Jump to content

ludekfilm

Uživatel
 • Content Count

  44
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by ludekfilm

 1. Zpětné shlédnutí mi funguje ale zvuk je o několik vteřin zpožděn za obrazem.
 2. Můj původní modem EPC3208 nikdy nedal 300 Mb/s ale jen max 260 Mb/s, co bylo podle techniků UPC v povolené toleranci 15%. Až modem Compal uměl těch 300 Mb/s.
 3. V prohlížeči Google pokud se stále a dlouho točí kolečko, kliknout na pravé tlač myši a potom v nabídce vybrat načíst znovu a potvrdit levým tlačítkem. Takhle se mi to daří spustit, jen výjimečně to jde spustit normálně.
 4. S tou stížností jsem to myslel trochu jinak. Pokud si bude pár posluchačů stěžovat ať už na Radu nebo přímo provozovatelům nebude to mít takovou váhu jako kdyby se do toho zapojilo UPC. Nesouhlasím že to není věc UPC (neříkám že za to můžou nebo s tím můžou něco přímo dělat tzn nemůžou/nesmí měnit úroveň zvuku), ale na druhou stranu já jako zákazník UPC si od nich kupuju určitou službu a nejsem třeba s ní plně spokojen, tak bych očekával od UPC trochu větší angažovanost.
 5. Bohužel někteří provozovatelé obchází nedokonalý zákon tak, že reklamu vkládají za tišší pasáž a navíc úvod reklamy je mnohdy výrazně hlasitější než potom její obsah. Na fóru někdo tvrdil, ža na Slovensku mají přísnější podmínky pro hlasitost reklamy která nesmí být (už si nepamatuji o kolik) hlasitější než předchozí úroveň filmu/pořadu. UPC vždy odkáže stěžovatele aby se obrátil na Radu RRTV případně na provozovatele pořadu, tam ale naprosto nemůže uspět neb takto podaný zákon neporušují. Jenom doplním, co už jsem asi kdysi psal, že rozdíl hlasitosti některých stanic např Primy oproti ČT bývá někdy až 8 dB (co je už výrazně slyšet ale opět asi neodporuje nařízení), částečně pomůže u TV povolit auto dorovnání hlasitosti programů.
 6. Já místo 300 Mb/s opakovaně měřím cca 260 Mb/s (zkoušen restart, připojení přímo na modem, měření mimo špičku), podle UPC je to v pořádku (prý povolená tolerance - 15% tj jiná než je uvedeno v ceníku). Podivné ovšem je, že před tímto zrychlením jsem měl 240 Mb/s a takovou rychlost jsem mimo špičku prakticky vždy naměřil, proč je ale teď zrychlení tak nepatrné? Jde mi hlavně o to jestli nemám něco špatně nastaveno nebo jestli ten modem 3208 ve skutečném provozu víc neumí?
 7. Napadlo Vás, propagátory satelitu, že mnozí nemají balkon, nebo jsou otočeni na nevhodný směr nebo že u paneláků nejde bez povolení správce nic montovat na vnější zdi (otázka pojištění atd). Nemluvím ani o finanční náročnosti pro seniory atd. Jinak bych třeba taky rád měl satelit nebo alespoň tu možnost ho mít.
 8. Předností je, že jdou seřadit programy (možná to dřiv šlo také, nevím?). Jedině co mi zarazilo, že jsem musel změnit adresu odkazu do záložek. Na původním odkazu mi to zobrazilo úvodní stránku s popisem "EROR jejda něco se pokazilo" nebo tak nějak, ale nabídka na boku "obrazovka" chodila.
 9. Jen pro zajímavost dnes po půlnoci program Prima HD (a ještě asi dva další HD programy) hlásil kódováno, ale SD verze chodily. Dopoledne už tyto programy bez problémů. Pozn TV je LG a ještě v záruce a tak problém musel být zřejmě na straně UPC? Pokud někdy TV výjimečně zahlásila "zakódováno" tak po chvilce nebo po přepnutí programů bylo už vše OK.
 10. Na PC s W10 v prohlížeči Firefox 56 mi Horizon nejde, v prohlížeči Firefox 57 (64bit) příp Google chrome a IE Horizon funguje netušíte někdo proč?
 11. Můžete mi někdo poradit jestli na TV LG 49UF7704 s WebOS 2.0 lze Horizon používat, abych k tomu nemusel používat připojení přes PC (kde mi tato služba funguje). Na TV mi ale Horizon nejde spustit.
 12. Také jsem měl problém s přihlášením na Firefox (OS W10), přitom IE i Google bez problémů, ale už to chodí i na Firefox. Nevíte někdo kde byl problém ?
 13. Musíte ovšem doplnit, že záleží na vzdálenosti od obrazovky.
 14. Jednou, před několika lety, jsem psal ČT, že jejich pořady nejsou v 5.1 a oni mi odkázali na jeden přímí přenos v 5.1, jednalo se o období asi tří měsíců!!! Nechápu také to, že některé filmy (příp. pohádky) jsou natočeny v surroundu ale v TV jdou jen stereo, to platí i pro Novu, která má pořád informaci o 5.1 ale nic v tom prakticky nevysílá. Prima sice pouští 5.1 jen individuelně ale nějak divně, protože prostorový efekt je zanedbatelný. Ohledně Dolby tvrdí UPC, že se zvukem ani obrazem nic nedělají a předávají ho tak jak to dostávají od poskytovatelů, ale asi to tak stejně není, protože jednou přiznali že od některých zdrojů dostávají signál po optice v nějakém profesionálním formátu a převádí ho sami na DVB-C, tak jak to tedy je ?
 15. Praha, už mi to také funguje. Jen mi zajímá kde byla chyba ?
 16. Připojení kabelem do modemu, v PC nejde resp zasekne se Horizon přes prohlížeče Firefox, Google, IE i EDGE. Praha Záběhlice
 17. Tak snad se to povedlo, děkuji
 18. Nevím jak změnit přihlašovací heslo, poradí mi někdo ?
 19. Tak problém (malá rychlost stahování a neuvěřitelně dlouhý čas zpoždění - několik vteřin) je stále na testu Cesnet při měření přes Firefox a Google, prohlížeč IE ale měří obvyklé hodnoty. Nevíte někdo proč jsou tak rozdílné výsledky?
 20. Praha Záběhlice večer problém s rychlostí místo 240 Mbps jen 30-40 a strašně dlouhé časy, uvidíme v noci.
 21. Přihlašuji se přes https://www.horizon.tv/cs_cz/live-channels.html , heslo si IE pamatuje viz předchozí příspěvek, ale následující den se mnohdy musím přihlásit znovu, díky zapamatování hesla je to jen o jedno kliknutí navíc.
 22. V IE (W10 OS) si Horizon Go přihlášení pamatuje, alespoň do doby než provedu "čištění" pomocí Wise care nebo CCleaner, pak si IE pamatuje heslo ale musím se přihlásit. Roztažení na celou plochu monitoru funguje znakem v pravém dolním rohu a návrat je klávesou ESC. V IE jede plynule i na notebooku s pomalejším připojením.
 23. Nejsem odborník, ale pro PC mi pomohlo: úplně vypnout PC (vypínačem obvykle vzadu) a po chvíli opět PC zapnout.
×
×
 • Create New...