Přejít na obsah

jobro

Uživatel
 • Počet příspěvků

  102
 • Registrace

 • Poslední návštěva

 • Days Won

  2

jobro last won the day on 16. září

jobro had the most liked content!

O uživateli jobro

 • Hodnost
  Člen

Služby UPC

 • Místo odběru služeb UPC
  Karviná
 • UPC Internet
  Internet 30
 • UPC televize
  TV Start
 • UPC Telefon
  Starší služba
 • Zařízení od UPC
  Compal

Návštěvy profilu

Návštěvy profilu jsou zakázány a nejsou zobrazeny ostatním uživatelům.

 1. jobro

  Modem UPC COMPAL CH7465LG

  tomus: neměřil jsem "délku výpadku", nenapadlo mě to, když je brouzdání po webu najedou ukončeno: pokazil se mi počítač? Ale když člověk kouká na blikající zelenou ledku na modemu, zdá se mu to dlouho. quadra2030: odpověděl ti Evžen - ano obyčejná slušnost - to se ale dnes nenosí. UPC disponuje automatem, který rozesílá různé zprávy. Na př. UPC mě zásobuje dvakrát měsíčně zprávami o očekávané a také o zaplacené platbě. Posílá to automat. V upozornění na následující platbu je vždy uvedena částka, která nekoresponduje s tou, která je uvedena ve smlouvě. Automat se plete? Ze začátku jsem se snažil upozornit na tuto disproporci. Vždy jsme byl ujištěn, že částka, uvedená ve smlouvě platí a příští měsíc se zas automat "spletl". Teď už to neřeším... To bych musel každý měsíc měnit příkaz v bance.
 2. jobro

  Modem UPC COMPAL CH7465LG

  Nový konfigurační soubor byl na modem poslán v neděli 16.9.2018 kolem 8:30h. Vnitřní název souboru v Compalu je: 5467518C641C-10.128.128.165.bin. Soubor jsem si zálohoval. Po uložení má stejný název jako původní tj. CH7465LG-Cfg.bin. Liší se velikostí: původní měl 39,9kB, nový má 45,9kB. Otázka: neměl by být zákazník předem informován, že se s modemem "něco děje"? Totiž po celou (poměrně dlouhou) dobu změny konfigurace bez varování modem nekomunikuje se sítí. A také by měl být uživatel informován o tom, jak se změna konfigurace projeví v provozu. Jestliže dokáže automat na UPC informovat e-mailem o pravidelných měsíčních platbách za služby, mohl by informovat zákazníka i o takových změnách... Případně tyto operace zveřejnit s předstihem na svém webu.
 3. jobro

  Modem UPC COMPAL CH7465LG

  Omluva - asi potřebuji brýle...
 4. jobro

  Modem UPC COMPAL CH7465LG

  Na obrázku nejsou konektory typu F. Modem používá ty "šroubovací", které vypadají jinak. Viz https://www.google.com/search?q=konektor+f&sourceid=ie7&rls=com.microsoft:cs-CZ:IE-SearchBox&ie=&oe=
 5. jobro

  Modem UPC COMPAL CH7465LG

  Podle všeho, prodloužený start modemu je/byl způsoben tím, že UPC "rozesílá" v určitých intervalech nový firmware. Letos už to bylo několikrát a nyní mám verzi CH7465LG-NCIP-6.12.18.24-5p4-NOSH. Po takovém upgrade vždy trvá déle, než se Compal zmátoří... Nevím, jak probíhá tato akce u modemů, které běží nonstop. Já jej vypínám na noc, nebo když odcházím mimo byt.
 6. jobro

  Modem UPC COMPAL CH7465LG

  Pomalý start Compalu po zapnutí. Také vám trvá dlouho, než modem naváže spojení a připojí se k internetu? Musím čekat dlouhé minuty (po zhasnutí kontrolek), než zmizí vykřičník u ikonky sítě.
 7. jobro

  Vodafone: tak se na zákazníky musí!

  Nebuď demagog. Někdo potřebuje náklaďák někomu stačí dodávka, někomu osobní auto, jinému jízdní kolo. A jsou lidi, co chodí pěšky a nepotřebují mobilní telefon...
 8. jobro

  Vodafone: tak se na zákazníky musí!

  Kdo potřebuje "rychlé" připojení? Průměrnému člověku stačí pro surfování, poštu a shlédnutí nějakých videí bohatě těch zavrženíhodných 10Mbps, v lepším případě 20Mbps. Takže to není česká škudlivost, ale pragmatické zhodnocení poměru cena/výkon. K čemu je vysoká rychlost, když načítání stránek na webu brzdí vynucené kolečko reklamních a jiných (sledovacích webů), které absolvuje prohlížeč, než zobrazí žádaný obsah! Zde se vysoká rychlost připojení projeví jen málo. To nemluvím o webech, které záměrně omezují rychlost stahování dat.
 9. jobro

  Modem UPC COMPAL CH7465LG

  Měl jsem (mám) stejný problém. V mém případě pomalé WiFi způsobovala zastaralá mini karta v notebooku. Ale moje příspěvky na toto téma zmizely z tohoto vlákna. Pro získání plného rozsahu vysílaných kanálů (1 až 13) mi tech. oddělení doporučilo tovární nastavení/reset routeru. Bez úspěchu - stále mám v roletce jen kanály 1 až 11.
 10. Ještě poznámka ke Compalu: Volba kanálů na 2,4GHz je omezena jen na 1 až 11. Škoda, protože toto pásmo u nás v domě je zamořeno a kanály 12 a 13 by se hodily.
 11. Původní WLAN mini karta od Intelu má ovladače z roku 2008! Novější nejsou k mání. Test z jinou kartou MediaTek (nějaký typ 1T1R) prošel bez ztráty kytičky. Takže viníkem nízké rychlosti WiFi je stará karta. Na bazoši jsou novější karty (pro oba pásma 2,5 i 5GHz), ale nemám odvahu to kupovat... Jelikož to nutně nepotřebuji.
 12. Je to "muzeum": DELL Inspiron 1525, rok 2008, dualcore Intel 1,75GHz, 2GB RAM, Win7, 32bit (původně Vista). P.S. Správně už měl být v elektrošrotu - ale funguje - sám se tomu divím. Pro domácí použití (net, obrázky, muziku, dokumenty...) stačí. K modemu je uvázaný kabelem, WiFi jen vyjímečně. Kupovat do něj novou WLAN kartu už nebudu.
 13. Ano, oba jsou nastaveny na stejný kanál a jsou od sebe vzdáleny 20cm. Chyba je pravděpodobně v interní kartě (Intel?) v notebooku. Složitější šifrování má větší režii a nestíhá. Na jiném notebooku s novější (i když také starší) kartou Ralink to běhá normálně.
 14. Rychle a zběsile ale neběží WiFi prémiového modemu Compal: Pro WiFi doma používám starší TP-Link, protože WiFi mám jen pro občasné připojení tabletu a mobilu. TP-Link se dá jednoduše vypnout. Compal nemá hw vypínač WiFi. Po zvýšení rychlosti připojení UPC jsem vyzkoušel i WiFi na Compalu. A světe div se, Compal je na WiFi pomalejší (jen 15Mbps) než starý TP-Link (21Mbps)! Nedovedu si tento rozdíl vysvětlit, když Compal je dimenzován na "vysoké" rychlosti... Může být důvodem rozdílu v rychlosti WiFi to, že Compal používá kódování WPA2-PSK a TP-Link jen WEP?
 15. Tak dnes 12.5.2018 mi už běží "zvýšená" rychlost download ze 30 na 50Mb/s.
×