Přejít na obsah

zajdee

Uživatel
 • Počet příspěvků

  129
 • Registrace

 • Poslední návštěva

 1. thaischumi: Compal mam doma a zadna automaticka inspekce provozu na nem neprobiha. Dokud nemam rucne nastavenou adresu z rozsahu 192.168.100.0/24, tak se na nej nedostanu. (Na routeru ji mam jako druhou adresu navic k tomu, co mi prideli sit.)
 2. Rezim modem = bridge Compalu se po prepnuti do rezimu modem zmeni IP adresa ze 192.168.0.1 na 192.168.100.1 a prestane fungovat DHCP server uvnitr (logicky). Naopak pokud odpojite kabel a pripojite ho, dostanete verejnou IP adresu od UPC. Pristup do administrace Compalu je stale mozny, ale je treba si na pocitaci rucne nastavit IP adresu napr. 192.168.100.2 s maskou 255.255.255.0 a pak v prohlizeci otevrit http://192.168.100.1/ mackani tlacitka Reset neni treba.
 3. zajdee

  IPv6

  V CR jen novym. Existujicim jen na vyzadani. Na SK urcite novym, stavajici podle nejakych zprav maji migrovat (nekdy). Ovsem musite mit i spravny kabelovy router.
 4. zajdee

  IPv6

  Tak jiste. IPv6 totiz zadnny forwarding nepouziva (z principu). Dneska jsem vyzkousel explicitni povoleni urcitych portu podle meho navodu vyse a konektivita zvenku fungovala...
 5. Musím říct, že od okamžiku přepnutí přípojky na IPv6+DS-Lite (a tedy i násilného přepnutí Compalu z Bridge do režimu Router) se mi Compal chová trošku slušněji. S dřívější konfigurací začal do 24 hodin od rebootu ztrátovat pakety, od přepnutí jsem tenhle stav neviděl (v4 i v6 je stabilnější). Uvidíme za týden, dva, jestli to není jen nějaká krátkodobá dobrá nálada.
 6. zajdee

  IPv6

  Compal ma ve vychozim nastaveni aktivni restriktivni IPv6 firewall. Abyste se dostal zvenku na stroj ve vnitrni siti, je treba v nastaveni Compalu firewall bud uplne vypnout, nebo v Security-IP and Port filering udelat vyjimku ve firewallu. Tuhle vyjimku ve firewallu ostatne doporucuju, jinak compal zabiji zakladni princip IPv6 - moznost spojit se kazdy s kazdym. New Inbound rule - Protocol: TCP/UDP - Source IP: All - Destination IP: All - Source port range: Any - Destination port range: 32768-65535 Timhle pravidlem se zajisti, ze Compal povoli vsechna prichozi spojeni na porty v rozsahu 32768-65535. Tyto porty pouzivaji aplikace pro vzajemnou komunikaci, napr. prenos souboru nebo audia/videa, bez ucasti serveru v ceste. https://support.microsoft.com/en-us/hel ... dows-vista https://en.m.wikipedia.org/wiki/Ephemeral_port
 7. A konfiguraci modemů připravuje kdo? No zase UPC. Takže jde o to najít cestu, jak to zařídit, aby byla funkční IPv6-only v bridgi až na schopný zákaznický router. (Compal není ani zdaleka schopný.)
 8. quadra2030: BFU ať má klidně jen Compal, ale v Liberty Global se zjevně nikdo nezamýšlel nad náročnějším uživatelem (nativní dual-stack není, bridge mode není, a takhle zmršený to mají ve všech zemích). Marek-26: Konfigurace čeho to neumožňuje? Standard umožňuje režim IPv6-only už dlouho (od DOCSIS 3.0), naopak ve standardu není ani slovo o DS-Lite (DS-Lite je totiž IP nadstavba nesouvisející s DOCSISem, IPv4 tunel uvnitř IPv6 paketů). V Německu minimálně chvíli umožňovali TC7200 používat v bridge režimu (https://forum.pfsense.org/index.php?topic=108258.0) a pak se zákazník dostal přesně do toho stavu, který jsem popisoval.
 9. To je samozrejme nesmysl. IPv6 bych dostal stejne jako ji dostava Compal (DHCPv6 IA pro WAN, DHCPv6 Prefix Delegation pro oddelegovany /56 prefix) a na IPv4 bych se dostal pomoci vlastniho zarizeni s podporou DS-Lite.
 10. Kratke prvni zkusenosti: - compal umi delegovat prefix na zarizeni (router) za nim. Prefix ma velikost prave /60 a muze byt jen jeden, vic jich compal nezvlada pridelit (i kdyz upcckem pridelena sit ma 16 takovych prefixu). - compal nejde do rezimu bridge ohackovat ani pomoci primeho zaslani konfiguracniho pozadavku na setter.xml (pro ty znalejsi), zustava v rezimu router - prefix globalniho ipv4 natu pro ds-lite pripojky je 86.49.192.0/18 - adresa aftr stroje je aftr01.chello.cz, ale ze stroju za compalem ds-lite spojeni sestavit nelze (nejspis je filtrovano necim na ceste, mozna podle ip adres - viz dale) - WAN strana compalu dostava adresy (v Praze, na me CMTS) z rozsahu 2a02:8302:0:7::/64 - LAN strana compalu pouziva adresy z 2a02:8308::/32 - test-ipv6.cz ukazuje 10/10 - pcp neotestovano - cg-nat pro ds-lite nejak bezi, do cesty paketum pridava par milisekund (jednotky)
 11. Compal je opravdu špatný modem. Ztrácení paketů je na běžném pořádku. Co to může udělat s datovým provozem streamu, je každému jasné - zaškobrtnutí, případně nezotavení se ze zaškobrtnutí. Hned, jak bude mít UPC v nabídce lepší modem, přecházím. Pokud nepotřebujete nejvyšší rychlost, přejděte na jiný modem. (Pro mě je alternativou downgradovat Compal v režimu bridge na Ubee modem, což znamená i downgrade služby z 400/40 na 300/30...)
 12. Uz tu k tomu tema je: viewtopic.php?f=24&t=6417
 13. zajdee

  IPv6

  ...coz jsem presne psal.
 14. zajdee

  IPv6

  UPC v zahraničí (i v CZ) skutečně používá DS-Lite, ale aby zákazník s 3208 automaticky dostal DS-Lite, to by mohlo dosti lidem rozbít domácí síť. Proto se ptám, jak to vypadá u Dz. (ledaže by si vyžádal přepnutí na DS-Lite aktivně?).
×
×
 • Vytvořit...