Jump to content

TSY

Uživatel
 • Content Count

  73
 • Joined

 • Last visited


Reputation Activity

 1. Agree
  TSY got a reaction from Adolf.Shitler in Neposkytnutí inzerované rychlosti   
  Zdravím,
  těch 96-97 Mbits odpovídá tomu, že máte někde na cestě 100Mbit limit. Může to být ten router, nebo sítová karta v PC, nebo také kabel. Klidně i všechny z těchto uvedených. Musíte zjistit, který z nich má 100Mbit limit. Prvně se můžete zkusit připojit na přímo z modemu. Jinak ten ping a jitter nejsou také zrovna v pořádku, obzvlášť, je-li to přes kabel.
  Btw ten upload 20 Mbits odpovídá tomu, že máte aktivní tarif 300/20 Mbits. Takže by to mělo být v pořádku.
 2. Agree
  TSY got a reaction from Farkpoint in UPC se mění na Vodafone   
  Jsem tu potom zapomněl odepsat, je fajn, že už je to schválené/hotové - UPC s Vodafonem, jak se říkalo, že se čekalo na to, jestli ta dohoda dopadne nebo nedopadne, tak teď, když už je, tak jsem docela zvědavý, jestli ještě letos bude v Praze k dispozici Gigabit.
 3. Like it
  TSY got a reaction from Jack_6428 in UPC na Slovensku uvádza internet s rýchlosťou 1 Gbit/s   
  To je asi pravda, ani jsem se nedíval 🙂, ale pořád to je zatím spíš jen high-end záležitost a gigabit je prostě rychlý dost.. a dlouho bude, dalším krokem asi bude pravděpodobně posunout i upload na DOCSIS 3.1 a pak asi ten Full-Duplex. I když přitom zároveň může růst i download, zároveň s uploadem..
  Upload mají na Slovensku k gigabitu 50, ne 30. To asi proto, že u nás se čeká na tu dohodu s Vodafonem.
   
  Jack_6428: Těch 50 de-fakto stačí no, ale kdyby chtělo třeba několik lidí najednou streamovat video ve 4K 60FPS na YT, tak tam to limit už být může, protože tam můžete použít použít bitrate 20 000-51 000 kb/s, takže to je tak pro jednoho, max. 2 lidi najednou. V případě 2K 60 FPS je to 9 000–18 000 kb/s, takže to už postačuje pro 2-5 lidí naráz. V případě Full HD 60FPS 4500–9000 kb/s, to stačí pro 5-11 lidí naráz..
  Jinak když odesílám 4K 60 FPS videa na YT, které mají bitrate 45-50 Mbits, tak to akorát bude odpovídat rychlosti odesílání, takže doba nahrávání = délka videa, většinou posílám max. 1 hod. video, takže to je do hodiny hotové, takže to je pro mě celkem slušná rychlost.
  Taky je fakt, že když odesíláte, tak většinou na to tolik nespěcháte, jako když stahujete, těch 50 bude podle mě většině lidí stačit, je to na obtíž jen když přenášíte opravdu xxx GB často, což asi většina uživatelů nepřenáší..
  V poměru to vypadá trapně no, od doby co se zavedl vyšší down, tak už nejde udržet poměr 10:1, což je škoda, musí to pak taky upgradovat.
 4. Agree
  TSY got a reaction from Jirka007 in UPC se mění na Vodafone   
  No jestli jsem to pochopil správně, podle toho, co tu ostatní psali, tak v případě UPC CZ to zavedení gigabitu závisí na dohodě s Vodafonem, takže dokud dohoda nebude, tak ani gigabit nebude... Na Slovensku to je asi jinak, tam se na tu dohodu nečeká, takže to už mají, když tak mě opravte, pokud se pletu..
×
×
 • Create New...