Jump to content

Patri.k

Uživatel
 • Content Count

  85
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Patri.k last won the day on August 1 2018

Patri.k had the most liked content!

About Patri.k

 • Rank
  Nováček

Služby UPC

 • UPC internet
  Internet 300
 • UPC telefon
  Telefon 30 minut
 • UPC televize
  TV Komplet
 • UPC datový limit na mobilu
  -
 • UPC volné minuty na mobilu
  -
 • UPC volné SMS na mobilu
  -
 • Zařízení od UPC
  Technicolor TC7200, 2x CA modul
 • Místo odběru služeb UPC
  Česká republika

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Zdá se, že sportovní marazmus bude pokračovat i v dalších letech. Podobně jako Premier League, konkurence prodlužuje i exkluzivní práva na tenis. Nechci samozřejmě nijak UPC kritizovat, jsem s jejíma službama spokojený. Ale otázkou je, co vlastně v příštích letech lidem chtějí nabídnout. V příštím roce se chystá nástup streamovacích gigantů HBO max, Disney+ a dalších. Takže spoléhat jen na filmové a seriálové kanály už nebude muset stačit.
 2. Tak po tom sloučení pravděpodobně se ta nabídka bude ještě měnit, budou nové balíčky. Je to dobrý náznak toho, že s neomezenýma tarifama můžeme počítat. Každopádně výhodná ta nabídka rozhodně není, investovat přes 2 tisíce korun měsíčně jen za mobilní služby pro rodinu? A s tím udáváním tarifů po známých, to je celkem nedůstojné a nekomfortní řešení (faktura bude chodit jen jednomu člověku, bude mít i přístup k výpisům). https://www.novinky.cz/internet-a-pc/mobil/508166-revoluce-se-nekona-neomezenemu-internetu-vodafone-citelne-priskrti-rychlost.html Maximální rychlost neomezených tarifů bude omezena na 5 Mbit/s.
 3. Tak ona to může být první vlaštovka s těma neomezenými daty na prázdniny. Otestují si, jaká bude výtíženost sítě a zda-li na tom vydělají. Určitě i oni vnímají spotřebitelský a politický tlak, který může vyústit třeba i v příchod čtvrtého operátora nebo zavedení sektorové daně, což si určitě nepřejí. Nakonec i ta akvizice UPC s Vodafonem může významně zamávat s nabídkou dat. Dá se předpokládat, že Vodafone kupuje UPC právě kvůli tomu, aby zákazníkům UPC přihodili k internetu a televizi mobilní služby a tím zvýšili tržby. Bude tedy otázkou jakou strategii zvolí, aby nás přesvědčili, že si máme přihodit i jejich mobilní služby. Těch variant a kombinací se nabízí nespočet, můžou jít cestou výhodných balíčků, neomezených dat nebo nebudou vymýšlet nic a zkopírují model O2, že nabídnou jen menší slevu při kombinaci. Asi bude záležet zda-li bude chtít být Vodafone ambiciózní nebo vlastně jen pokračovat v tiché dohodě s O2 a nenabídnou nic extra.
 4. Možná to víte, ale jen upozorním, že 500 Mb/s = 71 MB/s, též je zcela běžný jev, že většina webů neumožňuje stahování plnou rychlostí. Též se může občas stát, že u některých počítačů je síťová karta, která je výkonostně jen na maximální rychlost 100 Mb/s (14 MB/s). Též je důležité ověřit si rychlost na speedtestu, tam jsou ty data ze všech měřáků nejpřesnější. Též u jejich starších modemů, které už nenabízejí může být problém dosáhnout inzerované rychlosti. Ale asi to nebude váš problém, jen jsem to tu uvedl pro úplnost. Mně třeba se jednou stalo, že jsem též měl jeden čas mizernou rychlost připojení, moc jsem to neřešil do té doby než internet vypadl úplně. No nakonec se ukázalo, že to byl jen uvolněný kabel v té jejich propojovací skříni a to způsobovalo tu pomalejší rychlost, technik to vyřešil během chvilky. Takže bych určitě kontaktoval UPC a zbytečně se tou rychlostí netrápil. No, kdyby se problém nepodařilo vyřešit, tak prostě přejděte na nižší tarif, ať neplatíte za něco, co ani nemáte.
 5. Posledně když jsem službu upravoval, tak mi to aktivovali až podle zúčtovacího období. Navíc trvali na tom, že u telefonu musí být majitel přípojky. Dřív změnu služeb udělali během pár minut, klidně i po FB a neřešili ani moc, kdo o změnu žádá. Boužel se to v poslední době dost zpřísnilo.
 6. To bude asi nějaká chyba, když si to vezmete logicky, uz jen to že někam vložíte svůj příspěvek, tak se musí data odesílat (uploadovat), takže určitě nulový upload nemáte.
 7. Tak pak je otázkou, jestli při tak nízké televizní náročnosti člověk vůbec potřebuje nějakou kabelovku.
 8. Minimální zaručená doba připojení internetu je 95%. Minimální zaručená úroveň kvality televize je 90%. U Horizon není uvedený žádný údaj o garantované kvalitě. I když se jedná o bezplatnou doplňkovou službu, nemyslím si, že by to UPC zbavovalo odpovědnosti za dodání služeb. Kdyby vám obchodník fyzicky nabídl k objednávce dárek, tak by se i na ten dárek vztahovala záruka a musel by vám ho dodat.
 9. Podle mě tento problém je u všech operátorů i při objednávce HBO GO napřímo. Nemá to vůbec žádnou souvislost s UPC. Jinak souhlasím s tím, že HBO kolikrát strčí do kapsy celou kabelovku se 130 programy.
 10. Mně teda normálně hraje i ten Russia balíček, i když v tom prospektu píšou něco jiného. Přesný ceník naleznete zde. https://www.upc.cz/pdf/Cenik.pdf Komplet k internetu je za 530,-/měsíčně Komplet samostatně je za 829,-/měsíčně Nejlevnější kombinace komplet + internet začíná na 989,-/měsíčně Plus se zmíněné ceny navyšují o pronajaté zařízení, modem +70,-/měsíčně, HD Medabox +70,-/měsíčně, CA modul +70,-/měsíčně, HD DVR Mediabox 190,-/měsíčně. Jaké zařízení chcete nebo nechcete si můžete svobodně zvolit.
 11. Už si nepamatuju, kolik kdysi stál Superme přesně. Ale řekl bych, že dnešní komplet s internetem je výrazně levnější. Superme se už ani nenabízí. Od UPC si žádné zařízení brát nemusíte. Na webu mají ceny včetně pronájmu za zařízení. Pokud operátorce řeknete, že už zařízení máte nebo že si ho chcete odkoupit, tak se měsíční cena sníží. Výjimkou jsou Ca moduly, ty neodprodávají, jen nabízí do pronájmu. Ale pokud máte odkoupený nějaký z dřívějška, tak máte v tomto výhodu, účtovat vám nic nebudou. Ještě bych vám dal tip, že momentálně mají na webu akci, že nabízí internet 500 Mb za cenu internetu 150 Mb a nejedná se o akční cenu na pár měsíců. Takže pokud ještě nejste u UPC, tak bych to určitě využil.
 12. Mně se to děje na všech 3 různých televizí, dokonce se to odhlašuje i přímo na jejich oficiální stránce, kterou navštěvuju přes chrome na pc. Tak nevím pro jaký prohlížeč je to tedy optimalizované. Naštěstí se mi to neděje zas tak často. Dlouho jim třeba vůbec nešel chromecast, aktivace televize přes mobil a skákalo to různé chyby při přehrávání. Naštěstí to všechno už opravili. Ale i tak by člověk čekal trošku profesionálnější přístup od tak velké firmy. Technická podpora u HBO jako by nebyla, většinou ani neodpoví, když už odpoví tak používají nejrůznější obecné formulace nebo mi příjde, že si odpovědi rovnou vymýšlí. Jak kdyby na to odpovídal nějaký brigádní, který nemá o ničem ani šajnu.
 13. Tak to bych nečekal, docela velké překvapení pro mě od HBO. Ta cena je fakt super. Dokonce mi příjde, že za tu cenu se to vyplatí víceméně i jako mainstreamová služba a nejen pro televizní nadšence. Jsem zvědavý jak na to zareaguje UPC. Ale obávám se, že nijak. Protože prostě je jasné, že operátoři nějakou marži si brát musí. HBO zasadilo docela podpásovku pro své operátory, očividně se HBO už nechce dělit o zisky s operátory a chce přimět lidi, aby si službu objednávali napřímo. Uvidíme jak na to zareaguje UPC, pokud dlouhodobě nijak, zkusím si říct o slevu, případně si snížím nabídku na komfort a objednám službu napřímo.
 14. Ideální by bylo, kdybyste doma měl nějaký jiný anténí koaxiální kabel (propojuje UPC zásuvku a set-top-box případně televizi) a mohl vyzkoušet, jestli to není tím vaším kabelem. Případně můžete zkusit zacloumat tím kabelem a jestli to sekání pomine nebo se zmírní, tak to bude určitě tím vaším kabelem. Je dobré nemít kabel nějak moc kroucenej nebo stočenej, to mám já a taky se mi pak výjmečně stane, že nějaká stanice začne se sekat a většinou stačí jen zacloumat kabelem. Já bych si prostě šel koupit nový anténí koaxiální kabel, mají ho v každém elektru a stojí pár desítek korun, tím nic nepokazíte, zvlášť pokud ten kabel už máte starej. Jak říkal technik, v 99% to bývá příčina téhle závady. Ale moji babičce třeba ten kabel technik vyměnil zadarmo, ale to spíš jen měla štěstí, že narazila na dobrou duši. 😀 Jinak je to normálně placená služba.
 15. Aha, takže asi pouštějí do toho set-top-boxu trošku jinou šťávu než do té aplikace. Každopádně těch negativ je u O2 z mého pohledu mnohem víc. Vysoký ping u internetu. (způsobuje zpoždění obrazu při multiplayer hrách) Pomalejší a nestabilní rychlost internetu a to ještě za vyšší cenu. Nemožnost příjmu stanic bez set-top-boxu. Pomalé přepánání stanic. (představa, že by se mi přepínaly kanály 3x pomaleji je děsivá) Příplatek za sledování na další televizi.
×
×
 • Create New...