Přejít na obsah

Jirka

Uživatel
 • Počet příspěvků

  34
 • Registrace

 • Poslední návštěva

Vše od uživatele Jirka

 1. Pozitivní info: Po plánované údržbě sítě UPC v naší lokalitě (Plzeň-Bolevec) problémy s PRIMA HD COOL, HD ZOOM, HD LOVE a HD MAX zmizely, uvidíme zda napořád.
 2. Přesně stejné to mám také, přitom třeba na muxu Prima COOl HD a LOVE HD je Fanda HD a Nova Cinema HD a ty jsou OK. Teď zkouším nový CAM modul a kartu UPC, ale výsledek budu vědět cca za hodinu, nechal jsem si poslat obnovovací signál.
 3. to technik plazma Panasonic TX-42PX70 EA, kabelový HD receiver Nanoxx 9500HD-C, CAM modul/karta UPC J.
 4. Dobrý večer, registruje někdo z Vás opět problémy s Prima COOL HD, LOVE HD a ZOOM HD - "cukání" obrazu cca každou vteřinu ? Lokalita Plzeň-Bolevec.
 5. To Tomus : Máš naprostou pravdu, nechal jsem se unést psaním a na tuto možnost jsem při psání nepomyslel. :oops: Rychlé a elegantní řešení.
 6. Tak byl u mě včera technik, proměřil a potvrdil, že jde o rušení Ufonem, který od 1.9. 2011 instaloval nedaleko vysílač ( 300 m vzdušnou čarou). Signál o velkém zisku chytil jen na koncovku měřícího přístroje. Údajně to již někde v Plzni měřil Telekom. úřad, ale bez negativního výsledku, signál kolísá, protože prý vysílače Ufona zesilují signál podle počtu připojených uživatelů sítě.V Plzni dle něj jsou s tím problémy. Lokalita Bolevec - např. Nýřanská, Kaznějovská, Sokolovská . Pomůže kvalitnější kabel, ale ! Ostatní budovy i naše mají zateplenou fasádu a pod ní ještě pod plechovou lištou vedou kabely. UPC se k nim tedy nedostane. Přitom u nás na to bylo upozorněno v době stavby, ale nijak nereagovalo. Když jsem viděl ten "káblík", co vede ze zásuvky, tak se nedivím, že signál je zarušený. Je ještě z doby, kdy kabelová televize v Plzni začínala (cca 15 let), jeho průměr je tak 5 mm a nikdo neví jaké má stínění. Jediné řešení dle UPC je vést nový rozvod rozvodnou šachtou na chodbě domu a pak do bytu. Nevíte někdo, zda by šel koax protáhnout pod zateplením v té původní liště tím způsobem, že by se uchytil na původní a horem vytáhl ? Nebo neřešil někdo již tento problém? Nebo je to technická hloupost ? Děkuji za reakce. Jirka
 7. Dobrý večer, může mně prosím někdo z této lokality podat informaci, zda jemu fungují muxy na 418 a 426 MHz ? Od úterý 30.8. 2011 ani ťuk, ale UPC sdělilo, že signál je dle nich OK, servisní technik je objednán. Děkuji.
 8. to tomus : Zakoupil jsem jej přes internet v Německu na www.hm-sat-shop.de za 319 Euro plus 16 Euro doprava. Je jednotunerový, nahrávat lze na stejném muxu dva programy najednou a na třetí se dívat a u toho třetího lze zároveň použít i timeshift. Já ale zatím zkoušel jen současné nahrávání dvou a na třetí se jen díval bez použití timeshiftu, všechno ok.
 9. Po měsíci provozu mohu potvrdit naprosto bezproblémové fungování STB Nanoxx 9500 HD-C ( www.nanoxx.info) v síti UPC. Provozováno s kartou od LICA. Ve zkratce : HDTV, max 1080i, instalace bez problémů, OSD v češtině, EPG háčky, čárky bez problémů, možnost nahrávání na externí disk vyzkoušeno bez problémů i HD, kvalita obrazu vynikající, ale strašně záleži na kvalitě zdroje, zobrazuje i datové toky, rozlišení apod. Dosud bez zamrznutí. Zájemcům na doplňující dotazy odpovím, pokud budu vědět. Jirka
 10. Mohu potvrdit, že v lokalitě Plzeň-Bolevec mám úplně stejné problémy na stejném muxu 410. Volal jsem kvůli tomu UPC, řekli, že pošlou technika, bohužel po hodině se to dostalo do normálu, tak jsem technika zrušil, takže bych měl smůlu a zaplatil bych 500,-, zvláště když kolem šesté večer technik nejezdí a úplně vidím, jak se mnou čeká cca od 17.30 do 19.00 abych mu ukázal to cukání a občasné písknutí zvuku. Pozoruji to také cca 14 dní. Nejsem technik, proto prosím poraďte, aby mě netahali za nos, co může být příčinou, že mux 410 ukazuje stále stejné hodnoty kvality a síly i při záseku, avšak na 170.5 klesá na 7 procent, ale přitom HBO jde úplně normálně.
 11. Tak dnes Nova HD kostičky při Ordinaci, opravdu se prosím nenajde nikdo, kdo rozumně vysvětlí proč, když do cca konce srpna to bylo vše vpořádku, nedělá to každý den apod? Navíc mux 410 MHz mezi 17.30 19.00 krátká zastavení obrazu ovšem bez vlivu na sílu a kvalitu signálu, hodnoty sledovány v kuse 5 minut. Lokalita Plzeň-Bolevec.
 12. Mohu potvrdit svůj subjektivní dojem, takový obraz jsem měl již před lety v analogu na kvalitním CRT.
 13. Mohu potvrdit, že v Plzni-Bolevec jsem dnes nové programy naladil ( bývalý Karneval).
 14. Mám dotaz : Nepozorujete "cukání" obrazu na Voom HD, nevím jak to lépe popsat. Ukazatele síly a kvality signálu se ale nemění. NG HD je ok. Díky. P.S. ve svém příspěvku, který komentoval Anonymní jsem proti HD neměl připomínek.Jedině přivítám nové HD programy.
 15. Jasně že 576i bude nejvhodnější na SD, ale jen jsem tím chtěl naznačit svůj názor, že Panasonic asi lépe zvládá deinterlacing než HD box, protože musí přepočítat vstupní signál, k HD zatím nemám připomínek, starý STB nemohu porovnat, protože jsem jel na CRT.
 16. To Vandor : Jsem rád, že mohu porovnat kvalitu s někým, kdo má stejný typ plazmy jako já. Jak jsem zde již psal v minulosti, tak mám dojem, že obraz přes HDMI není takový, jak jsem si představoval. Měl jsem HD box asi mezi prvními a nechtěl jsem hned od začátku proti němu mít připomínky. Nicméně s odstupem času mohu konstatovat, že buď mám HD box porouchaný, nebo je to prostě jeho vlastnost z výroby a on není technicky na výši. Mohu jen potvrdit postřehy Vandora, které jsem částečně také získal, protože jsem měl možnost průběžně sledovat TV vysílání cca 14 dní v kuse od rána do večera, neb jsem byl v PN. Skutečně i u mně je obraz neostrý( subjektivně), nepozoruji rozdíl mezo 576i, 720p nebo 1080i, paradoxně se mně jeví výstup 576i nejlepší na SD. Přitom jsem zakoupil i kabel Profigold a .. žádná změna. Jako laik se mohu domnívat, že potíž může být v obvodu, který má na starosti deinterlacing ? Naopak jsem zkusil propojit HD box scartem kde je S video výstup s DVD rekordérem a signál jsem " prohnal" přes kabely YUV do televize a hned jsem byl spokojenější, nevím jak to popsat, ale černá byla černější, modrá ... atd. Subjektivně se zlepšil i kontrast a zejména zmiňovaná ostrost. Podotýkám, že u televize jsem zkoušel mnoho variant obrazu. Nyní přemýšlím vyzkoušet jiný set top box, kdyby se osvědčil, tak se jen modlím, aby již konečně byl k dispozici CAM modul. Jedná se o HD box Vantage HD 7100C a nejlepší je, že k němu můžete připojit harddisk přes USB nebo SATA a nahraje vám i HD vysílání. Pro zájemce je to www.vantage-digital.com
 17. Pokud se ale nepletu, tak takto je to u DVR boxu a ne u HD boxu, asi si musíme opravdu počkat na update firmwaru.
 18. Dotaz : Funguje Vám v nastavení HD boxu přepínání kontrastu, resp. má vůbec fungovat při propojení HDMI? Dík za odpověď.
 19. To ona : Lépe bych to nepopsal, vyčerpávající, mně občas dělá totéž, ale nemusel jsem vypínat a vytahovat kartu.Mám i zkušenost, že přepnu na jiný kanál, box ukazuje, že přepnul, ale je černo, musím se vrátit a znovu a pak jede.
 20. Ano je, ovšem zvažuji zkoušku jiného, značkového, protože mám subjektivně pocit, že po propojení YUV kabelem Profigold je obraz na plazmě ostřejší, barvy přirozenější. Takže uvidíme.
 21. Tak zásek, kdy se zastaví obraz a zvuk jsem zatím neměl, mám však jinou zkušenost a to při použití EPG, 2x od pátku se stalo, že nechtěl načítat a zaseklo se ovládání, musel jsem DO vypnout a zapnout set top box. Kromě toho jsem alespoň u mně zjistil, že není naprogramováno tlačítko na vybírání zpráv, zkoušel jsem staré DO, ale taky nefunguje, takže to vypadá na firmware.
 22. To Jack_6428 HD programy samozřejmě obrazově perfektní, škoda, že se pak musí dívat na zbylé, byť digitální, to bych tu televizi nejradši vypnul. Právě že německé programy byly co do kvality nejlepší a zajímavé je, že pořád stanice vysílají 4:3, zdá se mně, jakoby to teď bylo víc než předtím. Mají pravdu ti, co říkají, že na SD signál je nejlepší CRT, mohu porovnat se svojí Loewe, zůstal mně totiž původní set top box.
 23. Potvrzuji, že Plzeň je na tom stejně, multiplex německých programů byl nahrazen 2x HD programy.13.2.08 jsem objednal HD set top box, 15.2.08 jej technik donesl a instaloval. Zatím rozdíl v SD signálu oproti Handanu CiNX 5000 jsem nepozoroval, jiná je nabídka menu, HD programy v angličtině, kvalitativně samozřejmě jiná úroveň, zatím žádné kostičkování apod. Tolik obecně, pokud máte dotazy, ptejte se, pokusím se odpovědět. Jako zobrazovač mám Panasonic TH-42PX70.
 24. Zaregistroval jsem se na Moje UPC, chtěl jsem zkusit PVR, překvapilo mě, že objednávkový formulář po mně chce, aby jsem si objednal Supreme, přitom mám v digitálu vše kromě XXX, Cine 1,2 a Filmbox. Máte prosím někdo stejnou zkušenost? P.S. na UPC jsem se zatím nedovolal.
 25. Příčinu zatuhnutí neznám, ale mohu potvrdit stejné zkušenosti jako Moki a picmus, tedy ráno reaguje okamžitě, ve večerních hodinách vytuhne, zasekne,baterky jsem také zkoušel ani to nepomohlo.Možná je to tím, že Handan CV 5000 je pro mě opravdu low end, v roce 2006 pořizovací hodnota cca 75 USD dle prezentace jedné známé firmy, která spolupracovala s Karnevalem (mohu poskytnout jejich prezentaci, byla volně na internetu),na stranu druhou za Karnevalu jsem neměl problémy, až s UPC. Možná již má Handan 5000 svá léta za sebou, pokud jde o výdrž součástek. Ani nechci vědět výrobní náklady na něj.Také jsem už asi paranoidní v tom, že subjektivně pozoruji rozdílnou kvalitu obrazu den ode dne, jakoby v čase upadala a zase se dostávala na přijatelnou úroveň.Jsem laik, že by VBR, nebo přetížení?
×
×
 • Vytvořit...