Jump to content

thaischumi

Uživatel
 • Content Count

  255
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

thaischumi last won the day on March 21 2019

thaischumi had the most liked content!

About thaischumi

 • Rank
  Člen

Služby UPC

 • UPC internet
  Fiber Business 240
 • UPC telefon
  Business Svět
 • UPC televize
  TV Komfort
 • UPC datový limit na mobilu
  -
 • UPC rychlostní limit na mobilu
  -
 • Zařízení od UPC
  Compal + 3x CA Moduly
 • Místo odběru služeb UPC
  Praha - Jinonice

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Měl jsem "jiného klienta" na mysli samozřejmě někoho příbuzného, blízkého známého. Ano, radši si nechat srát na hlavu a zaplatit další smlouvu na TV.
 2. Proč zaplatit 2x když to jde jednoduše jinak. Přijímací zařízení (nejen STB a moduly, ale dokonce i modemy) můžou bezproblémově fungovat na jiném adrese. Jestli už využívám všechny svoje 4 zařízení a chci víc, stačí si ho vzít od jiného klienta.
 3. C2 je sice hezké, např. modulace AŽ 4096-QAM, ale v současných rozvodech, kde musí UPC používat 64-QAM namísto 256-QAM u vyšších frekvencí, použitelné těžko, vyměnit kabely celoplošně aby zvládly alespoň 1024-QAM (aby mělo smysl upgradovat z C1) je defacto nereálné . Navíc je třeba ještě vyměnit všechny STB
 4. Stávající upload pro jednotlivého klienta není na maximu, max. upload pro celou budovu je kolem 250Mbps, ale kvůli tomu že UPC nabízí i garanci (např. pro 300/20 je 220/14), musí takhle omezit. Kdyby garance nebyla (to znamená bude nějaká agregace 1:[počtu bytů v budově), UPC by mohla klidně nabídnout třeba 1000/200Mbps.
 5. H265 je kodek a T2 je modulace, nemají nic společného, programy v T může být v h265/HE-AAC a v T2 může být v MPEG jestli člověk chce ikdyž jsou to nesmysly. Max. datový tok T2 je totožný jako u C (1), je to kolem 50-51Mbps.
 6. Dvb-t muxy tam jsou, aby mohli klienti naladit se stávající TV bez použití dalšího stb. Reálnější možnost je u těchto muxů přecházet na h264, aby mohli tam přidávat další programy nebo přepnout na HD verzi a přitom nemuseli používat další mux. A pak by mohli za pár let, kdy ty staré tv bez dvb-c tuneru definitivně zmizí, dvb-t muxy vypnout úplně.
 7. Stb který umí kvalitně upscalingovat na 4K asi nebude levný, protože jde o velmi náročnou práci a proto vyžaduje rychlejší procesor. Podle mě samotná TV to umí lépe, i upscaling a deinterlacing. Proto v nastavení vystupu stb mám vždy 1080i50 a ne 1080p50.
 8. To je teda pěkná malinkatá krabička, co jsem vždy chtěl, a ne jako ten bílý přímotop Compal. Zlaté cisco EPC3208/3212.
 9. A máme tady dalšího pseudoajťáka co používá compal jako router. Fakt nechápu. Opakování, matka moudrosti: Přepněte na bridge mode a pořiďte si nějaký pořádný router.
 10. Takhle asi ten fejsbuk funguje, že každý účet má jiné nastavení/omezení ve jejich systému. S těma fotkama co jsem právě zkoušel, mám stále max 2048 pixelů. Ale např. v době kdy se začalo umožňovat livestream, můj hlavní účet tu funkci má hned od začátku, ale na druhém účtu co moc nepoužívám, se objeví až za nejakou dobu. A nevím od kdy, s tím druhým účtem mužů streamovat v 1080p 60fps, zatímco s tím hlavním co používám více, streamovat mužů max 720p 30fps. To platí treba i s uživatelským rozhraním, pokaždé co změnily, se uživatelům projeví ne všem na jednou ale postupně. Podpora na fb bych řekl že je na h*vno, nečekejte že by na vaše dotazy někdo někdy odpověděl.
 11. Nevíte od kdy začalo streamovat v 50fps? Dříve bylo jen v 25fps.
 12. Mě by zajímalo co bude s Wi-Free v budoucnu po sloučení s Vodafonem, momentálně je možné připojit i na Slovensku, v Německu, Rakousku, Irsku, Maďarsku, Nizozemsku, Polsku, Švýcarsku, Belgii a Rumunsku díky společné databázi.
 13. Mám Compal v bridge módu a stav wifi 5GHz je aktivní, což není možné (Compaly v bridge módu wifi nevysílají vůbec, ani Wi-free).
 14. FilmBox je pro operátory nově dostupná ve vysokém rozlišení https://digital.rozhlas.cz/placena-televize-filmbox-je-pro-operatory-nove-dostupna-ve-vysokem-rozliseni-7791190
×
×
 • Create New...