Jump to content

CableG

Uživatel
 • Content Count

  514
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Reputation Activity

 1. Děkuji za radu
  CableG reacted to technik in Odstoupeni od smlouvy   
  Něco z historie fyziky i elektrotechniky vím, vím dokonce jak funguje přenos signálu v koaxech.
  Pokud budu měřit přenosovou rychlost linky, tak si ji vždy budu měřit na eth kabelu, nikoli na WIFi a tam těch 300/500 (dokonce jsem viděl reálný test DOCIS 3.1 s rychlostí 1,8 Gbps) změříte.
  Jo a neměřím to na nějakém stupidním měřáku, ale stahováním dostatečně velkého souboru z uložiště
  Proto je mi divné, jak je možné, že vlastně ta DVBC TV od UPC (nebo dokonce DVBT v klasických domácnostech) funguje.
  Podle vás nemůže koax přenášet více jak 150 Mbps dat - to jsou vlastně 3-4 DVBC muxy nebo 6-7 DVBT/T2 muxů. Jak k nám tedy ty ostatní programy dostanou?
  Mohl byste mi to prosím vysvětlit?
  Pro info v rozvodech UPC je nyní 31 DVBC muxů s celkovým BR 1,4 Gbps, 7 DVBT muxů s BR 210 Mbps a až 24 DOCIS kanálů s BR 1,2 Gbps
   
 2. Děkuji za radu
  CableG reacted to marena in EPG   
  To máte tu nevýhodu, že na TV jsou v EPG vidět čísla dílů. Na STB je to mnohem lepší, tam je jen název seriálu, nechybí jen číslo řady, chybí i číslo dílu, tak nás to aspoň nemate :-/
 3. Pozitivní
  CableG reacted to zby in EPG   
  Rozumím, že Prima Cool udělala změnu ve vysílacím schématu (přesunutí Cool Wave na pozdější čas), ale proč někteří poskytovatelé programu mohou reagovat a uvádět program správně (např. goNET s.r.o. na tvprogram.cz) a UPC ne?
  Program 7.5.2018:

  Na straně UPC by bylo dobré zjistit, proč se tak děje (pravděpodobně špatně nastavené některé procesy) a zjednat nápravu. Poskytování TV služeb dnes není jen dodání "obrázků", ale i veškerých odpovídající dat k nim. V této podobě je to u UPC jen neúplná služba.
 4. Pozitivní
  CableG reacted to Ivo Mašek in Nové stanice   
  Tak ono defacto všechno je na satelitu a nebo na DVB-T2. Takže se klidně můžeme vrátit do počátku 90-tých let, kdy na sídlištích přibývaly satelity jak houby po dešti, každý talíř jiný, rámy na uchycení v kvalitě zručnosti pána rodiny (  ), ..... no vypadalo to příšerně. To byla ještě doba analogová (i v těch satelitech). Mnozí to zajisté pamatujete. Těch talířů rapidně k dnešní době ubylo. Tady na sídlišti jich už je jenom pár, valná většina zde "ujíždí" na IPTV, o dost méně nás "ujíždí" na kabelovce UPC.
  Ty názory, které zde padly ve smyslu "je to na satelitu, tak proč to dávat na kabel - pořiďte se satelit" nejsou zrovna to pravé ořechové. Ale tak - každý na to hledíme svojí optikou.
 5. Pozitivní
  CableG reacted to Evzen in EPG   
  Snad to, ze oficialni nazev toho filmu nepouziva rimske cislice (i kdyz samotna mise NASA je v logu mela).
  Tady jde IMO zase o nejakou lidskou(?) chybu pri editaci nazvu - nekdo byl zrejme tak zblblej ze vsech tech serialu, ze tam slepě natukal rimske cislice v domneni, ze jde taky o serial...
 6. Pozitivní
  CableG reacted to Evzen in EPG   
  JJ, nekdo zapomina, ze slepě odstranit z textu vsechno, co zavání HTML kodem, je nesmysl a ze se na to musi jit chytreji.
  Tipuju to na nejakou programatorskou rychlokvašku (která si ovsem nestydi rict o 60k plat).
  V tomto pripade je to klasika - tvrda mezera mezi jednopismennou predlozkou a slovem (puvodni text zjevne pochazi z Wordu nebo neceho podobneho, co automaticky nahrazuje obycejne mezery po jednopismennych predlozkach tvrdou mezerou):

 7. Pozitivní
  CableG reacted to technik in Nové stanice   
  Musím vás zklamat, Karneval nikdy neumožňoval nějakou individuální volbu programů. Vždy to musela být nějaká "skupinka" programů zakódovaná stejným Access Criteriem.
  Možná se to na venek tvářilo jako selektivní výběr, ale byl o to minimální zájem z důvodu cenové politiky.
  Tuším, že výběr "6" programů z 20 byl o 30 Kč levnější než těch 20 programů.
  Kódovací systém samozřejmě umožňuje zakódovat více jak "31" balíčkú.
  Každá zóna, která je vidět ve stavu předplatného, obsahuje 24 bitů.
  Pro zakódování každého programu samostatným AC, by bylo třeba v současnosti 6 zón.
  Mimo jiné by se tím tedy prodloužila minimálně 6x délka odesílání předplatného a také by se zvýšilo zatížení samotného kódovacího systému.
  Je opravdu otázka, jaký by byl celkový zájem o toto individuální selektování a co by to UPC přineslo ...
  Všichni, kdo tuto službu nabízejí, mají podmínky stanovane dost nepříznivě pro takovéto selektování , u Skylink stojí tato možnost 299 Kč, o 40 Kč více stojí balíče s +47 programy a o 110 Kč více stojí balíček s +60 programy - mimo jiné tam jsou všechny ze kterých vybíráte těch 10.
  Ano je to ročně o 1320 Kč více, ale prostě nevěřím, že se pak člověk nekouka na žádný z těch +50 programů..
 8. Děkuji za radu
  CableG reacted to technik in EPG   
  Pro STB, které jsou připojeny k internetu, jsou data s více informacemi (množství dat) stahována z internetového serveru.
  TV a offline STB ziskávají data z EPG streamu.
  Struktura zpracovávání dat v STB má bohužel problémy s "nadbytečnými" informacemi v názvu programu. Neumožňuje pak nahrávání celých seriálů.
  Jak jsem již psal, informavali jsme o tomto problému, ale ČR/SK je minoritní trh a velké trhy to nepožadují.
  Bojujeme s tím průběžně 4 roky ...
  Myslíte jako vkládání do "živého" programu černou - dobrý nápad, přednesu to na příští poradě jako přání diváku
 9. Pozitivní
  CableG reacted to Retiree in EPG   
 10. Pozitivní
  CableG got a reaction from Libor in Nové stanice   
  Já tedy nevím... Šermovat na každém kroku (naposledy mail včera) službou Horizon Go, zpětným zhlédnutím a tvářit se jako bůhví jak pokrokový operátor a nakonec se ukáže, že nejsem schopen včas zařadit nové kanály, zpětné zhlédnutí bůh ví kdy a jestli vůbec a o zpackaném EPG ani nemluvím. Přiznejte se - vy prostě chcete, abych si nechal od UPC jen internet a televizi začal řešit jinak, že jo? Jako na rovinu - je mi absolutně fuk komu těch 13 stovek měsíčně budu dávat.
 11. Pozitivní
  CableG reacted to zofre in Nefunguje zpětné zhlédnutí   
  Je to i v oficialnim dokumentu UPC: https://www.upc.cz/pdf/pece-o-zakazniky/dokumenty/razeni_tv_programu.pdf
 12. Pozitivní
  CableG got a reaction from marena in EPG   
  jojo, je to až nepochopitelné - všichni dostávají EPG správně, jen UPC špatně, taková nespravedlnost... já vlastně nechápu proč se provozovatelé jednotlivých kanálů tomuhle (a teď fakt nevím jak to nazvat - ať už slušně nebo neslušně) chování nebrání.
 13. Děkuji za radu
  CableG reacted to tomus in Nefunguje zpětné zhlédnutí   
  V seznamu kanálu který jsem uváděl to najdeš
   
 14. Pozitivní
  CableG reacted to Evzen in EPG   
  Protoze u UPC nejaky KOK*T pred casem zaridil, ze "all-capitals" slova na konci nazvu poradu (coz jsou prave rimska cisla serii serialu) odstranuji...
  Podle ruznych starsich zprav zrejme proto, ze nejaky jejich zfušovaný firmware kvuli tomu neumi opakovane nahravani... (a to zrejme proto, ze programator-diletant ve firmware testuje PRESNOU SHODU celeho nazvu poradu nebo nejakou podobnou amaterstinu).
  Presne z tohoto duvodu pak i filmy s rimskymi cisly v nazvech jako Navrat do budoucnosti nebo Rocky jsou v UPC EPG uplne rozje*ane, se spatnymi popisy, atd.
 15. Pozitivní
  CableG reacted to Retiree in EPG   
  V předchozích dvou příspěvcích jsem uvedl zcela náhodný příklad nedostatečného popisu programu ze strany UPC. Nemám příliš mnoho možností porovnávat EPG různých stanic z pozemního DVB-T vysílání s EPG produkovaným UPC, mé technické možnosti pozemního příjmu DVB jsou omezené a ani nemám větší přehled o vysílaných seriálech o více než jedné sérii. Pro případné zájemce (zoufalce, kteří ještě nerezignovali na aroganci UPC), kteří jsou ochotni vyhledat další příklady nedostatečně označených seriálů, přikládám EPG stanic různých poskytovatelů (České radiokomunikace, Digital Broadcasting, (Česká televize) a odpovídajícího EPG stanic v kabelu UPC . Nejlépe, kdyby se případný zájemce zaměřil pouze ne jeden-dva své seriály a porovnal EPG UPC s dalším providerem. Přiložený soubor Providers je ZIP archiv. Jelikož neumím připojit tiskárnu k televizoru a tisknout EPG přímo z TV, je EPG všech providerů staženo a vytvořeno programem DVB Viewer...
  Tážu se pracovníků UPC technika a Davida-UPC, PROČ ?
  Proč, jestliže vlastní text popisu programu je stejný u všech providerů, pochází tedy ze stejného zdroje, proč Digital Broadcasting a České radiokomunikace mohou u víceřadových seriálů uváděl jak pořadové číslo dílu, tak i číslo série a proč je to pro UPC problém ?
  Proč mohou někteří provideři uváděl u programu, zda se jedná o premiéru, či reprízu programu, případně i kolikátou reprízu. Proč mohou někteří jiní poskytovatelé uváděl jazykovou mutaci, titulky právě vysílaného pořadu, proč je to pro UPC problém ?
  To jsou v představenstvu UPC skutečně takoví ignoranti ?
  Omlouvám se řadovým zaměstnancům UPC...
  Providers.zip.pdf
 16. Pozitivní
  CableG got a reaction from kebulek in EPG   
  jojo, je to až nepochopitelné - všichni dostávají EPG správně, jen UPC špatně, taková nespravedlnost... já vlastně nechápu proč se provozovatelé jednotlivých kanálů tomuhle (a teď fakt nevím jak to nazvat - ať už slušně nebo neslušně) chování nebrání.
 17. Pozitivní
  CableG got a reaction from Retiree in EPG   
  jojo, je to až nepochopitelné - všichni dostávají EPG správně, jen UPC špatně, taková nespravedlnost... já vlastně nechápu proč se provozovatelé jednotlivých kanálů tomuhle (a teď fakt nevím jak to nazvat - ať už slušně nebo neslušně) chování nebrání.
 18. Pozitivní
  CableG got a reaction from Mymak in Nové stanice   
  Já tedy nevím... Šermovat na každém kroku (naposledy mail včera) službou Horizon Go, zpětným zhlédnutím a tvářit se jako bůhví jak pokrokový operátor a nakonec se ukáže, že nejsem schopen včas zařadit nové kanály, zpětné zhlédnutí bůh ví kdy a jestli vůbec a o zpackaném EPG ani nemluvím. Přiznejte se - vy prostě chcete, abych si nechal od UPC jen internet a televizi začal řešit jinak, že jo? Jako na rovinu - je mi absolutně fuk komu těch 13 stovek měsíčně budu dávat.
 19. Pozitivní
  CableG reacted to mirij in EPG   
  A já přikládám jiné zkažené EPG seriálu "Jsem do tebe blázen VII" aktuálně vysílaný každé ráno dva díly po sobě na Prima Love - čísla dílů seriálu:
  zítra:       8.4., 8:20 - Jsem do tebe blázen (8. díl) - Zakopaná hádka
                 8.4., 8:50 - Jsem do tebe blázen (8. díl) - Zakopaná hádka
  pondělí: 9.4., 7:30 - Jsem do tebe blázen (10. díl) - Vyhrajte auto
                 9.4., 8:00 - Jsem do tebe blázen (9. díl) - Paul zahradníkem
  úterý:   10.4., 7:30 - Jsem do tebe blázen (16. díl) - Milénium šok
               10.4., 8:00 - Jsem do tebe blázen (11. díl) - Líbánky
  a tak dále....
  Já už se tomu musím prostě smát. Místo, aby čísla dílů šla normálně po sobě, tedy 8., 9., 10., 11., 12., atd. tak vysílají takový galimatyáš.  A názvy některých těch dílů také mimochodem nesedí.
  Během let jsem UPC emailem technickou podporu několikrát upozorňoval na tyto různé chyby EPG - poctivě jsem jim vždycky uváděl příklady těch zmršenin. A výsledek? - nula, zbytečná snaha. Navíc mám pocit, že na té technické podpoře jsou snad nějací polodebilové (co se týče EPG).  Často mi odepisovali např., že jaké EPG jim poskytne provozovatel kanálu tak takové vysílají. Přitom všechna tištěná periodika, všichni ostatní to mají správně (např. když se podíváte do Týdeníku Televize v případě tohoto seriálu tak čísla dílů jdou správně po sobě). Vůbec nebyli schopni pochopit, nejsou schopni pochopit, že ten provozovatel kanálu přece neposkytuje jedněm chybé EPG a druhým správné. Všem musí dávat přece jedny a tytéž údaje.
 20. Pozitivní
  CableG got a reaction from Katoda in Nové stanice   
  Já tedy nevím... Šermovat na každém kroku (naposledy mail včera) službou Horizon Go, zpětným zhlédnutím a tvářit se jako bůhví jak pokrokový operátor a nakonec se ukáže, že nejsem schopen včas zařadit nové kanály, zpětné zhlédnutí bůh ví kdy a jestli vůbec a o zpackaném EPG ani nemluvím. Přiznejte se - vy prostě chcete, abych si nechal od UPC jen internet a televizi začal řešit jinak, že jo? Jako na rovinu - je mi absolutně fuk komu těch 13 stovek měsíčně budu dávat.
 21. Pozitivní
  CableG reacted to Evzen in Nové stanice   
  Uz muj tata me ucil "kdyz uz neco delas, tak to delej PORADNE a praci DOTAHNI DO KONCE, nebo to radeji nedelej vubec".
  Nepovazuju to za zadnou povinnost. Povazuju to prave za to "delani veci poradne a az do konce".
  To je jako kdyby ve vlaku byl jidelni vuz, ale nemeli tam nic k jidlu ani k piti. Taky to zajiste neni jejich povinnost, zejo... jen to ukazuje, jak moc vazne se k tomu stavi.
  Jestli je neco slozitejsi, je mi u prdele. Mne se taky nikdo nepta, jestli vysledku dosahnu s prstem v nose, nebo me to stalo X bezesnych noci. A je veci moji vlastni cti dodat vysledek dodelany do konce... nebo vysvetlit, co se stalo, proc to neni a jak to vypada.
  A to arogantni mlceni je to, co me sere nejvic - nestojime jim ani za vysvetleni (ne, ta Davidova dve slova "zatim ne" opravdu NEJSOU adekvatni reakce!).
  Slusne chovani, to je zrejme uz neznamy pojem...
 22. Pozitivní
  CableG reacted to Katoda in Nové stanice   
  Ano, za přesun seriálů z jednoho programu Primy na jiný UPC samozřejmě nemůže. Ale to, že od spuštění vysílání a zařazení do nabídky není v Horizon Go - prý snad od 17.4.  - a  zpětné zhlédnutí bude k dispozici ještě později (pokud vůbec), jednoznačné velkým pochybením UPC je.
 23. Pozitivní
  CableG reacted to marmira in Nové stanice   
  @David - UPC Dobrý den, to je mi líto, že na Prima Krimi nepočítáte se zpětným zhlédnutím :(. Nepřipadá mi to úplně logické: vzali jste většinu krimi seriálů z Prima love a přesunuli je na Prima Krimi, na Prima love lze spustit zpětné zhlédnutí, na PK nikoli. Navíc PK je plná seriálů a málokdo má čas sledovat jednotlivé díly v reálném čase, na Prima love jsem se dívala na jednotlivé díly některých krimi seriálů zpětně... Takže bez zpětného zhlédnutí je Prima krimi jen pro lidi, kteří nepracují a mají čas se dívat na tv během dne... :(. Nebylo by přece jen dobré stanovisko přehodnotit? Děkuji. 
 24. Negativní
  CableG reacted to David - UPC in Nové stanice   
  @CableG ZZ na PK zatím ne. 
 25. Děkuji za radu
  CableG reacted to Retiree in EPG   
  Přikládám výstřižky večerního programu stanice Prima Cool v pondělí 9. dubna (pouze v pondělí se vysílají díly dvou různých řad).
  770 MHz-K58, Jedlová hora-Chomutov (Buková hora-Ústí n/L) DVB-T, síť 2, provider České radiokomunikace
    530 MHz-K28, Teplice-vodárna, DVB-T2, přechodová síť 13, provider Digital Broadcasting, s.r.o
  Zde můžete hádat, od kterého providera je toto EPG. Že by UPC ?
   
×
×
 • Create New...