Přejít na obsah

Fucik

Uživatel
 • Počet příspěvků

  16
 • Registrace

 • Poslední návštěva

O uživateli Fucik

 • Hodnost
  Nováček

Služby Vodafone

 • Vodafone internet
  Internet 300
 • Vodafone telefon
  Telefon 30 minut
 • Vodafone televize
  TV Komfort
 • Vodafone zařízení
  modem CBN CH7465LG, CA modul
 • Místo odběru služeb Vodafone
  Ostrava - Muglinov
 1. Fucik

  CA Modul

  Pánové, díky za rozbor daného problému, pro mne více než dostačující, jelikož se v problematice téměř nevyznám...závěr je jasný - rozumným a finančně nepříliš náročným způsobem nelze v rámci UPC vyřešit.
 2. Fucik

  CA Modul

  Ano, přesně tak to opravdu funguje - i prakticky. Díky za info Ještě doplnění - dotaz jsem dával proto, že pro satelitní příjem jsou k dipozici moduly, které umožňují s jednou kartou dekódovat dva programy současně a tudíž jsem se domníval, že by něco podobného mohlo být i pro kabelovku...
 3. Fucik

  CA Modul

  O.K., díky, jen jsem chtěl mít jistotu. Jinak TV je Samsung QE65Q6FNATXXH
 4. Fucik

  CA Modul

  Díky za info, takže jestli tomu dobře rozumím, neexistuje CA modul (nebo podobné zařízení do CI+ slotu v TV) - a pokud ano, uměl by mi někdo poradit, kde sehnat. A ještě pro upřesnění - TV má tuner s označením DVB-T2CS2 duální, takže předpokládám, že má T2, C a S2 tuner a to vše 2x.
 5. Fucik

  CA Modul

  Zdravím, nechci zakládat nové téma, zkusím se zeptat zde. Mám aktuálně TV s duálním tunerem DVB-T2 a od UPC CAmodul. Jestli jsem správně pochopil, nelze s CAmodulem sledovat jeden z kódovaných kanálů a zároveň nahrávat jiný kódovaný kanál (např.sledovat Novu a nahrávat pořad na Primě; kombinace např. sledování Novy a nahrávání ČT lze - jeden kanál je kódovaný, druhý ne). Lze toto nějak vyřešit (sledování a nahrávaní dvou různých kódovaných kanálů ve stejný čas) jen s CAmodulem (bez nutnosti mít STB od UPC)? (ideálně - existuje pro UPC TV nějaký modul, který by uměl dekódovat dva kanály najednou?). Díky za info
 6. Hm, takže by asi stálo za to potrápit servis UPC nějakými nemístnými dotazy a nechat si to překontrolovat technikem....jestli to chápu správně
 7. Zdravím, nechci zakládat nový topic, tak píši sem. Mám net 60Mb, z modemu (Cisco 3208) kabel do Gb switche a z něj napřímo kabel do dvou PC (2x IP adresa) a jednou do wifi routeru (třetí IP adresa), lokalita Ostrava-Muglinov. Už delší dobu se nepravidelně objevuje výrazné zpomalení připojení (někdy až na cca 1Mb) několikrát v týdnu, obvykle ve večerních hodinách, nejhorší to bývá o víkendech tak od 18.00 do 22.00. Kabeláž (volnou) jsem překontroloval, vše O.K., ještě musím překontrolovat zapojení vedení UTP kabelu mezi modemem a switchem - je ve zdi a do zásuvek - toto bylo zapojováno v rámci rekonstrukce bytu a tomu "odborníkovi" co to dělal moc nevěřím. Ještě předtím jsem se zaměřil na hodnoty signálu v modemu. Včerejší (i když zrovna vše fungovalo bez problémů) byly tyto : Downstream Channels Power Level: Signal to Noise Ratio: Channel 1: 17.5 dBmV 38.1 dB Channel 2: 17.2 dBmV 37.5 dB Channel 3: 18.3 dBmV 37.9 dB Channel 4: 16.4 dBmV 37.7 dB Channel 5: 18.3 dBmV 36.1 dB Channel 6: 18.4 dBmV 37.5 dB Channel 7: 17.9 dBmV 37.5 dB Channel 8: 16.0 dBmV 36.8 dB Upstream Channels Power Level: Channel 1: 29.8 dBmV Channel 2: 31.0 dBmV Channel 3: 0.0 dBmV Channel 4: 0.0 dBmV Po pročtení hory příspěvků tady na fóru si nějak nejsem jistý, zdy tyto hodnoty jsou O.K. Uměl by mi někdo přesně říct, v jakých mezích se mají pohybovat a případně zda ty uváděné jsou O.K?
 8. Ale mám, zkoušel jsem i měnit názvy prac.skupiny, samozřejmě pro všechny stejně, ale nic...
 9. Zdravím, mám menší problém. Dosud jsem měl starý UPC tarif 20M s jednou IP adresou, z modemu kabel do routru a z routru do 3 ks PC, vše bylo vpohodě. Minulý týden mi kleknul router (kabelový) a jelikož den předtím mi naběhla platnost nového tarifu UPC (Fiber Power 25) se 3-mi IP adresami, přišlo mi rozumnější koupit jen switch místo routeru a zapojit síť přes něj. Jenže - internet běží na všech PC (jeno je s Win7, jedno s Win Vista a jedno s Win XP), ale v síti (sdílení složek apod.) se navzájem vidí jen Win7 a Win Vista. Win XP se ani jedním směrem nechytaj. Domnívám se, že problém bude v nastavení, ale nejsem "síťař" a to málo co o tom vím, jsem už vyčerpal... Poradil by někdo, jak co nastavit?
 10. Fucik

  UPC vs 802.cz

  Pánové, pro ty, co vychvalují 802.cz - ať je UPC jakékoliv, jeho dostupnost je mnohonásobně větší než u 802.cz - ono na jejich stránkách to vypadá krásně, ale při projevení konkrétního zájmu v naprosté většině zjistíte, že tak, jak to "malují", je služba dostupná jen málokde a pro málokoho (spíše jen místně - vlastní zkušenost - jsem ostravák, bydlím v centru OV a přesto, že 802.cz jsou frýdečáci, takže cca 20 km od OV, nechytám se - nabídli mi jen Wi-Fi s bídnou rychlostí a za šílenou cenu a na TV že můžu zapomenout), takže žádná sláva, ve srovnání s UPC jen pro nepatrné množství zájemců!!! A nabídku programů si netroufám hodnotit, je to věc individuální - každý má jiné požadavky (mi osobně rozhodně více vyhovuje nabídka UPC). Tímto nechci vyzdvihovat UPC, nedostatků má dost, ale 802.cz jim nesahá ani po kotníky v nabídce služeb (aspoň zatím).
 11. Tak to zase prrr, na moji 20 Mbps přípojce (starý Extreme) není problém naměřit 1.6 Mbps. Jen jednou v noci okolo 3:00 mi to ukázalo 16 Mbps. Obvykle rychlost mezi 6 - 8 Mbps. Nevím tedy o jakém dodržování rychlostí je tady řeč. Pokud je mi známo, tak v téhle části ostravy je to všude podobné (díky agregaci, kterou mimochodem taky deklarují, že není). Lež od začátku do konce... A co bys chtěl, když jim za TOTO platíš...! Za takové služby bych už 3x dal výpověď. Jinak nevím o které části Ostravy mluvíš, ale u mně - Ostrava-Muglinov - Classic jede mezi cca 11000 Mbps - 12500 Mbps poměrně stabilně. Někdy letos v září byly nějaké potíže, pokřičel jsem, došel technik, vyměnil účastnickou zásuvku (měl jsem ještě původní od Karnevalu), něco pošteloval v rozvodné skříni a vše je O.K. A nějaký vliv případné agregace teda rozhodně nepozoruju. Jinak s nima jedu cca 7 rok (nejprve Karneval, pak UPC) a musím říct, že s netem vcelku žádné výrazné problémy nejsou.
 12. Měřím vcelku pravidelně a u Classic (8192kbit/s) mám průměrně 7500-8000, takže myslím, že je to v "normě". Ping je sice trochu horší (cca 35ms), ale žádný děs, takže internet UPC - spokojenost.
 13. Jj, s tím souhlasím - u mne rychlost taky O.K. (mám Classic - 8192 kbit/s, jede to v průměru 7500-8000), ping je trochu horší, ale dá se přežít. V tomhle směru si nemůžu stěžovat... (zatím )
 14. No, nevím, kde je pravda, ale ceník s těmito zvýšenými rychlostmi je již na stránkách UPC a jeho platnost je od 25.3.2008!! Tudíž předpokládám, že těžko mohou prodávat něco podle ceníku platného od 25.3.2008 s tím, že fungovat to bude až od května 2008.
×
×
 • Vytvořit...