Jump to content

TSY

User
 • Content Count

  76
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

4 Neutrální

About TSY

 • Rank
  Nováček

Vodafone services

 • Vodafone fixed internet
  Internet 500
 • Vodafone mobile internet
  -
 • Vodafone television
  TV Klasik
 • Vodafone devices
  COMPAL CH7465LG, CA Modul, Gigaset A415
 • Place of subscription of Vodafone services
  Praha

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Zdravím, měl jsem podobný problém i jsem to tu i psal. Pokud jsou ty ztráty packetů i na IP Vodafonu, tak pak je jasné, že to v pořádku není. Packet lossy jsem měl malé, někdy to ani nebyla plná ztráta, jen částečná, takže v cmd se to projevilo jen jako zvýšení odezvy, místo time outu. Ve hře v grafu se to ale zobrazovalo normálně jako packet loss, byť ne 100% loss. Nebylo to nijak až tak obtěžující, takže jsem to potom tolik neurgoval. Na podporu jsem volal jen jednou asi cca týden od té doby, co to začalo - 20.8. a bylo mi doporučeno, abych zkusil přešroubovat coax, jak ze strany modemu
 2. Mám také poslední týden podobný problém, ale v menším rozsahu. Přesně to dělá od 20.8., kdy mi večer kolem 22h internet cca 3x po sobě vypadl na pár minut, kvůli chybě s DNS - DNS_PROBE_FINISHED_NO_INTERNET a podobně (bloklá ikonka ve Windows tray), někdy jsem sice byl jako připojen, ale vůbec to nenačítalo a na speedtestu download error, na podruhé okolo 1-1,5Mbits, pak po pár minutých to zas jelo plných 500Mbits. Začalo to tedy přesně tak nějak tou dobou, kdy Vodafone dal možnost objednat si gigabit. Od té doby to zlobí každý den. Některé dny potom to vypadlo třeba jen 1x, nebo 2x za večer.
 3. Tak zvyšovat se s gigabitem asi určitě bude, stejně jako ve všech ostatních státech, ale pravděpodobně to nebude nic markantního - navýšení v očekávaném poměru. Doufám, že to bude alespoň těch 50 Mbits (v nejhorším 40). Ve Švýcarsku to dali dokonce na 100, to mě celkem dost překvapilo. Jinak víme, že upload omezuje současná použitá technologie, takže než budou uploady nad xxx Mbits, to ještě nějakou dobu potrvá. Ono, když odesíláte nějaký větší soubor (xx GB), tak každých pár Mbits nahoru dělá celkem podstatný rozdíl, takže i menší navýšení se určitě hodí.
 4. U mě byl také, ale přišel mi předem email už 2.12, že bude mezi 0-6h probíhat údržba, šel jsem spát před jednou a akorát těsně, než jsem končil mi vypadla na mobilu wifi. Dnes mi přišel email, že další údržba by měla být 11.12. mezi 1-3h. To, že to může souviset s gigabitem si myslím, že je celkem dost pravděpodobné, ale tento rok to asi ještě nebude, těsně před Vánoci si myslím, že to spouštět nebudou. Mohli bychom to ale mít už co nejdříve, protože většina zemí kolem nás už ho má, tak abychom nebyli poslední.
 5. Zdravím, těch 96-97 Mbits odpovídá tomu, že máte někde na cestě 100Mbit limit. Může to být ten router, nebo sítová karta v PC, nebo také kabel. Klidně i všechny z těchto uvedených. Musíte zjistit, který z nich má 100Mbit limit. Prvně se můžete zkusit připojit na přímo z modemu. Jinak ten ping a jitter nejsou také zrovna v pořádku, obzvlášť, je-li to přes kabel. Btw ten upload 20 Mbits odpovídá tomu, že máte aktivní tarif 300/20 Mbits. Takže by to mělo být v pořádku.
 6. Zdravím, rád bych přidal příspěvek ohledně těch gigabitů, na FB odebírám Liberty Global a UPC ve Švýcarsku před pár dny spustilo už taky 1Gbit. To, co mě ale celkem dost překvapilo, že dokonce se 100Mbit uploadem: O den později oznámili, že dále také Telenet v Belgii spustil gigabit, ale tam teda jen se 40Mbit uploadem:
 7. Jsem tu potom zapomněl odepsat, je fajn, že už je to schválené/hotové - UPC s Vodafonem, jak se říkalo, že se čekalo na to, jestli ta dohoda dopadne nebo nedopadne, tak teď, když už je, tak jsem docela zvědavý, jestli ještě letos bude v Praze k dispozici Gigabit.
 8. To jako, že by dali do provozu modem, který by měl vyšší latenci, než starší modely? 😄 Takovou zrůdnost by snad žádný ISP nedopustil. Max. 10ms z Prahy do Prahy jsem měl i na starém Motorola modemu s rychlostí down. 32Mbits.. Předtím jsem měl Technicolor na rychlosti 120, 200 a 300 - ping z Prahy do Prahy vždy v průměru 7ms (min. 5, max. 8 ). S novým COMPAL CH7465LG je to stejné. Tak ono záleží, jestli ti, kteří to testovali byli také z Prahy, tzn. jestli testovali z Prahy do Prahy, na vzdálenost max. nějakých 50 km. Pokud to testoval např. z Ostravy do Prahy, tak tam už se dá očekávat, ž
 9. Ano, má, ale musíš mít modem nastavený tak, aby se choval jako modem - v bridge modu. Ve výchozím je jako router, takže tam bys měl jen 1 sdílenou IP do internetu pro všechna připojená zařízení. Jinak počet se odvíjí od tarifu - jestli se nepletu. S rychlostí 300 nebo 500 bys měl mít nárok na minimálně 4 veřejné IP.
 10. To je asi pravda, ani jsem se nedíval 🙂, ale pořád to je zatím spíš jen high-end záležitost a gigabit je prostě rychlý dost.. a dlouho bude, dalším krokem asi bude pravděpodobně posunout i upload na DOCSIS 3.1 a pak asi ten Full-Duplex. I když přitom zároveň může růst i download, zároveň s uploadem.. Upload mají na Slovensku k gigabitu 50, ne 30. To asi proto, že u nás se čeká na tu dohodu s Vodafonem. Jack_6428: Těch 50 de-fakto stačí no, ale kdyby chtělo třeba několik lidí najednou streamovat video ve 4K 60FPS na YT, tak tam to limit už být může, protože tam můžete použít
 11. No jestli jsem to pochopil správně, podle toho, co tu ostatní psali, tak v případě UPC CZ to zavedení gigabitu závisí na dohodě s Vodafonem, takže dokud dohoda nebude, tak ani gigabit nebude... Na Slovensku to je asi jinak, tam se na tu dohodu nečeká, takže to už mají, když tak mě opravte, pokud se pletu..
 12. Tak to je super, bylo by fajn, kdyby alespoň do konce roku byl dostupný 1Gbit i u nás. A ten upload 50 je relativně dobrý (i psychicky už působí lépe 😄, i když je to jen 20:1), bál jsem se, že bude jako v Polsku jen 40. Až to bude i u nás, tak snad up. taky bude alespoň 50. Jinak jinde po světě je k gigabit rychlosti po koaxu běžně třeba jen 30-35 up. Kdyby to bylo 100, tak by to byl už větší pocit "neomezenosti", ale když se zatím zavedl jen DOCSIS 3.1 download a upload zůstal na 3.0, tak chápu, že to zatím nejde.. Navíc, když je rychlost nízká, tak když odesíláte xx GB, tak každých 10 Mbits
 13. To je pravda, já vím, mají to tam asi proto, aby to působilo prostě lepším dojmem. Do novostaveb se s plnou optikou asi určitě ve většině případů počítá.
 14. Zpět k té odezvě, na kterou se autor ptal a nikdo mu konkrétně neodpověděl. Pod 5ms s UPC připojením, které je realizované přes koax (jak už bylo popsáno výše - modulace/demodulace), pod 5ms odezvy nedosáhnete. Tento typ připojení by měl mít typicky odezvu mezi 5-8ms. To, že tam máš vyšší ping - 13ms bude v první řadě tím, že to testuješ sice s UPC serverem, ale v Brně, který je od tebe cca 240 km daleko, taková vzdálenost už může přidat pár ms navíc, zatímco ty jsi v Plzni, (pokud je popisek profilu aktuální). Na servery, které máš k sobě pod 50km, by jsi měl dosáhnout něco mezi 5-8ms.
 15. To ano, ale je víkend a předpokládám, že toto spadá pod obecné dotazy, kde je linka dostupná ve všední dny. Mohu napsat zatím email, ale zkusil jsem to mezitím i tu, třeba by někdo mohl vědět a chodí sem i David přímo z UPC, tak si myslím, že bych mohl dostat přesnou odpověď.
×
×
 • Create New...