Přejít na obsah

thaischumi

Uživatel
 • Počet příspěvků

  273
 • Registrace

 • Poslední návštěva

 • Vítězné dny

  3

thaischumi naposledy vyhrál 30. března

thaischumi má nejvíce líbivý obsah

O uživateli thaischumi

 • Hodnost
  Člen

Služby Vodafone

 • Vodafone internet
  Fiber Business 240
 • Vodafone telefon
  Business Svět
 • Vodafone televize
  TV Komfort
 • Vodafone datový limit na mobilu
  -
 • Vodafone rychlostní limit na mobilu
  -
 • Vodafone zařízení
  Compal + 3x CA Moduly
 • Místo odběru služeb Vodafone
  Praha - Jinonice

Návštěvy profilu

Návštěvy profilu jsou zakázány a nejsou zobrazeny ostatním uživatelům.

 1. thaischumi

  Kostičkování obrazu

  Když celý svět řeší kraviny a neexistující problémy jako rasismus, covid, emise z aut. atd. tak proč nemůže tady na technickém fóru řešit češtinu? 😂
 2. Takové triviální věci se dá i v vestavěném malováním (paint.exe).
 3. Takové levné stb od upc/vodafonu by kvalitní 1080p neprodukovaly. Deinterlacing je trochu náročnější proces a vyžaduje výkonnější procesor, a to většina TV provádí lépe než nějaký levný stb za 1000Kč, spíš máte TV na exkrement.
 4. Podivejte se na Pokročilá nastavení => Nástroje => Stav sítě =>Konfigurace=>Primární Downstream Service Flow jaké jsou hodnoty Max Traffic Rate (Je tam více, pravděpodobně jde o tu největší hodnotu skoro na konci tabulky, např. mám 240/40 a tam mám 252 000 000 bps u downstreamu, a 42 000 000 bps u upstreamu)
 5. https://www.lupa.cz/clanky/milan-zika-vodafone-na-podzim-nabidneme-v-siti-exupc-rychlosti-nad-1-gb-s/ A něco tam shorelo prej 🔥
 6. Tak že možná na té vaše adrese jsou už v tuto chvíli skutečně dostupné jejich služby, stačí z rozvaděče dotáhnout do bytu (popř. přepojit kabel z STA jako tady u nás). Zkuste jím všechno znovu napsat na mail nebo do chatu na FB aby měli přehled, tentokrát už se asi vyřeší a pravděpodobně Vám dají nějakou kompenzaci. Zas tak optimistický bych nebyl
 7. Chtěl bych podrobnější vyjádření k "zapojili to asi pred dvema tydny", co a jak zapojili? Jak jste o tom věděl? Ve chvíli, co jste podal výpověď, podle formuláře na webu UPC nebyly na té nové adrese dostupné jejich služby?
 8. Ikdyž se nepodaří vrátit prodávajícímu a získat peníze zpět, k vyhození to nebude, má totiž dobrou wifinu a s vypnutým DHCP se dá používat jako AP.
 9. Pokud nejde o převod smlouvy, tak pronajatý modem musí klient po ukončení smlouvy vrátit. To že předchozí zákazník blablabla... tady nehraje žádnou roli.
 10. thaischumi

  4K UHD

  DVB-C (i T a S) není IPTV, takže žádný "zátěžový test". A navíc není co otestovat, 4K HEVC už máme něco za sebou a problémy s kompatibilitou dneska už není.
 11. Například u 1920x1080i TFF, nejjednodušší způsob je z lichých řádků dělat 1. snímek s rozlišením 1920x540, roztáhnout na 1920x1080, pak z sudých řádků dělat 2. snímek 1920x540 a roztáhnout na 1920x1080. Kvalita výsledných snímků tedy odpovídá jen 1920x540 a navíc se obrázek trochu kmitá nahoru-dolu, proto tento jednoduchý algoritmus dneska už se nepoužívá. Díky vyššímu výpočetnímu výkonu dnešních procesorů už se dá v reálném čase mnohem kvalitněji provést deinterlacing pokročilejšími algoritmy, např. kombinaci filtrů yadif a mcdeint, výsledek skoro stejný jako skutečný 1920x1080.
 12. Firmware tady nehraje žádnou roli, DOCSIS (konkrétně EURODOCSIS 3.0 v případě tohoto modemu) je standardizovaný, stejně jako např. VDSL. Z technického hlediska může v síti UPC/Vodafonu fungovat i ostatní modemy které splňují EURODOCSIS 3.0 s univerzálním firmwarem. Jejich pravidla se vychází z obavy možného rušení společného rozvodu (na rozdíl od xDSL je rozvod kabelového DOCSIS podobný jako STA a může se stát že kvůli jednomu cizímu modemu se zkurví připojení i TV v celé budově.
 13. thaischumi

  Výpověď

  U Digi (Telly) je možné místo stb sledovat na webu, mobilu atd.
 14. thaischumi

  Nové Vodafone barvičky

  Takže apríl to nebyl.
 15. Tady jsou nahrávky ve originální kvalitě (streamy jsou pouze remuxovány do mkv) http://newstarnails.cz/DVBC.mkv http://newstarnails.cz/DVBT.mkv V DVB-C má video stream variabilní datový tok, někdy až 8Mbps, zatím co v DVB-T je skoro konstantní 4,1-4,2Mbps U DVBT je vidět že ten váš enkodér s tím deinterlacingem-interlacingem zbláznil
×
×
 • Vytvořit...