Přejít na obsah

Fucik

Uživatel
 • Počet příspěvků

  11
 • Registrace

 • Poslední návštěva

O uživateli Fucik

 • Hodnost
  Nováček
 1. Fucik

  Výpadky a totálně spomalený internet

  O.K., dík, už se na to těším...
 2. Fucik

  Výpadky a totálně spomalený internet

  Hm, takže by asi stálo za to potrápit servis UPC nějakými nemístnými dotazy a nechat si to překontrolovat technikem....jestli to chápu správně
 3. Fucik

  Výpadky a totálně spomalený internet

  Zdravím, nechci zakládat nový topic, tak píši sem. Mám net 60Mb, z modemu (Cisco 3208) kabel do Gb switche a z něj napřímo kabel do dvou PC (2x IP adresa) a jednou do wifi routeru (třetí IP adresa), lokalita Ostrava-Muglinov. Už delší dobu se nepravidelně objevuje výrazné zpomalení připojení (někdy až na cca 1Mb) několikrát v týdnu, obvykle ve večerních hodinách, nejhorší to bývá o víkendech tak od 18.00 do 22.00. Kabeláž (volnou) jsem překontroloval, vše O.K., ještě musím překontrolovat zapojení vedení UTP kabelu mezi modemem a switchem - je ve zdi a do zásuvek - toto bylo zapojováno v rámci rekonstrukce bytu a tomu "odborníkovi" co to dělal moc nevěřím. Ještě předtím jsem se zaměřil na hodnoty signálu v modemu. Včerejší (i když zrovna vše fungovalo bez problémů) byly tyto : Downstream Channels Power Level: Signal to Noise Ratio: Channel 1: 17.5 dBmV 38.1 dB Channel 2: 17.2 dBmV 37.5 dB Channel 3: 18.3 dBmV 37.9 dB Channel 4: 16.4 dBmV 37.7 dB Channel 5: 18.3 dBmV 36.1 dB Channel 6: 18.4 dBmV 37.5 dB Channel 7: 17.9 dBmV 37.5 dB Channel 8: 16.0 dBmV 36.8 dB Upstream Channels Power Level: Channel 1: 29.8 dBmV Channel 2: 31.0 dBmV Channel 3: 0.0 dBmV Channel 4: 0.0 dBmV Po pročtení hory příspěvků tady na fóru si nějak nejsem jistý, zdy tyto hodnoty jsou O.K. Uměl by mi někdo přesně říct, v jakých mezích se mají pohybovat a případně zda ty uváděné jsou O.K?
 4. Fucik

  Připojení 3 PC v domácí síti

  Ale mám, zkoušel jsem i měnit názvy prac.skupiny, samozřejmě pro všechny stejně, ale nic...
 5. Zdravím, mám menší problém. Dosud jsem měl starý UPC tarif 20M s jednou IP adresou, z modemu kabel do routru a z routru do 3 ks PC, vše bylo vpohodě. Minulý týden mi kleknul router (kabelový) a jelikož den předtím mi naběhla platnost nového tarifu UPC (Fiber Power 25) se 3-mi IP adresami, přišlo mi rozumnější koupit jen switch místo routeru a zapojit síť přes něj. Jenže - internet běží na všech PC (jeno je s Win7, jedno s Win Vista a jedno s Win XP), ale v síti (sdílení složek apod.) se navzájem vidí jen Win7 a Win Vista. Win XP se ani jedním směrem nechytaj. Domnívám se, že problém bude v nastavení, ale nejsem "síťař" a to málo co o tom vím, jsem už vyčerpal... Poradil by někdo, jak co nastavit?
 6. Fucik

  UPC vs 802.cz

  Pánové, pro ty, co vychvalují 802.cz - ať je UPC jakékoliv, jeho dostupnost je mnohonásobně větší než u 802.cz - ono na jejich stránkách to vypadá krásně, ale při projevení konkrétního zájmu v naprosté většině zjistíte, že tak, jak to "malují", je služba dostupná jen málokde a pro málokoho (spíše jen místně - vlastní zkušenost - jsem ostravák, bydlím v centru OV a přesto, že 802.cz jsou frýdečáci, takže cca 20 km od OV, nechytám se - nabídli mi jen Wi-Fi s bídnou rychlostí a za šílenou cenu a na TV že můžu zapomenout), takže žádná sláva, ve srovnání s UPC jen pro nepatrné množství zájemců!!! A nabídku programů si netroufám hodnotit, je to věc individuální - každý má jiné požadavky (mi osobně rozhodně více vyhovuje nabídka UPC). Tímto nechci vyzdvihovat UPC, nedostatků má dost, ale 802.cz jim nesahá ani po kotníky v nabídce služeb (aspoň zatím).
 7. Fucik

  Internet 20 Mb/s beží někomu?

  Tak to zase prrr, na moji 20 Mbps přípojce (starý Extreme) není problém naměřit 1.6 Mbps. Jen jednou v noci okolo 3:00 mi to ukázalo 16 Mbps. Obvykle rychlost mezi 6 - 8 Mbps. Nevím tedy o jakém dodržování rychlostí je tady řeč. Pokud je mi známo, tak v téhle části ostravy je to všude podobné (díky agregaci, kterou mimochodem taky deklarují, že není). Lež od začátku do konce... A co bys chtěl, když jim za TOTO platíš...! Za takové služby bych už 3x dal výpověď. Jinak nevím o které části Ostravy mluvíš, ale u mně - Ostrava-Muglinov - Classic jede mezi cca 11000 Mbps - 12500 Mbps poměrně stabilně. Někdy letos v září byly nějaké potíže, pokřičel jsem, došel technik, vyměnil účastnickou zásuvku (měl jsem ještě původní od Karnevalu), něco pošteloval v rozvodné skříni a vše je O.K. A nějaký vliv případné agregace teda rozhodně nepozoruju. Jinak s nima jedu cca 7 rok (nejprve Karneval, pak UPC) a musím říct, že s netem vcelku žádné výrazné problémy nejsou.
 8. Fucik

  Navýšení rychlosti

  Měřím vcelku pravidelně a u Classic (8192kbit/s) mám průměrně 7500-8000, takže myslím, že je to v "normě". Ping je sice trochu horší (cca 35ms), ale žádný děs, takže internet UPC - spokojenost.
 9. Fucik

  Zvednuti rychlosti nebo blud?

  Jj, s tím souhlasím - u mne rychlost taky O.K. (mám Classic - 8192 kbit/s, jede to v průměru 7500-8000), ping je trochu horší, ale dá se přežít. V tomhle směru si nemůžu stěžovat... (zatím )
 10. Fucik

  Zvednuti rychlosti nebo blud?

  No, nevím, kde je pravda, ale ceník s těmito zvýšenými rychlostmi je již na stránkách UPC a jeho platnost je od 25.3.2008!! Tudíž předpokládám, že těžko mohou prodávat něco podle ceníku platného od 25.3.2008 s tím, že fungovat to bude až od května 2008.
 11. Pro "urbanb" : Pro toto připojení existuje "převodník" digitálního audio signálu z optiky na koaxiál a samozřejmě i opačně za cca 550,- Kč + napájecí adaptér 6V - používám převod z koaxu na optiku a funguje naprosto vpohodě. Koupeno na www.audiocc.cz, objednací číslo 1655 (Coaxial IN-Optical Toslink OUT), 1654 (Optikal Toslink IN-Coaxial OUT)
×