Jump to content

JirkaP

User
 • Content Count

  437
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

JirkaP last won the day on October 17 2018

JirkaP had the most liked content!

Community Reputation

6 Neutrální

About JirkaP

 • Rank
  Člen

Vodafone services

 • Vodafone fixed internet
  Internet 50
 • Vodafone mobile internet
  -
 • Vodafone television
  TV Start
 • Vodafone devices
  TC7200 (bridge mode), Mikrotik RB962UiGS
 • Place of subscription of Vodafone services
  Litoměřice

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Po restartu modemu přes "Moje Upc" si i u mne rychlost zdvojnásobila. Žádnou SMSku jsem nedostal, a nikam jsem nevolal. Ale musel jsem udělat restart modemu. Takže UPC rychlost u mne navýšila, ale modem na dálku už neresetovala.
 2. @tomus Přečti si prosím co jsem odpověděl @quadra2030 na jeho příspěvek. Mojí odpověď si musel číst, tak nevím proč jsi napsal ten svůj poslední příspěvek, kdo čemu rozumí víc.
 3. Jenže já nemůžu připojit kabel do modemu, protože ten je schovaný za stěnou.😀 A já jí chtěl rozebírat pouze v případě, že bych věděl že to bude mít smysl - budu moci dostat 2 IP adresy.
 4. @Marek-26 Dík. Toto je odpověď, kterou jsem potřeboval znát.
 5. @tomus Tím, že odpojím kabel z Mikrotiku ( který vede z modemu ) a zapojím ho napřímo do stolního PC nebo přenosného počítače nic nezjistím. Možná se mi změní IP adresa, ale nezjistím zda mám možnost 2 IP adres současně. Na tvůj příspěvek na předešlé stránce jsem nereagoval, protože jako bývalého ADMINA tohoto fóra, kterého si velmi vážím jsem Tě nechtěl shazovat. Přesně jak to teď napsal @Pagan. PS: Dříve tyto informace o počtu IP adres u jednotlivých tarifů byly udávány přímo v ceníku.
 6. @Emundans Nezlobte se , ale umíte číst ? Položil jsem jasné otázky a vy zde odpovídáte na něco na co jsem se neptal. Mikrotik co mám v podpise samozřejmě WIFI má - Mikrotik RouterBOARD RB962UiGS-5HacT2HnT hAP ac, 720 MHz, 5x LAN, 2,4 GHz, 5 GHz 802.11b/g/n/a/ac, L4 je systémové řešení platforem pro poskytovatele bezdrátového připojení k síti Internet. Duální 2,4 a 5GHz přístupový bod standardu 802.11ac s podporou nejnovějších standardů 802.11n/ac. Televizor mám SONY OLED - AG 8 a ten má taky AC - WIFi. Jasně jsem napsal hned v první příspěvku, že mám modem schovaný za o
 7. @Adolf.Shitler .. Co se týká dávných časů, tak Karneval dával jednu veřejnou a tuším dvě neveřejné IPv4.. To se mýlíš. U nízkých tarifů dával jednu veřejnou adresu a u vyšších dával až 5 veřejných adres. Ale máš pravdu, že veřejné IP4 dochází. Proto jsem taky založil tento dotaz, a zjišťuji jak to v současné době je. Ještě přidám jednu otázku. 3. Může nový router - ASUS RT-AX56U, který je ve většině testech chválen odstranit občasné výpadky televize ? Je to přeci jen novější - modernější výrobek než ten Mikrotik. PS: Všechny přenosné počítače v domácnosti,
 8. @Adolf.Shitler Přečti si otázky na které jsem se ptal. Na přehrávání v podsíti pomocí DLNA to nebylo, a switch s dlouhým kabelem taky nemám. @quadra2030 Telefon nemám. Takže varianta odpojit ( vypnout ) telefon u mne není možná. Vím určitě, že se to zde před mnoha roky řešilo ( když společnost Karneval koupilo UPC ). A někteří tvrdili, že i když mají nízký tarif ( v té době to byla jiná rychlost ), že mají vyzkoušeno, že dostávají více IP adres. Ale někteří tvrdili, že mají stále jen jednu. Třeba mi odpoví @Marek-26, který si myslím bude znát odpovědi na moje otázky.
 9. Potřebuji poradit. V současné době používám modem Technicolor T7200 v režimu bridge. A za ním mám Mikrotik RB962UiGS, který obsluhuje všechny počítače a telefony v domácnosti. Vše je plně funkční. Televizor je na tento Mikrotik připojen pře WI-FI, což ale není to pravé ořechové. Občas se mi přehrávání přes červené tlačítko zasekne - po chvíli se zase rozjede. Problém si myslím, že je v tom, že to WI-Fi nestíhá. Přes WI-FI je to z důvodů velké vzdálenosti mezi Mikrotik a televizí. Vzdálenost mezi modem Technicolor T7200 a televizí je malá - nebyl by tedy problém propojit modem s te
 10. Taky u mne dnes skončily všechny emaily na doméně @karneval.cz a @upcmail.cz. 😥
 11. Tak moje registrace, kde jsem použil emaily na doméně @upcmail mám snad všechny už změněné. Tak se ptám budou taky rušit doménu @karneval.cz. O této doméně se taky říkalo, že ji zruší, ale dodnes funguje. Třeba zde někdo z Vodafone odpoví co a jak bude.
 12. Tak to bude ta chvilka, ale hodně dlouhá. Přeci jen počet zákazníků v řádech statisíců obvolat nebude žádná sranda. Jeden email odeslat všem, a je to vyřešeno. A né vytížit CALL centrum na tento počet zákazníků.
 13. Jen se divím, že takto důležité změny nezveřejňují na Svých stránkách, nebo nepošlou aspoň email.
 14. Tak toto je nemilá zpráva, protože mám plno registrací na email s @upcmail.cz. A jak to bude s emaily na doméně @karneval.cz ? Zrušení této domény by mne už hodně na..ralo. Je tu někdo více obeznámen?? Na stránkách UPC o tomto nic nevidím.
×
×
 • Create New...