Jump to content

petrmet

Uživatel
 • Content Count

  94
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by petrmet

 1. Ty myslíš, že odesílání přes mail.upcmail.cz je anonymní ?
 2. Nevím, co jsi chtěl svým příspěvkem říci. Doufám, že jsi četl můj příspěvek ve čtvrtek 11.7. v 18.25.
 3. Evzen : Díky za vysvětlení. Vyzkoušel jsem zabezpečené připojení přes jiného poskytovatele (Seznam.cz) a odesílání i příjem zpráv funguje. Adolf.Shitler : Škoda, že to neví i ti, co vytvářejí příručky u UPC. Ušetřili by tím čas a důvěru uživatelů.
 4. Protože mi technik řekl, že musím použít smtp.upcmail.cz. Píše se to i v příručce Prirucka_UPC_vysokorychlostni_internet. Nebo to není pravda ?
 5. Ale já emailovou schránku nemám, nebo o ní nevím. Jestli si dobře vzpomínám (je to více než 9 let), tak když mi technik zapojoval internet, tak jsem se ho ptal. On se mě zeptal, zda už někde schránku mám a když jsem mu řekl, že ano, tak mi řekl, že další nepotřebuji, že mám pouze nastavit odesílání přes smtp.upcmail.cz, port 25 a bude mi to fungovat. Znovu jsem pročítal doklady, které mi tu nechal, ve smlouvě není nic o emailu a v zakázkovém listu je pouze, že dodal modem, aktivace, internet funkční. Tak kde se dozvím údaje o své schránce u UPC ? Při veškeré komunikaci i v Moje UPC mám uvedenou adresu u jiného poskytovatele.
 6. Tyto údaje nastavené mám, pouze nemám žádné přihlašovací jméno a heslo, při instalaci internetu jsem nic takového nedostal. Schránky mám u jiných poskytovatelů, přes UPC pouze odesílám.
 7. Marně hledám na stránkách UPC podrobný návod, jak konfigurovat emailového klienta. Na PC používám Windows Live Mail už léta, chtěl jsem podle údajů nakonfigurovat na NTB klienta Thunderbird, ale chtělo to po mě při default nastavení nějaký certifikát a heslo, asi protože je tam zabezpečené spojení SSL. Kde najdu podrobný návod, co kde jak nastavit ? Díky za odkaz nebo návod. Ještě doplním, že mám na mysli odesílání emailů, stahování mi funguje.
 8. Škoda, že na stránkách UPC není dostupný oficiální seznam programů DVB-T Start včetně kanálů a frekvencí. Nebo jen špatně hledám ?
 9. Přesměrování funguje. Nabízí Chrome, Firefox, Edge, Safari, Opera.
 10. Asi budeš muset přejít na jiný prohlížeč, což už jsi asi udělal, když se ti podařilo sem vložit příspěvek. Mě technická podpora poradila, že chyba je u mě, mám si nainstalovat novou verzi IE .😯
 11. Díky za radu. Přihlašovací údaje jsem uložené měl, ale měl jsem nastaveno Vymazat historii při ukončení FF. Teď jsem zkusil nastavit Historii ukládat a opravdu jsem při dalším spuštění byl automaticky přihlášen. Jen doufám, že mi ta historie nebude zbytečně zabírat místo na disku.
 12. Teď píšu z Firefoxu. Ale štve mě, že se musím pokaždé znovu přihlašovat. V IE11 mi fungovalo automatické přihlašování.
 13. Od minulého týdne mi nefunguje UPC Zone v prohlížeči IE11 ve Win7. Neví někdo, proč to tak je a jak tento problém vyřešit ? Díky. Chybová zpráva : Webová stránka nebyla nalezena. Tato chyba (HTTP 400 Chybný požadavek) znamená, že se aplikace Internet Explorer připojila k webovému serveru, ale webová stránka nebyla nalezena v důsledku problému s adresou.
 14. Jsem klientem UPC už hodně dlouho (cca 18 let, z toho internet 9 let). Vždy, když mi zrychlovali internet, tak si zjistili, jaký mám modem, když neodpovídal dané rychlosti, tak mi ho vyměnili. Když jsem měl nedávno problém s rychlostí (běžel cca 80 Mbps, platím 300 Mbps), tak to nejdříve ověřovali na dálku na dvou zařízeních připojených kabelem a pak hned druhý den přijel technik zjistit a odstranit problém. Samozřejmě s tím rizikem, že pokud by zjistit chybu na mé straně, tak bych výjezd platil já. Je mi jasné, že kvalita WiFi je problematická a závislá na místních podmínkách, ale po kabelu se řídím zaručenou kvalitou a pokud problém trvá několik dní, tak je volám a vždy se to vyřešilo k mé spokojenosti.
 15. V Ceníku píší "Minimální zaručená úroveň kvality 220 000 / 22 000".
 16. Mám internet od UPC už 9 let, modemy jsem měl Motorolu, UBEE a teď Compal. Nikdy to po mně heslo nechtělo, Compal má heslo 12 znakové, malá a velká písmena a čísla, to snad je dost bezpečné, tak proč měnit ?
 17. Dnes po spuštění počítače na mě vyskočilo okno s žádostí o heslo do modemu. Spustil jsem volbu Odstranit potíže, ale nepomohlo to, k internetu jsem se nepřipojil. Restartoval jsem modem, pak připojení proběhlo. Mám PC připojený kabelem, do nastavení modemu jsem nikdy nelezl, když mi modem v létě měnili, tak mi říkali, že nic nastavovat nemusím, vše poběží stejně jako před výměnou. Co to má znamenat, je někde problém nebo se jen modem na chvíli zbláznil ?
 18. Měl jsem kabelový modem UBEE, vyměnili mi ho za WiFi modem COMPAL a platím stále 50 Kč.
 19. Chtěl bych se zeptat, kde najdu seznam programů v TV Start v DVB-T. Na stránkách UPC jsem našel pouze informaci v ceníku, že programů je 40 ( 4 v HD), ale marně hledám seznam. Děkuji.
 20. Díky za odpověď. Když už UPC vydává nějaké příručky, mohl by je předtím zkontrolovat. Na str.8 se píše : Wi-Fi Červeně: Porucha bezdrátové funkce Zeleně: Bezdrátové rozhraní je nyní aktivní. ONLINE Bliká zeleně: vyhledávání připojení k internetu, vysílání nebo příjem dat prostřednictvím internetu. Zeleně: Připojeno k internetu
 21. Dnes u mě proběhla nucená výměna modemu UBEE3206 za Compal. Člověk, který výměnu dělal, moc na technika nevypadal. Na jakýkoliv dotaz neuměl odpovědět, jen přišrouboval koaxiál, připojil napájení a řekl, že během 30 min by se to mělo rozeběhnout, že musí běžet, protože toho má moc. Internet se po 15 minutách rozeběhnul, po dalších 20 minutách spadnul, pak se znovu rozeběhnul. Rychlost je po kabelu tak 170 Mb, i když mám tarif 300. Dám tomu nějaký čas, snad se to spraví. Ale mate mě, že svítí pouze kontrolka napájení, ostatní blikaly jen na začátku, pak zhasly. Je to normální ?
 22. U nás UPC natahalo kabely po zdech. Když jsme pak v domě dělali rekonstrukci elektroinstalace na chodbách, tak jsme jim to oznámili a oni se rádi k rekonstrukci připojili. Jen už si nepamatuji, jak dlouho dopředu jsme jim to oznámili.
 23. Nedalo by se vytvořit vlákno zvlášť pro české Tv stanice a zahraniční stanice ? Společné vlákno, kde se motají dohromady české, slovenské, polské stanice je dost nepřehledné. Děkuji.
 24. Díky za odpovědi. Mám ještě dvě otázky. Jednak sloučení signálu ze společné antény a UPC, to by asi byl problém, nebo ne ? A editace nahraných pořadů z UPC na PC je možná ? Mám na mysli pořady z TV Start, tj. asi nekódovaných.
 25. V současnosti přijímám Tv ze společné antény přes dvoutunerový settopbox s nahráváním. Dá se tento settopbox použít i pro příjem UPC TV Start nebo potřebuji nějaký STB od UPC ? Jsou parametry DVBT od UPC stejné jako z pozemních vysílačů (kmitočty a šířka pásma) ? Děkuji za odpověď.
×
×
 • Create New...