Jump to content

thaischumi

Uživatel
 • Content Count

  283
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Everything posted by thaischumi

 1. Takže problém se týká jednom jedné konkrétní aplikace nebo všech? Funguje třeba youtube?
 2. Tak že přes den celý týden
 3. A jakou máte TV doma? Asi jednu z Sony, Philips, TCL a Thomson předpokládám, ty mají operační systém Android TV s vestavěným Chromecastem
 4. HBO HD tam je od začátku, nejednáse o novou pozici Občas se probíhá nějaké servisní úkony nebo opravy a v takových chvílích se nějaké programy nebo dokonce všechny se vysílají volně. O promoakci HBO asi není, a volné vysílání HBO napořád ani náhodou.
 5. Nezkoušel jste i jiné prohlížeče?
 6. A sedí IP co dostal modem/router a IP co je na např. mojeip.cz ?
 7. Mám pocit že si někteří pletou 5Ghz wifi s 5G sítí
 8. No, někteří (a občas i já) nechávají peníze v účtu jako rezerva na důležitější věci a takové platby jako za internet a tv zaplatí až na poslední chvíli v den splatnosti, tak že inkaso zřejmě nebude jejich volba.
 9. Rychlá a levná? Když platba QR kódem mi nezabere ani 15 sekund a skoro bez poplatku. A za kolik dní bude platba připsána mě vůbec nezajímá, prostě jsem zaplatil a hotovo.
 10. Když celý svět řeší kraviny a neexistující problémy jako rasismus, covid, emise z aut. atd. tak proč nemůže tady na technickém fóru řešit češtinu? 😂
 11. Takové triviální věci se dá i v vestavěném malováním (paint.exe).
 12. Takové levné stb od upc/vodafonu by kvalitní 1080p neprodukovaly. Deinterlacing je trochu náročnější proces a vyžaduje výkonnější procesor, a to většina TV provádí lépe než nějaký levný stb za 1000Kč, spíš máte TV na exkrement.
 13. Podivejte se na Pokročilá nastavení => Nástroje => Stav sítě =>Konfigurace=>Primární Downstream Service Flow jaké jsou hodnoty Max Traffic Rate (Je tam více, pravděpodobně jde o tu největší hodnotu skoro na konci tabulky, např. mám 240/40 a tam mám 252 000 000 bps u downstreamu, a 42 000 000 bps u upstreamu)
 14. https://www.lupa.cz/clanky/milan-zika-vodafone-na-podzim-nabidneme-v-siti-exupc-rychlosti-nad-1-gb-s/ A něco tam shorelo prej 🔥
 15. Tak že možná na té vaše adrese jsou už v tuto chvíli skutečně dostupné jejich služby, stačí z rozvaděče dotáhnout do bytu (popř. přepojit kabel z STA jako tady u nás). Zkuste jím všechno znovu napsat na mail nebo do chatu na FB aby měli přehled, tentokrát už se asi vyřeší a pravděpodobně Vám dají nějakou kompenzaci. Zas tak optimistický bych nebyl
 16. Chtěl bych podrobnější vyjádření k "zapojili to asi pred dvema tydny", co a jak zapojili? Jak jste o tom věděl? Ve chvíli, co jste podal výpověď, podle formuláře na webu UPC nebyly na té nové adrese dostupné jejich služby?
 17. Ikdyž se nepodaří vrátit prodávajícímu a získat peníze zpět, k vyhození to nebude, má totiž dobrou wifinu a s vypnutým DHCP se dá používat jako AP.
 18. Pokud nejde o převod smlouvy, tak pronajatý modem musí klient po ukončení smlouvy vrátit. To že předchozí zákazník blablabla... tady nehraje žádnou roli.
 19. DVB-C (i T a S) není IPTV, takže žádný "zátěžový test". A navíc není co otestovat, 4K HEVC už máme něco za sebou a problémy s kompatibilitou dneska už není.
 20. Například u 1920x1080i TFF, nejjednodušší způsob je z lichých řádků dělat 1. snímek s rozlišením 1920x540, roztáhnout na 1920x1080, pak z sudých řádků dělat 2. snímek 1920x540 a roztáhnout na 1920x1080. Kvalita výsledných snímků tedy odpovídá jen 1920x540 a navíc se obrázek trochu kmitá nahoru-dolu, proto tento jednoduchý algoritmus dneska už se nepoužívá. Díky vyššímu výpočetnímu výkonu dnešních procesorů už se dá v reálném čase mnohem kvalitněji provést deinterlacing pokročilejšími algoritmy, např. kombinaci filtrů yadif a mcdeint, výsledek skoro stejný jako skutečný 1920x1080.
 21. Firmware tady nehraje žádnou roli, DOCSIS (konkrétně EURODOCSIS 3.0 v případě tohoto modemu) je standardizovaný, stejně jako např. VDSL. Z technického hlediska může v síti UPC/Vodafonu fungovat i ostatní modemy které splňují EURODOCSIS 3.0 s univerzálním firmwarem. Jejich pravidla se vychází z obavy možného rušení společného rozvodu (na rozdíl od xDSL je rozvod kabelového DOCSIS podobný jako STA a může se stát že kvůli jednomu cizímu modemu se zkurví připojení i TV v celé budově.
 22. U Digi (Telly) je možné místo stb sledovat na webu, mobilu atd.
 23. Takže apríl to nebyl.
 24. Tady jsou nahrávky ve originální kvalitě (streamy jsou pouze remuxovány do mkv) http://newstarnails.cz/DVBC.mkv http://newstarnails.cz/DVBT.mkv V DVB-C má video stream variabilní datový tok, někdy až 8Mbps, zatím co v DVB-T je skoro konstantní 4,1-4,2Mbps U DVBT je vidět že ten váš enkodér s tím deinterlacingem-interlacingem zbláznil
×
×
 • Create New...