Jump to content

Moki

Uživatel
 • Content Count

  34
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Moki

 1. tomus: máš DVR CV 6000 a jak sleduji tak problémy nemáš žádné (ani sekání). Jak to bylo s kvalitou a sekáním před tím, když jsi měl CV-5000 CINX. Díky za odpověď.
 2. Tak snad abych se UPC omluvil. Sice později, ale přece jen nakonec odpověděli. A to takto: "Za rozvody v domě zodpovídá naše technické oddělení (zodpovědnost máme až po klientovu zásuvku, rozvody, které vedou dále již náležeje daným klientům). Koaxiální kabel, který používají naši technici má označení H126. Rozvody jsou kontrolovány průběžně, vždy když v daném vchodě dojde ke změně služeb. Pokud potíže s příjmem signálu stále přetrvávají, kontaktujte nás prosím na lince 241005100, kde si můžete domluvit výjezd technika, který provede kontrolu a nápravu dané situace."
 3. Tak jsem zjistil, že kostičky se mi taky objevují při zapínání PC a sepnutí kompresoru lednice (jak psal Katoda). Prošel jsem celý zásuvkový okruh a dotáhl všechny spoje (staré hliníkové - fuj). Kostičkování sice nebylo tak časté, ale rozčiluje to - teď už PC a lednice (respektive el. rozvody) nezlobí.
 4. Dík za odpověď. Škoda jen, že UPC není schopno odpovědět obdobně, snad si na to časem zvyknem "asi za těch pár kaček chceme hodně"
 5. Jasně, ty zásuvky zapojené ve staré zástavbě do série v celém bytě - to by mohlo být ono. A navíc to je určitě hliník, možná by stačilo projít celý okruh a řádně dotáhnout všechny spoje. Stejně je to dobré občas udělat, tak to zítra zkusím. To su zvědav.
 6. Pokud jsem se Standy nějak dotkl, tak se mu samozřejmě omlouvám. Standa chtěl pomoct, po dotazu upřesnil, pomohl a já mu za to poděkoval - akorát trocha humoru - toť vše. Ta lednice mě teda nenapadla, musím to vysledovat - dík za radu. Jak ji máš daleko od STB a kabelů, nebo není straršího data?
 7. Jasně že stačí, díky. A co poskytnutí přehledu programů všech streamů (multiplexů). Už to tady na fóru bylo jednou, ale nikdo se nevyjádřil. Nebo něco takového není?
 8. Stando nic ve zlém, ale jak víš že jde o rušení UPC internetem U-fonů, zní to jako výmluva UPC - nejsi jejich zaměstnancem? Můžeš poskytnout přehled programů všech streamů (multiplexů). Dík
 9. Lokalita.................. Žatec NOVA.................... úroveň 54% až 57%, kvalita 97% až 99%, kostičky a sekání - 2x/hod, obraz - 1, MARKIZA................úroveň 57% až 59%, kvalita 97% až 99%, kostičky a sekání - 2x/hod, obraz - 1, EPG....................... občas nenačítá – 3, Problémy STB........ při přepínání ovladačem velmi často zamrzá (hlavně večer) – 4, Jiné........................ - Typ STB (DVR)...... CV-5000 CINX Změny:................... zvýšení úrovně o 2% (výše opraveno) - nevím proč
 10. Možná je načase spojit své síly a učinit některé kroky za účelem ochrany zákazníků digitální TV u UPC. Existuje několik možností, jak se bránit a uplatňovat svá práva - např. cestou České obchodní inspekce, Sdružení pro obranu spotřebitele, Rady pro rozhlasové vysílání apod. Než však přistoupíme k řešení problémů podobným způsobem, bude vhodné provést průzkum některých údajů, které by podpořili případnou společnou stížnost. Pokud máte odvahu, tak zde napište své průměrné hodnoty a nedostatky digitální televize UPC. Pokuste se dodržet stejný formát, uvádějte vždy region, uveďte průměrné hodnoty signálu STB u kanálů Nova a Markíza (za účelem srovnání pouze tyto kanály pro začátek postačí) a napište další problémy (pokud se údaje změní, tak je můžete opravit a toto stručně zaznamenat v poznámce za účelem sledování změn). PLS neuvádějte nedostatky, které se objevují velmi často po přepnutí kanálu (do cca 5-ti sekund), tyto se vyskytují všem. K hodnocení můžete využít stupnici 1 až 5, kdy 1 vyjadřuje hodnocení "nejlepší, bez nedostatků". Pro přehlednost pište pouze informace týkající se sledovaných údajů (jiné připomínky a případné nadávky mi je raději zašlete cestou soukromé zprávy). Příspěvky neregistrovaných nebudou použity. Proč jsem založil toto téma: netvrdím, že si budeme stěžovat, to uvidíme až jak se bude vyvíjet toto téma. V každém případě sleduji diskuse a domnívám se že mnoho z nás se setkává s nedostatky UPC dnes a denně, přičemž odpovědi UPC nejsou mnohdy dostatečné. Např. jsem se dotazoval UPC na průměrné hodnoty signálu v regionu, ale doposud jsem se nedočkal žádné odpovědi - asi nechtějí zveřejnit své nedostatky, nebo tyto hodnoty nesledují a pak se není čemu divit. Upozornění: tato diskuse sice není oficiální, ale účastníci nejsou anonymní jak se mnohdy někteří domnívají. Diskuse na tomto fóru sleduje UPC. Pište pouze seriózní příspěvky.
 11. Zaslal jsem na klientské centrum několik otázek, týkající se rozvodů TV signálu ve společných prostorech panelového domu a doposud mi neodpověděli. Jako vždy, se dožaduji odpovědí opakovaně, ale bez výsledku. Znáte někdo odpovědi? 1) Kdo a v jakém rozsahu zodpovídá za tyto rozvody? 2) Vyhovují tyto starší rozvody pro přenost digitálního TV vysílání? 3) Jaký typ (přesné onačení) koaxiálního kabelu je použit (alespoň doufám že to víte)? 4) Jak často kontroluje UPC tyto rozvody? 5) Kdy naposled byly rozvody kontrolovány? 6) Mám podezření, že se někdo napojil do rozvodů nelegálně - jak mám postupovat? Může to být příčina nižší úrovně signálu na mém STB? Konečně se spojme - zašleme jim takovéto a podobné dotazy všichni - teda ti co mají odvahu!!!
 12. Všichni poskytovatelé budou muset začít zlepšovat své služby, pokud teda spolu neuzavřou nezákonný kartel (doufám, že i UPC dostane konečně rozum). Prozatím se mi ale nechce uvázat se na rok novou smlouvou, proto že ten rok je při současném rozmachu digitálního vysílání moc dlouhá doba. Já raději ještě chvilku počkám a časem se uvidím.
 13. Takže se pokusím naše společné zkušenosti s větvením rozvodů shrnout. 1. Před zahájením experimentování (o ničem jiném to není) zapojit STB přímo do vstupního uzlu (u tzv. paty bytu), zjistit hodnoty úrovně a kvality na STB, následně připojit STB a všechny TV na budoucí rozvody a experimentovat a porovnávat změny až do zblbnutí (až někdy zavoláte technika UPC, tak mu připojte STB taky na začátku a tím vyloučíte jeho výmluvy na nekvalitní rozvody) 2. Ideální je zapojení paprskové (do hvězdy), 3. použít F-konektory a nepodcenit jejich správné osazení (i malá chyba udělá paseku), 4. použít kvalitní koaxiální kabely (zde raději nešetřit), 5. před STB použít pasivní hybridní rozbočovač (pokud je jedna větev oproti ostatním o mnoho delší tak lze použít odbočovač) – nepoužívat levné plastové rozbočovače, 6. všechny větve by měly mýt stejnou útlumovou ztrátu (menší rozdíly ale nehrají velký význam – velmi individuální), 7. zakončit všechny větve inpedancí 75 ohmů buď připojením koncového zařízení, koncovou účastnickou zásuvkou nebo zakončovacím konektorem (jinak hrozí vznik odrazů), 8. pokud je signál na jednu TV dostatečný, avšak po rozvětvení již ne, lze použít aktivní rozbočovač nebo zesilovač (velmi individuální a bez možnosti změření signálových úrovní nutnost experimentovat), 9. na propojení koncových zařízení použít kvalitní kabely (osobně mám špatné zkušenosti s dodávaným scart kabelem u STB). Bohužel nemám osciloskop ani jiný drahý přístroj a tak se musím spolehnout na odhady jako např. že 5m koaxiálu se rovná ztrátě přibližně 1 db. Při dodržení výše uvedeného by však útlumová ztráta neměla, podle výše uvedených zkušeností, výrazně snížit úroveň či kvalitu signálu UPC. Prosím o případné doplnění. Na závěr několik, snad užitečných, odkazů na netu. Různé rady, včetně toho jak osazovat F-konektory: http://www.crk.cz/CZ/TECHTVIC.HTM Konstrukční zásady TV rozvodů: http://home.tiscali.cz/tvsignal/teroz_konstrukt.htm Zesilovače v anténních rozvodech: http://www.satcentrum.sk/clanky/927/zes ... ozvodu-ii/
 14. Zkoušel někdo aktivní rozbočovač nebo nějaký zesilovač. Pokud ano, tak prosím napiště své zkušenosti, nějak se mi nechce vyhazovat peníze za nejistou věc a odborníci na anténí rozvody (co se týká UPC) zarytě mlčí a pošklebují se (nevím teda proč - hadi). Dík.
 15. To Kenny - plně souhlasím. Kenny, ty útlumy rozbočovače vypadají zajímavě. Napiš PLS, jaký máš rozbočovač (konkrétní typ)? Ten útlum uvádíš jako útlum samotného rozbočovače bez započítání ostatních útlumů (jako např. koaxiál, další rozbočovač apod.)? Píšeš: STB by měl být (v případě použití rozbočovače) zapojen z výstupu s nejsilnějším signálem. Určitě máš pravdu - nestálo by zato vyzkoušet odbočovač místo rozbočovače? Nezkoušel si to? Dík za odpověď.
 16. Myslím že to je pouze UPC Direkt a výše zmíněné DIGI TV a CS LINK.
 17. Souhlasím. A co se týká CS LINKU (tedy karty Gital a TaT) tak je sice návratnost pořizovacích nákladů oproti UPC do jednoho roku, ale nabízené programy nestojí zato. Asi zatím bohužel zůstanu u UPC, nebo začnu chlastat a čumět do pulitru.
 18. Možnosti existují, ale každému vyhovuje něco jiného. Pořád přemýšlím o změně a tak jsem se pokusil vytvořit srovnávací tabulku hlavních poskytovatelů TV (celoregionálních). Pokud ji někdo chcete zaslat tak mi pošlete e-mail (soukromou zprávou).
 19. Asi ano. F konektory jsou taky pevnější, spolehlivější a kvalitnější než ty obyč a jsou lépe stíněné.
 20. Jo, něco tady smrdí a řádně. Že by UPC? Nedávno mi odpověděli, že úroveň signálu musí být >60%. Když jsem si o týden později ztěžoval, že mám pouze 48 až 50, tak odpověděli "Vámi zadané parametry jsou naprosto v pořádku a u digitální televize zpravidla nedosahují vyšších hodnot. Pro úroveň signálu je hodnota v pořádku, pokud se nedostane pod 45%." Prostě odpovídají podle toho jak se jim to hodí - jak píše Goofy75 - kocourkov hadr...
 21. Tady je, jak se říká, dobrá rada nad zlato. Podle UPC bude rozbočovač před STB snižovat úroveň signálu. Odborníci na anténní rozvody (několika sem se ptal) se k rozvodům UPC nechtějí vyjadřovat, neboť signál UPC se podle nich údajně chová v každém bytě jinak a je nutné to zkoušet a zkoušet až se zadaří (prej nepomůže ani řádné měření s následným propočítání ztrát a rozvodů). Můžu pouze poskytnout mé zkušenosti (ne rady). V prní řadě jsem vyměnil obyčejné konektory za konektory F, což zvýšilo úroveň signálu o cca 2% (asi jsem měl někde nějaký špatný spoj). Dál jsem zkoušel a zkoušel a nyní mám rozvody v bytě takto: 1) rozbočovač hybridní (feritový dělal bordel), přímo na kabel UPC v chodbě bytu (vyřadil jsem účastnickou zásuvku - snižovala úroveň signálu o 2%), 2) 1. větev přímo do STB, bez zásuvky, cca 15m, ztráta přibližně 11dB, 3) 2. větev do kuchyně (analog), bez zásuvky, cca 15m, ztráta přibližně 11dB, 4) 3. větev do ložnice (analog), bez zásuvky, cca 2m, útlumový článek 3 dB, ztráta přibližně 11dB, 5) za STB mám ještě jeden hybrydní rozbočovač 2x 3.5dB (do TV a do pokoje). Zkoušel jsem zapojit STB přímo v chodbě (tedy pouze koaxiál 1m) a úroveň signálu tam byla o 1 % vyššší a kvalita stejná, což je si myslím přijatelná ztráta. Jinak nemám s kvalitou obrazu problémy (až na občasné kostičkování, ale to bylo i před tím). Ještě přemýšlím o použití odbočovače místo rozbočovače. Takže závěrem můj názor. "Rozbočovač lze použít bez větších problémů a výmluvy techniků UPC jsou výmluvami hlupáků - o tom jsem se přesvědčil už několikrát".
 22. Stejně jsem na tom i já. Poslední odpověď od UPC na mou stížnost ohledně zamrzání byla tato: "Občasné zamrznutí STB je bohužel vlastnost, kterou nelze odstranit. Je to způsobeno tím, že se v tomto přístroji programy musí dekodovat a když zvolíte jiný kanál rychleji, než se rozkódoval ten předchozí, tak dojde k zahlcení STB a musí buďto počkat a nebo STB odpojit na chvilku od elektřiny." PS: možná by stálo zato, založit nové téma: Otázky a odpovědi UPC.
 23. Už to chápu - jde teda o ten novej DVR s dvojitým tunerem.
 24. Pro "Katoda" tím "standardním" jsem myslel dnes již běžné vybavení přístrojů. Bohužel to byl omyl, úplně jsem přehlédl že optický výstup má. Asi jsem slepej nebo blbej (nebo obojí?). SRY
×
×
 • Create New...