3 jen CI+. Mam podezření, že to dělají právě CI+ moduly nebo obecně že je co se týče UPC něco podělaného. Nahrávky se dají v zásadě rozdělit na 2 skupiny: - A) Korektně nahrané: Ty začínají při přehrávání časově od 0s a není s nimi žádný problém, co se týče limitace práv užívání, ať s nimi dělám cokoliv. - B) Nekorektně nahrané: Jdou sice normálně přehrávat, ale když už tam hláška o právech není od začátku tak se tam později objeví. Jsou to nahrávky, které nezačínají při přehrávání od 0s, ale většinou od cca 11. nebo 12. sekundy, nebo tam první 2s jsou a pak je skosk až k té 11. nebo 12. Tady stačí, abych s nimi udělal jakoukoliv editaci, a hláška se tam hned objeví. Stačí ustřihnout část konce, začátku, vystřihnout nějakou část zevnitř, nebo nahrávku rozdělit na 2 samostatné. Stejně tak taková nahrávka nejde jako samostatná překopírovat ven z ISIO (pouze násilně s celým adresářem) a pak stejně třeba TSDoctor nahlásí, že je kódovaná (i když tam ta hláška v ISIO ještě není). Když pak nahrávku nakopíruju zpět do ISIO tak už tam hláška o časové limitaci práv je. Jestli se nahrávka stane nekorektní typu B), nebo nestane, mi přijde, že je relativně věc náhody (resp. mechanismus jsem zcela ještě nerozluštil) s tím, že tomu napomáhají věci, jako že jdou nahrávky příliš rychle za sebou atd.: - Když byl odstup mezi nahrávkami 0s tak se to dělo u řekněme 90 nebo 95 % nahrávek (vyjma první) - Když jsem dal odstup 1min a 5min tak se to děje stejně, ale méně. Třeba v So jsem nahrával následovně (to byl ostrý provoz, nikoli testovací): 1) 9:00 – 10:45 Eurosport 2: Nahrávka dopadla korektně. 2) 11:00 – 13:15 Sport 1: Nahrávka dopadla korektně. 3) 14:00 – 18:00 Sport 1: To už se nahrálo nekorektně jako za B). Byly tam nahrány 2 pořady. Jednak od 14:00 Kvalifikace F1 a pak od 15:30 GP2. Když jsem to rozstřihl na 2, abych měl zvlášť kvalifikace F1 a zvlášť GP2 tak se u nahrávky najednou objevila hláška o časové limitaci práv k užívání. Ještě chci dělat další testy, protože teď vím na co se zaměřit. Prostě to vypadá, že když jdou nahrávky příliš rychle za sebou (časový odstup mezi koncem jedné nahrávky a začátkem druhé je moc krátký) tak je ta následující nahrávka nějak na začátku pokažená.
 14. Řekl bych b) je správně - kupují šunty za pár centů. Třeba Handan, který byl proti Kaon milionový, se v létě, když je horko, běžně sekal a jeden se odporoučel úplně. Když zadáte do vyhledávače Handan nebo Kaon tak jediné odkazy prakticky nacházíte v souvislosti s UPC, jinak žádné stránky výrobce nic. Nejspíše šunt Made in PRC.
×
×
 • Vytvořit...