Jump to content

notizia

Uživatel
 • Content Count

  240
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  8

Everything posted by notizia

 1. To opravdu Peterka bude spouštět už třetí Šlágr? A UPC pak tuto p.čovinu určitě hned zařadí a to i když Trojku od RTVS na druhé straně v žádném případě nechtějí!!!
 2. Na webu toto: Čeští operátoři podle očekávání nabízí svým divákům slovenskou Trojku Nový veřejnoprávní kanál slovenské veřejnoprávní instituce RTVS je od zahájení svého vysílání k dispozici i českým divákům. Zařadila jej většina operátorů, kteří doposud šířili Jednotku a Dvojku. Pro diváky jde o příjemnou zprávu, jelikož mají k dispozici nový program, který prakticky nevysílá reklamu. Slovenská televize tímto způsobem poskytuje českému publiku víc programů s dramatickým obsahem než Česká televize může poskytnout slovenským divákům. ČT exportuje na Slovensko první dva své programy a k tomu přidává ještě zpravodajskou stanici ČT 24. Sportovní kanál ČT sport a dvojici ČT Déčko a ČT art z licenčních důvodů poskytovat nemůže. Naproti tomu slovenská RTVS nemá důvod omezovat dostupnost svého nového třetího programu, jelikož na něm vysílá v podstatě jen vlastní archivní obsah. Ten není nutné v České republice blokovat. RTVS by teoreticky mohla svůj třetí program nabídnout i operátorům v jiných zemích, například v Polsku. Trojka bude mít do jisté míry atypickou programovou strukturu, která by se měla projevit právě v nynějším období po 1. lednu 2020. Vysílání budou tvořit dva šestihodinové programové bloky, které se budou jednou denně opakovat. V praxi by to mělo vypadat tak, že první premiérový blok se bude vysílat od 6:00 do 12:00. Následovat by měla repríza večerního bloku z předešlého dne, který poběží od 12:00 do 18:00. Po šesté večerní se bude vysílat klíčový primetimový blok a v noci bude následovat repríza pořadů z předchozího rána. Dopolední blok by měl být převážně oddechový, hlavní náplní bude vaření nebo hudba, večerní čas vyplní dramatická tvorba případně dokumenty. RTVS připraví i upravené sportovní zpravodajství a bude souběžně vysílat hlavní zpravodajskou relaci na prvním a třetím programu.
 3. Přesně tak a plný souhlas a v kabelu mají byt aj stanice které má zaplaceno třeba jen jedno procento zákazníku jako podle u méně sledovaného Film Europe a podobně. Pokud vyřadí např. Film Europe tak okamžitě jdu pryč a už ode mne neuvidí ani haléř!!! Vidím že UPC si už.opravdu přestává vážit platícího zákazníka a začínají se asi řídit heslem (Plať, druž hubu a my budeme rozhodovat o nabídce a ne platící zákazník). Zrovna v tomto duchu mě včera vytočila operátorka UPC která to tak přesně naznačila. U UPC jsem dost dlouho a po včerejším telefonátu už opravdu uvažuji o definitivním odchodu. Poslední dobu a to zejména poslední půl rok nazpět se začíná UPC chovat velmi arogantně.
 4. Zaujímavé dokumenty, dramatické, hudobné a zábavné programy, publicistika a vzdelávanie - to všetko budete môcť sledovať už dva dni pred najkrajšími sviatkami v roku. budúcnosti sa vysielanie Trojky rozšíri aj o archívnu zahraničnú tvorbu. Programovým základom nového kanálu bude predovšetkým bohatý televízny archív. Trojka bude najmä pre divákov starších ako 60 rokov , ale na svoje si prídu aj mladšie ročníky. Vysielanie bude 24-hodinové v dvoch rotáciách. Blok od 6:00 do 12:00 sa bude následne reprízovať od 24:00. Večerný blok od 18:00 do 24:00 uvidia diváci v repríze v nasledujúci deň od 12:00 do 18:00. Tvorcovia Trojky vyberali obsah mimoriadne citlivo. Tak, aby bolo čo sledovať nielen ráno, ale aj popoludní a večer. „Celé vysielanie bude odrážať hlavné motto okruhu - S Trojkou nikdy nezostarneš," hovorí televízny programový riaditeľ Marek Ťapák. „Trojka bude pohodová, bude reprezentovať to najlepšie, čo vytvorila Československá a neskôr Slovenská televízia," dodáva šéfdramaturgička Trojky Judita Gembická. Chýbať nebude varenie, zábava aj hudba, to všetko predpoludním. Podvečer to bude dráma a dokumentárna tvorba. Vrátia sa legendárne Bratislavské pondelky, utorky budú patriť detektívkam, kriminálnym a špionážnym seriálom. V stredu sa môžu diváci tešiť na Borisa Filana a jeho Liga pasáž . Vo vysielaní Trojky sa objavia tiež Dávne stretnutia na želanie , Chodili sme spolu , Okná vesmíru dokorán či Mojich sedem divov . Kopec hudby, zábavy aj návrat hostiteliek večera Pamätáte si na Straty a nálezy ? Seriálu, ktorý vyrobila Československá televízia, neskôr Slovenská televízia, budú patriť štvrtky. Piatky budú hudobné! Čaká nás Kaviareň Slávia . V soboty bude Trojka vysielať zábavné programy z archívu. Každý deň bude Trojka paralelne vysielať hlavné večerné televízne spravodajstvo a milovníci športu sa môžu pripraviť na skrátené spravodajstvo. Diváci sa taktiež môžu pripraviť na hostiteľky večerného bloku . „Oslovili sme dve dámy - Alenu Heribanovú a Soňu Müllerovú, ktoré túto ponuku prijali s nadšením. K niektorým večerným ťažiskovým formátom týždňa si do štúdia pozvú hosťa, ktorý si nielen zaspomína na to, ako sa daný program, film či inscenácia vyrábali, ale priblíži aj morálny odkaz diela, ktoré sa bude vysielať," avizuje Judita Gembická. Televízny okruh Trojka bude distribuovaný rovnakými platformami ako ostatné televízne okruhy RTVS.
 5. Přesně tak jak píšeš aj podle mých informací by nebyl ze strany RTVS odsouhlasit šíření Trojky ze strany RTVS zrovna tak jako tomu je u stanic Jednotka a Dvojka od RTVS. Ten nejhlavnější problém je na straně UPC Česká republika které jednoznačně nemá zajem tuto stanicí zařadit!!! České UPC již v minulosti opakovaně dokázalo že vše slovenské je pro ně vlastně takový odpad a tím pádem pro diváka v České republice nesledovatelné nebo úplně minimálně.
 6. Prosím už konečně o jasnou a přímou odpověď jestli jste zaměstnancem UPC a podobně nebo jen zákazník co pouze jejich placené služby? Nevím z jakého důvodu citujete nějaké oficiálni vyjádření UPC pokud s ním nejste v nějakém pracovním vztahu a podobně, protože to co sděluje UPC si umím přečíst aj sám a nemusíte mě to tlumočit. Pokud jste opravdu jen zákazníkem UPC a nic jiného tak se vlastně pasujete do té role nějakého zástupce či tlakového mluvčí a podobně a ne že jak píšete. Nezlobte se na mě ale už mě totálně vytáčíte s tím jak až do roztrhání těla obhajujete UPC za to že si umanulo že Trojku od RTVS definitivně nezařadí A navíc to obhajujete totální vaší capinou že to nemá cenu vůbec zařazovat a následně pak vyřadit!!! Pokud o tom nevíte tak TV nabídka od UPC je placená služba oproti DVB-T které je úplně zdarma a tak má být v rastru o co je u zákazníků zájem a ne se ohánět jen sledovaností a podobně. Já jsem vlastně do dnes vůbec nevěděl že například skupina Prima a podobně se dělí s UPC a jinými poskytovateli z jejich čistého přijmu zs reklamu co se šíří na jejich stanicích (v tomto případě těch co byly na Primách) Navíc se jedná o program veřejnoprávní program Slovenska a ne o nějakou prémiovou stanici kde se společnosti odvádí určitý poplatek za každého diváka co má konkrétně tuto stanicí v nabídce. Dokonce ta stejná tvrdohlavost ze strany UPC u stanice TV Noe kterou do dnešního dne nechce překlopit do HD i když provozovatel nabízí HD zdarma zrovna tak jako tu SD verzi.
 7. Plný souhlas, už předem něco odsoudit bez toho abych to reálně poznal je opravdu a totálně ubohé!!! UPC nemá zajem to zařadit aspoň do regionálních Muxů kde jsou stanice sousedních států jako např. ORF nebo TVP a místní regionálky. Pod Vodafonem půjde úroveň programé nabídky rapidně dolů a v budoucnu tam zbyde jen komerční odpad když se čím dále vice ohání sledovaností. Nebude to dlouho trvat a vyřadí aj stanice jako Film Europe s tím že jsou málo sledované. Sledovanost je druhořadá když se jedná o placené TV. Nevím jak jiní ale já si rozhodně a v žádném případě neplatím kabel kvůli stanicím typu Nova, Barrandov, Prima, nebo dokonce kvůli teleshopingu Šlágr a nebo kvůli Mňau kde obsah kterého je plný web a plně zdarma!!! U konerčního odpadu je úplně jedno jestli je v SD, HD nebo dokonce v UHD, 4K a podobně.
 8. Dobrý den, to odpovídáte soukromě sám za sebe nebo oficiálně za společnost UPC jako jejich zástupce s jejich prohlášením? Tak jako bylo se stanicí TUTY TV kterou jste zařadili okamžitě (ještě asi dva měsíce předem promosmyčka před ostrým spuštěním) s tím že bude vynikající a velmi sledovaná stanice?!
 9. A co jiného se dalo čekat po převzetí společností Vodafone! Cena půjde hore a výběr stanic dole, co za něco stojí se bude vyřazovat a hnoj jako "Mňau TV, Šlágry atd. " zůstane!!! Prostě to půjde totálně do kelu!!! Nepřeklopení TV Noe a absolutní nezájem nezařazení Trojky od RTVS aspoň pro diváky na Moravě a ve Slezsku v rámci regionálního Muxu jen pro oblasti jižní Morava + severní Morava a Slezsko kde je terestrický přesah jako u rakouských a polských stanic raději ani nekomentovat!
 10. Se Slovenském ale sousedí pouze Morava se Slezskem a tak Trojka od RTVS by mohla pouze zde a ne nikde jinde v České republice to teda v Čechách. Zrovna tak ORF 1 Se Slovenském ale sousedí pouze Morava se Slezskem a ne Čechy, tak Trojka od RTVS by mohla byt pouze tam a ne nikde jinde v České republice a to teda v těch Čechách. Zrovna tak ORF 1 s ORF 2 je také pouze na jižní Moravě a v jižních Čechách a ne jinde v České republice.
 11. Tady se ale řeší SD z kabelu DVB-T a ne z klasického DVB-T přes pozemák. Víš kolik lidí má to DVB-T z kabelu jen kvůli základu k další televizi která má jen DVB-T tuner jen s MPEG-2 a nebo Ti co mají od UPC pouze internet bez DVB-C? Někteří mají ještě dnes dokonce televize CRT s obyčejným settoboxem MPEG-2 jako doplněk do jiné místnosti. Když dojde na věc tak UPC není do dnešní dne schopno do jejich DVB-T dát ČT:D/ČT art s ČT 24 v HD kvalitě i když přitom již asi dva roky Celá Česká republika chytne všechny programy ČT v HD kvalitě přes DVB-T2. Nově je asi týden přes DVB-T2 šířena aj moravská a moravskoslezská verze ČT 1 JM s ČT 1 SM v HD kvalitě. Hlavně se již několikrát UPC na jejich webových stránkách chlubilo tím že zákazníci UPC kvůli novému standartu DVB-T2 nemusí pořizovat nový vhodný přijímač po DVB-T2 aby nepřišly o žádnou stanici z toho DVB-T2. Opak je je ale pravdou protože zákazník UPC co má jen internet a nebo chce příjem základu z pozemáku na další TV přístroje v domácnosti si stejně musí pořídit ten settobox na DVB-T2 a instalovat anténu na střechu pokud chce mít všechny stanice ČT v HD kvalitě. Hlavně že má UPC v tom jejich DVB-T stanice Power TV, Ócko Black, Mňam TV které vůbec v celoplošném DVB-T2 nejsou. Další stanice z jejich DVB-T jako Sport 5, Óčko Expres s Retro Music jsou pouze v RS8 a tyto stanice v pozemáku pravděpodobně úplně skončí po vypnutí této sítě. Óčko ji před delší dobou sdělilo že v pozemáku zůstane pouze Óčko TV s Óčko Star. Až bude mít UPC v jejich DVB-T úplně všechny stanice ČT v HD kvalitě jako v DVB-T2 tak až potom si může do toho jejich DVB-T zařazovat stanice co nejsou celoplošné nebo jsou jen v Praze a nebo vůbec nejsou v pozemáku jako to Óčko Black s Power TV pokud jim na to ještě zůstane volná kapacita. Můj názor je takový že ten kdo chce mít stanice jako to Óčko Black s Power TV a nebo ty co nejsou v dané lokalitě vůbec v pozemáku si má pořídit placené DVB-C!!!
 12. Vážený technik kde jste dohledal tu capinu že "po 28.11.2019 nepůjdou v ČR chytit SD programy ČT bez piktogramu"? I kdy jste měl na mysli jen samotné Čechy bez Moravy ze Slezskem, tak je to také blud! Piktogram České televize o vypnutí ČT v dotčené lokalitě je vkládán do SD vysílání v DVB-T jen asi měsíc před samotným vypnutím (tento piktogram je v některých lokalitách i dříve pokud mají stejnou jednofrekvenční sít s vypínaným regionem). Navíc dle harmonogramu vypínání bude v Čechách poslední vysílač ČT v SD z DVB-T vypnut až 30. 4. 2020 v Pardubickém kraji z vysílače Pardubice - Krásné (u vysílače Jihlava - Javořice který se vypíná k stejnému datu nevím to jestli šíří jihomoravskou verzi ČT 1 JM z Brna nebo tu českou ČT 1 z Prahy jelikož blízko pomezí Moravy a Čech). Poslední vysílače pro severní Moravu a Slezsko s verzí ČT 1 SM z Ostravy se vypínají taktéž ke stejnému datu 30. 4. 2020 jako v Pardubickém kraji v Čechách. Pro celou severní Moravu a Slezsko se tedy úplně všechny vysílače (Hošťálkovice, Hladnov, Lysá hora a Praděd) z tohoto regionu vypínají k úplně stejnému datu oproti jižní Moravě a Čechám. Poslední vysílače z celé Moravy (a úplně poslední vysílače ČT v SD z celé České republiky) s verzí ČT 1 JM z Brna se vypínají 31. 5. 2010 na jihovýchodní Moravě ve Zlínském kraji z vysílačů Zlín - Tlustá hora a Valašské Klobúky - Ploštiny. PS: To jako míníte tvrdit to že občané ze Zlínského kraje budou dle vás hledět na piktogram od 28. 11. 2019 až do 31. 5. 2020?
 13. Takže tu opět máme další nesledovatelný šrot Nat Geo HD + Nat Geo skrz samou reklamu která je zhruba každých 10 minut.
 14. U mě Hitradio Ö3 v DVB-C na 100% funguje.
 15. A je to v kelu!!! Bůh nás ochraňuj od sviňáren Vodafonu co nedávno provedl u předplacených karet a od 26. 8. 2019 zavedene i u paušálů i když ještě v polovině června tvrdil že tam to nehrozí a nebude!
 16. Ano, konečně byla po velmi dlouhé době pod rezervou vypnuta duplicitní (odpadová) stanice Prima Comedy Central v SD kvalitě na 714 MHz. Jen by mě zajímalo kdy se konečně UPC uráčí překlopit TV Noe z SD do HD a změní mna tuto stanici názor?!
 17. Ano, opravdu se mýlíte protože Film+ je v nabídce UPC kromě HD aj v SD zrovna tak jako je tomu u AMC.
 18. A bude v UPC aj TV Noe v HD? Od dnešního dne tato stanice dostupná zdarma na satelitní kapacitě Towercomu. Doufám že to nebude u UPC zase na pětiletky jako tomu bylo u Československo HD a jeho předchůdcem Kino CS.
 19. Už dopředu jsem věděl jak to s Tuty TV dopadne a nažhavené UPC Česká republika to muselo okamžitě zařadit ještě měsíc před samotným spuštěním jako promo smyčku i když se nevědělo jestli to bude vůbec stát za zařazení. Nechápu z jakého důvodu nechce UPC ČR zařadit RiK TV HD který je již delší dobu u UPC Slovakia a smí se oficiálně šířit aj v ČR a ne jenom na Slovensku jako to tvrdí UPC ČR. To samé je se stanicí Senzi která se také může šířit i v ČR a ne jenom na Slovensku.
 20. Zjistil jsem to na webu upc.sk u slovenské společnosti UPC BROADBAND SLOVAKIA
 21. Ve slovenské UPC bude tento měsíc zřejmě překlopen CS film / CS mini / Horor film z SD do HD.
 22. Kéž by to EU zamítla, podle mě to po převzetí Vodafonem půjde s UPC od desíti k pěti a ceny hore.
 23. UPC Slovensko: UPC zaraďuje päť nových HD staníc a rozširuje ponuku videotéky MyPrime Zákazníci káblového operátora UPC sa môžu tešiť na nové programy v ponuke digitálnej televízie. Programový raster sa oddnes rozšíri o päť nových staníc v HD kvalite. Ide o trojicu dokumentárnych staníc Viasat History HD, Viasat Nature HD a Viasat Explorer HD, ďalej kulinárskej Mňam TV HD a hudobnú C Music HD. Kompletná ponuka digitálnej televízie od UPC po tomto obohatení dosiahne 165 staníc, z ktorých je už takmer 80 v HD kvalite. „Spoločnosť UPC zaradením nových programov pokračuje v neustálom skvalitňovaní a rozširovaní programovej ponuky, v snahe vychádzať v ústrety požiadavkám svojich zákazníkov. Po pridaní týchto nových staníc si zákazníci môžu vybrať spomedzi viac než 160 programov, z ktorých je 78 vo vysokom rozlíšení. Samozrejme, bohatú ponuku programov zákazníci môžu sledovať nielen na TV obrazovkách, ale aj na všetkých pripojených zariadeniach. Aj týmto napĺňame našu ponuku Happy Home®, ktorá poskytuje zábavu pre všetkých členov domácnosti na všetkých pripojených zariadeniach,“ uviedol Martin Miller, generálny riaditeľ spoločnosti UPC v Českej a Slovenskej republike.
 24. Slovenská produkčná, matka niekoľkých spoločností, ktoré sú držiteľmi licencií televíznych staníc JOJ Group, je novým majiteľom Československé filmové společnosti. Tá na českom i slovenskom trhu prevádzkuje tematické televízne stanice CS film, CS mini, Horor film, War TV, Kinosvět a online videoportál Film popular. Dokončenie akvizície je podmienené získaním potrebného povolenia českej Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV). „Sme radi, že do nášho portfólia pribudnú ďalšie etablované televízne stanice. Rozšírime tak svoju ponuku o zaujímavé programy, ktoré zasahujú stabilné cieľové skupiny divákov v Českej i Slovenskej republike. Tešíme sa na rozvoj týchto staníc,“ hovorí Mojmír Mlčoch, člen predstavenstva JOJ Group a manažér pre český televízny trh. „Týmto krokom napĺňame stratégiu JOJ Group rozširovať naše portfólio tak, aby sme efektívne oslovili české a slovenské publikum. Ako televízni profesionáli neustále vyhľadávame nové projekty, ktoré nám prinášajú nielen ďalšie obchodné príležitosti, ale aj profesionálnu radosť, ktorá pramení z napĺňania čoraz vyšších diváckych očakávaní,“ uvádza Marcel Grega, generálny riaditeľ JOJ Group. „V priebehu pätnástich rokov sa nám podarilo vybudovať firmu s portfóliom televíznych kanálov, ktoré si našli jasné a stabilné miesto na trhu, za čo prináleží moje poďakovanie predovšetkým všetkým zamestnancom, môjmu spoločníkovi a našim rodinám. Tešíme sa, že sa podarilo nájsť strategického partnera, ktorý bude firmu podporovať v jej ďalšom raste a želám novému budúcemu majiteľovi veľa úspechov,“ uvádza Leoš Pohl, konateľ a majoritný spoločník Československé filmové společnosti, s.r.o. Platené stanice CS film, CS mini a War TV spolu s free-to-air stanicou Kinosvět dosahujú spolu reach 257 000 divákov (celodenný reach v CS 15+ za obdobie 4.Q 2018; zdroj: ATO – Nielsen Admosphere). V Českej a Slovenskej republike si PayTV stanice predpláca viac než 1.8 mil. ľudí, FTA stanica Kinosvět pokrýva v Česku okolo 85 % populácie. Distribúcia sa tak, ako doteraz, bude realizovať prostredníctvom českých i slovenských operátorov. JOJ Group plánuje ďalšie investície do akvizícií a techniky na skvalitnenie vysielania týchto nových staníc vo svojom portfóliu. CORPIN pôsobil ako finančný poradca predávajúcim spoločníkom a JUDr. Jan Myška Ph.D. ako ich právny poradca. Finančným poradcom JOJ Group bol EY a právnym poradcom Weinhold Legal. JOJ Gorup má vo svojom portfóliu 7 televíznych staníc (JOJ, PLUS, WAU, RiK, Ťuki TV, JOJ Cinema a JOJ Family) a 20 internetových portálov (joj.sk, plus.sk, wau.sk, rik.sk, cinema.joj.sk, jojfamily.cz, videoportál.sk, nadacia.joj.sk, huste.tv, noviny.sk, europskenoviny.sk, topstar.sk, miestopremuza.sk, prezenu.sk, kinosala.joj.sk a ďalšie). Po dokončení akvizície spoločnosti Československá filmová společnost, s.r.o., pribudnú do portfólia JOJ Group televízne stanice CS film, CS mini, Horor film, War TV, Kinosvět a online videoportál Film popular. Zdroj https://www.aktuality.sk/clanok/666237/joj-expanduje-do-cudziny-kupila-ceske-stanice/ Na jiných webech ohledně rozšíření nabídky stanic pod JOJ GROUP se zmiňuje aj následující. Chystá investície do programu Programy CS film, CS mini, Horor film, War TV, KinoSvět budú naďalej dostupné u českých a slovenských poskytovateľov. JOJ tvrdí, že plánuje investície do programu aj do skvalitnenia vysielania týchto staníc po technickej stránke – nie sú totiž dostupné v HD kvalite. Zdroj: https://zive.azet.sk/clanok/138170/tv-joj-kupuje-ceske-televizie-cs-film-war-tv-a-dalsie-kanaly/
 25. A o tom že ta tvoja "prakticky celá konkurencia" na ktorú sa odvolávaš má ČT sport nelegálne bez súhlasu Českej televízie okrem programov ČT1 s ČT sa už ale nezmiňuješ. Ani jeden operátor ktorý poskytuje služby platené televízie nemá ČT sport v oficiálnej ponuke a majú ju tam bez akékoľvek propagácie a potajomky. Vieš je to v ponuke podľa hesla, keď nie je žalobca nie je čo súdiť.
×
×
 • Create New...