Přejít na obsah

vladaron

Uživatel
 • Počet příspěvků

  18
 • Registrace

 • Poslední návštěva

O uživateli vladaron

 • Hodnost
  Nováček

Návštěvy profilu

Návštěvy profilu jsou zakázány a nejsou zobrazeny ostatním uživatelům.

 1. Dobrý den, na mém PC mám v Mozile aktivován Horizon Go, a obraz mi neustále cuká. PC mám výkonné , procesor Intel Core i3, RAM DDR 3 - 8GB, Grafickou kartu RADEON HD 5450. Windows 10 64 bit. I vysílání ČT přitom jde bez cukání. Byl u mně technik od UPC, a viděl to, a neví si s tím rady. Nemáte náhodou někdo také takový problém?
 2. Konec klábosení, kdo jste jenom trochu soudnej, tak si stáhněte ze serveru " uložto.cz" program: http://uloz.to/xQCXzeYt/net-activity-di ... -5-368-rar a nainstalujte si ho. Tento program vám bude sledovat download a upload z internetu, ukládá si i statistiku den po dni v přehledném grafu.A sami se na vlastní oči přesvědčíte jak využíváte internet. A vsadím se s vámi, že ten maximální download použijete tak z 1 procenta celkového měsíčního provozu.
 3. Dobrý den, mám internet 10Mb download a 1Mb upload. Stahuju filmy , koukám na streamové televize s nejvyšším rozlišením, neustále používám Torrent. Už jsem stáhl několik Terabajtů dat, a nikdy mi to netrvalo moc dlouho. Ještě jsem za těch několik let nenašel na internetu server, kterej by pouštěl rychlejc než 10Mb/s. Takže mi kdokoliv řekněte proč používat rychlejší připojení k internetu, co UPC nabízí.Proč vyhazovat peníze ze něco co se nedá využít. Pokud máte jiný názor, tak prosím uveďte konkrétní případ, kdy používáte rychlost downloadu , třeba 120Mb/s, a uveďte konkrétní server, který to trvale dává. Na takové argumenty typu " proč jezdit Trabantem,když můžu jezdit Mercedesem" nereflektuji. Tak se tedy ukažte a vytahujte, jak jste moderní a IN, když si platíte vysokorychlostní internet. Jsem moc zvědavej.
 4. Já jsem měl v roce 2013 tarif Internet 5 za 250Kč měs, a bylo to 5Mb/sec download a 0,5Mb/sec upload, a pak mi nabídli v prosinci balíček Kombiklasik 5+ za 300Kč měsíčně, a mám v tom Kabelovou televizi Klasik + s asi 50 tv programa, a v tom asi 10 HDTV, a internet 5+, který je 10Mb/sec download a 1Mb/s upload a to vše za 300Kč měsíčně, a prý napořád.A přitom jsem byl stávající zákazník .
 5. Máte pravdu, mně jenom štvalo, že ta dioda bliká oranžově.
 6. Děkuji za rady, už jsem na to přišel.Moje síťová karta umí pouze 10/100 Mbps.Takže ten 1Gbps neumí.
 7. Dobrý den, mám modem Cisco EPC3208 a při spojení s počítačem mi bliká dioda "LINK" oranžově, pokud modem připojím na jiný počítač, tak bliká zeleně. Na fóru jsem zjistil, že pokud bliká oranžově, tak je spojení 100Mb/s, a pokud bliká zeleně tak je spojení 1Gb/s.To tedy znamená, že síťová karta v mém počítači je nastavena na 100Mb/s.Poraďte mi tedy prosím jak aktivovat na mém počítači síťovou kartu na 1Gb/s. Děkuji
 8. Takže záhada vyřešena, Dnes u mně byl technik UPC, změřil signál v krabici, a pak na kabelu, co jde do televize, a zjistil, že je špatný ten 0,5m dlouhý kabel, co jde od krabice do televize.Je málo stíněný, a do něj prolejzaj ty zmíněný terestrický signály.Takže kabel vyměnil za dvojitě stíněný, a vše je v naprostém pořádku.To bych teda neřekl, že do normálního koaxiálu, ikdyž je jenom jedenkrát stíněný, že prolezou ty signály ze vzduchu.
 9. Jo o té možnosti mít připojení 10/1 vím, a zkoušel jsem to, ale jednatelka od UPC mi řekla, že je to pouze pro nové účastníky, a je to za 200Kč, jenom internet.To bych se musel odhlásit, což by trvalo měsíc výpovědní podmínky, a pak se znova přihlásit.Já jsem si ale modem i CI+ modul odkoupil, ale oni při novém přihlášení by mně museli znova aktivovat modem, a znova spárovat CI+ modul s novou kartou, a to bych jim to tam musel nejdřív poslat aby to udělali, a pak mně to přinesli.A to je tak složité, že při jejich nespolehlivosti by se to někde stratilo, a než bych to z nich vydoloval, tak by uběhlo třeba půl roku, a to se mi zrovna nechce podstupovat tohle martýrium.
 10. Já jsem to napsal dost jasně, zatím jsem stáhl vše co jsem potřeboval, naprosto bez problému a se vším komfortem, a bez výpadků.Tak mi tedy řekněte jaký server na internetu pouští zadarmo rychlejc než 5 Mb/sec.A je mi úplně jedno jestli stáhnu DVD za 10 minut, nebo za 10 hodin.Počítač mám stejně zapnutej, a nejsem takovej magor abych musel mít hnet třeba deset DVD najednou.Ono stejně toho na internetu zadarmo moc není, a platit za ty kraviny co se nabízejí nemám zájem.
 11. Zakládám toto téma k diskuzi o tom, jestli má smysl mít rychlé připojení k internetu. Já mám download 5Mb per second, a upload 1Mb per second.V počítači mám nainstalovaný program na sledování provozu sítě. Takže mám pořád informaci o tom kolik dat právě stahuji, a kolik posílám.S internetem úplně normálně pracuji, to jest otvírám různé stránky, stahuju různé soubory, a to jak programy, tak hudbu i filmy.Občas se dívám na různé internetové televize, a nastavuji si to největší rozlišení co ty televize nabízejí, například server České televize nabízí 720 pikslů.To samý na Youtube tam si nastavím HD.A všechno mi jde v pohodě a nikdy nepřekročím download 5Mb. Používám také torrenty a stahuji i velké soubory, třeba DVD 9 Gb, a totéž i uploaduji, a běžně dosahuji v brzké době ratio přes 1.Za asi tři roky, co mám internet, jsem již stáhl tolik hudby a filmů, že mám zaplněných asi 10 1Terovejch disků, a stále přikupuju nový, a dneska už nevím co stahovat. Takže mi řekněte proč bych si měl zavádět rychlejší internet a zbytečně to platit. Teďkonc platím 299Kč měsíčně , a mám v tom internet 5/1, a televizi Kombi klasik, kde mám asi 50 základních programů, a jeden balíček zdarma navíc , napořád. Takže zkuste mně přesvědčovat abych si platil rychlejší připojení.
 12. Já mám internet 5 Mb download a 1Mb upload, a úplně mi to stačí.Stáhnu si cokoliv, i třeba DVD 9Mb, torrenty mi chodí bez problému cokoliv, internetové televize taky, i s nejvyšším HD rozlišením 720 pikslů. Oni totiž skoro všechny servery, co jsou na internetu , stejně větší rychlost než 5Mb nepouštějí, protože jsou přetížený, takže platit vyší rychlost připojení je naprostá blbost a vyhazování peněz.
 13. Ano otevřel jsem krabičku a odpojil přívodní kabel, a ten napojil přímo do televize. Tím jsem dosáhl zvětšení signálu z kabelu UPC na maximum.Tedy +7db, co má ta krabička útlum. Nic na tom není, ta krabička není nijak zaplombovaná, a nijak jsem ji neporušil. Pak jsem to vrátil zase zpátky, tak jak to má být.Tím mi klesl signál do televize o těch 7dB, a ty již zmíněné kanály zmizely.V tý krabičce od UPC je obyčejný pasivní rozbočovač se šroubovacími F konektory, takže není to problém kabely odšroubovat a navzájem je spojit F spojkou, kterou mám. Takhle by se to dalo používat, akorát bych neměl internet. Je to blbý, že u mně v bytě jsou ty terestrický signály tak silný, že prolezou do toho půlmetrovýho kabelu, a rušej ty kabelový kanály.Ono je vůbec divný, že UPC používá ty samý kanály co se vysílaj vzduchem.Pak není divu, že se to tluče.Tohleto se nikdy nedělalo, ve společných anténách se vždycky signály z antény konvertovaly, do kabelu, do jiných kanálů než byly v tom místě ve vzduchu.Proto se zavedly pro kabelový televize tzv kabelový kanály SE01ažSE20 a S21ažS41, které se u vzdušných vysílačů nepoužívají viz : http://www.dx.cz/modules.php?name=Downl ... tit&lid=68. UPC používá tyto kanály k distribuci 18 ti analogových programů, pro ty co mají staré televize, bez digitálního set tob boxu.A k distribuci svých 141 DVB-C programů používá běžné UHF pásmo, které se ale používá k vysílání TV vzduchem, a vůbec není určeno ke kabelové distribuci.Divím se, že jim to vůbec rada pro rozhlasové a televizní vysílání povolila.Přitom v pásmu S21ažS41 UPC nic nevysílá, tak proč tam neumístila ty DVB-C kanály? Ovšem jestli tam nejsou kanály pro internet, to nevím, ale někde být musejí.
 14. Jo kabel od zásuvky vede rovnou, je originální, a je 0,5 m dlouhý.
 15. Do tý účastnický zásuvky jsem nijak nezasahoval, pouze jsem jí obešel, abych zvednul signál o těch 7 dB, který tlumí ta zásuvka. A teď je to zase zpátky přes tu krabici UPC, a ty zmíněné kanály zase nejdou. Jinak signál internetovýho modemu je 2mV, a signál šum je 40dB. To si myslím, že je v pořádku. Na internetové spojení si nestěžuju, to mi, zaplať pánbu, jde dobře. Technika od UPC jsem již objednal, a přijde za týden, tak jsem zvědavej.
×
×
 • Vytvořit...