Přejít na obsah
 • Sdělení

  • David - UPC

   Vítejte na diskuzním fóru UPC Zone   19.7.2017

   UPC Zone je nezávislé internetové fórum, kde mohou uživatelé mezi sebou diskutovat, sdílet zkušenosti a rady. Kritika zde není cenzurována, avšak chovejte se slušně a dodržujte pravidla fóra.

jobro

Uživatel
 • Počet příspěvků

  69
 • Registrace

 • Poslední návštěva

 • Days Won

  1

jobro last won the day on 6. prosince 2017

jobro had the most liked content!

O uživateli jobro

 • Hodnost
  Nováček

Služby UPC

 • Místo odběru služeb UPC
  Karviná
 • UPC Internet
  Internet 30
 • UPC televize
  TV Start
 • UPC Telefon
  Starší služba
 • Zařízení od UPC
  Compal
 1. Novy modem UPC COMPAL CH7465LG

  Možná, že to podivné hlášení je způsobeno tím, že router každý den ráno zapínám - na noc je vždy vypnutý.
 2. Novy modem UPC COMPAL CH7465LG

  Nechci zkládat nové vlákno ke Compalu. Proto vkládám dotaz zde (používám "falešný citát", protože nevím jak vstoupit do otevřeného vlákna!). Můj Compal každý den vypisuje v síťovém logu tuto hlášku: MIMO Event MIMO: Stored MIMO=-1 post cfg file MIMO=-1;CM-MAC=54:67:51:8c:64:1c;CMTS-MAC=00:00:00:00:00:cc;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.0; Nevím, co si o tom myslet - vše funguje normálně. Mám vypnutou Wi-Fi síť.
 3. Wifi Free

  Pán měl zřejmě na mysli zrušení služby Wi Free... Já bych to tak radikálně neřešil, jsou situace, kdy se to může hodit. Uvítal bych, kdyby aktivace i deaktivace Wi Free byla plně pod kontrolou uživatele na Moje UPC. A nemusel se obracet na technické oddělení, když chce vysílání Wi Free deaktivovat. To znamená, že by si to sám zapnul i vypnul. Vhodné to je v případě, když svoji domácí Wi Fi síť využívá jen příležitostně a má ji po většinu času vypnutou.
 4. Wifi Free

  Jak si představuješ připojení pomocí Wi Free? UPC tvrdí, že připojení je možné využíváním sítě domácích i jiných uživatelů. Jaký dosah tyto sítě mají? Odpovím si sám - malý. Reálné je připojení v domácnosti na návštěvě, kde majitel bytu, nebo nejbližší sousedé v domě jsou na UPC. Nebo v obchodě, kavárně, restauraci, kde běží síť UPC Wi Free (omezeno na 5 připojených účastníků). Venku na ulici to asi fungovat nebude. A těžko budeš stát někomu cizímu před barákem, abys využil jeho Wi Free. V domech s více byty, kde všichni "vysílají" Wi Free je značné rušení, protože modemy jsou obvykle nastaveny na automatickou volbu kanálu a UPC má v "oblibě" kanály 1, 6 a 11 (12). Takže zmatek nad zmatek.
 5. Nemohu na webu UPC najít dokument, který mění podmínky k 1.2.2017. Všeobecní Obchodní podmínky tam jsou jen loňské.
 6. Compal - nové firmware

  U mého Compalu zůstaly stejné volby, které byly v předchozí verzi firmware. Odlišnost se projevila jen v tom, že nešlo na dálku vypnout vysílání Wi-Free. Po delší korespondenci s UPC mi sdělili, že musím resetovat modem do továrního nastavení. Poté se Wi-Free vypnulo...
 7. Compal - nové firmware

  Starý: CH7465LG-NCIP-4.50.18.22-1-NOSH Nový: CH7465LG-NCIP-4.50.18.23-4-GA-NOSH
 8. Někdy kolem 23.7.2017 poslal UPC do uvedeného modemu nový firmware. Výsledkem bylo, že v administraci modemu byla angličtina (nevadí). Ale také se mi zaplo vysílání Wi-Free, které jsem měl předtím po dohodě s UPC deaktivované (vadí). Wi-Fi používám doma jen vyjíměčně a v domě jsme všichni na UPC a tak mám v okolí spoustu aktivních sítí. Modemy sousedů jsou v režimu automatické volby kanálu a po případném restartu "putují" po kanálech pásma 2,4GHz sem a tam. Je z toho pěkný zmatek a rušení. Žádal jsem UPC o deaktivaci mého vysílání Wi-Free a odpověděli mi, že si mám deaktivovat Wi-Free pomocí volby na účtu u Moje UPC. Tam to ale nejde - lze jen vypnout vlastní (můj) přístup do této sítě, ale vysílání modemu pokračuje dál... Jak to vlastně funguje?
 9. UPC Zone v novém

  Přes protesty uživatelů, že fórum je špatně čitelné, se prosadil vzhled takový, jako je. Na př. šedé písmo na méně šedém pozadí - kdo to vymyslel? A že dnes je "trend" ředit vše a všude, prosazuje se homeopaticky ředěný text a naředěná informace. Vždyť ani chlast neobsahuje poctivých 40% lihu, ale méně... Podobný dizajn mají i Windows 10. To je považováno za pokrok! A nastojte - některým lidem se "to" líbí!
 10. Compal a Wi-Free

  Nejednalo se o zkrácení kabelu v rozvodné skříni, ale v účastnické zásuvce v bytě... Asi jsem to popsal poněkud nejasně. Kontakt v zásuvce není tvořen pružnou růžicí, která by svírala vodič z kabelu. Je tam špatně vidět, ale vypadá to tak, jako by kontakt byl tvořen pružným jazýčkem (nepozlaceným) a dotýká se vodiče jen z jedné strany. Je pochopitelné, že když se s kabelem celé měsíce nepohne, tak může ztratit kontakt. Svůj vliv může mít i tolerance průměru vodiče v kabelu.
 11. Compal a Wi-Free

  Pokračování Compal - poněkud jiné téma: Stalo se, že občas modem "ztrácel" pakety. Ztráta paketů byla až tak velká na př. 66%, že modem nenavázal spojení s internetem. Pomoc byla zvláštní: vyjmout a znovu zasunout datový kabel do zásuvky (F-konektor). A už to opět fungovalo. Stávalo se to jednou nebo dvakrát ročně a projevovalo se to zřetelně při spojení Skype. Ale poslední dobou už to dělalo kdykoliv v týdnu. Podle mé laické úvahy byla vada v samotné F-zásuvce. Technik od UPC ale měřením zjistil, že vada je v přívodním kabelu (který byl poškozen necitlivým ohybem v přívodní krabici). Údajně stačí nesprávný rádius zahnutí kabelu a dojde k jeho narušení. Nakonec ustřihnul cca 10cm (vadného) kabelu. Zatím se zdá, že vada byla odstraněna. Ale vzhledem k tomu, že se projevovala nepravidelně, není vyhráno...
 12. UPC Zone v novém

  V některých vláknech nelze skočit přímo na poslední příspěvek. Musí se nejdříve celé vlákno otevřít a potom vybrat poslední příspěvek. Mnohé staré příspěvky se "převedly" bez formátování. Zůstaly v nich formátovací značky html a ztratilo se oddělování odstavců. A tak u delších příspěvků to vypadá jak klínopisné písmo na hliněných tabulkách - souvislý text z rohu do rohu. Mdlý, nekontrastní text se špatně čte. Už není funkce "Náhled" a nelze si zkontrolovat, jak bude příspěvek po odeslání vypadat. Vyskakovací okna s informacemi, když se člověk jen přiblíží myší k určitým objektům působí značně rušivé (a zbytečná fičura). Grafika je plně v současném trendu - mnoho prázdného prostoru... prostě pokrok nezastavíš!
 13. Compal a Wi-Free

  Přístup do administrace modemu, který je v režimu "router" umožňují obě adresy 192.168.0.1 i 192.168.100.1. V režimu "modem" jen adresa 192.168.100.1. Na počítači není nutné nic měnit. Přepínání režimů není ukončeno žádnou hláškou. Po provádění tohoto úkonu se jen zastaví otáčení "růžice" a prohlížeč po chvíli vypíše hlášení, že zařízení přestalo komunikovat. Toto chování jsem považoval za chybu, ale je to svérázné chování Compalu. Po každé změně režimu modem dělá úkony, jako po restartu a delší dobu trvá, než lze pokračovat v jeho užívání. Podobné zmatky dělá Compal když obnovíme konfiguraci z uloženého konfiguračního souboru. Soubor (který vytvořil) ve složce nenajde, musí se ručně vypsat jeho jméno. Během obnovy se střídají různé podivné obrazovky, ale Compal nakonec sám úspěšně restartuje... Takže tolik ke kauze Wi-Free - operátor UPC mi deaktivoval vysílání této sítě (cituji: ...změna se propíše nejpozději do 24 hodin), doufám, že to vydrží.
 14. Compal a Wi-Free

  Už se vyjasnilo: tebou uváděný popis je na straně 22! (a ne na 23). Soustředil jsem se na čtení "vpřed" a necouvnul o jednu stránku. Také je to dáno tím, že manuál v PDF je graficky špatně zpracován - šedé písmo na světlém pozadí - to moje dioptrie nezvládají... Díky. P.S. Zkoušet to zatím nebudu, když se mi podařilo vypnout Wi-Free. Když mi budou nutit abych také na Compalu "vysílal", tak přejdu na režim bridge a použiju vlastní router.
 15. Compal a Wi-Free

  sodexcz Díky za informace a snahu pomoci. Manuál jsem prošel, ale na str. 23 nic není od IP adresách, které se "mění". Manuál je možná určen pro mírně poučené laiky a režimem "bridge" se vůbec nezabývá. Možná, že jsem moji situaci špatně vysvětlil. Proto znova: 1. Compal propojen Ethernetovým kabelem s počítačem. 2. Přepnu Compal zatržítkem "Zapnout režim modem". Dám "Použít změny". 3. Odhlásit se už nemohu, protože ta "větrná růžice", která signalizuje vykonávání změn se neustále točí. 4. Internet Explorer po chvíli ohlásí, že zařízení na adrese 192.168.0.1 neodpovídá 5. Od toho okamžiku je Compal nepřístupný pro uživatele na původní adrese pro administraci 192.168.0.1. 6. Adresu 192.168.100.1 jsem nezkoušel. Oficiálně není nikde uvedena. Snad někdy příště, až mi poradna z UPC odpoví. P.S. Primárně mi šlo o to, zbavit se vysílání sítě Wi-Free. To se po resetu podařilo, pokud mi to UPC zase dálkově nezapne...
×