Přejít na obsah

jobro

Uživatel
 • Počet příspěvků

  107
 • Registrace

 • Poslední návštěva

 • Days Won

  2

jobro last won the day on 16. září 2018

jobro had the most liked content!

O uživateli jobro

 • Hodnost
  Člen

Služby UPC

 • Místo odběru služeb UPC
  Karviná
 • UPC Internet
  Internet 30
 • UPC televize
  TV Start
 • UPC Telefon
  Starší služba
 • Zařízení od UPC
  Compal

Návštěvy profilu

Návštěvy profilu jsou zakázány a nejsou zobrazeny ostatním uživatelům.

 1. jobro

  Modem Technicolor TC7200 - nejde priojit NB k WIFI

  Sleduji toto vlákno a připadá mi jako "rozhovor" slepého s hluchým. Myslím, že takto koncipované rady nemají šanci na úspěch. Zdá se, že jednodušší by bylo, kdyby tazatel požádal někoho z okolí, který se trochu víc orientuje v síťařině. P.S. Někteří pevně věří, že se dá všechno vyřešit na dálku...
 2. jobro

  Modem UPC COMPAL CH7465LG

  Takto vypadá pásmo 2,4GHz u nás v domě. Má to daleko k ideálu 1 - 6 - 11. Jedině díky tomu, že dosah vysílačů je malý, se účastníci neruší.
 3. jobro

  Modem UPC COMPAL CH7465LG

  Z toho vyplývá, že pásmo 5GHz není spasením, ale má méně použitelných kanálů než 2,4GHz. A "volno" je na něm jen proto, že dosud není masově využíváno. Compal pálí do éteru plným výkonem (snad povoleným). Pro WiFi používám starý Tp-Link, který zapínám jen podle potřeby, tak to neřeším. (Nechce se mi pro občasné použití WiFi pokaždé lézt do administrace Compalu - mohl tam být hw vypínač WiFi - Technicolor ho měl.) Nenašel jsem vysvětlení, proč je v pásmu 5GHz k dispozici tolik kanálů, ale povoleny jsou jen některé. Při mizerném dosahu snad ani rušení od souseda není aktuální.
 4. jobro

  Modem UPC COMPAL CH7465LG

  Doporučováno je přejít na pásmo 5GHz v případě, že je pásmo 2,4GHz obsazeno a tím zarušeno. Důvodem je prý velké množství kanálů, které jsou k dispozici. Ale různé prameny uvádějí velká omezení počtu kanálů, použitelných v interiéru, obvykle to je osm kanálů (36, 40, 44, 48, 52, 56, 60, 64). Nějaké kanály "navíc" údajně nejsou u nás povoleny (kanál čís. 100 a výš). Navíc, zařízení musí mít automatickou regulaci výkonu, v rozsahu -3dB, a dále musí dynamicky vybírat pracovní kmitočet. Více na př. zde: https://www.marigold.cz/wifi/doku.php/frekvence_5ghz Jaký je teda skutečný stav? Pásmo 5GHz poskytuje nezarušený signál jen proto, že je dosud málo využíváno?
 5. jobro

  Modem UPC COMPAL CH7465LG

  Vytvoří se soubor CH7465LG-NCIP-Cfg-bin a lze jej bez potíží znovu načíst do restartovaného Compalu.
 6. jobro

  Modem UPC COMPAL CH7465LG

  tomus: neměřil jsem "délku výpadku", nenapadlo mě to, když je brouzdání po webu najedou ukončeno: pokazil se mi počítač? Ale když člověk kouká na blikající zelenou ledku na modemu, zdá se mu to dlouho. quadra2030: odpověděl ti Evžen - ano obyčejná slušnost - to se ale dnes nenosí. UPC disponuje automatem, který rozesílá různé zprávy. Na př. UPC mě zásobuje dvakrát měsíčně zprávami o očekávané a také o zaplacené platbě. Posílá to automat. V upozornění na následující platbu je vždy uvedena částka, která nekoresponduje s tou, která je uvedena ve smlouvě. Automat se plete? Ze začátku jsem se snažil upozornit na tuto disproporci. Vždy jsme byl ujištěn, že částka, uvedená ve smlouvě platí a příští měsíc se zas automat "spletl". Teď už to neřeším... To bych musel každý měsíc měnit příkaz v bance.
 7. jobro

  Modem UPC COMPAL CH7465LG

  Nový konfigurační soubor byl na modem poslán v neděli 16.9.2018 kolem 8:30h. Vnitřní název souboru v Compalu je: 5467518C641C-10.128.128.165.bin. Soubor jsem si zálohoval. Po uložení má stejný název jako původní tj. CH7465LG-Cfg.bin. Liší se velikostí: původní měl 39,9kB, nový má 45,9kB. Otázka: neměl by být zákazník předem informován, že se s modemem "něco děje"? Totiž po celou (poměrně dlouhou) dobu změny konfigurace bez varování modem nekomunikuje se sítí. A také by měl být uživatel informován o tom, jak se změna konfigurace projeví v provozu. Jestliže dokáže automat na UPC informovat e-mailem o pravidelných měsíčních platbách za služby, mohl by informovat zákazníka i o takových změnách... Případně tyto operace zveřejnit s předstihem na svém webu.
 8. jobro

  Modem UPC COMPAL CH7465LG

  Omluva - asi potřebuji brýle...
 9. jobro

  Modem UPC COMPAL CH7465LG

  Na obrázku nejsou konektory typu F. Modem používá ty "šroubovací", které vypadají jinak. Viz https://www.google.com/search?q=konektor+f&sourceid=ie7&rls=com.microsoft:cs-CZ:IE-SearchBox&ie=&oe=
 10. jobro

  Modem UPC COMPAL CH7465LG

  Podle všeho, prodloužený start modemu je/byl způsoben tím, že UPC "rozesílá" v určitých intervalech nový firmware. Letos už to bylo několikrát a nyní mám verzi CH7465LG-NCIP-6.12.18.24-5p4-NOSH. Po takovém upgrade vždy trvá déle, než se Compal zmátoří... Nevím, jak probíhá tato akce u modemů, které běží nonstop. Já jej vypínám na noc, nebo když odcházím mimo byt.
 11. jobro

  Modem UPC COMPAL CH7465LG

  Pomalý start Compalu po zapnutí. Také vám trvá dlouho, než modem naváže spojení a připojí se k internetu? Musím čekat dlouhé minuty (po zhasnutí kontrolek), než zmizí vykřičník u ikonky sítě.
 12. jobro

  Vodafone: tak se na zákazníky musí!

  Nebuď demagog. Někdo potřebuje náklaďák někomu stačí dodávka, někomu osobní auto, jinému jízdní kolo. A jsou lidi, co chodí pěšky a nepotřebují mobilní telefon...
 13. jobro

  Vodafone: tak se na zákazníky musí!

  Kdo potřebuje "rychlé" připojení? Průměrnému člověku stačí pro surfování, poštu a shlédnutí nějakých videí bohatě těch zavrženíhodných 10Mbps, v lepším případě 20Mbps. Takže to není česká škudlivost, ale pragmatické zhodnocení poměru cena/výkon. K čemu je vysoká rychlost, když načítání stránek na webu brzdí vynucené kolečko reklamních a jiných (sledovacích webů), které absolvuje prohlížeč, než zobrazí žádaný obsah! Zde se vysoká rychlost připojení projeví jen málo. To nemluvím o webech, které záměrně omezují rychlost stahování dat.
 14. jobro

  Modem UPC COMPAL CH7465LG

  Měl jsem (mám) stejný problém. V mém případě pomalé WiFi způsobovala zastaralá mini karta v notebooku. Ale moje příspěvky na toto téma zmizely z tohoto vlákna. Pro získání plného rozsahu vysílaných kanálů (1 až 13) mi tech. oddělení doporučilo tovární nastavení/reset routeru. Bez úspěchu - stále mám v roletce jen kanály 1 až 11.
 15. jobro

  UPC opět zrychluje internetové připojení

  Ještě poznámka ke Compalu: Volba kanálů na 2,4GHz je omezena jen na 1 až 11. Škoda, protože toto pásmo u nás v domě je zamořeno a kanály 12 a 13 by se hodily.
×