Přejít na obsah

jobro

Uživatel
 • Počet příspěvků

  98
 • Registrace

 • Poslední návštěva

 • Days Won

  1

jobro last won the day on December 6 2017

jobro had the most liked content!

O uživateli jobro

 • Hodnost
  Nováček

Služby UPC

 • Místo odběru služeb UPC
  Karviná
 • UPC Internet
  Internet 30
 • UPC televize
  TV Start
 • UPC Telefon
  Starší služba
 • Zařízení od UPC
  Compal

Návštěvy profilu

Návštěvy profilu jsou zakázány a nejsou zobrazeny ostatním uživatelům.

 1. jobro

  Modem UPC COMPAL CH7465LG

  Podle všeho, prodloužený start modemu je/byl způsoben tím, že UPC "rozesílá" v určitých intervalech nový firmware. Letos už to bylo několikrát a nyní mám verzi CH7465LG-NCIP-6.12.18.24-5p4-NOSH. Po takovém upgrade vždy trvá déle, než se Compal zmátoří... Nevím, jak probíhá tato akce u modemů, které běží nonstop. Já jej vypínám na noc, nebo když odcházím mimo byt.
 2. jobro

  Modem UPC COMPAL CH7465LG

  Pomalý start Compalu po zapnutí. Také vám trvá dlouho, než modem naváže spojení a připojí se k internetu? Musím čekat dlouhé minuty (po zhasnutí kontrolek), než zmizí vykřičník u ikonky sítě.
 3. jobro

  Vodafone: tak se na zákazníky musí!

  Nebuď demagog. Někdo potřebuje náklaďák někomu stačí dodávka, někomu osobní auto, jinému jízdní kolo. A jsou lidi, co chodí pěšky a nepotřebují mobilní telefon...
 4. jobro

  Vodafone: tak se na zákazníky musí!

  Kdo potřebuje "rychlé" připojení? Průměrnému člověku stačí pro surfování, poštu a shlédnutí nějakých videí bohatě těch zavrženíhodných 10Mbps, v lepším případě 20Mbps. Takže to není česká škudlivost, ale pragmatické zhodnocení poměru cena/výkon. K čemu je vysoká rychlost, když načítání stránek na webu brzdí vynucené kolečko reklamních a jiných (sledovacích webů), které absolvuje prohlížeč, než zobrazí žádaný obsah! Zde se vysoká rychlost připojení projeví jen málo. To nemluvím o webech, které záměrně omezují rychlost stahování dat.
 5. jobro

  Modem UPC COMPAL CH7465LG

  Měl jsem (mám) stejný problém. V mém případě pomalé WiFi způsobovala zastaralá mini karta v notebooku. Ale moje příspěvky na toto téma zmizely z tohoto vlákna. Pro získání plného rozsahu vysílaných kanálů (1 až 13) mi tech. oddělení doporučilo tovární nastavení/reset routeru. Bez úspěchu - stále mám v roletce jen kanály 1 až 11.
 6. Ještě poznámka ke Compalu: Volba kanálů na 2,4GHz je omezena jen na 1 až 11. Škoda, protože toto pásmo u nás v domě je zamořeno a kanály 12 a 13 by se hodily.
 7. Původní WLAN mini karta od Intelu má ovladače z roku 2008! Novější nejsou k mání. Test z jinou kartou MediaTek (nějaký typ 1T1R) prošel bez ztráty kytičky. Takže viníkem nízké rychlosti WiFi je stará karta. Na bazoši jsou novější karty (pro oba pásma 2,5 i 5GHz), ale nemám odvahu to kupovat... Jelikož to nutně nepotřebuji.
 8. Je to "muzeum": DELL Inspiron 1525, rok 2008, dualcore Intel 1,75GHz, 2GB RAM, Win7, 32bit (původně Vista). P.S. Správně už měl být v elektrošrotu - ale funguje - sám se tomu divím. Pro domácí použití (net, obrázky, muziku, dokumenty...) stačí. K modemu je uvázaný kabelem, WiFi jen vyjímečně. Kupovat do něj novou WLAN kartu už nebudu.
 9. Ano, oba jsou nastaveny na stejný kanál a jsou od sebe vzdáleny 20cm. Chyba je pravděpodobně v interní kartě (Intel?) v notebooku. Složitější šifrování má větší režii a nestíhá. Na jiném notebooku s novější (i když také starší) kartou Ralink to běhá normálně.
 10. Rychle a zběsile ale neběží WiFi prémiového modemu Compal: Pro WiFi doma používám starší TP-Link, protože WiFi mám jen pro občasné připojení tabletu a mobilu. TP-Link se dá jednoduše vypnout. Compal nemá hw vypínač WiFi. Po zvýšení rychlosti připojení UPC jsem vyzkoušel i WiFi na Compalu. A světe div se, Compal je na WiFi pomalejší (jen 15Mbps) než starý TP-Link (21Mbps)! Nedovedu si tento rozdíl vysvětlit, když Compal je dimenzován na "vysoké" rychlosti... Může být důvodem rozdílu v rychlosti WiFi to, že Compal používá kódování WPA2-PSK a TP-Link jen WEP?
 11. Tak dnes 12.5.2018 mi už běží "zvýšená" rychlost download ze 30 na 50Mb/s.
 12. jobro

  Modem UPC COMPAL CH7465LG

  Řešíš nesmrtelnost brouka. Až tě ten inkriminovaný "Maximální počet zařízení" nějak omezí, nebo způsobí další nepředvídatelné chování modemu, tak se tomu věnuj. Zatím toto číslo má jen informační hodnotu. Nejlepší bude to potom řešit s technickým oddělením UPC.
 13. jobro

  Modem UPC COMPAL CH7465LG

  Tak nám opět povýšili k 1.5.2018 v poledních hodinách verzi z CH7465LG-NCIP-6.12.18.24-5-GA-NOSH na CH7465LG-NCIP-6.12.18.24-5p4-GA-NOSH. Tentokrát se to obešlo bez tvrdého resetu, jen bylo třeba (velmi) dlouho čekat, než se dokončí všechny potřebné operace. Aktualizace začala z čista jasna tím, že se bez varování přerušilo připojení k internetu. Proč Umělá Inteligence, která to vše v UPC řídí, nepošle předem varování? Zastihlo mě to uprostřed upgrade Windows 10 na verzi 1803... V UPC dokážou každý měsíc poslat upozornění na pravidelnou měsíční platbu, ale na aktualizaci firmware nikoliv.
 14. jobro

  Modem UPC COMPAL CH7465LG

  https://cs.wikipedia.org/wiki/Firmware
 15. jobro

  Modem UPC COMPAL CH7465LG

  30.4.2018 dostal můj Compal nový firmware (6.12.18.24-5). Po aktualizaci vše běželo normálně. Ale po vypnutí a následném zapnutí modem nekomunikoval. Nešlo se přihlásit ani k administraci. Po tvrdém resetu se modem zmátořil a bylo samozřejmě nutné začít "od nuly" včetně obsáhého marketingového ujišťování, jak jsme dobří. Uživatelské nastavení jsem obnovil ze zálohy. Z technického oddělení přišla omluva a ujištění, že reset do továrního nastavení nebyl nutný. U mě bez resetu bych jen koukal na rozsvícené signálky na Compalu a dál nic...
×