Přejít na obsah

funk

Uživatel
 • Počet příspěvků

  9
 • Registrace

 • Poslední návštěva

 1. funk

  MSI US54G

  S konkrétním zařízením nemám zkušenosti. V administračním rozhraní by mohla být volba blokování broadcast paketů Netbios. Rozhodně doporučuji na zkoušku vypnout u obou PC firewall.
 2. funk

  Opet wifi - mobil ano, notebook ne

  Osobně bych zkusil stahnout nejakou live distribuci Linuxu a zkusit se připojit z ní. Možná by stálo za to nastavit IP adresu na pevno. Připadne mi to dost zvláštní, s něčím podobným jsem se nesetkal.
 3. Ještě za leden mi došlo vyúčtování se zpoplatněným voláním na KC. Reklamace jsou sice uznávány, ale je to dost nefér vůči těm, kteří si toho nevšimnou. Je mi podezřelé, že odstranění takovéto techniické závady - přesměrování čísla trvá několik měsíců.
 4. Já jsem na infolince strávil cca 2 x 30 minut. Zajímalo by mě, jestli je možné proplacení těchto nákladů požadovat po Karnevalu. Předpokládám že toto právo mám, vzhledem k tomu, že se nejednalo chybu z mé strany.
 5. Vzpomínám si, že jsem před nějakou dobou volal na infolinku ohledně řešení nějakého problému a mimochodem jsem se zeptal, jestli se ARP pakety započítávají do oběmu stažených dat. Odpověď zněla "ne". Následně jsem se přesvětčil o tom, že se opravdu započítávají, resp. jejich oběm počítadlo započítalo s obdivuhodnou přesností. Vzhledem k tomu, že jsem měl jeden z vyšších tarifů, tak mi tento datový tok připadal zanedbatelný. Nicméně nechápu jak je možné, že se jim tento problém nepodařilo za uplynulých několik let vyřešit. Přitom se zřejmě jedná pouze o chybné nastavení routerů.
 6. funk

  wifi a Karneval

  WAN konektor potreba neni. Problem muze byt v tom, ze od karnevalu dostanete 2 IP adresy a pripojite 3 zarizeni (AP, PC, Notebook). Nicmene AP nepotrebuje internet, takze muze mit jakoukoliv jinou IP adresu. Pro WL-5460AP existuje firmware, co z nej umi udelat router, resp. NAT. Da se stahnout na adrese http://www.appro.cz/ ale nevim, jestli to v te bezplatne verzi zvlada.
 7. funk

  Poradte router min 3xLAN a LPT printserver

  Bacha, to neni primo print server, ale umoznuje vzdalenej pristup k LPT portu (moc to nechapu). Je potreba na kazdym pocitaci ten port zvlast instalovat a rekl bych ze bude problem tisknout takhle z nekolika pocitacu soucasne.
 8. Jak vyrobit z přebytečného USB kabelu od modemu USB lampičku Co budete potřebovat: Pájku, cín LED diodu, nebo více diod (nejlépe supersvítívé) Odpor (rezistor) USB kabel Ucvakněte konec kabelu (ten co měl být původně zapojený do modemu) ... Na červený a černý drát připájejte odpor a LEDku do série, ostatní dráty se nepoužijí ... Důkladně zaizolujte (v opačném případě si můžete odpálit USBčko) ... A je to ... Výpočet odporu: podle ohmova zákona R=U / I napětí USB (5,1 V) odpor = --------------------------- = 255 ohmů proud LED (cca 20 mA = 0,02 A) Nezaručuju, že ten kabel po vás nebudou chtít u Karnevalu vrátit
 9. funk

  Sdílení kabelovky - je to legální?

  jenze to by tvuj NAT musel nejdriv routovat ARP pakety, coz se bezne nedela
×